Já, padouch

• slovenský

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

Prvních 20 minut pro mě bylo pekelných, přiznám se bez mušení že opravdu nemám rád Steva Carrella a tím míň když dostane hlavní roli. Tady k tomu nějak divně šišlá nebo co. Film nakonec není tak špatný a s příchodem holčiček se přemění sice na dětský film, ale tento fakt mi vadil mnohem méně než u Hortona. Malí žlutí mužíčci (nezaznamenal jsem že by někde byl vysvětlen jejich původ) jsou senzační. Musím ovšem konstatovat že se jedná o jeden z nejslabších animáků poslední doby. 60%(4.12.2010)

Pohodový animovaný film plný humoru. Malý sluhové mimoňové byli super. Úžasný zloduch, který se touží stát největším padouchem všech dob a chce ukrást Měsíc. Překvapení roku. ( Hodnocení: 8/10 )(27.5.2012)

• Hellboy

Snažil jsem se napsat komentář ke snímku Já, padouch (2010) asi týden po jeho zhlédnutí, leč tu jsem si náhle uvědomil, že si z něho již vůbec ničeho nepamatuji. Podíval jsem se tedy do zdejší galerie, abych si prohlédl obrázky z daného díla, ale ani to mi příliš neosvěžilo paměť. Nebyl bych to býval do sebe řekl, ale asi jsem již příliš starý, paměť mi dobře neslouží, a animované filmy pro děti, které vznikají bez jakýchkoliv ambicí či inovací, mně prostě nic neříkají. Ještě dříve, než tento laciný nickelodeon doputoval poloilegální cestou na pevný disk mého osobního počítače, jsem se domníval, že z (nutno říct nikterak originálního) motivu titulního darebáka v centrální úloze tvůrci vykřešou něco alespoň podobně nápaditého, jako v případě snímku Megamysl. Nicméně jsem se mýlil, neboť autorům tohoto díla schází kreativita a místo pořádně propracovaného děje sází na žluté potvůrky.(5.1.2011)

Naprosto pohodova zabavna kravinka, s misty lehce infantilnim humorem, hlavne diky bande poskoku, ktery vypadaj jak maly banani. V druhy pulce to sice na muj vkus az zbytecne moc tlaci na tu udobrovaci, dojemnou notu, kde se pan zaporak spis zajima o tri holky, ale i presto to vetsinu casu dokaze bez nejakyho poucovani bavit. Zadnej poradnej pribeh tu vlastne neni, proste takovy saskovani nekolika zaporaku s jejich hi-tech hracickama a zbranema, povedena animace, prijemnej dabing a superhrdinska hudba. Takze o nejakej animak roku se fakt nejedna, ale bavil sem se dobre.(27.11.2010)

|| Scenár: Ken Daurio, Cinco Paul / Sergio Pablos | Hudba: Pharrell Williams, Heitor Pereira | Produkcia: John Cohen, Janet Healy, Chris Meledandri | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Illumination Entertainment, Universal Animation Studios, Mac Guff | Rozpočet: 69 miliónov $ | Tržby: 541,897,970 $ || Krásna pocitová rozprávka, s poriadnou porciou nefalšovaného humoru. Dej slušne hutný, a obrazovo veľmi nápaditý. Až na pár rušivých elementov (nenapíšem ktoré, pre Vás môžu byť úplne v pohode, alebo iné) ďalší nadpriemerný animovaný kus v roku 2010.(31.3.2011)