Jíst, meditovat, milovat

Eat, Pray, Love

Jedz, modli sa a miluj

Romantický / Drama

USA, 2010, 134 min

Julii Roberts jako herečku moc nemusím, ale je dobrá, svoji práci odvedla na jedničku. Tenhle film je pro lidi, kteří se cítí ve svém životě ztraceni, aby věděli, že nebloudí jediní. Souhlasím s tím, že cestování může člověku velice pomoct, chce to velkou odvahu, sním si taky o něčem takovém. Je to krásný film, ať si ho kritici propírají jak chtějí, krásný film plný lásky a rozhodně nabije člověka pozitivní energií. Děkuji(5.1.2014)

Prázdné...i když mi hlavní hrdinka hodně připomínala samu sebe, film mě donutil popřemýšlet akorát o tom, kolik tak asi stojí letenka na Bali. V knižní podobě by mě to pravděpodobně zaujalo mnohem více. Velkým plusem byl Javier Bardem, jeho Brazilec Felipe by si zasloužil vlastní filmový příběh.(22.8.2011)

• Hedka

Hodnotenie nie je celkom objektívne. Vydržala som iba 26 minút. Škoda, že som ich nevyužila inak. Stačilo! Marianellimu aspoň jednu hviezdičku - aj keby si ich zaslúžil za skvelú hudbu viac.(12.11.2011)

Po těch letech co uplynuly od mého prvního shlédnutí filmu se ledasco změnilo. Nadchlo mě to už tehdy, protože její styl života je mi blízký a podobný tomu mému. Dnes ale vidím, že Liz je mi podobná především povahou a myšlenkami. Její myšlenkové pochody při jídle v Itálii, začátcích meditace v Indii nebo hádky na pláži na Bali jsou až neuvěřitelně totožné s tím, jak bych se chovala (chovám) já. Je to celkem zajímavý a osvobozující pocit, kupodivu, když vidíte na plátně něco vám tak podobného. Tehle film mě vždy nakopne a ukáže mi, kým jsem a že tím člověkem jsem ráda.(9.7.2011)

• Sysel_CZ

Všichni se máme rozvést a ukončit svoje vztahy, pak najdeme štěstí. Alespoň to nám ukazuje 2.5 hodiny koukání na tupou sobeckou krávu, aby na konci konečně pochopila, že je tupá kráva... Pardon, ale takhle si dobře strávenej čas nepředstavuju, pointa mi uniká a happyend to nespraví.(7.11.2010)

• - Film se natáčel v chronologickém pořadí téměř 4 měsíce. (Jeremy.jk)

• - Píseň "Samba Da Bencao" od Bebela Gilberta, která zazní v části, odehrávající se na Bali, se již objevila na soundtracku k filmu Na dotek (2004), ve kterém rovněž hraje Julia Roberts. (Karlos80)

• - Film byl rozesílán do kin pod krycím názvem "Guest House". (Karlos80)