O zpěvácích a jejich začátcích.
Jednotlivé díly:

1.-s Evou Pilarovou
2.-s Milanem Chladilem
3.-s Václavem Neckářem
4.-s Karlem Hálou
5.-s Helenou Vondráčkovou
6.-s Yvettou Simonovou
7.-s Waldemarem Matuškou
8.-s Karlem Štědrým a jeho hosty (Česká televize)

slunicko2

Viděl jsem díly s Václavem Neckářem, Evou Pilarovou, Karlem Štědrým a Helenou Vondráčkovou. 1) Milá vzpomínka na chronicky známé veselé písničky a šedesátkové klipy._____ 2) Asexuální nicméně příjemný 35letý Karel Štědrý s hedvábným hlasem a spoustou parádních typicky šedesátkových songů v díle, kde představuje sám sebe, dostává 4*._____ 3) Václav Neckář, symbol optimistických šedesátých let plných naděje, má ode mne 5*. ()

sator

Normalizační pořad z kterého vypadl pořádný kus Neckářovi kariéry Golden kids...(režie, scénář,:Petr Most) ()

otík

Díl č. 1 s Evou Pilarovou. Klipy velmi povedené, milé a hlavně písničkově parádní. Mezi písničkami si Karel Štědrý povídá s Evou asi u ní doma a pouští si gramofon. V klipech s Pilarkou často vystupuje Walda. Hudební režie: Josef Šrámek Díl č. 3 s Václavem Neckářem. Karel Štědrý si chce popovídat s Vaškem Neckářem, jenže ten utíká před svými malými fanoušky. Ale pak jej přece jen najde a vede s ním na břehu řeky Vltavy rozhovor. Ten je samozřejmě proložen starými Neckářovými klipy. Díl č. 4 s Karlem Hálou je naprostou parádou. Karel Štědrý si s ním povídá v zimní Praze a navštíví se svým bernardýnem svého času zavřenou restauraci. Písničky jsou krásné, Hála měl skutečně nádherný hlas a jeho klipy z dob, kdy měl zbytky vlasů, jsou super. Ale jakékoli písničky válcuje parádní píseň Hádej, Matyldo. Jeden z těch top dílů. Díl č. 5 s Helenou Vondráčkovou je v pořadí první, který se natočil. Karel Štědrý si pozve Helenku do svého bytu, roztáhne kladívkové plátno, pustí promítačku s archivními písničkami a o zábavu je postaráno. Je hlavně vtipné, jak mladá Vondráčková "vzpomíná" na své začátky. Díl č. 6 s Yvettou Simonovou probíhá v Hanavském pavilonu, kam Yvettu pozval Karel Štědrý. Uslyšíme pár písniček, posedíme v restauraci a ke konci přijde Karel Vlach. Průměrný díl. Díl č. 7 s Waldou Matuškou. Hodně staré klipy jsou proloženy rozhovory Waldy s Karlem Štědrým. Jsou docela vtipné, hlavně ten se San Franciscem, kdy Walda říká, že v Americe nikdy nebyl. Vskutku satirické s ohledem na jeho další budoucnost. Pěkný černobílý pořad, který potěší duši všech, kteří mají rádi staré songy s dnešními již legendami české hudební scény. Díl č. 8 s Karlem Štědrým a Karlem Štědrým. Karel se svého dvojníka ptá sám na sebe a ptá se také ostatních lidí, co na Štědrého říkají. Povídání je tradičně nic moc, ale písničky jsou jedna báseň. Moc hezké. Hudební režie celého cyklu: Josef Šrámek ()