Naděje (studentský film)

Česko, 2009, 20 min

Jan Kobler

Jakub Vomáčka
  • slunicko2

Nepovedené...a to tak, že velmi. 1) Přemítám, co je horší - mizerný scénář, nudné dialogy, ochotnické přehrávání herců? 2) Nejhorší je, že filmu nevěřím ani slovo, samá póza a šmíra. 3) Tomáš Klus si tam moc nezahrál...snad 10 vteřin? 4) Tu hvězdičku dávám čistě za to téma, které si ovšem zaslouží lepší presentace, než se mu zde dostalo.(6.12.2011)

• Davies182

Tak tohle vůbec nevyšlo... Jediné, co dokáži ocenit, je celkový vizuál filmu: to, jak je z něj cítit určitá profesionalita v oblasti kamery a střihu. Na studentský film drží vše poměrně pohromadě a celé to alespoň nevypadá jako amatérský filmeček party nadšenců. Běžecké záběry byly pěkné... Zde ale veškeré plusy končí. Je mi jasné, že to tvůrci mysleli dobře, jenže tak hutný námět a šokující dialogy potřebují věrohodnost. A tu jsem ani přes jediného ze zůčastněných herců necítil. Zůstává otázkou, proč se Mádl nesnažil více; nadávky z jeho úst mě ke konci už vážně iritovaly. Režisérovi držím palce do budoucna.(17.3.2010)

• charlosina

Byly tam momenty, které vypadaly nadějně (co se filmařské budoucnosti Jana Koblera týče). Ale byly tam i chvíle, které ty jiskřičky udusaly do ticha. Rozehrát na poli dvaceti minut tolik motivů, jako je umírající syn na AIDS; narušený vztah s otcem; touha zemřít náhle a ne čekat, až si pro mě přijde; rozhodování matky, zda-li má svému synovi "pomoci" či nikoliv; etické a rodičovské zásady; nenaplněné sny mladého atleta... to je hodně velké sousto na tak malém talíři.(11.1.2011)

• Vxxx

Na studentský film? Provedení dobrý.. děj vymyslen dobře, ale bohužel hůř zpracován. Nic moc záživnýho, trochu zmatený.. Nebavilo mě to.. 1*(6.3.2012)

Profesionálně odvedená práce, která zaskočí tím, jak moc "filmově" působí, přestože je pouhým studentským kraťasem (je očividný kladný přístup k západnímu stylu snímání). Scénář sice není výtrysk originality, ale to je bohatě vyváženo výbornou technickou stránkou, povedenou kamerou počínaje a dynamickým střihem konče. Kapitolou samou pro sebe je famózní instrumentální hudba Tatiany Mikové, která dle mého nemá v českém filmu konkurenci (doufejme, že nezůstane podobně přehlížená, jako talentovaná Rachel Portman). Pochvalu si zaslouží i vedení herců – všichni hrají naplno a od žádného jsem již dlouho neviděl tak soustředěný výkon. Malou facku za matoucí scénu sebevraždy a lehčí pokárání za přímočarý děj, který by v případě celovečerní stopáže narážel. Jinak absolutní spokojenost…(30.12.2009)