• Česko

Saw: The Final 3D

Horor / Krimi / Mysteriózní

Kanada / USA, 2010, 90 min

• Lateef

Řeknu vám pointu sedmého dílu a přesto nebudu spoilerovat. Tak tedy slyšte: 3D je v dnešní době vejvar, co vy bukvy z Lionsgatu?? Toť vše, o nic jiného nejde. Celé je to zbytečné asi jako pokus o útěk před Chuckem Norrisem. Koncept nápravy lidské společnosti a věci s ním související zůstal pohřben pod číslicí 3 a písmenem D. Prostě se tvůrcům chtělo ještě jednou pořádně vyrejžovat (a já pochybuju o tom, že to bylo naposledy). Špatná dějová linie, hrozivě předvídatelné, pasti možná slušné, ale zase hrané na efekt, bez atmosféry a jakéhokoliv napětí. Chcípají v nich lidé bez přímé vazby na Jigsawa, kteří navíc neprochází kurzem sebenápravy, nýbrž jsou odkázáni na pomoc jiných. Tobin Bell si sem opravdu jenom ´odskočil´, snad aby nemusel být svědkem závěrečného ´šokujícího zvratu´, který není ani šokující, ani mrazivý, není ani dobrý. Je to neinvenční unavené dokodrcání se do cíle. Plusové body sedmičky vidím jenom v Mandylorovi, dvou nebo třech vydařených (designově, atraktivitou) pastech a ve výstupu pana Bella. Začalo to ohromujícně, končí se to otráveně. Doufám, že tvůrci dostojí posledním slovům filmu. 30% 20 miliónů dolarů(rozpočet)/102,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/31 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(28.11.2010)

• LiVentura

Jenom s nostalgie, hrůzostrašný vrah Jigsaw opět úřaduje, tentokráte však snad již naposledy... díky bohu, autorům došel dech.!!! :-((12.4.2011)

// Production Companies: Twisted Pictures, A Bigger Boat, Serendipity Productions // Nevidel som to v 3D, ale kreativitu, ktorú použil Kevin Greutert, je pre mňa dostačujúca nato, aby som mu dal za 5*.(15.2.2011)

• arachneuss

Kecy, kecy, kecy, střeva, nečekaná pointa a závěrečné titulky. Původní SAW bylo v mnoha ohledech geniální dílko, následované několika vývary, které pak alespoň trochu rozvíjely krvavé univerzum a místy i překvapily hutnou atmosférou. V (konečně!) posledním díle téhle vymaštěné série není ani jedno z toho. 3D efekt je viditelný akorát na logu Lionsgate a i ta rádoby zabíječka často nevinných lidí je k smrti nudná záležitost. Jonah Hex našel svou konkurenci pro ocenění „Nejzbytečnější hovadina roku”.(3.11.2010)

• Pethushka

Tenhle díl už je úplně bez smyslu..jen nesmyslné zabíjení. Mám pocit, že vznikl jen kvůli 3D.(11.5.2011)

• - Detektiv Gibson's (Chad Donella) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19mm. (dc125)

• - Ve filmu měla hrát i Monica Potter, která si již zahrála vedlejší, zato příběhově důležitou roli v původním snímku Saw: Hra o přežití z roku 2004. (Avalon820)

• - Počátkem roku 2009 viděli producenti filmu první díl Saw v konvertovaném 3D. Výsledkem byli tak nadšeni, že okamžitě schválili natáčení sedmičky ve 3D. (darek kartac)