Já, padouch

Despicable Me

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

Padouch je super a ty malý čůráčci, co vypadaj jak hromada spongebobů jsou úplně geniálně retardovaný, ale zbytek s adoptováním dětí je trochu ohraná písnička a chybí tomu nějakej pořádnej nápad, ale i tak nadprůměrnej a zábavnej animák.(30.12.2010)

Použité, klišovité, předvídatelné, vyděračské, tuctové, přeceněné, tak nic z toho Despicable Me není :o) Jako každý animák je určen hlavně pro děti a přerostlé děti jako jsem já, ale podle nechápavých tvářiček, které jsem měla možnost vidět v kině a stále vychechtaného tatínka sedícího za mnou usuzuji, že i dospěláci najdou zalíbení. Mimoňky na heliu si musí oblíbit každý.(3.1.2011)

Nebudu vám lhát, Despicable Me je dobrý animák, hravý, vtipný a po většinu stopáže nenudí, ale bohužel, jsem asi moc zhýčkaný špičkami žánru (Finding Nemo, Ratatouille či novější Up) a proto nemůžu dát tomuto filmu plný počet. Nicméně pokud bude pokračování, nebudu se mu bránit. Navíc dabing Stevea Carella je bez nadsázky geniální. 80 %.(9.10.2011)

Oproti ostatním animákům to má chabý děj. Jenže té palbě roztomilosti nejde odolávat moc dlouho. Rozhodně to neurazí.(6.1.2013)

Nejsem asi tak infantilní, jak jsem si myslel, ale i tak to ušlo. 70%(10.12.2010)

• - Gru a ředitel banky zamíří zmenšovací paprsek na gauč, který je přesně kolmo na televizi, přestože v předchozím záběru Gru otočil vůči televizi o 180°. (chleba24)

• - Jméno Gru je zřejmě odvozeno podle ruské zkratky GRU (glavnoye razvedyvatel'noye upravleniye - hlavní oddělení zpravodajství). Patrně to naznačuje Gruovy kořeny. (akisha)

• - Minioni měli být původně větší a víc připomínat lidi, nebyl na to ale dostatek peněz, tak zůstali malí a nízcí. (akisha)