Já, padouch

Despicable Me

Ja, zloduch

Animovaný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA, 2010, 91 min

Na zabití času v letadle naprosto super.(25.12.2010)

Roztomilost mimoňů mě vážně dostala! Povedené, nápadité, dojemné i vtipné. Hodnotím to jako dobrý vychechtaný a svým způsobem svoucný animák.Jenže známe lepší, že..3,5*(17.3.2011)

Úspěch filmu závisí na tom, jestli je člověk schopen odpustit mu kýč, předvídatelnost a jednoduchost. Což jsem udělala. O filmu jsem předem nevěděla vůbec nic a musím říct, že takhle jsem se u animáče nepobavila od Jak vycvičit draka. V první řadě je to vítaná změna po záplavě otravných animáků plných mluvících zvířat a spousty samoúčelných cameo celebrit. Film si na nic nehraje, od začátku je to jednoduchý příběh a o víc, než naplnění těch pár hlavních a zjevných cílů se nesnaží. Pak je tu celkem originální a vtipná hlavní postava, výborný začátek a několik opravdu dobrých vtípků, co pobaví. Navíc hlavně za začátku se objevují i vtipy na podobný film nebývale drsné (železná panna hlavně). Potom následuje hodně silný doják, který ne každý zkousne. I já bych ho normálně okamžitě hodila do koše, ale tady to tak pěkně vyšlo, že mi vůbec nevadil. Abych pravdu řekla, líbilo se mi to víc, než nedávný pixarovský Up! 90%(25.3.2011)

Nejzlejší animák roku.(9.1.2011)

Padouch je super a ty malý čůráčci, co vypadaj jak hromada spongebobů jsou úplně geniálně retardovaný, ale zbytek s adoptováním dětí je trochu ohraná písnička a chybí tomu nějakej pořádnej nápad, ale i tak nadprůměrnej a zábavnej animák.(30.12.2010)

• - Kniha "Ospalá koťátka" se po filmu začala opravdu prodávat ve formě, jaká je ve filmu vidět. (akisha)

• - Animovaní hrdinovia sú karikatúrou ľudských postáv. Ich nákresy vytvoril výtvarník Carter Goodrich a pri Gruovom spôsobe pohybu sa inšpiroval komikmi Petrom Sellersom a Rowanom Atkinsonom. (Very_kuul)

• - Gru dává majitelce sirotčince kompliment ve španělštině ("Como un burro"), což v překladu znamená "jako osel." (Valkyria)