Rozchod

Partir

Leaving

Drama / Romantický

Francie, 2009, 85 min

Naprosto realisticky vyvedený film o tom, jak se skvěle zajištěná a do té doby "šťastně žijící" žena ve středních letech nečekaně zamiluje a začne za sebou pálit mosty....Kristin Scott Thomas ve svých skoro padesáti letech obdivuhodná, postelové scény si může se svojí postavičkou klidně dovolit ( na rozdíl od svého o 5 let mladšího filmového partnera-tlouštíka)(14.6.2010)

O tom, jak se pálí mosty. Protože ženská, když ztratí hlavu, se projevuje podobně jako požár. Je schopná spolu se zmiňovanými mosty všech možných velikostí a významů spálit i celou zemi - a zpátky se neohlíží. Neudržíte si ji ... a násilím už vůbec ne - pokud vám můžu radit, ani to nezkoušejte ! Dějová linie je až příliš zjednodušená a nijak nezakrývá, že se zhlédla v románech červené knihovny - ale taky je nadprůměrně dramatická, což jí slouží ke cti. V neposlední řadě vám může posloužit i jako inspirace - nebo jako odstrašující příklad ... to záleží jenom na vás. Ale nezapomínejte, že veškeré důsledky si ponesete sami.(1.9.2014)

°°°láska nezná hranic... jsem dojatý °°°°(19.7.2010)

Civilní a reálný film. Když to hodně přeženu, tak jde v podstatě o příběh, který je o ničem. Téměř nezáživný, skoro uspávající a volně plynoucí. Žena má manžela a rodinu, ale do cesty se jí připlete stěhovák, který ji vytrhne z nudného stereotypu. Sama nevím, co se mi na filmu líbilo. Možná, že to byla právě ta civilní rovina a reálnost příběhu, která mě obklopovala při sledování. Takové příběhy jako je tento se dějí dnes a denně. Tady je všechno naprosto lehce podáno.(23.2.2011)

Po Neuilly jsme s mojí milou opět zvážněli a zavítali do MK2 Hautefeuille a nechali se unášet svižným psychologickým dramatem. Dovoluji si nabídnout srovnání s filmem Regrets, oba snímky spojuje blízké datum premiéry, přítomnost Yvana Attala a podobné žánrové a dějové zaměření. Po všech stránkách vítězí Partir. Především staví na vynikajícím scénaři, scénarista přesně věděl, co chce a jak děj vygradovat do závěrečného finále. Místy mi to zavánělo Truffautem a konec naopak Chabrolem. Při závěrečných titulcích jsem zjistil, že bylo ve filmu použito několik skladeb z filmu Žena od vedle, takže jsem se nemýlil v tom, že se tvůrci v Truffautovi inspirovali. Úsměv na tváři mi vyvolává fakt, že tohle francouzské drama je reprezentováno skvělými výkony Angličanky, Španěla a Izraelce :-)(14.9.2009)