Malý Velký Bojovník

Sheng Ding

Jackie Chan

Xiaoding Zhao
  • Lacike

Jackie uz nestaci na svoje klasicke zabavne exhibicie, takze sa rozhodol hladat v inych zanroch, ktore niesu az tak velmi fyzicky narocne. V Shinjuku Incident mu tento prerod vysiel ovela lepsie aj vdaka dohladu kvalitneho rezisera. Tentokrat mu to vyslo na 50%. Jackieho postava je celkom zaujimava, ale ostatne su prilis fadne a potrebna chemia medzi nim a zajatym nepriatelskym generalom je nulova. Bitky su prilis predratovane, nevyrazne a chyba im stipka originality (za vydarenu a zabavnu sa da povazovat len zaverecna bitka s kamenmi). No a pribeh je dost nesudrzny, chaoticky a bez stipky emocii a nenapravi ho ani zaujimavy zaver. Cenim si Jackieho snahu skusat nieco nove, ale asi by sa mal vrhnut za kameru, pretoze pred kamerou uz vobec nestiha v ziadnej polohe. 5/10.(24.3.2010)

"Já to nechápu.. Proč musí jeden z vás dvou zemřít ?? Všechno komplikujete !!" - "Nic nechápeš, hlupáku !!" - "Ale chápu !! Za všechno může ten plešoun !!" ;)(31.12.2014)

• JJ.Gibson

Tak s tímto kouskem Jackie Chana mám malý problém. Je to totiž jediný film, který jsem viděl na třikrát. První třetinu v kině, po půl roce druhou v na HBO2 a třetí po měsíce na HBO. A pokaždé mi to moc nebralo. Jen jsem to chtěl zkrátka dokoukat do konce. Smůla Malého Velkého Bojovníka je v tom, že si tento film neumí vybrat co chce být. Zaprvé: vtipným historickým dílkem s nadhledem nebo tragicko-komediálním válečním filmem. Je tam sice něco od všeho, ale dohromady to moc nefunguje. Asi bych to zkusil natočit úplně nějak jinak...(13.1.2012)

Jackie Chan přišel s filmem, který se do značné míry vymyká, tomu co, běžně tvoří, tedy akční komedie. Sice je zde pár humorných momentů, ale celý film je koncipován jako příběh z období válčících států, Chan jako obyčejný voják, který vstoupí nechtěně do světa vládců, pro něj odtažitého. Kromě akce očekávejte téměř komorní a civilní drama(na Jackieho poměry), nutno říci, že povedené. Akce se taky povedla, není si prakticky na co stěžovat, Jackie Chan pořád umí, velmi mile mě překvapil. Výborná kamera, kostými. Je fakt, že akční složka už není z převážné části na Jackiem, ale to není dle mého proto, že by se necítil, ale chtěl si zahrát něco jiného po mnoha zklamáních za tento a minulý rok, paktří Little Big Soldier, k tomu nejlepšímu, co se dá vidět v JV Asii. A mě osobně teda příběh vtáhnul, navíc tu není natahovaná stopáž a vše hezky odsýpá, aniž bych měl pocit, že se spěchá, nebo zůstává něco opomenuto.(25.3.2010)

Tuhle postavu si Jackie prostě napsal na míru a je to znát... dost dobrý :) očekávání akrobatických kousků u každé Chanovky ničí zážitek, už se na to lidi vybodněte. Je mu pětapade! Jackie zraje jako sviňa a já ho mám snad ještě radši, když vypráví střelený historky od srdce, než když dělá ty svoje vylomeniny.(16.7.2010)