Jíst, meditovat, milovat

Jedz, modli sa a miluj

Romantický / Drama

USA, 2010, 134 min

• charlosina

Někdy se ráno probudím, kouknu na všechny ty krabice kolem, a vím, že i když jsou přeplněné, ve své podstatě jsou vyprázdněné. Všechny ty důvody, které mě vedly k tomu, abych si zrovna "tohle" uschovala, najednou neexistují a zjistím, že je potřeba všechno to vyhodit, uvolnit místo pro nové. Ale už to neskladovat, protože krabice jsou k ničemu. Nějak jsem si myslela, že film Ryana Murphyho bude mít podobnou náladu - žena náhle zjistí, že je nespokojená a že ji v životě něco chybí a vydá se to hledat. Sbalí si svých pár krabic a cestuje za poznáním svého nitra. Ačkoliv tento motiv byl v tomto (docela dlouhém) snímku čitelným, byl ve své podstatě vyprázděným, stejně jako ty krabice. Jíst, meditova, milovat má sice perfektní myšlenku, ale ta vyzněla v dlouhé stopáži bez vykreslení detailů (jak charakteristiky postav, tak nastalé situace) do prázdna, klouzala jen po povrchu, i když se tvářila, že směřuje hlouběji. Škoda. Exotické prostředí a skvělá herečka nedělají dobrý film, jen dobrý plakát.(10.1.2011)

• virus10

Unuděn k smrti..(10.4.2011)

• meave

Dlhé. To je prvé slovo ktoré mi napadlo a teším sa, že som nebola v kine a mala možnosť si občas odskočiť. Príbeh ženy, ktorá má zrazu pocit, že prišla o všetko a premýšľa kam vlastne patrí. A prejde hodný kus sveta aby to našla – paradoxne príde na najštandardnejšie klišé. Je smutné, že taká dlhá metráž je potrebná na vysvetlenie potešenia a sebalásky. Sme na tom tak zle, že nevieme tie najprirodzenejšie veci? Pár otrepaných životných právd a priveľa vaty – keď si budem najbližsie liečiť srdce, siahnem radšej Pod toskánske slnko. PS: prečo trpíme predstavou, že iba taliani si dokážu užiť?(7.7.2011)

• Hunt

Únavné, nezáživné, nekonečně dlouhé(27.6.2015)

Jednoznačně HOLČIČÍ film. Nedokážu si představit, že by mohl chlap hlavní hrdinku obdivovat či s ní sympatizovat a jak tu některé komentáře dokládají, přijde jim jako husa, která nemá být vlastně proč smutná, když má prachy na to aby rok jenom jedla, meditovala a ach bože! líbala se s takovým mužem jako je Bardem. Jsem spokojená. Julia je krásná, cesta jakbysmet. Povznášející a inspirativní, zvlášť pro mě, když se nacházím ve zvláštním stavu mysli. Líbilo se mi, že jednotlivé země od sebe nejsou oddělené ničím zvláštním, pouze klasickým střihem. Žádnou Julii na letišti tedy neuvidíme, ani idiotský nápis Indie někde dole v rohu, to pro ty retardované, kteří na to nepřijdou sami.(24.10.2010)

• - Julia Roberts nabídla režii svému příteli Garrymu Marshallovi. Ten ji ale odmítl, protože nechtěl kvůli natáčení cestovat po celém světě. Během jejich setkání jí Marshall na oplátku nabídl roli v romantické komedii Na sv. Valentýna (2010), kterou v té době režiroval. Julia ji přijala. (Coldrex)

• - Románové předlohy se jen v USA prodalo 6,2 milionu výtisků a kniha byla přeložena do 40 jazyků. (Jeremy.jk)

• - Film byl rozesílán do kin pod krycím názvem "Guest House". (Karlos80)