Gregoria by se moc ráda jmenovala Celia, ráda by měla děti a manžela, který by ji respektoval. Ale nezbývá jí než se modlit ke svým svatým, protože nic z toho nemá. Šokující setkání se záhadným cizincem však její život zcela změní. Po jedné z hádek s manželem se Gregoria konečně rozhodne. Změní podobu, sbalí kufr a vydá se nazdařbůh někam, kde jako Celia začne znovu a jinak. A nahoře na severu Španělska, v kraji, o němž mluvil záhadný cizinec, jako by už na ní osud čekal se svou nabídkou. Kde však končí realita a začíná tajemná magie?
Skvělý thriller postavený v první řadě na hereckém výkonu slavné španělské herečky Carmen Mauraové (známé především z filmů Pedra Almodóvara), ale i s velmi dobře napsaným scénářem a režií Héctora Carrého, nositele ceny Goya za svůj debut Dame fuego. (oficiální text distributora)

andreas_tool

Téma tohohle filmu je mi osobně blízké. Moji kamarádi Arméni i Turci spolu o sto let později už vycházejí. Ale ta historie, kdy Turci páchali genocidu na Arménech (a ani po sto letech to nechtějí uznat) je v jejich společné přítomnosti pořád hmatatelná... Film ma toto téma, zcela neobjektivních 5*. Btw. závěrečný song Chrise Cornella a Serje Tankiana je faakt super! ()

klima777

Téma (posluhovačka v zajetí stihomamu vedoucí soukromou svatou válku) je zdánlivě banální, ale zpracování výborné. Velmi tísnivý psycho-thriller s religiosními motivy, který podráždí divákovu obrazotvornost, chvilku jej kolébá na poklidnější vlně, aby vzápětí naservíroval další dávku bizarní imaginace, ale také momenty plné černého humoru. Film, jehož vyznění není ani trochu pozitivní, přesto si zasluhuje pozornost a uznání (především pro Carmen Mauru a Héctora Carrého). Přesvědčivé, působivé, až nepříjemně znepokojivé. ()

Thomick

Nemůžu říct, že by mě nějak fascinovaly řeči typu "bůh je všemohoucí a prsty má ve všem možném i nemožném" a ani se mi dvakrát nepozdával ten mírný feministický nádech celého snímku. Na druhou stranu Slibu nelze upřít působivost a čas od času i údernost. Dobře k tomu pasovala i hudba, která jen dotvářela na televizní film (!) velmi schopně budovanou atmosféru. Inu, slabší než podobně laděná La Sconosciuta, ale pořád to stačí aspoň na ty čtyři hvězdičky. ()

SOLOM.

Nejprve jsem si říkal, že tohle bude ten tip filmu, který nemám šanci vidět až dokonce. Především kvůli otravnému modlení a promlouvání k bohu. Přesně tyhle věci k smrti nesnáším a pomalu jsem začal španělské tvůrce proklínat. Naštěstí si mě brzy získali na svou stranu a to především díky skvělému výkonu Carmen Maurové. Tato herečka mi rozhodně není cizí a docela jsem se divil, proč se tomuhle propůjčila. Jenže když se začala její postava rozvíjet, tak jsem to pochopil. Lépe si Carré opravdu vybrat nemohl a tento psychologický thriller začal nabírat na obrátkách. Je obrovská škoda, že se to ani zde neobešlo zcela bez zbytečného natahování děje a nudnějších pasáží. Právě tohle mi brání dát větší hodnocení než je 60%, ale i tak si myslím, že na televizní film to nebylo zas až tak špatné. Určitě to stojí za pozornost. Jen kdyby tam nebylo tolik těch zbytečných keců o bohu atd. No možná se dalo i více zapracovat na vražedných scénách, které jsou sice celkem slušné, jenomže v tom nejlepším to vždycky přerušil otravný střih. ()

korbitch22

jelikož to točili španělé,čekal jsem trošku větší nářez.moc teda nechápu označení thriller,tohle je mysteriózní hororové drama,ale budiž.problém je,že se po chvilce ve filmu totálně zratíte,naprosto nepřehledný scénář,ve kterém celý film bloudíte a přemejšlíte,sakra tak je tam ten ďáběl?jak je to?nebo jí někdo pronásleduje?nebo koho teda zabila?sakra tak je to schyzofrenička nebo není?no prostě totální šílenost,která vás tunou otázek a slepých uliček doslova unudí tak,že budete mít chuť se i pomodlit:-D ()