Naděje (studentský film)

Česko, 2009, 20 min

Jan Kobler

Jakub Vomáčka
  • Stanislaus

Tento film má chytlavou základní myšlenku, doprovází ho skvělá hudba a na to, že jde o studentský film, tak se tvůrcům podařilo sehnat známé herce. Tam to ale končí! Myšlenka zprvu skvělá, ale během filmu vyšumí a herci ... no prostě jsem jim moc nevěřil a působili nevěrohodně. Zkrátka počátky každého budoucího režiséra nejsou nijak oslnivé a tento snímek toho není výjimkou.(28.8.2010)

• slunicko2

Nepovedené...a to tak, že velmi. 1) Přemítám, co je horší - mizerný scénář, nudné dialogy, ochotnické přehrávání herců? 2) Nejhorší je, že filmu nevěřím ani slovo, samá póza a šmíra. 3) Tomáš Klus si tam moc nezahrál...snad 10 vteřin? 4) Tu hvězdičku dávám čistě za to téma, které si ovšem zaslouží lepší presentace, než se mu zde dostalo.(6.12.2011)

Profesionálně odvedená práce, která zaskočí tím, jak moc "filmově" působí, přestože je pouhým studentským kraťasem (je očividný kladný přístup k západnímu stylu snímání). Scénář sice není výtrysk originality, ale to je bohatě vyváženo výbornou technickou stránkou, povedenou kamerou počínaje a dynamickým střihem konče. Kapitolou samou pro sebe je famózní instrumentální hudba Tatiany Mikové, která dle mého nemá v českém filmu konkurenci (doufejme, že nezůstane podobně přehlížená, jako talentovaná Rachel Portman). Pochvalu si zaslouží i vedení herců – všichni hrají naplno a od žádného jsem již dlouho neviděl tak soustředěný výkon. Malou facku za matoucí scénu sebevraždy a lehčí pokárání za přímočarý děj, který by v případě celovečerní stopáže narážel. Jinak absolutní spokojenost…(30.12.2009)

• charlosina

Byly tam momenty, které vypadaly nadějně (co se filmařské budoucnosti Jana Koblera týče). Ale byly tam i chvíle, které ty jiskřičky udusaly do ticha. Rozehrát na poli dvaceti minut tolik motivů, jako je umírající syn na AIDS; narušený vztah s otcem; touha zemřít náhle a ne čekat, až si pro mě přijde; rozhodování matky, zda-li má svému synovi "pomoci" či nikoliv; etické a rodičovské zásady; nenaplněné sny mladého atleta... to je hodně velké sousto na tak malém talíři.(11.1.2011)

• Allien.9

Hvězda za téma a za snahu.(4.3.2013)