Malý Velký Bojovník

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao
  • Lacike

Jackie uz nestaci na svoje klasicke zabavne exhibicie, takze sa rozhodol hladat v inych zanroch, ktore niesu az tak velmi fyzicky narocne. V Shinjuku Incident mu tento prerod vysiel ovela lepsie aj vdaka dohladu kvalitneho rezisera. Tentokrat mu to vyslo na 50%. Jackieho postava je celkom zaujimava, ale ostatne su prilis fadne a potrebna chemia medzi nim a zajatym nepriatelskym generalom je nulova. Bitky su prilis predratovane, nevyrazne a chyba im stipka originality (za vydarenu a zabavnu sa da povazovat len zaverecna bitka s kamenmi). No a pribeh je dost nesudrzny, chaoticky a bez stipky emocii a nenapravi ho ani zaujimavy zaver. Cenim si Jackieho snahu skusat nieco nove, ale asi by sa mal vrhnut za kameru, pretoze pred kamerou uz vobec nestiha v ziadnej polohe. 5/10.(24.3.2010)

Jackie mě, s tím jak mu přibývají roky a zvolna ubývá fyzička, baví čím dál víc. A Válčící státy i příběhy, jimž je tahle etapa v čínské historii rámcem, mě baví ještě víc, než Jackie. 'Malý velký bojovník' si mě získal nejen oběma zmíněnými trumfy, ale i slušnou přehlídkou mých oblíbených klišé (dějových i formálních), žánrovou neukázněností jak ze staré školy - a samozřejmě tím typicky čínským způsobem hraní na citečky, který je mi ze všech mně známých způsobů hraní na citečky tak nějak nejbližší. Ting hao de...:-)(23.7.2010)

• Marigold

Film, kterému zcela chybí tvůrčí disciplína a především řád, který by smířil "čínskou" teatralitu a lyrickou rozevlátost s moderní (a velmi neurovnanou) formou. Chan se opravdu snaží, ale jeho pacifistický idiot s duší venkovského básníka nakonec umírá pod kopyty schematické ideologie "jednotné a velké Číny", která je už nepostradatelnou modlitbičkou všech historických velkoprodukcí, pod kterými je jako mecenáš podepsán státní aparát. Na pánvi Wok prý vrabce od fénixe nepoznáte. Na plátně, naštěstí, ano.(22.7.2010)

11.2.2011 ~ Malý Velký Bojovník v podání Jackie Chana je dobrou podívanou. Jackie hraje sice svoji americky oblíbenou komediální postavu, nikterak ale přehnaně. Prostý Číňan, co musel jít do války a jediné, co chce, je jít domů a osázet si políčko. Jen ještě neví čím... ~ Čína je rozdělena na 4 části a všichni se mezi sebou mydlí. Jednu takovouhle bitvu, kdy se pomlátí všichni navzájem, přežívá bez úhony jeden prostý Číňánek, co chce jen jít domů. Stejně jsou všichni mrtví, tak co. Málem už odchází, když tu narazí na polomrtvého nepřátelského generála. Jaké to má ale štěstí, za takovéhoto zajatce dostane půdu, najde si ženu a bude si v klidu hospodařit. A tak zajatce naloží na vůz a vydává se na hódně dlouho cestu domů. ~ Onen nepřátelský generál je ale členem vládnoucí dynastie a také dědic trůnu. Jeho mladší bratr a jiný armádní generál ale nemají zrovna 2x zájem, aby přežil, a jejich podlé plány jim právě nějaký vojáček takhle hatí. Rozbroje mezi únoscem a zajatcem, kdy je to každou chvíli jinak, tak ještě narušuje boj o vlastní životy a touha dostat se domů. ~ Je to akční tak akorát, kluci skáčou a lítají, ale válečné vřavy se nedočkáte. Jde spíš o komornější výpravu, byť jsme stále venku. Je to dobrodrůžo, stále se něco děje a Jackieho prosťáčka budete mít rádi, stejně jako generála, učeného člověka, zajatého náhodným podřadným vojákem. Jejich cesta, trampoty a Jackieho vytrvalost za zkouknutí stojí. Zbývá jen překousnout jeden a půl hodinovou délku filmu, která přes svoji relativní krátkost trvá pomyslně mnohdy až příliš dlouho.(30.4.2013)

Příjemné překvapení a výborný Jackie Chan. Kdyby to místy nebylo bez šťávy, tak bych možná šáhl po plném hodnocení.(23.4.2010)