• Česko

Saw: The Final 3D

Horor / Krimi / Mysteriózní

Kanada / USA, 2010, 90 min

• xxmartinxx

Hejtování Saw jsem nikdy nepropadl a podprůměrné hodnocení jsem dal jedinému dílu. Ze sedmičky jsem ale měl přesto špatný pocit, proto jsem se jí vyhýbal. A skutečně jde o zdaleka nejslabší díl série, kde už je všechno extrémně překroucené, nesmyslné a přitom ani trochu zábavné.(2.11.2013)

Po všeobecně kritických reakcích jsem se posledního (pevně doufám) dílu celkem bál, ale nakonec poměrně zbytečně. Sedmička je u mě v naprostém průměru série - ne tak dobrá jako 1, 3, nebo i 6, ale na druhou stranu o parník lepší než 4 nebo 5. Takže tak nějak s 2 nastejno. Nicméně čeho je moc, toho je příliš a zdejší potenciál už je skutečně vyčerpán.(17.3.2011)

• Beckett51

Ne.(17.7.2014)

• Sobis87

Potenciál Saw se vyčerpal již prvním dílem a zatímco dvojka se ještě dala celkem snést, vše to, co následovalo, už nestojí za nic. Z působivého thrilleru se nakonec stala fraška na pokračování a urážlivá ždímačka peněz...a nejhorší na tom je, že (snad!) poslední díl je stejně tak špatný, jako byli předchůdci, v tomto ohledu je tedy vidět téměř nulová snaha tvůrců zvednout kvality série na základě kritik předešlých dílů. Navíc ona v sérii již provařená pointa je pro svou překombinovanost naprosto směšná. A že je to ve 3D? No a co...(19.11.2010)

• 2-Xtreme

Priznám sa, že asi do štvrtého dielu som každý nový Saw očakával s veľkým nadšeným. Potom keď sa z toho stal akýsi seriál plný nelogických blbostí moje očakávania a nadšenia upadli až sa nakoniec úplne stratili. Tento (dúfam, že naozaj) posledný diel je už tá pravá žumpa nielen samotnej série, ale celkovo hororového filmu. Recyklácia už videných nápadov, prinavrátenie jedenej z najhlavnejších postáv skvelého prvého dielu za účelom prilákania diváka (alebo konečného logického vysvetlenia? :D).. no proste tvorcovia už mleli z posledného a je to vidieť. Pri žiadnom diely som nešiel pod 50%! pretože i keď to bolo akokoľvek tupé, tie pasce boli stále coll. SAW s jeho za všetko hovoriacom prívlastku 3D je nie len tupý, ale žal totálne nudný a nič sa v ňom nedeje. R.I.P. 2004 - 2010(9.1.2011)

• - Ve filmu se objevil i Chester Bennington, zpěvák skupiny Linkin Park. Ten kvůli své roli Evana absolvoval několik konzultací s učitelem herectví. (JayZak)

• - Spoiler: Keď Jill (Betsy Russell) bodne Hoffmana (Costas Mandylor) do krku, tak silno krváca. V nasledujúcich záberoch však nemá na krku ani ranu ani krv. (xun)

• - Ve filmu měla hrát i Monica Potter, která si již zahrála vedlejší, zato příběhově důležitou roli v původním snímku Saw: Hra o přežití z roku 2004. (Avalon820)