Solidní žánrová záležitost, která díru do světa neudělá, ale rozhodně naplní divákova očekávání. (70 %)(3.5.2011)

Poměrně nevděčný mix relativně chytrého a béčkově naivního. A – což bude pro mnohé nevyhnutelné zklamání – rozhodně to není ani vzdáleně příbuzné 96 hodinám. Neznámý je v základu staromódně střižený thriller (něco jako 48 hodin v Paříži s Fordem), který se utrhne ze střídmého řetězu v poslední půlhodince (naštěstí pořád v přijatelných mezích). Extra body za vyníkajícího Ganze a vyváženou první hodinu, kdy jsem si upřímně nebyl jistý tím, co to na nás tvůrci ušili za boudu. Nic extra, ale poctivě odvedená práce, která si svůj díl diváků bezesporu zaslouží. Více zde.(8.4.2011)

4 hvězdy za svižnost a spád..... a za Bruna Ganze :-) 70%(7.6.2011)

Bourne se určitě v rohu krčit nebude. Akčně ušité na míru, žánrová laskomina, ale poněkud nedotáhnuté dějové kličky. Navíc klišé jako prase.(5.3.2012)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $63,686,397Tržby Celosvetovo $136,123,083Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,765,022 //počet predaných kusov 227,719Tržby za predaj DVD v USA $8,620,697 //počet predaných kusov 592,128║ __No tak režisér Jaume Coller-Serra je iný majsterko! Bravúrne ovláda napätie, všelijaké dejové klučky, k tomu dobre sedí akcia, strih a kamera. Pre mňa thriller bez najmenšieho zaváhania, bez slabšej chvíľky, žánrová delikatesa, kde je prim fungujúce obsadenie, ktoré úžasne ťahá na čele výborný Liam Neeson. Milé prekvapenie roka 2011. /100%/(26.6.2011)

• - Východ nemocnice je totožný s budovou, v ktorej sa natáčal nemecký seriál Stephanie (od r. 1995). (DEGESH)

• - Natáčelo se ve Východním i Západním Berlíně, v celé řadě čtvrtí, jak v ulicích čtvrti Friedrichshain-Kreuzberg, tak na známých místech, jako je Braniborská brána a Ostrov muzeí. Natáčení probíhalo také ve studiu Babelsberg, nejstarším komplexu filmových studií na světě, které je také koproducentem filmu. (Taninaca)

• - Hodinky, které ve filmu nosí postava Liama Neesona jsou Rolex Sea Dweller. (kwaicheng)