Rychlejší než vlastní stín

Lucky Luke

Lucky Luke

Dobrodružný / Komedie / Western

Francie / Argentina, 2009, 103 min

Lucky Luke, komediální "western" na motivy slavné řady komiksů Reného Goscinnyho. V tomto moderním pojetí se hlavní hrdina, který střílí rychleji než vlastní stín a nikdy nikoho nezabije, protože se nedokáže přenést přes smrt svých rodičů, vrací do svého rodného města Daisy Townu, na pověření prezidenta Winstona ho má vyčistit od gangsterů, aby tudy mohla vést železniční trať. Do cesty se mu tentokrát nepletou bratři Daltonové, ale Billy the Kid, Jesse James a Calamity Jane. Celý film je ale poněkud mdlý... přestřelky jsou docela zábavné, stejně jako mluvící kůň, ale nějak mě to nechytlo.(6.5.2010)

• LiVentura

To zase jednou natočili zhovadilost, kvalita pokulhávala už za časů Terence Hilla, který má ovšem charisma větší, než-li všichni účastníci tohoto nového paskvilu.!!!(30.6.2013)

• Tommassi3

"Kalamity !! Legrační chlap tahle holka !!" ;)(3.10.2015)

• Morholt

Lucky Luke s Terencem Hillem mě nijak neoslovil, ale určitě to bylo koukatelnější, než tenhle škvár. Humor se nekonal, herci špatní. Jediné, co se mi líbilo, byl mluvící kůň, který po hříchu dostal příliš málo prostoru a scénka, kdy Luke rozměňoval bankovku. Ale to je na hodinu a třičtvrtě strašně málo.(30.7.2013)

Francouzský western v lehce modernizovaném kabátě s pár povedenými vtípky, ale né už s tak dobrým příběhem. Hlavnímu hrdinovi by i William Tell záviděl, má nehorázné štěstí-kupodivu a jeho představitel jakoby vypadl z reklamy na Hugo Bosse. Jen by mě zajímalo, jak toho koně naučili mluvit?! :-) 55%(23.3.2010)

• - Billy the Kid má na zádech napsáno: "Wanted 5000 $". (Carljack)

• - Na zdi v Cooperově vile jsou Morrisovy náčrtky z prvních komiksů. (Carljack)

• - Na budově Western Union v Daisy Town je napsáno jméno režiséra - James Huth. (Carljack)