V srdci bouře: Churchill ve válce (TV film)

Into the Storm

Churchill at War

(neoficiální název)

Drama / Životopisný / Válečný / Historický

Velká Británie / USA, 2009, 95 min

Je pravdepodobné, že pre úspech životopisných filmov o veľkých osobnostiach je najdôležitejší casting. V prípade Brendana Gleesona (ale nielen jeho) sa to podarilo. Napriek tomu, že film zachytáva pomerne krátky výsek z Churchillovho života, nepocítite pri ňom nudu, skôr pocit, že v ňom veľa chýbalo a skončil akosi predčasne. Bolo však z neho jasné, aký obrovský je rozdiel medzi politikom a štátnikom. Mňa zaujalo, aké sú tie politické hry aktuálne i dnes, aj keď nie sme v Británii, ani vo vojne. A tiež ako rýchlo po pominutí bezprostredného nebezpečenstva opätovne klíči ľavicové blúznenie.(1.11.2010)

70%. Winston Churchill si prostě zaslouží delší životopisný film. Něco kolem 2 a půl hodiny. Takhle to bylo až moc zkratkovité. Jinak výborný Brendan Gleeson a ostatní britští herci. Prostě koncert.(22.1.2010)

Skvělé drama o velké osobnosti Winstona Churchilla, které má rozhodně šanci zaujmout i laiky, kteří se v historických údalostech 2. sv. války až tak nevyžívají. Jakmile si zvyknete na přeskakování časových rovin, tak film nabere slušné tempo a pomrkávání na hodinky nehrozí. Je fajn, že má film má jak vtipnější tak dojemné chvilky a přibližuje tak Churchilla divákům. Za což taky z velké částí může výborný Brendan Gleeson v hlavní roli.(21.11.2009)

O tom, ako vyborny televizny film nakope zadnice brakom, ktore vidavame v kinach. Famozne herecke vykony, uzasna atmosfera, ktora ma vtiahla priamo do obdobia 2.svetovej vojny a absolutne dojemna scena na zaver. Ako sam Winston kedysi povedal: "História bude ku mne zhovievavá, pretože som sa odhodlal ju písať." Tak sa aj stalo.(31.12.2009)

O Churchillovi jsem už hrozně dlouho chtěl vidět nějaký dokument či něco co by mapovalo jeho život. Naštěstí se tvůrci od HBO opět trefili do mého gusta a natočili tento životopisný film, který popisuje život tohoto svérázného tlouštíka. Životopisné filmy jsou většinou docela nezáživné, ale tento se fakt povedl a to nejen díky skvělému výkonu Brendana Gleeasona. Jsou v něm zachyceny některé slavné výroky, které Winston pronesl, ale najdou se zde i fakta, která jsem o W.Ch. ani nevěděl. Nejlepší hláška filmu--- "Nepiji, nekouřím a jsem 100% fit. | Tedy, já piju, kouřím a jsem 200% fit."-- Pro mě 75%.(10.10.2010)