KarKulA

Bezesporu velmi dobrý gengsterský kousek od kterýho už to je jen krůček k noiru (když jsem na to koukala tak jsem si osobně myslela že se jedná o nějakou rannou noir tvorbu Foxů - ta hranice je někdy opravdu tenká, ale nebyla jsem zas tak mimo, protože i na imdb tento film někteří uživatelé označují jako takovej pre-noir). Kromě zajímavého příběhu je silnou stránkou rozhodně herecké obsazení - Powerovi role Roberta Caina Jr. skvěle padne, otce mu dělá vynikajíci Edward Arnold (za zmínku stojí že Arnold si zahrál o rok později i v jednom z prvních pokusů o noir u konkurenčních MGM ve filmu Johnny Eager, kde dělal pro změnu nemesis Robertu Taylorovi, který byl pro MGM takovým protipólem foxovského Powera), nepřehlédnutelný je též Charely Grapewin jako alkoholický gengsterský advokát Judge Emmet T. Brennan a v neposlední řadě tajemně krásná a zajímavá Dorothy Lamour jako Lucky. ()

liquido26

Docela zajímavé gangstersko-vězeňské drama o poměrně problematickém vztahu otec-syn, i když místy mě to trochu nudilo. ()