Extraterrestrial

• Kanada The Visitors (neoficiální název) (více)

April sa spolu s priateľmi odoberie na rodinnú chatu do Echo Lake. V danej oblasti pred pár dňami za záhadných okolností zmizla mladá žena, po ktorej na mieste činu zostala len peňaženka s dokladmi. Hneď v prvú noc ostane partia mladých ľudí v šoku. Z vesmíru na Zem dopadá neidentifikovateľné lietajúce teleso, označované ako U.F.O. Kúsok od neho nachádzajú stopy neznámeho tvora, ktorý nepochádza z našej planéty. Na túto noc už nikto z nich nezabudne ... (*CARNIFEX*)

tron

Spoilery. Sám som v miernom šoku a údive, že dávam až 80%, ale toto je proste... no, pecka nie. Pecka vyzerá inak. Ale je to natoľko „iné“, že kebyže dám len 60%, mal by som sám seba za idiota. V prvom rade poteší sympatický kasting – baby sú kočky, frajer nie je úplne otravný a i „magor“ sa celkom dá, chuťovečkami potom sú Gil Bellows ako tvrďácky šerif a Michael Ironside ako zábavný „strýko Travis“. V druhom rade ma potešila pekná výprava chaty v lesoch. Potom sú tu rôzne drsné detaily, vrátane tej, ehm, análnej. Mimozemšťania sú stvárnení dosť klišé, ale fungovalo to. Zaujímavé boli i rôznorodé spôsoby, akými sa postavy vyrovnávali s kontaktom s mimozemskou civilizáciou (zbabelosť, odvaha, samovražda). Spočiatku sa drží tajuplná atmosféra, potom, keď na krajinu padne hlboká noc, sa začne hrať s otvorenými kartami a dočkáme sa jedného pekného priestrelu hlavu. Ktorý som síce nepochopil, ale no a čo. Zomierajú aj kladné, sympatické postavy a tie, ktoré prežijú, konajú prekvapivo originálne (privolanie UFO pomocou ohňostroja). A keď si poviete, že vás tvorcovia už ničím neprekvapia... príde nečakané finále vo vesmírnej lodi. Potom si poviete „tak ale teraz ma už vážne nikto ničím neprekvapí“... a ono prekvapí, počkajte si na pekne hnusný koniec. A tá pesnička na konci. No ja vám neviem, ale ja som sa proste kurva dobre bavil. ()

Jespi

Začneme velmi dobře, ale potom jedeme dolů a dolů a dolů a tak hluboko, že i prdel je světlé místo. Film je snad posbírán ze všech klíšé jaká můžou být. Začínáme tím, na který jsem nejvíce alergický, "parta mladých lidí jede na chatu", pokračujeme v nekonečném představování postav, nesmí chybět opuštěnej konspirační děda s větou "vidíte, měl jsem dycky pravdu" podnětný teenager s kecama typu, "Nejsou to mimozemšťané, UVAŽUJTE RACIONÁLNĚ", a samozřejmě v neposlední řadě vyspělí mimozemšťané, s mega giga ultra technologií, kteří ale s podivem se v určitých situacích chovají jako neandrtálec. Proč teda tak vysoké hodnocení ? Konec. Konec filmu mě velmi potěšil a svou originalitou mě nutí nedát tomu nižší hodnocení. Možná za pár let ho zhlédnu znovu. 50% ()

Bloody13

Horká novinka od tvůrců Grave Encounters, která se může chlubit štědrým rozpočtem, a místy je to celkem znát. Bohužel. Extraterrestrial totiž dlabe na nějakou mysteriózní atmosféru, a divákům předhazuje spíše přímočařejší variaci na téma únosy mimozemšťanů. Smutné bylo zjištění, že v některých chvílích se snaží být až přehnaně cool (akční nebo dramatická hudba, množství zpomalených záběrů), takže to občas působí dojmem okaté snahy zalíbit se hlavně -náctiletým. Na druhou stranu můžeme být rádi, že ač klasického vzhledu, samotní ufouni nám dělají společnost poměrně brzy a vlastně až (skoro) do konce se starají o slušnou zábavu. Povědomí herci tentokrát ušli (Emily Perkins), lahůdkou byl ale Michael Ironside v roli drsného podivína s kachničkou na triku, a postava šerifa Murphyho, která..... Ale co, nechte se překvapit sami. ()

peiton odpad!

Téma UFO mi nie je cudzia a mám ju rada,ale toto bolo mimo misu.Takéto sprac.tak silnej tematiky akou UFO je, nebolo zrovna 2×najšťastnejším krokom.Takto ju sprzniť.To chce odvahu.Na samom začiatku resp.v 1.polovici filmu ukázali tvorcovia divákovi toho až príliš mnoho a snímok týmto stráca na statuse tajomnosti,ktoré by mali takéto druhy snímok obsahovať.Mimozemšťania majú predsa byť v našich očiach nedotknuteľní,nepoškvrniteľní a nie strieľať do nich.Nezískalo si to moju pozornosť a preto som to musela po hodine vypnúť.Veľmi slabé a pod úroveň.A nemusíme sa báť,že by toto vypálilo dieru do sekcie "Život,ktorý nepochádza z našej planéty".Nevypáli.To rozhodne nie. ()

dr.horrible

Na Vicious Brothers mám rád, že hodinu nekrúžia nad vecou, naopak, hneď pristanú. A na divákovi zostáva, či sa s tým doslovným štýlom dokáže stotožniť, alebo ho hneď odsúdi ako úplnú blbosť. Vidíte toho emzáka na fotke? Neobjaví sa na dva zábery v závere, ten tam bude behať, zabíjať, užijete si ho ako ďalšieho z hercov. Ja vidím týchto mimozemšťanov medzi 3 a 4*, nižšie hodnotenie dávam za koniec, ktorý mal skončiť tak o 15 minút skorej, ešte pred zhruba šiestou pointou. Jak keby tvorcovia čakali, že po tej hodinke a pol ufo zábavy, treba povedať ešte niečo o svete. A teda wtf ()

• V scéne, kde April volá so svojím otcom, je na pozadí vidieť súbor s filmom Grave Encounters (2011), ktorého scenár napísali taktiež The Vicious Brothers. (Marceloo)
  • Během produkce scény "anální sondy" se filmaři obrátili na specializované a kvalifikované pracovníky v oblasti sond. (Lajty)
  • V závere filmu, pri upratovaní miesta činu, všetko vedie muž, ktorý má oblek a zapáli si cigaretu. Ide o odkaz na postavu "The Smoking Man" zo seriálu The X-Files (od r. 1993), ktorú pôvodne stvárnil William B. Davis. (Lukoh)