poster

Defendor (festivalový název)

 • Kanada

  Defendor

 • slovenský

  Defendor

Drama / Komedie

Kanada / USA / Velká Británie, 2009, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Mírný nadstandard s překvapením. Z prvních informací jsem očekával spíše parodii na téma superhrdinů v reálném světě, kteří zbožňují komiksy, ale výsledek je prakticky opak s vážností na každém kroku. Je skvělé, jak Peter Stebbings dokázal vystavět příběh s jasnými komiksovými prvky, hrdinou, který to v hlavě (ne)má naprosto srovnané a vše to do sebe zapadá jako ozubená kolečka ve švýcarských hodinkách. Krom toho, Woody Harrelson svůj comeback završil asi nejzajímavější postavou z poslední doby, která má hloubku. Bránit svět má cenu, ať máte jakékoliv důvody a tahle "tragédie" jedné postavy stojí za to.(31.3.2010)

 • Cervenak
  ****

  Najlepšie je, že hoci v skutočnosti ide o viacvrstvový psychologický film (v tomto ohľade by však podľa mňa mohol ísť ešte trochu viac do hĺbky), stále dodržiava schému superhrdinských príbehov - vrátane napr. "straty schopností". Veľmi dobre natočené a výborne zahraté. Všetko samozrejme valcuje Woody, ktorý je v nevídanej forme.(27.3.2010)

 • TheDarKnig
  *****

  86. hodnocení, 17 komentář: takže, tenhle film sem se zajmem sledoval uz od prvnich ukazek, tusil sem, ze to bude velice levne (tedy jak by nekdo rekl male), ale zato city narvane a taky hodne komedialni dilo.. Nakonec se to posledni uplne nevyplnilo, ale vse ostatni ano. Hlavne po té emocionální stránce se to muze rovnat mnoha hvezdne obsazenym a drahym filmům od renomovanych rejzů.. Výkon Woodyho lze porovnavat s vykony Rourkea ve Wrestlerovi ci dalsimi s dalsimi herci hrajicimi takove comebacky.. Ten Harelsonův se da pocitat jako doslova monstrozni, ani v jednom filmu nezahral spatne, byl nominovany na oscara a nakonec nam prisel vypravet posledni pribeh muze, ktery zije ve svem imaginarnim svete, muze, ktery je sice trochu pomalejsi, bojuje se vsudypritomnym zlocinem a hlavne je uprimny jako male dite.. proste sem ho zral, proklinal sem vsechny, co mu ublizovali a dekoval vsem, co s nim soucitili.. (u te Kat to bylo rozdeleno napolovic :-)) opravdu skoda, ze se tenhle filmek nedostane na oscary, protoze pokud hlavni cenu nedostal za Messenger, za tohle by ji uz dostal.. Skvele az Nolanovsky vykreslene mesto, hlavne ty zabery zhora jsou fajn, taky je dobre, ze reziser vzdava poctu komiksovym hrdinum (a to, ze je to takhle netradicne, je jen a jen dobre). A ta podobnost s Kick-ass je mozna, ale urcite tam nemela byt, prece jen Kick-ass je o necem uplne jinem, neni to zadne drama, spis zabavna popkulturni brutalni jizda.. Na konci mi ukaplo i par slz. SUMA: Stebbings prisel s pribehem o netradicnim superhrdinovi z rad obycejneho lidu, ktery ma o pet kolecek navic, mysli si, ze mu neublizi kulky a hleda jakehosi kapitana industryho. A Harrelson slavi stoprocentni uspech. Kdo by to od takovehoto skromneho pocinu, temer bez jakekoliv kampane, s parodickym dejem cekal.. Ale prekvapeni se nastesti vzdy najdou a tohle je jedno z nich. Cistych 5(22.3.2010)

 • Skejpr
  ****

  Další příjemný, originální a zajímavý nezávislák. Bohužel, je ale příliš vidět, že jej dělal režisér ještě nevytočený. Defendor není precizní, dotažený, je roztěkaný a řemeslně občas ne úplně nejlépe pojatý.. Je ale dojemný, zábavný, vtipný i smutný, napínavý a to zásluhou úžasného hereckého ansámblu a několika vzácně vydařených momentů, které naznačují, že až se Stebbings vytočí, mohlo by se jednat o velmi zajímavého tvůrce...(26.3.2010)

 • Radek99
  *****

  Tak tomuhle říkám debut! Kanadský režisér Peter Stebbings natočil skutečný originál. Postavit drama o psychicky narušeném člověku na bázi komiksu či spíše parodii na komiks je opravdu naprosto geniální tvůrčí tah. Snímek má v sobě trochu z britského sociálního dramatu, výše zmíněné komiksové parodie, psychologického dramatu i filmu o narušených jedincích v linii britské školy (např. Uvnitř tančím atd.). Defendor má všechno, co má správný superhrdina mít - tajnou základnu Defendoor, superhrdinský automobil Defendog, stylizovaný oblek i superhrdinský emblém - stříbrné D... Má samozřejmě i svého hlavního záporňáka, který nese tajemné jméno Captain Industry a s kterým svede finální souboj. Defendoor stylově operuje v jednom městě, které symbolizuje celý svět, nic jiného není. V Hammeru mají, jak jinak, prohnilou policii, vládne tu zločin, drogy, podsvětí, síla Zla. Tady už se ale tvůrci pomalu geniální metonymickou vazbou dostávají k přesahu komiksu - většinou je to alegorie reálného světa, stejně jako ve výše zmíněném. Ten nápad propojit odlehčený svět komiksového souboje Dobra a Zla se sociálně zabarvenou kritikou a to vše navíc skloubit s uměleckou výpovědí o duševním světě psychicky narušeného jedince je skutečně počin navýsost originální a odvážný. Významová pole tohoto snímku jsou opravdu výjimečně široká. Převládá nadsázka a humorný podtón, který je nepominutelný, přičemž některé scény, jako třeba mučení citronovým džusem, mne skutečně nevídaně rozesmály. Je to tak, nezávislý film stále žije. A Woody Harrelson k tomu podává jeden ze svých životních hereckých výkonů a v rámci své herecké filmografie se vrací k postavě Mickeyho z Takových normálních zabijáků a uzavírá kruh - postmoderní natural born superhero s IQ 80. Skutečně originální a výjimečný film! Neboť ,,Nepotřebuješ kostým. Obyčejní lidé dělají neobyčejné věci stále." Podobné filmy: Kick-Ass, Scott Pilgrim proti zbytku světa(28.3.2010)

 • - Natáčelo se v Torontu a Hamiltonu v Ontariu. (HellFire)

 • - Zákopové pálky jako ta, kterou je vyzbrojen Defendor (Woody Harrelson), se používaly za první světové války na obou stranách fronty. Používaly se převážně při nočních přepadových akcích. Byl to tichý a velmi efektivní způsob, jak zabít nebo zranit nepřítele v zákopech. Obvykle byly vyrobeny ze dřeva s okovaným koncem k maximalizování zranění, používaly se i pálky s nasazeným prázdným granátem nebo pálky s jednou nebo více železnými koulemi, které byly k pálce připevněny řetězem nebo provazem. (Maulincio)

 • - Pro Petera Stebbingse je to první režijní a scénáristický počin. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace