Defendor (festivalový název)

• slovenský

Defendor

Drama / Komedie

Kanada / USA / Velká Británie, 2009, 95 min

Nejvíc na celém filmu se mi líbila scéna se sprejerem, který zvěčnil svůj vděk. Myslím, že by si náš svět zasloužil také superhrdiny. Škoda že se toho nechce nikdo zhostit. Měli by mojí podporu(13.2.2011)

,,Kdo kurva seš?“ ,,Tvoje největší noční můra a chci Lídra Průmyslu!!“..... Běloch, bydlící na tajný základně, šest stop vysoký, oblečen do černého trikotu se stříbrným pruhem, používající nejmodernější kuličky, vosí roj, zákopovou pálku a v autě na něj čeká jeho oddaný přítel Defendog – ano DEFENDOR! Superhrdina, pro kterého není žádný problém zajít za únosnou mez, nebo jen legrační chlápek, který je pro ostatní hrozbou? FILM O OPRAVDOVÉM HRDINOVI, pro kterého je každej, kdo překročí zákon lump. W.Harrelson je pro role ,,magorů“ stvořenej a tady má další herecký sólo. Film zajímavě střídá tempo a nálady. Vážné situace zlehčuje, vtipné dramatizuje, prostě jako v mysli narušeného člověka. Nebo SUPERHRDINY? PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ **(29.3.2010)

Zacatek slusnej. Sice to lehce pripomina parazitovani na ocekavanym uspechu Kick-Ass, ale to je vedlejsi. Predstavuje se "superhrdina" Woody v smesnym oblecku s vybavenim z hrackarny a psychopatickym vyrazem a vyrazi bojovat se smejdama pomoci obusku a kulicek. Potud to slape docela solidne, Woodyho naprosto idiotsky akce jsou zabavny. Postupne to zacne taky nabirat takovej trochu smutnej rozmer o chlapkovi, kterej je idiot a delat superhrdinu je jeho jedina zabava, bohuzel dostane vzdy narezano. Porad to je jeste ale slusnej film. Bohuzel nekdy v pulce se to zacne utapet v hromade kecu, nic moc se nedeje a to pocatecni ocekavani, kdy to konecne prijde, se rozplyne do prazdna a do konce uz jsem to pak dokoukal jen tak aby se nereklo. Velky plus filmu je pak psychopatickej Woody, bez nej by to bylo polovicni. Ale i tak jsem cekal vic.(22.3.2010)

Woody Woody, to byl teda rok co ?.... Já z toho chlápka nemůžu. Věřil jsem mu jak '' posla smrti '' ( Messenger, The ), tak i '' retardovaného hrdinu ''. A to nemluvím o hláškujícím zabijákovi zombíků. Zkrátka i když se Woody objeví ve filmu jen na chvilku ( 2012 ), vždycky zaperlí - a to se počítá, ne ? Že jde dokonce o režisérský debut ? Nevšiml jsem si. DefendOr za 80%.(29.3.2010)

„Trouble has a way of following me." Místy mldé a utahané, debutující režisér se nezapře. Dramatická linka o pomateném bláznovi, který si hraje na Supermana by potřebovala trochu poladit a hlavně dostat více prostoru. Defendor tak nakonec není nijak omamným dílem, ale spíše ideálním filmem na zabití času. Hlavní důvod, proč ho vidět, je tak ve finále Woody Harrelson, který v tom esesáckém oblečku bez problémů atakuje titul „Frajera roku".(29.3.2010)