Rozchod

Partir

Leaving

Drama / Romantický

Francie, 2009, 85 min

Nerealistické a přepálené drama o ženě, které z nějakého důvodu vzplane neukojitelnou vášní a všechno zahodí. Přes vynikající herecké výkony (Attal, Thomas), si člověk většinu děje, důvodu a motivace chování postav musí domyslet, což mě osobně spíš vytáčí. Pokud má člověk náladu na zničující rodinné tahanice je tenhle film zajímavý, ale určitě nevybočuje z klasického vztahového, festivalového průměru.(27.2.2012)

Rozchod je film, kde jsem fandil spíše manželovi Suzanne než jí a jejímu Ivanovi, do kterého se zbláznila v takové míře, že byla ochotná zahodit prakticky vše, co ji pojilo k předešlému životu. Samuel tu zpočátku nebyl vylíčen jako špatný manžel, který by se k ní choval nepatřičně, tudíž neměla nějaké zvlášť vážné důvody k tomu, aby jej opustila. Zkrátka nedokázala poručit citům a nevážila si ani toho, že ji byl její muž ochotný odpustit. Ten se ji poté snaží stůj co stůj získat zpátky a konec příběhu je vyhrocený až do extrému. Pro mě spíš průměrná záležitost za 3*.(13.2.2011)

Největší síla spočívá na hereckých bedrech obou hlavních představitelů. Kristin i Sergi tvoří na první pohled sice nesourodý pár, ale v okamžiku, kdy mezi nimi přeskočí jiskra, je jim tohle naprosto jedno. Mají jen jeden druhého a co bude dál, to vůbec neřeší. Je to možná hloupost, ale ja osobně jsem jim to moc přál.(7.3.2015)

Dost dobré, ale na Ženu od vedle to nemá ani náhodou.(23.10.2010)

Po Neuilly jsme s mojí milou opět zvážněli a zavítali do MK2 Hautefeuille a nechali se unášet svižným psychologickým dramatem. Dovoluji si nabídnout srovnání s filmem Regrets, oba snímky spojuje blízké datum premiéry, přítomnost Yvana Attala a podobné žánrové a dějové zaměření. Po všech stránkách vítězí Partir. Především staví na vynikajícím scénaři, scénarista přesně věděl, co chce a jak děj vygradovat do závěrečného finále. Místy mi to zavánělo Truffautem a konec naopak Chabrolem. Při závěrečných titulcích jsem zjistil, že bylo ve filmu použito několik skladeb z filmu Žena od vedle, takže jsem se nemýlil v tom, že se tvůrci v Truffautovi inspirovali. Úsměv na tváři mi vyvolává fakt, že tohle francouzské drama je reprezentováno skvělými výkony Angličanky, Španěla a Izraelce :-)(14.9.2009)

• - Film se natáčel ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. (claudel)