V době vrcholící popularity hudebních pořadů přišli dva zruční scenáristé, Vladimír Dvořák a Luděk Nekuda, s nápadem náhodným tipem vybrat dvojici autorů písně. Během pořadu byl vylosován skladatel a textař, a také téma. Do příštího vydání pořadu museli společně napsat píseň. Tu nazpíval opět losem vybraný interpret. (Snorlax)
Zajímavý pořad, v němž se losovalo, který textař se kterým autorem hudby napíše písničku o předem daném názvu, a kdo ji do příštího vydání nazpívá. Vznikla tak celá řada zajímavých písniček, které by bez tohoto "přinucení" nikdy nevznikly.(10.7.2011)
Dvořák s Nekudou byli nevyčerpatelnou studnicí dobrých nápadů, díky tomuto vznikla nejen spousta zajímavých písniček, ale i nezapomenutelných zážitků. Například na smutně psí pohled Jiřího Jelínka, který byl vylosován jako interpret písně o montéru Václavovi (či jak se ten dobrý pracovník jmenoval).(28.2.2012)