Malý Velký Bojovník

Čína / Hong Kong, 2010, 92 min

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao

Hmm...krasna vyprava, vyborne kostymi, niekolko velmi slusnych bojovych scen, ale na druhej strane obohrany pribeh, nevydarena hudba, zbytocne tlacenie na humornu pilu v inak dramatickom kontexte. Jackieho mam rad, ale zblaznit sa kvoli nemu nejdem....z tohto filmu mam podobne dojmy...v pohode, ale nic extra.(23.4.2010)

Takový milý snímek, který bych spíš tipovala na starší datum vzniku, protože v dnešní době se u podobných témat rozhodně točí promyšlenější scénáře (nebo by aspoň měly). Přesto mě postavy a milý humor dokázaly upoutat a já si film užila. Výsledek sváru mezi bratry jsem si dokázala tipnout, ale úplné finále mě rozhodně překvapilo. K celkovému nádechu filmu to bylo velmi kontrastní a o to víc mě to zasáhlo. Kdyby to byla komedie - 4hvězdy. Kdyby to bylo drama - 4hvězdy. Ale stále se nemohu rozhodnout, zda byl tento mix žánrů dobře promíchán. Pěkných 70%.(19.8.2010)

Čínský historický film, obsahující absolutně všechny typické parametry. Děj je zasazen do doby, kdy mezi sebou soupeřily jednotlivé státy o vytvoření sjednocené Číny. Z těch čínských historických filmů, které jsem viděl, jsem získal dojem, že je to pro ně to nejdůležitější historické období ze všech. I v tomto filmu, stejně jako ve všech ostatních, je válka zatracována, zde je dokonce hlavní hrdina v podání Jackyho Chana ten největší pacifista, jakého si lze představit. Je to dezertér, který ve válce přišel o vše, a jediné, po čem touží, je pěstovat si na pěti akrech půdy fazole a rýži. Nemusím asi dodávat, jak takovýto hrdina vyhovuje čínské vládě... Čímž samozřejmě neobhajuji války ani násilí:) Zároveň s tímto přístupem se zde (naprosto stejně, jako třeba v Hrdinovi) naznačuje, že sjednocení Číny je vlastně žádoucí a prospěšnou věcí, ačkoliv jinak, než válkou k tomu dospět nelze. Poněkud schizofrenní postoj, že. Ale dívalo se mi na to překvapivě dobře.(6.7.2010)

Jackie určitě tímto filmem ve své tvorbě nic nepokazil, na druhou stranu, ale ani nikterak zvlášť nenadchl. Příběh je taková taškařice na pozadí čínských dějin. Číňani jsou na svou historii náležitě hrdí, to je cítit ostatně z každého záběru. Na druhou stranu, koukal jsem na film hlavně kvůli Jackiemu. Soubojů zde mnoho není. 60%(20.12.2012)

// Production Companies: Beijing Dragon Garden Culture & Art // Celkom pobaví, taká pohodová historická komédia.(8.1.2011)

• - Protože je Lee-Hom Wang (generál) známý čínský zpěvák, měl původně filmovou píseň zpívat on. Ale Jackie Chan (voják) si myslel, že by to bylo pro film moc moderní a raději ji nazpíval sám. (MJackie)

• - Jackie Chan (voják) a  Lee-Hom Wang (generál) jsou velkými přáteli. Původně měl "velkého" generála hrát Jackieho syn Jaycee Chan, ale nakonec si Jackie vybral Lee-Homa. (MJackie)

• - Když Jackie Chan původně přišel v 80. letech s nápadem na film, měl si v něm zahrát postavu mladého generála. Protože však trvalo více než 20 let, než byl snímek natočen, musel si nakonec zahrát staršího vojáka. (Raztubyl)