Malý Velký Bojovník

Čína / Hong Kong, 2010, 92 min

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao

Je to celkom dobrý historický film s Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má zaujímavý príbeh o obyčajnom vojakovi, jednoduchom mužovi túžiacom po pokojnom živote na vlastnom pozemku, čo sa mu konečne môže vyplniť, kedže zajal nepriateľského generála a rozhodne sa ho odviesť do svojej domoviny, ale čaká ich dlhá cesta s množstvom problémov. Spracovanie zo začiatku nie je až tak zaujímavé, prvá polovica filmu pôsobí pomerne jednoducho a obyčajne, ale aj tak celkom zaujímavo, ale v druhej polovici sa už kvalita scenáru podstatne zmení, príbeh začne byť nepredvídateľný s množstvom zaujímavých a neočakávaných situácií a celkovo je film v tejto polovici lepší. A všetko to ukončí výborný a originálny záver. Akcie tu je celkom dosť, ale Jackie Chan na tom moc veľkú zásluhu nemá, starajú sa o ňu hlavne ostatní. Občas ešte predvedie nejaký zaujímavý skok, ale nanešťastie vidno, že už u to moc nejde. Nie je tu žiadna veľkolepá bojová scéna, ale hlavne menšie súboje jednotlivcov alebo menších skupiniek bojovníkov, ktoré síce nie sú ničím výnimočné, ale dobre sa na ne pozerá. Najviac sa mi páči akcia medzi vojakmi a otrokármi pri zrúcaninách alebo posledná väčšia akcia. Réžia a vizuálna stránka filmu je úplne obyčajná, ale miestami poteší dobrá hudba a aj obsadenie je síce pomerne neznáme, ale aj tak dobré. Občas sa tu vyskytne aj nejaký zbytočnejší humor, ale aspoň moc neprekáža a niekedy aj poteší. Little big soldier je dobrý film, vôbec ma nenudil, ale bavil, príbeh a herci sú na tom dosť dobre, ale filmu by určite prospel lepší režisér a štáb, ktorí by sa postarali o vizuál a aj vyšší rozpočet, aby bol veľkolepejší. 72%(3.4.2010)

recenze na Rejže.cz(15.8.2010)

Takový milý snímek, který bych spíš tipovala na starší datum vzniku, protože v dnešní době se u podobných témat rozhodně točí promyšlenější scénáře (nebo by aspoň měly). Přesto mě postavy a milý humor dokázaly upoutat a já si film užila. Výsledek sváru mezi bratry jsem si dokázala tipnout, ale úplné finále mě rozhodně překvapilo. K celkovému nádechu filmu to bylo velmi kontrastní a o to víc mě to zasáhlo. Kdyby to byla komedie - 4hvězdy. Kdyby to bylo drama - 4hvězdy. Ale stále se nemohu rozhodnout, zda byl tento mix žánrů dobře promíchán. Pěkných 70%.(19.8.2010)

"Já to nechápu.. Proč musí jeden z vás dvou zemřít ?? Všechno komplikujete !!" - "Nic nechápeš, hlupáku !!" - "Ale chápu !! Za všechno může ten plešoun !!" ;)(31.12.2014)

Od Jackieho v jeho takřka 60 letech už divák nemůže očekávat obvyklé eskapády, které nám přinášel ve svých mladých letech ale "Malý Velký bojovník" (s Malým Velkým mužem to nemá vůbec nic společného) je docela povedená dobrodružná podívaná, které chybí větší spád a akce ale zabavit dokáže.(18.12.2011)

• - Protože je Lee-Hom Wang (generál) známý čínský zpěvák, měl původně filmovou píseň zpívat on. Ale Jackie Chan (voják) si myslel, že by to bylo pro film moc moderní a raději ji nazpíval sám. (MJackie)

• - Když Jackie Chan původně přišel v 80. letech s nápadem na film, měl si v něm zahrát postavu mladého generála. Protože však trvalo více než 20 let, než byl snímek natočen, musel si nakonec zahrát staršího vojáka. (Raztubyl)

• - Jackie Chan (voják) a  Lee-Hom Wang (generál) jsou velkými přáteli. Původně měl "velkého" generála hrát Jackieho syn Jaycee Chan, ale nakonec si Jackie vybral Lee-Homa. (MJackie)