Naděje (studentský film)

Česko, 2009, 20 min

Jan Kobler

Jakub Vomáčka
  • Stanislaus

Tento film má chytlavou základní myšlenku, doprovází ho skvělá hudba a na to, že jde o studentský film, tak se tvůrcům podařilo sehnat známé herce. Tam to ale končí! Myšlenka zprvu skvělá, ale během filmu vyšumí a herci ... no prostě jsem jim moc nevěřil a působili nevěrohodně. Zkrátka počátky každého budoucího režiséra nejsou nijak oslnivé a tento snímek toho není výjimkou.(28.8.2010)

• triatlet

Naděje? Spíš beznaděj... Autoři si měli ujasnit, co chtějí točit. Chvílemi to vypadá jako reklama na Nike. I když Kobler sehnal kvalitní herce a snaží se je vést, tak klišovitý scénář degraduje zajímavý nápad. Dovedu si představit, že by příběh fungoval např. v sérii Soukromé pasti. Ale ve dvacetiminutovce chybí náznak vztahů. Charakteristika syna (Mádl) vystavěná na vulgaritě neobstojí. Přitom začátek - beze slov, jen s výbornou hudbou Tatiany Míkové byl nadějný, ale rodičovské skotačení kolem nemocného vážně k uzívání nudí a nevyvolá žádné emoce. Takže mě nejvíc zaujaly "běžecké" flashbacky, které ale příběh nedokázaly patřičně vysvětlit. Možná se mi to jen zdálo, ale Tomáš Klus v tom tratolišti krve vypadal, jako by se vydejchával po běžeckým tréninku...(18.3.2010)

• charlosina

Byly tam momenty, které vypadaly nadějně (co se filmařské budoucnosti Jana Koblera týče). Ale byly tam i chvíle, které ty jiskřičky udusaly do ticha. Rozehrát na poli dvaceti minut tolik motivů, jako je umírající syn na AIDS; narušený vztah s otcem; touha zemřít náhle a ne čekat, až si pro mě přijde; rozhodování matky, zda-li má svému synovi "pomoci" či nikoliv; etické a rodičovské zásady; nenaplněné sny mladého atleta... to je hodně velké sousto na tak malém talíři.(11.1.2011)

• Torision

Aha. Moc nevim, co k tomu napsat, protože tady nejde o film, ale jenom o scénu, která má sice kvalitní herce a jakžtakž i zpracování, ale nemá ani pointu a prostě nezaujme. Navíc mě naštvalo, že situace kolem Tomáše Kluse byla jenom načrtvnutá. Jako celovečerňák bych si to dokázal představit, takhle spíš než cokoli lituju ztracenejch dvaceti minut, který jsem mohl s poklidem věnovat Griffinovejm.(31.1.2010)

• Vxxx

Na studentský film? Provedení dobrý.. děj vymyslen dobře, ale bohužel hůř zpracován. Nic moc záživnýho, trochu zmatený.. Nebavilo mě to.. 1*(6.3.2012)