Neznámý

Prenasledovaný

Drama / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Německo / Francie, 2011, 113 min

• choze

Neeson opět řádí v Evropě. Po Francii přišlo na řadu Německo a zadání mise zní: zničit všechny berlínské taxíky! Už se těším až Liam dorazí k nám do Česka, jen doufám, že to bude spíš v dravém, úderném a nekompromisním duchu TAKEN a ne v duchu tohohle při nejlepší vůli průměrného thrilleru, z kterého si budu pamatovat jen příjemného vysloužilého rozvědčíka Bruna Ganze.(4.9.2011)

Miestami trochu ťažkopádna, skrz-naskrz predvídateľná a výpadkami logiky trpiaca dôchodcovská bourneovka, z ktorej majestátne vyčnieva fantastický Bruno Ganz v úlohe starého dederónskeho špióna.(28.5.2011)

Neznámý je skvěle zamotaný thriller, který rozmotáváním pomalu ztrácí své kouzlo. Ale dokud jsem se mohl účastnit hry na slepou bábu se dvěma neidentickými doktory Martiny Harrisy, za přívětivého dohledu sehraných důchodců ze Stasi, tak jsem byl maximálně spokojen.(20.10.2011)

Unknown je vcelku typický akční film se silničními honičkami a tajnými agenty. Podobný námět už tu, myslím, několikrát byl. Bohužel by se tu našlo pár mezer v příběhu a navíc mi do svojí role Diane Kruger vůbec nesedla (a taky ji nemám dvakrát v lásce). Neeson dokázal, že do starého železa ještě nepatí. Dala bych tři hvězdičky, ale protože je to jediný akční film, který se mi za dlouhou dobu líbil, tak přimhouřím oko:-)(13.6.2012)

No ackoliv film nenabizi absolutne nic novyho a podobnejch pribehu uz jsem par videl, i tak jsem spokojenej. Serra toho sice nema na konte jeste moc, ale je to docela kvalitni reziser, takze si film neustale udrzuje napeti od prvni do posledni minuty, honicky jsou fajnovy a celkove to je dobre natoceny. To by ale nebylo nic bez super charismatickyho Neesona, kterej tahne celej film a je absolutne bezchybnej. Uvazoval jsem o trech hvezdickach, ale na zaver je jeden moc peknej zvrat, kterej to nakonec vytahnul na 4*.(29.5.2011)