Auto*Mat

Dokumentární

Česko, 2009, 90 min

Martin Mareček

Martin Mareček

Nevlastním žádný motorový dopravní prostředek, zato kola mám dvě, takže s aktivisty z titulního spolku souhlasím. Ale kvůli tomu si hned nemyslím, že by tenhle dokument nějak držel pohromadě. Zajímavější je sledovat, jak se samotní aktivisté po zbytečných „hurá akcích“ snaží přemýšlet a postupně volí sofistikovanější prostředky i taktiky. O tom by měl být tenhle dokument, a nejspíš by byl lepší. Performancí nějakého magora klanícího se na autosalonu před Octavií bych jako divák byl rád ušetřen. A podobně mimoňských scének je tu bohužel víc. Takže nakonec jen takový angažovaný průměr.(19.7.2011)

• igi B.

Nevím, co je na téhle kravině "experimentálního" (?!), každopádně v klasifikaci žánru chybí termín "komedie"! Pokrytecká blbučká komedie... °-| . . . Jojojo, veřejnoprávní >rebelové< coby "Auto*Matické" >trendopatické< opičky producírující se stádu do výše přidělených grantů, to je ta zde v pseudodokumentu rádobymoorovského ražení prezentovaná >opi časná pseudobčanská< společnost dneška. Ano, dnes jsou úžasní, tihle konstruktivně naladění protekční chlapci ze Stolice (a jejich uníkané inťošky, povětšinou v trendy brylkách, ekologicky kojící někde lavičkách na Pavláku nebo na Karláku...) - co však za pár let, až čas uzraje, se díky tatínkům atd. promrdají do funkcí a pozic (nejlépe na eráru, že...), rádi ještě zločincům typu blba B. (zábavné sledovat jeho úšklebky a pohrdání, protože ON VÍ, že celé je to jen šaškárna pseudoaktivistů ve stylu "koho necháme hrát, nezlobí" do výše oněch grantů...) prolezou kaďák do vejšky, koupí svým tloustnoucím hysterkám (pokud se dávno nerozvedou, protože ty šmudly stejně nakonec vybodnou se samy na téma "ekologicky" a protlačí to obligátní "ekonomicky" - a vsaďte boty!) ty druhé až třetí auťáky do rodiny na denní nákupy a sami ve svém ekofroudu zajedou si s důležitými pány na ekogolf, případně prohnat penis na tenis... °-/ . . . A tenhle filmek jako matérie konkrétně? Formou i obsahem nic než nicotný opruz, krindy pindy z bryndy a nuda beze smyslu - cool z hoven, jářku jak říkám - do výše grantu... - - - P.S. Ani mě nepřekvapuje zase jednou účast čudláka Víti Klusáka. Super děcka, třeba si jednou začnu vyrábět časosběrný dokument o těch >vášich ďélech< a jednou vám ho otřu o ty vaše drzé tlamky... - - - P.P.S. Nejsem majitelem ni pravidelným uživatelem žádného vozu a narozdíl od protekčních smradů jsem si jist, že z principů svého bytí zanechávám nejmenší možnou ekologickou stopu. Někdo holt jen tak nějak žgryndá (navíc vpodstatě za prachy těch, koho jakože tak kritizuje - tomu říkám dokonalá korupce kultury a veřejného dění v praxi - a dnes už oblblé stádo tomu všemu za potlesku sedá na lep!), někdo holt prostě nějak žije... Howgh. - - - P.P.P.S. Memento mori Sráčů Zelenáčů!!! Ejhle je, když se dostali k lizu - a tak dál... °-[.. - - - - - (Poprvé viděno 14.7.2011 na >pseudomatickém prostoru< , hodnocení 424., komentář zde jako třiatřicátý - 14.7.2011)(14.7.2011)

• Pluhy

Mladí a rebelující! Martin Mareček a Vít Klusák testují, kam je jejich vtíravé otázky a jejich nevšední dokumentární styl může přivést. No , přivedlo je to za Pavlem Bémem a navzájem si příliš nerozumí, jak tu dopravní situaci v Praze vyřešit. Jedni v tom vidí lobbing, druzí to mají jako politickou kampaň a třetí se prostě chtějí projet po praze na kole. Dnes už Automat tolik neřekne, jako v době svého vzniku ale určitě se vyplatí vidět kvůli mladému a rebelujícímu Klusákovi, kterej "prostě jen držel klacek a nelez do silnice."(7.8.2014)

Líbivý dokument, u kterého oceňuji po filmařské stránce spád, pestrost forem – archivní záběry s budovatelskými vizemi jsou konfrontovány se současnými plány, které znějí stejně budovatelsky; občas se mihne animace, častěji pak *; oživením jsou fotky – výborné porovnání zužování chodníku, rozšiřování parkovníku. Skvěle zapojeny mluvící hlavy, a na příkladu politiků Béma a Topolánka je vidět, jak jsou mimo. Samotné myšlenky aktivistického hnutí jsou místy až příliš radikální (vběhnutí do silnice, lepení samolepek…). Ale hlavní myšlenka “kdo seje silnici, sklidí auto“ je jasná.(10.12.2009)

• Politik

Odpad. Auto*Mat kam se jen podíváš. http://nedanim.cz/proc-mi-vadi-automat/(30.7.2014)