Rozchod

Partir

Leaving

Drama / Romantický

Francie, 2009, 85 min

Naprosto realisticky vyvedený film o tom, jak se skvěle zajištěná a do té doby "šťastně žijící" žena ve středních letech nečekaně zamiluje a začne za sebou pálit mosty....Kristin Scott Thomas ve svých skoro padesáti letech obdivuhodná, postelové scény si může se svojí postavičkou klidně dovolit ( na rozdíl od svého o 5 let mladšího filmového partnera-tlouštíka)(14.6.2010)

°°°láska nezná hranic... jsem dojatý °°°°(19.7.2010)

Nie , láska hory neprenáša . Nemá totiž za čo !!! No a ešte by som rád dodal , že ak ste jeden z tých , ktorý žijú z výplaty do výplaty , nedoporučujem to pozerať . Hrozí ukrutná depka ! Idem si hned dať niečo veselé ! ( Film mám na mysli . )(13.6.2010)

Minimalistický film s obdivuhodným výkonem Kristin Scott Thomas, hrající ženu, která hledá útěk z nudného (ale lukrativního) manželství v náručí muže, který má temnou minulost a ničím zajímavou budoucnost. Bohužel i přes minimální filmovou stopáž, se film nepříjemně vleče. Ale už jen kvůli Kristin stojí za vidění.(22.9.2016)

Nic proti ústřednímu hereckému triu, ale problém mám hned v základu. Když ženská vychová s manželem dvě skoro dospělé děti, to opravdu nedokáže aspoň rámcově odhadnout, jaká bude jeho reakce na situaci „zamilovala jsem se do jiného, chci žít s ním“? A proč proboha je ta scéna ze závěru hned na začátku? To se autorka bála, že se na to jinak nikdo nevydrží koukat? Zvlášť když je závěr nejslabší částí filmu. Navíc autorka zcela otevřeně straní ženské hrdince, což značně omezuje skupinu diváků, které by se výsledek mohl líbit.(26.8.2016)

• - Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)