poster

V srdci bouře: Churchill ve válce (TV film)

 • Velká Británie

  Into the Storm

 • Velká Británie

  Churchill at War

  (neoficiální název)

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2009, 95 min

 • woody
  ****

  Zájemcům o Churchilla to nic nového, ani objevného nepřinese, přesto je radost užívat si soustředěného projevu Brendana Gleesona. Jedinou výtku bych směřoval k přílišné zkratkovitosti, známému to neduhu životopisných filmů (zde dělí Den D a konec války jediný střih, což je docela zarážející). Ale jako didaktické pomůcce do hodin dějepisu se tomu dá jen zatleskat, alespoň by se více lidí dozvědělo o Churchillově obrovské píli. (Obrovský dík patří castingu, který dovolil, aby se roli maršála Stalina zhostil fenomenální Alexej Petrenko, jenž si tak po 20 letech zopakoval svou mistrovskou etudu z Baltazarovy hostiny. A stále z něj sálá cosi nepopsatelně děsivého, byť je tam jen 5 minut)(10.10.2010)

 • genetique
  ***

  Nedá sa mi neskrývať mierne sklamanie, pretože na podobné filmy si dosť potrpím. Bez debaty má tento film rovnako skvelých hercov ako v oscaroch ovenčených snímkoch, dialógy som hlatal, réžia je veľmi stabilná, hudba veľmi dobre navodzuje patovú situáciu a bezradnosť vo vypätých vzťahoch medzi najdôležitejšími osobami anglickej vlády i medzi jednotlivými štátmi zároveň. Súčasne však neviem čím by ma film počas celého trvania zaujal. Tešil som sa na poodhalenie súkromného života jednej z najväčších postáv anglickej histórie a takisto som si chcel doplniť pár historických vedomostí, ktoré mi filmy tohto razenia vždy ponúknu. V prvom prípade som bol celkom spokojný. Ale v druhom prípade mohli tvorcovia obohatiť historické fakty o pár delikátnych údajov, ktoré som si následne, v dopyte po vedomostiach, ktorý vyvolal tento film, musel vygoogliť. 70%.(7.3.2010)

 • Thomassi
  ****

  Winston Churchill je bezpochyby jednou z největších osobností Velké Británie a celé historie vůbec. Toto drama v produkci HBO a pánů Ridleho a Tonyho Scottových pojednává nejvypjatější epizodu jeho života, a to od roku 1940, kdy byl zvolen premiérem, až do poválečné doby, kdy prohrál volby. Film ukazuje všechny důležité momenty války ve spojitosti právě s Churchillem (bitva o Británii, konference, volby, ...). Jediné, co se mi moc nepáčilo a co mi kazí celkový dojem, je velké skákání mezi událostmi. Připadlo mi to, jakoby mezitím nic nebylo, a všichni si musíme přiznat, že bylo. Asi by tomu slušelo víc třeba dvoudílné zpracování. Devadesát minut věnované takovéto osobě, i když v relativně krátkém období, je málo na to, aby se tam vešlo všechno. Nicméně Brendan Gleeson byl výjmečný, bylo vidět, že toli Winstona vzal poctivě a výsledek stojí za shlédnutí. Jeho výkon bych přirovnal třeba k Robertu Carlylemu, který také ztvárnil důležitou osubu tohoto období, a to Adolfa Hitlera.(24.10.2010)

 • Paxxx.cz
  ****

  O Churchillovi jsem už hrozně dlouho chtěl vidět nějaký dokument či něco co by mapovalo jeho život. Naštěstí se tvůrci od HBO opět trefili do mého gusta a natočili tento životopisný film, který popisuje život tohoto svérázného tlouštíka. Životopisné filmy jsou většinou docela nezáživné, ale tento se fakt povedl a to nejen díky skvělému výkonu Brendana Gleeasona. Jsou v něm zachyceny některé slavné výroky, které Winston pronesl, ale najdou se zde i fakta, která jsem o W.Ch. ani nevěděl. Nejlepší hláška filmu--- "Nepiji, nekouřím a jsem 100% fit. | Tedy, já piju, kouřím a jsem 200% fit."-- Pro mě 75%.(10.10.2010)

 • Falko
  ****

  Do 90-tich minut sa neda zmestit celych 5 rokov vladnutia Winstona Churchilla ako premiera a ministra obrany zaroven, ale Brendan Gleeson je skvely herec a tvorcovia sa snazili ukazat to najhlavnejsie z jeho nielen sukromneho zivota, ale i superenia z opoziciou vo vlastnom parlamente, stretavania s americkym prezidentom, alebo i so Stalinom. Myslim si, ze sa im to podarilo velmi zaujimavo. Aj napriek tomu, ze su pod produkciou filmu podpisani bratia Scottovci, ktori maju s akcnymi filmami bohate skusenosti je film plny dialogov, takze netreba tu ocakavat ziadne krvave boje, okrem zaberov z archivu. U mna je to kludne na 80%. ________ Brendan Gleeson - (Winston Churchill) +++ Iain Glen - (Kráľ Juraj VI) +++ James D'Arcy - (Jock Colville) +++ Len Cariou - (Prezident Franklin D. Roosevelt) +++ Janet McTeer - (Clementine Churchill) +++ Donald Sumpter - (Lord Halifax) +++ Bill Paterson - (Clement Attlee) +++ Robert Pugh - (Generál Ismay) +++ Patrick Malahide - (Major Generál Bernard Montgomery) +++ Aleksei Petrenko - (Josef Stalin) +++ Produkcia: Ridley Scott, Tony Scott(30.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace