Naděje (studentský film)

Česko, 2009, 20 min

Jan Kobler

Jakub Vomáčka
  • Torision

Aha. Moc nevim, co k tomu napsat, protože tady nejde o film, ale jenom o scénu, která má sice kvalitní herce a jakžtakž i zpracování, ale nemá ani pointu a prostě nezaujme. Navíc mě naštvalo, že situace kolem Tomáše Kluse byla jenom načrtvnutá. Jako celovečerňák bych si to dokázal představit, takhle spíš než cokoli lituju ztracenejch dvaceti minut, který jsem mohl s poklidem věnovat Griffinovejm.(31.1.2010)

Profesionálně odvedená práce, která zaskočí tím, jak moc "filmově" působí, přestože je pouhým studentským kraťasem (je očividný kladný přístup k západnímu stylu snímání). Scénář sice není výtrysk originality, ale to je bohatě vyváženo výbornou technickou stránkou, povedenou kamerou počínaje a dynamickým střihem konče. Kapitolou samou pro sebe je famózní instrumentální hudba Tatiany Mikové, která dle mého nemá v českém filmu konkurenci (doufejme, že nezůstane podobně přehlížená, jako talentovaná Rachel Portman). Pochvalu si zaslouží i vedení herců – všichni hrají naplno a od žádného jsem již dlouho neviděl tak soustředěný výkon. Malou facku za matoucí scénu sebevraždy a lehčí pokárání za přímočarý děj, který by v případě celovečerní stopáže narážel. Jinak absolutní spokojenost…(30.12.2009)

• kiddo

Bohužel si už nevzpomínám, který moudrý muž pravil, že FAMU je ta instituce, kde vezmou talentované a originální tvůrce a sešrotují je do uniformního nevýrazného bahýnka. Takhle nějak si ono výsledné bahýnko představuju – přepjatá soap opera s „cool“ audiovizuálem, nedopečeným scénářem bez pointy, zato prošpikovaným divnými replikami a s osvědčenými herci, kteří přes veškerou snahu působí kvůli nezralé režii jak z ochotnického vesmíru. Roztažené na hodinu a půl to ale v neděli večer na ČT bude divácká bomba.(23.1.2010)

• Stanislaus

Tento film má chytlavou základní myšlenku, doprovází ho skvělá hudba a na to, že jde o studentský film, tak se tvůrcům podařilo sehnat známé herce. Tam to ale končí! Myšlenka zprvu skvělá, ale během filmu vyšumí a herci ... no prostě jsem jim moc nevěřil a působili nevěrohodně. Zkrátka počátky každého budoucího režiséra nejsou nijak oslnivé a tento snímek toho není výjimkou.(28.8.2010)

• Davies182

Tak tohle vůbec nevyšlo... Jediné, co dokáži ocenit, je celkový vizuál filmu: to, jak je z něj cítit určitá profesionalita v oblasti kamery a střihu. Na studentský film drží vše poměrně pohromadě a celé to alespoň nevypadá jako amatérský filmeček party nadšenců. Běžecké záběry byly pěkné... Zde ale veškeré plusy končí. Je mi jasné, že to tvůrci mysleli dobře, jenže tak hutný námět a šokující dialogy potřebují věrohodnost. A tu jsem ani přes jediného ze zůčastněných herců necítil. Zůstává otázkou, proč se Mádl nesnažil více; nadávky z jeho úst mě ke konci už vážně iritovaly. Režisérovi držím palce do budoucna.(17.3.2010)