poster

Rozchod

 • Francie

  Partir

 • anglický

  Leaving

Drama / Romantický

Francie, 2009, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ***

  Ten příběh by se možná někde mohl odehrát, přesto ale film moc uvěřitelně nepůsobí. Dost mimózní finále to celé dost stahuje ke dnu. Herci však hráli velmi dobře, jen jaksi nebylo zcela využito jejich kvalit.(16.10.2011)

 • Malarkey
  ***

  Postavy mi byly nesympatické a jejich trampoty mi kvůli tomu přišli absolutně nezajímavé. Nicméně Kristin Scott Thomas ukázala ve všech možných scenách, že je dobrá herečka. Ale to k dobrému filmu bohužel nestačí.(7.5.2012)

 • Big Bear
  ****

  Když jsem poprvé viděl Kristin, byla smrtelně zraněná v Jeskyni plavců a se skomírající lucernou čekala v temnotě na záchranu od maďarského hraběte Laszla Almásyho - Anglického pacienta... Tehdy jsem se do ní zamiloval. Od těch dob jsem s ní viděl nejeden film a nikdy nezklamala. V tomto filmu hraje manželku vlivného lékaře. Je finančně zajištěna, má milujícícho manžela a dvě dospívající děti. Zcela náhodně se setká se řemeslníkem , který jim pracuje na domě a zamiluje se do něj. Její láska je pak provázena spalující vášní a touhou, která je Ivanem opětována. Suzanne se manželovi k tomuto vztahu přizná a ten jej zprvu nechápe..vždyť jeho žena měla vše, tak co jí přitahuje na řemeslníkovi a bývalém vězňovi? Suzanne sice manželovi slíbí ukončení vztahu, není však schopna svému slovu dostát. Když se pak rozhodne opustit rodinu a žít s Ivanem, z manžela se stane nepřítel protože ten začne využívat svého vlivu k represím vůči milencům... Kristin bylo v době natáčení filmu 39 a stále byla a je nádhernou ženou. Před kamerou se nestydí svléci, díky čemuž je film plný milostných scén, které ač jsou vášnivé - nejsou vulgární. Její herectví je tu na jedničku s hvězdičkou a to ještě podtrženou ! Ten námět, ač je scénář lehce šablonoidní mne opravdu zaujal. Suzanne měla opravdu vše. Manžel jí miloval, nehádali se... jen ten vztah byl časem takový mírně opotřebovaný a plný stereotypů. Ale tak to je ve většině manželství, zvláště u těch dlouhodbějších. Opravdu by jste byli schopni odhodit úplně vše kvůli té ,,pravé'' a opětované lásce? Dávám 4 obrazy. * * * *(10.10.2014)

 • cheyene
  ***

  Rozchod je film, kde jsem fandil spíše manželovi Suzanne než jí a jejímu Ivanovi, do kterého se zbláznila v takové míře, že byla ochotná zahodit prakticky vše, co ji pojilo k předešlému životu. Samuel tu zpočátku nebyl vylíčen jako špatný manžel, který by se k ní choval nepatřičně, tudíž neměla nějaké zvlášť vážné důvody k tomu, aby jej opustila. Zkrátka nedokázala poručit citům a nevážila si ani toho, že ji byl její muž ochotný odpustit. Ten se ji poté snaží stůj co stůj získat zpátky a konec příběhu je vyhrocený až do extrému. Pro mě spíš průměrná záležitost za 3*.(13.2.2011)

 • kiddo
  **

  Co se stalo s odvěkým receptem našich babiček „Když se ti zachce románku se zločinným stavařem, Barunko, vrať se domů, udělej si z manželova ptáka sbíječku a buď ráda, že je po dvaceti letech neutuchající buzerace vůbec ochoten ty tvé nulové kozy a plochou prdel ještě snášet“? Typická emancipovaná fantazie o rozmazlené, sobecké, amorální kurvě, která nikdy nemusela o nic usilovat a je tím k smrti znuděná. Osobité pouze naznačováním „Frantíci + zatmívačky + hnusní protagonisté = umněňý“ a úvahami o budoucím ději Sexu ve městě 3 (manžel je pozoruhodně podobný panu Božskému a ty prázdné kobylí ksichty se charakterově taky moc neliší).(8.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace