Rozchod

Partir

Leaving

Drama / Romantický

Francie, 2009, 85 min

Nic proti ústřednímu hereckému triu, ale problém mám hned v základu. Když ženská vychová s manželem dvě skoro dospělé děti, to opravdu nedokáže aspoň rámcově odhadnout, jaká bude jeho reakce na situaci „zamilovala jsem se do jiného, chci žít s ním“? A proč proboha je ta scéna ze závěru hned na začátku? To se autorka bála, že se na to jinak nikdo nevydrží koukat? Zvlášť když je závěr nejslabší částí filmu. Navíc autorka zcela otevřeně straní ženské hrdince, což značně omezuje skupinu diváků, které by se výsledek mohl líbit.(26.8.2016)

Rozchod je film, kde jsem fandil spíše manželovi Suzanne než jí a jejímu Ivanovi, do kterého se zbláznila v takové míře, že byla ochotná zahodit prakticky vše, co ji pojilo k předešlému životu. Samuel tu zpočátku nebyl vylíčen jako špatný manžel, který by se k ní choval nepatřičně, tudíž neměla nějaké zvlášť vážné důvody k tomu, aby jej opustila. Zkrátka nedokázala poručit citům a nevážila si ani toho, že ji byl její muž ochotný odpustit. Ten se ji poté snaží stůj co stůj získat zpátky a konec příběhu je vyhrocený až do extrému. Pro mě spíš průměrná záležitost za 3*.(13.2.2011)

Vadilo mi čím dál tím víc iracionálnější a absurdnější chování hlavní hrdinky. Proto i přes výborné herce, kameru a slibný začátek dávám průměr a to ještě tak tak...(31.5.2010)

Dost dobré, ale na Ženu od vedle to nemá ani náhodou.(23.10.2010)

• Morholt

Aha. Takže přezrálá, rozmazlená a manželovejma penězma nasáklá Mařena se zamiluje do zedníka a s představou tučnýho rozvodovýho vyrovnání s ním chce odkráčet ruku v ruce do západu slunce. A podle rejži by jsme jí to měli asi přát nebo co. Tak to teda fakt ne. Jestli ve mě film nějakou emoci vyvolal, tak to bylo zhnusení tou bezskrupulózní čubkou a držení palců manželovi, aby s ní dokonale vymet. Kristin Scott Thomas střídala zamilovaný ksichty s rybíma, její milenec prakticky nehrál a tak jedinej, kdo podal alespoň ochotnickej výkon, byl Yvan Attal. Jaktože to neni v černejch číslech? 10%(14.3.2014)

• - Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)