Pařba v Bangkoku

Hangover Part II, The

Vo štvorici po opici 2

Komedie

USA, 2011, 98 min

Bombastické ako prvý diel, veľké množstvo vtipných scén, vtipných hlášok. Aj keď tematika je skoro rovnaká, treba uznať, že Hangover part II je aj tak vydarené zábavné pokračovanie. Videl v kine .................. Soundtrack Christophe Beck:1. Black Hell - Danzig ,2. Stronger - Kanye West ,3. The Downeaster - Billy Joel ,4. The Beast in Me - Mark Lanegan ,5. Sofi Needs a Ladder - Deadmau5 ,6. Allentown - Ed Helms ,7. Pusher Man - Curtis Mayfield ,8. Love Train - Wolfmother ,9. I Ran - Ska Rangers ,10. One Night in Bangkok - Mike Tyson ,11. Just the Way You Are - Ska Rangers ,12. Bad Man's World - Jenny Lewis(28.6.2011)

• Gimli

Totožná šablona jako u prvního dílu, ale výrazně slabší výsledek.(23.4.2013)

Je to „sick night“ v negativním i pozitivním slova smyslu, proto 65 %. Koho alkoholické eskapády z jedničky nepobavily, tak z dvojky nadšen nebude. Hangover II nejen že vykrádá svého předchůdce, ale v mnoha vtipech tlačí na pilu, a snaží se tak Vegas překonat. A znáte to – 2x do stejného strip klubu nevkročíš. Scenáristé dvojky se změnili, je mezi nimi i sám režisér. Bohužel kvalita filmu šla místy k zemi jako Stuovy zvratky z prvního dílu. Koncept filmu zůstává naprosto stejný, parta se zlíská, probudí s opičkou a skládá střípky z minulosti, která skrývá řadu divokých, ponižujících, nechutných, ale intenzivně intimních zážitků. Mění se jen lokace - z království gamblingu hurá do ráje sexuálního turismu, levných drog... a buddhistických klášterů./// To, že opékání načechraných marshmallowů, je americká obludnost, si myslím už dlouho. A po tom, co do pamlsků Alan napíchá své medikamenty, si to parta snad myslí taky:). Pařba se tedy rozjíždí a my retrospektivně zjišťujeme, co všechno banda provedla a koho má Bangkok ve svých spárech. Je to maso (skvělý fór). Doslova./// Řada vtipů je pouze variací na ty z prvního dílu např. masturbační fór či totální okno. Pokud jste jedničku neviděli, budou vám asi připadat originální a zábavné. Pokud viděli, možná se kriticky zamyslíte nad tím, že scenáristé nějaké snahy o inovaci ignorují. Anebo se budete lámat smíchy na zemi a potečou vám slzy, že neuvidíte na titulky. I takové chvíle jsem u filmu zažila. Btw překlad je občas velmi kreativní a vtipnější než původní hlášky./// Vrací se i šílený gangster Mr. Chow (pro nás fanoušky Community señor Chang). Užila jsem si ho tentokrát možná až příliš zblízka, ale jeho upištěný šílený hlásek a herecké kreace jsou prostě stále geniální. A ochránci primátů, připravte se. Věty „No animals were harmed“ na konci titulků se nedočkáme!/// Tvůrcům plakátu bych dala několik na holou, protože kvůli rádoby šokující reklamě přijdete o minimálně 2 dobré vtipy (tetování, opička)./// Zamrzí, že se do filmu nedostalo žádné avizované cameo (Gibson, Neeson), ale jedno na konci čeká. Dle mě sice těžce trapné (podobně je na tom i sladké finále), ale to vynahradí hodně vtipné fotky z pařby, které uvidíte při titulcích stejně jako u prvního dílu. Drogy, alkohol, krev, pot, prsa, penis. Stačí si vybrat! Ústřední trojice je pořád docela zábavná, Alan je však místy až příliš otravný a natvrdlý, Stu hysterický, Philovi ani na chvíli neuvěříte, že je zodpovědný otec od rodiny a učitel. Ale k čertu s tím, je pořád zatraceně sexy - a to se u komedie počítá. [Kino](2.6.2011)

Co se nám tu vlastně odehrává před očima? Na nějaké elementární úrovni se tu očividně vypráví příběh o třech kamarádech, kteří se dost drsně skalejí v Bangkoku, jenže co když je ten film o něčem jiným? Co když ten film není ve skutečnosti o dentistovi Stuovi, který vroucně miluje svoji budoucí manželku a vede celkem normální život, ale příběh démona, který má slabost pro prostitutky, souloží s muži, libuje si v tetováních a chová se jako šílenec? Stu sám poznamená, že v sobě skrývá démona, nějakou temnou stránku, která ho stahuje do pekla a která asi není náhodná, když se dva roky stará situace z minulého dílu zase opakuje. Stu je tak názorným příkladem člověka, který přijímá falešnou identitu stydlivého a plachého muže, jíž drží v šachu své pravé já, tvrdé jádro chlíváka (možná právě proto potřebujeme filmy, aby nám toto pravé jádro nás samých občas připomněly). Odtud je i zřejmý důvod přechodu z Las Vegas do Bangkoku, za nímž nestojí ani tak vzestup východoasijských zemí v čele s Indií a Čínou a módní přesun filmových příběhů do tamních lokací (Sex ve městě 2, MI-4, TDK), jako spíš starý čínský paradox od taoisty Čuanga-c´, který se probouzí potom, co měl sen, že je motýlem, a ptá se: Jak vím, že nejsem motýl, který nyní sní o tom, že je člověkem? Neplatí totéž pro našeho Stua z druhé Pařby - není ve skutečnosti šíleným démonem, jemuž se zdá o tom, že je ostýchavým lékařem?(30.12.2011)

Byla jsem mile překvapena, že další pařba bude v Bangkoku. Na to, že je to tak krásné město, ho tam bylo ale docela málo. Zacha G. začínám zbožňovat, protože jeho herecké výkony jsou doopravdy neuvěřitelné. Dvojka příběhem malinko (fakt jen malinko) pokulhává, ale i tak to byla pařba od začátku do konce. Po přípitku Alana začala dokonce polovina kina tleskat. To se tak často nestává. Závěrečná fotokoláž lepší než z Vegas! Takže spokojenost..(10.6.2011)

• - Opica Crystal nikdy vo filme nefajčila, pri detailnom sledovaní je možné vidieť, že cigareta je len napodobenina. (marciano)

• - V části, kdy hlavní hrdinové vstoupí do mnišské zahrady, po výprasku od mnicha můžeme vidět, že Alan nemá svůj klobou kolem krku a ani ho nemá v ruce, ale v záběru po opuštění zahrady má Alan na hlavě opět svůj klobouk (Skarface)

• - Při scéně v čekárně kliniky je na zdi vidět americká zásuvka, přičemž v Thajsku se používá jiný druh i jiné napětí. (J*A*M*A*L)