Jíst, meditovat, milovat

Jedz, modli sa, miluj

Romantický / Drama

USA, 2010, 134 min

• Chrustyn

Julia Roberts a její dvou a půl hodinová cesta za hledáním sama sebe. Vyjma krásných exteriérů, absolutně nevýrazný film, kde mě i ta Julia neskutečně iritovala a přál sem její postavě něco opravdu krutého.(18.1.2015)

• virus10

Unuděn k smrti..(10.4.2011)

• Nathalie

Málokterému filmu se povede otrávit žaludek, mozek a pohlaví najednou.(24.10.2010)

Líbilo i když mám pocit ne zcela využité šance. Film není žádný romantický National Geographic a Liz rozhodně není obvyklá sympaťačka na jaké má Julie Roberts patent. Spíš taková protivná ženská, která neví co chce a víc bere než dává. Její cesta za poznáním sebe sama a novým životem sice nabízí několik nádherných momentů, řadu zábavných situací a občas nečekaně silnou scénu, jako celek je však dlouhá a poněkud nevyrovnaná. Italská část je zábavná a občas doslova nabíjí energií a dobrou náladou, indická naopak poklidná a vážnější, nabízející nejen zábavné momenty (první meditace), ale i příležitost k zamyšlení. A obě jsou přitom velmi dobré, což se bohužel nedá říci o závěrečné části z Bali, která je nejen nejnudnější, ale také podivně prázdná a zoufalá ve své marné snaze vdechnout život zcela nevěrohodnému vztahu, který měl být nejspíš vrcholem Liziny cesty i filmu.(6.1.2012)

Jíst v Itálii, Meditovat na Bali a milovat...asi kdekoliv. Každopádně film si u mě vyslouží tři hvězdy, protože, i když tam byla Julia Roberts, první část byla o jídle, což mně přišlo hodně sympatický, později o cestování a poznávání koutů lidské mysli, což mi také přišlo fajn no a ten konec, ten už jsem nějak přetrpěl a to i přesto, že film má neuvěřitelných 134 minut.(1.10.2011)