Problémový chlapec Sean Randall se snaží uchránit před svými spolužáky, a tak zveřejní na internetu výhrůžku smrtí. Brzy je zatčen a falešně obviněn ze strany médií a státních orgánů z plánování scénáře podobného masakru na škole Columbine (zemřelo zde dvanáct studentů a jeden učitel). Seanovou jedinou nadějí je překonat temný obraz a dokázat svou nevinu přítelkyni Deanně. Přichází ale na to, že nejhorší vězení jsou často ta, které si sami vytváříme. (Zlín Film Festival)

runner85

Tento film skrýva v sebe tak veľa, že to až "pekné" nieje. V prom rade ten film je o tom, že život je boj a ten v prvom rade patrí hráčom. Je jedno či vyhráte alebo prehráte ale dôležité je, že ste hrali. Ono je kus pravdy na tom čo sa vraví - Porazený je len ten kto nič neskúsil. Človek ak chce pochopiť iných, musí v prvom rade začať od seba. Preto je v prvom rade toľko nenávisti medzi ľuďmi. Lebo sa nechápu. A potom nemôžu ani pochopiť druhých. Iný zase v sebe skrývajú toľko nešťastia a smútku (ako Trevor) a chcú možno len trochu pozornosti alebo dobrého slova, cítiť že ich ma dakto rád. A čo Deanna? Čakal som, že keď prišla na ten súd, že sa Sean zastane, no nestalo sa, a aj preto som sa mu trošku čudoval, že aj tak na ňu nezanevrel. Ale čo už, keď ju miluješ, nie je čo riešiť. A treba povedať, že asi sa mu oplatilo o ňu zabojovať. ()

Aljak

Podľa mňa veľmi kvalitný film, hoci to zobrazenie "polepšovne" mi prišlo trochu umelé a nerealistické. To však len mierne ubralo z celkového nadpriemerného dojmu. Pekne vykreslený vír, do ktorého sa Sean dostal vďaka jednej "nevinnej" poviedke, ktorú napísal ako protiútok na školskú šikanu. Trochu ma hnevala tá Deanna, že sa správala často alibisticky - a práve ona mohla Seana kedykoľvek zachrániť od toho, aby sa zmietal v tom kolotoči krivých obvinení a trápenia. Nuž, ale každý je predsa len vo vnútri egoista. ()

eLeR

Blackbird nie je síce úplne dokonalý film a má svoje slabé miesta, ale mne sa veľmi páčil. Je to príbeh o tom, že konanie rodičov často ovplyvní deti, že treba dávať pozor na to, čo vyslovíte nahlas, že sila sociálnych sietí je veľmi veľká, že mladí ľudia vedia byť zákerní, a tí ostatní neodpúšťajú ... ale predovšetkým je to film o Seanovi, ktorého Connor zahral výborne. ()

TomX2

Myslím si, že tvorcovia to mohli ešte viac zdokonaliť a zapracovať nad slabšími miestami (súd, profil postáv). Rozhodne to zlé nie je a ja som sa nenudil, avšak film má strašne veľa hluchých miest, niektoré veci treba ešte značne lepšie vypracovať a hlavne hlavný hrdina mi je vrcholne nesympatický. Ak si k tomu divák zoberie to, že film nefunguje ani ako súdne či väzenské drama, ani ako drama o šikane a ani ako filmová ukážka o morálke a ľudskej hodnote. Film tak vo výsledku má absolútne priemernú hodnotu, ktorú nezachránia ani slušne hrajúci herci. Mohlo to byť fakt dobré. Ale nie je. ()

Fr

„CO TI SVĚT UDĚLAL?…“ /// Sean je jinej. A jako k „jinýmu“ se k němu okolí chová (teda až na tu holku…). A tak se chudák dostane do průseru (kam nemůže čert, nastrčí…). A celej svět je proti němu (nepřekvapivě – je to idiot, takže co…?). Dobrej příběh, kterej může někoho ponaučit. Třeba nevyzrálý mladíky, se kterejma lomcujou hormony. Nebo ty, kterejm svět sráží hlavu a voni si ji furt nasazujou. Prostě život, kterej bych teda zrovna já asi prožít nechtěl (i když je Deanna dobrá kočka). Film si na nic nehraje. Teda nehraje si na nic víc, než na film vo klukovi, kterej se motá v problému jak vítr v bedně a snad i díky tomu rychle dospěje. Můžete se ptát, jestli to bude stačit. Mně jo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tvrdím, že lidi co čtou Kafku, jsou nebezpeční. 2.) Často si říkám, že svět je hnusný místo. 3.) Thx za titule „Tammi66“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()