V srdci bouře: Churchill ve válce (TV film)

Into the Storm

Churchill at War

(neoficiální název)

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2009, 95 min

O Churchillovi jsem už hrozně dlouho chtěl vidět nějaký dokument či něco co by mapovalo jeho život. Naštěstí se tvůrci od HBO opět trefili do mého gusta a natočili tento životopisný film, který popisuje život tohoto svérázného tlouštíka. Životopisné filmy jsou většinou docela nezáživné, ale tento se fakt povedl a to nejen díky skvělému výkonu Brendana Gleeasona. Jsou v něm zachyceny některé slavné výroky, které Winston pronesl, ale najdou se zde i fakta, která jsem o W.Ch. ani nevěděl. Nejlepší hláška filmu--- "Nepiji, nekouřím a jsem 100% fit. | Tedy, já piju, kouřím a jsem 200% fit."-- Pro mě 75%.(10.10.2010)

Konečně něco, na co se vyplatilo koukat. Dobře stravitelné, historické drama, zabývající se významnou osobností ( nejen ) Britských dějin - 80%. Zajímavý komentář: Ant.(15.12.2009)

Standardní TV životopisný snímek, který zaujme hlavně příznivce dějin. Na druhou stranu je Glesson dost přesvědčivý, aby dokázal zaujmout i standardního diváka.(14.12.2014)

Je pravdepodobné, že pre úspech životopisných filmov o veľkých osobnostiach je najdôležitejší casting. V prípade Brendana Gleesona (ale nielen jeho) sa to podarilo. Napriek tomu, že film zachytáva pomerne krátky výsek z Churchillovho života, nepocítite pri ňom nudu, skôr pocit, že v ňom veľa chýbalo a skončil akosi predčasne. Bolo však z neho jasné, aký obrovský je rozdiel medzi politikom a štátnikom. Mňa zaujalo, aké sú tie politické hry aktuálne i dnes, aj keď nie sme v Británii, ani vo vojne. A tiež ako rýchlo po pominutí bezprostredného nebezpečenstva opätovne klíči ľavicové blúznenie.(1.11.2010)

Churchill je pojem. Většinou ho nezastaví ani bouře. Tady ale stačilo málo a celej film je v prdeli...(31.1.2011)