poster

Rozchod

 • Francie

  Partir

 • anglický

  Leaving

Drama / Romantický

Francie, 2009, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hafran
  ***

  Nerealistické a přepálené drama o ženě, které z nějakého důvodu vzplane neukojitelnou vášní a všechno zahodí. Přes vynikající herecké výkony (Attal, Thomas), si člověk většinu děje, důvodu a motivace chování postav musí domyslet, což mě osobně spíš vytáčí. Pokud má člověk náladu na zničující rodinné tahanice je tenhle film zajímavý, ale určitě nevybočuje z klasického vztahového, festivalového průměru.(27.2.2012)

 • cheyene
  ***

  Rozchod je film, kde jsem fandil spíše manželovi Suzanne než jí a jejímu Ivanovi, do kterého se zbláznila v takové míře, že byla ochotná zahodit prakticky vše, co ji pojilo k předešlému životu. Samuel tu zpočátku nebyl vylíčen jako špatný manžel, který by se k ní choval nepatřičně, tudíž neměla nějaké zvlášť vážné důvody k tomu, aby jej opustila. Zkrátka nedokázala poručit citům a nevážila si ani toho, že ji byl její muž ochotný odpustit. Ten se ji poté snaží stůj co stůj získat zpátky a konec příběhu je vyhrocený až do extrému. Pro mě spíš průměrná záležitost za 3*.(13.2.2011)

 • DwayneJohnson
  ****

  Největší síla spočívá na hereckých bedrech obou hlavních představitelů. Kristin i Sergi tvoří na první pohled sice nesourodý pár, ale v okamžiku, kdy mezi nimi přeskočí jiskra, je jim tohle naprosto jedno. Mají jen jeden druhého a co bude dál, to vůbec neřeší. Je to možná hloupost, ale ja osobně jsem jim to moc přál.(7.3.2015)

 • Lord.Jim
  ***

  Dost dobré, ale na Ženu od vedle to nemá ani náhodou.(23.10.2010)

 • claudel
  *****

  Po Neuilly jsme s mojí milou opět zvážněli a zavítali do MK2 Hautefeuille a nechali se unášet svižným psychologickým dramatem. Dovoluji si nabídnout srovnání s filmem Regrets, oba snímky spojuje blízké datum premiéry, přítomnost Yvana Attala a podobné žánrové a dějové zaměření. Po všech stránkách vítězí Partir. Především staví na vynikajícím scénaři, scénarista přesně věděl, co chce a jak děj vygradovat do závěrečného finále. Místy mi to zavánělo Truffautem a konec naopak Chabrolem. Při závěrečných titulcích jsem zjistil, že bylo ve filmu použito několik skladeb z filmu Žena od vedle, takže jsem se nemýlil v tom, že se tvůrci v Truffautovi inspirovali. Úsměv na tváři mi vyvolává fakt, že tohle francouzské drama je reprezentováno skvělými výkony Angličanky, Španěla a Izraelce :-)(14.9.2009)

 • - Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace