Naděje (studentský film)

Česko, 2009, 20 min

Jan Kobler

Jakub Vomáčka
  • Torision

Aha. Moc nevim, co k tomu napsat, protože tady nejde o film, ale jenom o scénu, která má sice kvalitní herce a jakžtakž i zpracování, ale nemá ani pointu a prostě nezaujme. Navíc mě naštvalo, že situace kolem Tomáše Kluse byla jenom načrtvnutá. Jako celovečerňák bych si to dokázal představit, takhle spíš než cokoli lituju ztracenejch dvaceti minut, který jsem mohl s poklidem věnovat Griffinovejm.(31.1.2010)

• Davies182

Tak tohle vůbec nevyšlo... Jediné, co dokáži ocenit, je celkový vizuál filmu: to, jak je z něj cítit určitá profesionalita v oblasti kamery a střihu. Na studentský film drží vše poměrně pohromadě a celé to alespoň nevypadá jako amatérský filmeček party nadšenců. Běžecké záběry byly pěkné... Zde ale veškeré plusy končí. Je mi jasné, že to tvůrci mysleli dobře, jenže tak hutný námět a šokující dialogy potřebují věrohodnost. A tu jsem ani přes jediného ze zůčastněných herců necítil. Zůstává otázkou, proč se Mádl nesnažil více; nadávky z jeho úst mě ke konci už vážně iritovaly. Režisérovi držím palce do budoucna.(17.3.2010)

• triatlet

Naděje? Spíš beznaděj... Autoři si měli ujasnit, co chtějí točit. Chvílemi to vypadá jako reklama na Nike. I když Kobler sehnal kvalitní herce a snaží se je vést, tak klišovitý scénář degraduje zajímavý nápad. Dovedu si představit, že by příběh fungoval např. v sérii Soukromé pasti. Ale ve dvacetiminutovce chybí náznak vztahů. Charakteristika syna (Mádl) vystavěná na vulgaritě neobstojí. Přitom začátek - beze slov, jen s výbornou hudbou Tatiany Míkové byl nadějný, ale rodičovské skotačení kolem nemocného vážně k uzívání nudí a nevyvolá žádné emoce. Takže mě nejvíc zaujaly "běžecké" flashbacky, které ale příběh nedokázaly patřičně vysvětlit. Možná se mi to jen zdálo, ale Tomáš Klus v tom tratolišti krve vypadal, jako by se vydejchával po běžeckým tréninku...(18.3.2010)

• kiddo

Bohužel si už nevzpomínám, který moudrý muž pravil, že FAMU je ta instituce, kde vezmou talentované a originální tvůrce a sešrotují je do uniformního nevýrazného bahýnka. Takhle nějak si ono výsledné bahýnko představuju – přepjatá soap opera s „cool“ audiovizuálem, nedopečeným scénářem bez pointy, zato prošpikovaným divnými replikami a s osvědčenými herci, kteří přes veškerou snahu působí kvůli nezralé režii jak z ochotnického vesmíru. Roztažené na hodinu a půl to ale v neděli večer na ČT bude divácká bomba.(23.1.2010)

• Stanislaus

Tento film má chytlavou základní myšlenku, doprovází ho skvělá hudba a na to, že jde o studentský film, tak se tvůrcům podařilo sehnat známé herce. Tam to ale končí! Myšlenka zprvu skvělá, ale během filmu vyšumí a herci ... no prostě jsem jim moc nevěřil a působili nevěrohodně. Zkrátka počátky každého budoucího režiséra nejsou nijak oslnivé a tento snímek toho není výjimkou.(28.8.2010)