poster

Saw 3D

 • Česko

  Saw 7

 • Kanada

  Saw 3D

 • USA

  Saw 3D

 • Slovensko

  SAW 3D

Horor / Krimi / Mysteriózní

Kanada / USA, 2010, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • psy.cho
  ***

  Film stráca to čaro čo mali prvé diely, a už väčší dôraz sa kladie na vymyslenie brutálnejšieho spôsobu zabitia, ako na zmysluplnejší dej. Film som videl v 2D čiže o pekné efekty v 3D som prišiel ale o čo som neprišiel a čomu dávam 3* sú zaujímavé hry o prežitie. Tvorcovia Saw-u by si už mali povedať GAME OVER.(13.7.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  odpad!

  Držel jsem se dlouho. Tentokrát už drobné klady z tmavých koutů vyšťourávat nebudu, Saw prostě definitivně upadl držkou do bláta. Řekněme si to na rovinu. První díl za něco stál hlavně proto, že jsme s chlápkama v pasti celou dobu byli. Mohli jsme jim fandit, mohli jsme jim přát chcípnout. Později se z pastiček stávala smutná exhibice zcela zproštěná pocitů (s vyjímkou znechucení), avšak to, co si dovolují tvůrci v "sedmičce", hraničí se zdravým rozumem. Zhovadilá scéna ve výloze sice naznačovala možný humorný podtón, jakmile však přijde na scénu nezničitelný Hoffman (proti němu nic, jeho záporák svoje kouzlo má), je vše ve starých kolejích. Dříve jsem psal, že pokračování série Saw nepřináší nové filmy, pouze více či méně nelogicky updatuje původní děj. Sedmý díl není update, sedmý díl je virus, a tím nenarážím jen na velice komické finále (ano, do děje je zavlečena další osoba, divákovi již známá), ale i na další nehorázné zestupidnění všeho. Vezměte si děj z prvního dílu a postupně na něj nabalujte všechny zvraty, vrahy a oběti. Ve výsledku dojdete k závěru, že Jigsawův klan už nejspíše vyvraždil či poznamenal půlku průměrného velkoměsta, na pastičky znehodnotil materiál potřebný ke stavbě středně velké fabriky a ještě dokázal bez váhání likvidovat celá policejní komanda, včetně jejich stanic a všech důkazů. Pokud už někde nastala chybička, ukáže se, že byla úmyslná a skrývá celý další kolotoč podobného rozsahu. Taky máte dojem, že někomu přeskočilo? Ale dobře, řekněme, že tohle všechno prostě patří do jakési "Sawovské" mytologie, ostatně realitu tu nikdo nehledá. Sedmička má každopádně stejně smůlu, jelikož bezzubě recykluje předchozí díly - chlápek jde, nachází kolegy v pastích a na konci ho čeká rádoby rozhřešení. Do toho prostřihy na pátrání a jiné lidičky v jiných pastičkách. Pro fanoušky asi pořád koukatelné, pro všechny ostatní škvár s nepříjemnými gore scénami.(26.12.2010)

 • Lateef
  *

  Řeknu vám pointu sedmého dílu a přesto nebudu spoilerovat. Tak tedy slyšte: 3D je v dnešní době vejvar, co vy bukvy z Lionsgatu?? Toť vše, o nic jiného nejde. Celé je to zbytečné asi jako pokus o útěk před Chuckem Norrisem. Koncept nápravy lidské společnosti a věci s ním související zůstal pohřben pod číslicí 3 a písmenem D. Prostě se tvůrcům chtělo ještě jednou pořádně vyrejžovat (a já pochybuju o tom, že to bylo naposledy). Špatná dějová linie, hrozivě předvídatelné, pasti možná slušné, ale zase hrané na efekt, bez atmosféry a jakéhokoliv napětí. Chcípají v nich lidé bez přímé vazby na Jigsawa, kteří navíc neprochází kurzem sebenápravy, nýbrž jsou odkázáni na pomoc jiných. Tobin Bell si sem opravdu jenom ´odskočil´, snad aby nemusel být svědkem závěrečného ´šokujícího zvratu´, který není ani šokující, ani mrazivý, není ani dobrý. Je to neinvenční unavené dokodrcání se do cíle. Plusové body sedmičky vidím jenom v Mandylorovi, dvou nebo třech vydařených (designově, atraktivitou) pastech a ve výstupu pana Bella. Začalo to ohromujícně, končí se to otráveně. Doufám, že tvůrci dostojí posledním slovům filmu. 30% 20 miliónů dolarů(rozpočet)/102,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/31 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(28.11.2010)

 • verbal
  ***

  Tak jsem viděl Viděl a musím říct, že je to jedna z těch lepších Pil. Když na začátku Přeřízli tu kikinu, věděl jsem, že to bude solidní Řežba. Netvrdím, že jsem Viděl něco nového, nicméně i tak to byl docela Nářez, za nějž by se nemusel stydět ani nebohý pan Puzzle, kterého tak potupně Zařízli už ve čtyřce. Předchozí dvě Pily mi docela Pily krev, ale tahle Pila vše vrátila do solidního průměru a fortifikovala Pilíře pro další Pily.(23.11.2010)

 • choze
  ****

  Asi budu fanoušek téhle série, protože jsem ji viděl komplet a nejen, že toho nelituju, ale dokonce si jí vážím zato, že udržuje při životě odkaz osmdesátkových hororových sérií, když nás každoročně zásobuje dalšími koukatelnými díly. A přitom většinu těch sérií překonává, protože narozdíl od nich má nejen kvalitního záporáka a výrazný hudební motiv, ale i myšlenku, solidní provedení (agresívní vizuál, nápadité pasti) a snahu příběh trochu zaplést a překvapivě vyústit. Poslední díl jsem si hodil výjimečně v kině a snad právě díky tomu jsem si naplno uvědomil, jak nechtěně komické to už nějakou dobu je. Sean Patrick Flanery potěšil (narozdíl od chabého 3D), několik nechutných a až sebeparodických (garáž, klíč na háčku, pec, Cary Elwes se po letech potkává se svou ufiknoutou scvrklou končetinou) scének velmi pobavilo a zarylo se do paměti a závěr, ve kterém už vraždí každý každého, sice nepřekvapil, ale tečka se sebráním a odhozením pily byla cool. "NA TO ZAPOMEŇ."(25.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace