Rychlejší než vlastní stín

Lucky Luke

Dobrodružný / Komedie / Western

Francie / Argentina, 2009, 103 min

• LiVentura

To zase jednou natočili zhovadilost, kvalita pokulhávala už za časů Terence Hilla, který má ovšem charisma větší, než-li všichni účastníci tohoto nového paskvilu.!!!(30.6.2013)

• mortak

Znásilňování francouzských komiksů francouzskými filmaři pokračuje. Po Blueberrym to schytal Lucky Luke a to velmi podobným způsobem. Přepálené efekty, každý záběr musí být "cool", a do toho hlubokomyslná psychologie "co kdyby Luke zabil", jedno trauma a Kráska. I to by se dalo přežít, ale Jesse James citující Shakespeara...WTF!!!(3.3.2012)

Zhruba do poloviny je to klasický komiksový Lucky Luke se vším všudy převedený do hraného filmu a je radost se na to dívat. Nejen díky přesnému Jeanu Dujardinovi a množství vtipů, ale také díky krásné výpravě a režii, která si krásně hraje s každým záběrem. Jenže pak Luke pověsí kolt na hřebík a j(e)de to z kopce. S romantickou zápletkou přijde úplně jiný druh humoru, najednou se to vleče a až závěr ten dojem zase trochu napraví. Je to škoda, protože mít celý film úroveň první půle, mohl se vyrovnat druhému hranému Asterixovi a dost možná mohl směle konkurovat i Limonádovému Joeovi.(10.4.2016)

Francouzský western v lehce modernizovaném kabátě s pár povedenými vtípky, ale né už s tak dobrým příběhem. Hlavnímu hrdinovi by i William Tell záviděl, má nehorázné štěstí-kupodivu a jeho představitel jakoby vypadl z reklamy na Hugo Bosse. Jen by mě zajímalo, jak toho koně naučili mluvit?! :-) 55%(23.3.2010)

Lucky Luke, komediální "western" na motivy slavné řady komiksů Reného Goscinnyho. V tomto moderním pojetí se hlavní hrdina, který střílí rychleji než vlastní stín a nikdy nikoho nezabije, protože se nedokáže přenést přes smrt svých rodičů, vrací do svého rodného města Daisy Townu, na pověření prezidenta Winstona ho má vyčistit od gangsterů, aby tudy mohla vést železniční trať. Do cesty se mu tentokrát nepletou bratři Daltonové, ale Billy the Kid, Jesse James a Calamity Jane. Celý film je ale poněkud mdlý... přestřelky jsou docela zábavné, stejně jako mluvící kůň, ale nějak mě to nechytlo.(6.5.2010)