The Poker House

Lori Petty

Stephen J. Cannell

Kostýmy:

Erin Benach

Film plný průměrných dialogů dokáže skutečně zaujmout a emocionálně strhnout až v závěrečných 20 minutách a proto to bohužel na více než tři hvězdy nestačí. Scéna na drogovém večírku a závěrečná v autě krásně deklaruje znamenité herectví nejnadanější a nejtalentovanější mladé herečky USA. A považte, že v době natáčení jí bylo pouhých 17 let.(11.8.2015)

Herecký koncert Jennifer Lawrence, která v The Poker House jen potvrzuje fakt, že již v počátcích své kariéry byla jednou z nejtalentovanějších hereček současného Hollywoodu. Samotný příběh Lori Petty pak není nic světoborného, jelikož téma krušného života dětí ze sociálně slabé vrstvy společnosti v Americe bylo již uchopeno snad ze všech možných stran, a proto vám zřejmě film utkví v paměti právě pouze zásluhou hereckých výkonů hlavních představitelek. A když to v závěru holčiny rozbalily v autě, tak to i zarytému pesimistovi mého ražení vlilo tu pověstnou kapku optimismu do žil.(2.12.2013)

Exemplární příklad toho, jak lze prakticky za nic, natočit něco. Jennifer Lawrence je stabilním a nosným pilířem každého svého filmu. Její symbiózní spolupráce s nezávislým filmem pokračuje, a opět znamenitě. Není dílem náhody, že její filmové postavy často spojuje několik společných znaků, tj. bolestivá minulost, silná a nezávislá hrdinka je odkázána sama na sebe, často konfrontována s nepřízní osudu, resp. je nucena přijmout nevyhnutelnou bezvýchodnost situace, jako definující konstantu svého života, bez jakékoliv možnosti změnit věci k lepšímu. To je případ Winter´s Bone, částečně dramat Like Crazy a The Beaver a právě filmu Poker House. V posledním jmenovaném případě Jennifer kraluje nevídaným způsobem. Její postava, na první pohled emocionálně netečná, z vnějšku svůdně zádumčivá, se během jednoho jediného dne mění před očima ve starostlivou a inspirující osobu se smyslem pro zodpovědnost. V samotném závěru, když jsem v jejích očích viděl poníženou, nikoliv však zlomenou oběť, snažící se uniknout, navzdory tomu, že cesta ven neexistuje, jsem měl slzy v očích a hluboký respekt nad hloubkou, silou a emocionálním rozsahem jejího hereckého projevu. Neočekával bych nic menšího od nejtalentovanější mladé herečky v Americe, jak ji pregnantně a zcela po zásluze, nazval prestižní zámořský magazín Rolling Stones. Poker House rozhodně stojí za vidění, nejen kvůli Jennifer Lawrence, i když je to právě ona, kdo dělá z tohoto filmu nevšední zážitek.(30.9.2012)

• sochoking

Scenár na hovno, prevedenie na dve hovná! V tomto filme ma okrem hereckého prejavu Džej Lawrence sralo takmer všetko a všetci! Malú otravnú Cammei by som najradšej do riti nakopal, na ožratú hubu Salámy Blééé sa nedalo ani len pozrieť, pedofilného negra v klobúku a jeho vášnivé bozky som nemohol vystáť od prvej chvíle a asi najviac ma srala tá párty plná drôg a kuriev, ktorej som sa nemohol zúčastniť! Veľmi plytko odfláknutý film! Pani režisérka nedokázala ani do basketbalovej hry vniesť trochu napätia a teda i ja sa revanžujem rovnako...(7.9.2012)

Get out. Now. How? Takhle by se dal popsat scénář filmu, kde pilířem se stává minimalizmus a srdceryvné perfektní scény Lawrencové. Jak řekla režisérka v jednom z interview: Ano, je to můj příběh, ale ne film. It's Jennifer's movie.(29.10.2013)

• - Kromě Jennifer Lawrence si ve filmu zahrál i její otec Gary Lawrence, a to roli trenéra basketbalového týmu soupeřů. (Cheeker)

• - Natáčení probíhalo ve městech Chicago, Lemont a Lockport ve státě Illinois v USA. (Cheeker)