Já, padouch

Despicable Me

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,602 // Otvárací Víkend v USA: $56,397,125 // Vydarená animovaná komédia, ktorá zaručene pobaví. A minioni? Suverénne najzábavnejší .....(11.1.2011)

Úspěch filmu závisí na tom, jestli je člověk schopen odpustit mu kýč, předvídatelnost a jednoduchost. Což jsem udělala. O filmu jsem předem nevěděla vůbec nic a musím říct, že takhle jsem se u animáče nepobavila od Jak vycvičit draka. V první řadě je to vítaná změna po záplavě otravných animáků plných mluvících zvířat a spousty samoúčelných cameo celebrit. Film si na nic nehraje, od začátku je to jednoduchý příběh a o víc, než naplnění těch pár hlavních a zjevných cílů se nesnaží. Pak je tu celkem originální a vtipná hlavní postava, výborný začátek a několik opravdu dobrých vtípků, co pobaví. Navíc hlavně za začátku se objevují i vtipy na podobný film nebývale drsné (železná panna hlavně). Potom následuje hodně silný doják, který ne každý zkousne. I já bych ho normálně okamžitě hodila do koše, ale tady to tak pěkně vyšlo, že mi vůbec nevadil. Abych pravdu řekla, líbilo se mi to víc, než nedávný pixarovský Up! 90%(25.3.2011)

Nejzlejší animák roku.(9.1.2011)

Film o největším zločinci všech dob, kterého tvůrci rozšmelcovali v přecukrovaný báchorce. Diabetici budou dostávat záchvaty už jen z upoutávek. Naordinoval bych autorům Erbena, snad něco z Vodníka, abych ten jejich vznešený patos a pocity dojetí malinko utlumil: „Šest věcí tu v krvi leží - mráz po těle hrůzou běží: dětské hlavy bez tělíčka a tělíčka bez hlavy.“(7.2.2011)

Ten mimoň ve mně si Despicable Me náramně užil.(12.10.2012)

• - Ve finální části Gru kopíruje tanec Johna Travolty z filmu Horečka sobotní noci (1997). (NGP)

• - Když se Gru vznáší ve vesmíru, vidíme na letící vstupence na balet číslo 072069, tj. 20.07. 1969, což je datum prvního přistání na Měsíci. (HellFire)

• - Film bol animovaný vo francúzskom štúdiu Mac Guff v Paríži. (Greenpeacak)