Rychlejší než vlastní stín

Lucky Luke

Dobrodružný / Komedie / Western

Francie / Argentina, 2009, 103 min

• Tommassi3

"Kalamity !! Legrační chlap tahle holka !!" ;)(3.10.2015)

Tohle mi přišlo jako westernová parodie. Poměrně hodně jsem se u toho pobavil, tvůrci se ničeho nebáli a obuli se do spousty věcí. Potíž je v tom že to nedokázali takhle ukočírovat po celou délku filmu, druhá polovina dost umdlévá. Kdyby to bylo kratší, bylo by to snesitelnější a vyhnuli by se těm hluchým místům, které tam pak docela jsou. Jinak se mi to líbilo, zajímavé nápadově i trikově. Herecky mě to moc nenadchlo. Postavy dalších tří známých postav divokého západu byly všechny špatný aŤ už Billy Kid, jessie James a nebo Kalamity Jane a to mi docela vadilo. Samotný Šťastný Luke to nedokázal celé utáhnout jen na sobě. Ale reálie, výprava a hlavně finální Pokerův domek to bylo pěkné. Mluvící kůň byl pak zase jednou z věcí, co se mi vyloženě nelíbila, moc to do toho schématu nezapadalo. Ale jako celek jsem byl slušně překvapený a příjemně jsem se u toho odreagoval takže to nabralo u mně plusové body u tak. 7/10(15.8.2012)

Tak nám Frantíci vymenili Daltonovcov za Billy the Kida, krpatého, dorobeného a psychicky nevyrovnaného hrubáka, za Jesse Jamesa, magora, neustále hrajúceho scénky zo Shakespearových hier, za Calamity Jane, vylízanú lopatu v slušivom dobovom oblečku a záporáka Pat Pokera, ktorý ako jediný z hlavných postáv nehrá vypatlané necky. Scenárista René zvaný Goscinny uplatnil svoje paprče aj v Asterixoch a podľa výsledku by sa ich mal držať aj naďalej. Toto francúzske prevedenie Lucky Luka, snažiace sa za každú cenu kopírovať (ne)osvedčené hulyúdske komédie, zachraňuje viac než slušná kamera, zvládnutý strih, nadpriemerná výprava a samozrejme Jolly Jumper ako najlepší herec v skoro hlavnej úlohe. 60% a dosť.(16.5.2010)

Lucky Luke, komediální "western" na motivy slavné řady komiksů Reného Goscinnyho. V tomto moderním pojetí se hlavní hrdina, který střílí rychleji než vlastní stín a nikdy nikoho nezabije, protože se nedokáže přenést přes smrt svých rodičů, vrací do svého rodného města Daisy Townu, na pověření prezidenta Winstona ho má vyčistit od gangsterů, aby tudy mohla vést železniční trať. Do cesty se mu tentokrát nepletou bratři Daltonové, ale Billy the Kid, Jesse James a Calamity Jane. Celý film je ale poněkud mdlý... přestřelky jsou docela zábavné, stejně jako mluvící kůň, ale nějak mě to nechytlo.(6.5.2010)

• Morholt

Lucky Luke s Terencem Hillem mě nijak neoslovil, ale určitě to bylo koukatelnější, než tenhle škvár. Humor se nekonal, herci špatní. Jediné, co se mi líbilo, byl mluvící kůň, který po hříchu dostal příliš málo prostoru a scénka, kdy Luke rozměňoval bankovku. Ale to je na hodinu a třičtvrtě strašně málo.(30.7.2013)

• - Billy the Kid má na zádech napsáno: "Wanted 5000 $". (Carljack)

• - Na budově Western Union v Daisy Town je napsáno jméno režiséra - James Huth. (Carljack)

• - Na zdi v Cooperově vile jsou Morrisovy náčrtky z prvních komiksů. (Carljack)