Já, padouch

Despicable Me

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

Nebudu vám lhát, Despicable Me je dobrý animák, hravý, vtipný a po většinu stopáže nenudí, ale bohužel, jsem asi moc zhýčkaný špičkami žánru (Finding Nemo, Ratatouille či novější Up) a proto nemůžu dát tomuto filmu plný počet. Nicméně pokud bude pokračování, nebudu se mu bránit. Navíc dabing Stevea Carella je bez nadsázky geniální. 80 %.(9.10.2011)

Nejzlejší animák roku.(9.1.2011)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,602 // Otvárací Víkend v USA: $56,397,125 // Vydarená animovaná komédia, ktorá zaručene pobaví. A minioni? Suverénne najzábavnejší .....(11.1.2011)

Ultimátní komediální animovaná pecka se jaksi nedostavila. Jen naprosto nepohoršující blbinka s pár dobrými fórky, o něž se takřka bez výjimky starají minioni( a na dvou místech do češtiny nepřeložitelné slovní hříčky v názvech vynálezů starého vědce)... Jinak ale nic, co bychom již neviděli jinde a výrazně lépe. Jen klasické rodinné hodnoty a dojemný příběh postavený na hlavu relativně originálním nápadem souboje zloduchů, který je ale trestuhodně nedotažený... Děti se budou bavit, dospělí přežijí absolutně nezávadnou a nevzrušivou hodinu a půl, bez třetího rozměru ale tenhle film v podstatě postrádá jakýkoliv smysl. A vlastně i v tom třetím rozměru je dost zbytečný... Megamysl vychází ze souboje zloduchů jako jasný vítěz...(27.11.2010)

• Jeanne

Nalákána trailerem jsem vyrazila na padoucha, doufajíc, že se celý film bude odehrávat v podobném duchu. Koho by jen napadlo, že postavy známé z traileru (a z předtitulkové scény) se už nikdy neobjeví a nastane citově vyděračský film o třech sirotcích a nešťastném padouchovi. Hlavní postavy nakonec obstarávají jakési žluté tenisáky, tři zmíněné opuštěné dětičky a chlapík s nešťastným dětstvím, jenž ho dovedlo až k dráze super-padoucha, kterým se mu však nedaří stát. Už nikdy víc.(10.11.2010)

• - Ve filmu si lze všimnout jasného odkazu na snímek Kmotr (1972), a to když se Gru v posteli vzbudí a spatří hlavu panenky. Scéna, kdy se Gruova raketa po odletu ze Země dělí na několik částí, může zase připomínat scénu z filmu Star Trek VIII: První kontakt  (1996), kdy se stejně dělí raketa Phoenix. (NGP)

• - Ve scéně, kdy Gru navštíví banku zla, její ředitel stojící za Gruem rozmáčkne jablko a zahodí ho po jeho pravé ruce. V další scéně, kdy usedá za stůl, však zbytek jablka nikde vidět není. (dandislav1991)

• - Kedže film má amerického aj francúzskeho režiséra, výroba sa rozdelila medzi dva kontinenty. (Very_kuul)