Tenhle druh filmů miluju, je to můj relax, dobré obsazení, dobré téma s pointou, dostatečně akční..., ale proč si sakra ta "hromada lidí", která se na filmu podílí, nesedne a nezkusí tomu dát trošku hlavu a patu, aby to mělo i logiku....někdy si myslím, že už nás mají ještě za větší blby, než jsme....ale stejně jsem váhala, jestli přeci jen nedat 4*.(25.8.2011)

Hlavní chybou filmu je, že je tak neuvěřitelně směšný. Není směšný jen do okamžiku nehody (prvních 5 minut). Časem se tak moc začaly vršit wtf momenty, že ke konci už jsme se s bráchou smíchu nebránili. Velice vtipně vyzní například souzvuk obou Martinů, když se snaží přesvědčit doktora, kdo je ten pravý, dále supertajná šifra, kterou používal už Rikitan, extrémně akční taxikářka, co by trumfla i Kurýra 2 a tenhle výčet není zdaleka úplnej. Následují !!!SPOILERY!!! A taky se to možná zdá divný, ale Neeson NIKOHO NEZABIJE do posledních pěti minut. Naopak schytává furt nakládačku a musí ho neustále zachraňovat taxikářka, která většinou Neesona najde asi podle čuchu a v pravej čas zachrání. Taky se tam vlastně hodně dlouho vůbec nic zajímavýho neděje. Pak se konečně objeví Langella a nějaká sekce 15, do pěti minut Langella exploduje a zjistí se, že za vším je kukuřice. Neeson konvertuje bez sebemenšího rozkolu osobnosti a dá se na stranu dobra, aby v konečným důsledku namlátil tak akorát nějakýmu troubovi v obleku, co taky vůbec nic zajímavýho neudělal, a pak odešel s dívkou snů na Havaj (nebo tam někam) opět bez sebemenšího postihu za předchozí teroristickou činnost, nýbrž s duší čistou jako kvítek liliový. No, smíchy jsme se málem potrhali. Přeju všem, aby si ten film užili stejně tak dobře.(2.8.2011)

V Taken mu vzali dcéru, v Unknown pre zmenu jeho identitu. Narozdiel od neho má ale Unkown bližšie k staromódnemu hitchcockovskému thrilleru, ktorého ústredná zápletka je ale v zásade až triviálne jednoduchá a zbytočne natiahnutá. Dôsledkom toho je oveľa ťažšie prehliadnuť rôzne barličky a nedostatky a že vlastne hlavne v závere nejde a žiadnú výnimočne inteligentnú záležitosť. Ale zase sa všetci od režiséra až po hercov naozaj snažia aby to bolo čo najmenej vidieť a väčšinu času im to aj vychádza. Ničím výnimočná ale poctivá žánrovka.(26.5.2011)

Neznámý je skvěle zamotaný thriller, který rozmotáváním pomalu ztrácí své kouzlo. Ale dokud jsem se mohl účastnit hry na slepou bábu se dvěma neidentickými doktory Martiny Harrisy, za přívětivého dohledu sehraných důchodců ze Stasi, tak jsem byl maximálně spokojen.(20.10.2011)

Myslím, že Neeson si už svojho posledného akčného hrdinu zahral, ale aj tak som neskrýval sklamanie, že sa tvorcovia neprichýlili ešte trošku mu nechať zaspomínať na rolu Bryana Millsa v Taken. Herecky bol však perfektný, naozaj tlieskam po tom všetkom čo sa mu stalo v osobnom živote. Jaume Collet-Serra má ako režisér veľmi solídne našliapnutú kariéru a mám taký pocit, že vo svojom prístupe k filmom má navrch a vo vzťahu k producentom a štúdiám si vie presadiť svoje. Takže na ďalší počin sa určite teším. Aj v tomto snímku totiž nemuselo klapnúť veľa vecí. Scenár bol tak pohyblivý, že stačilo malé zaváhanie aby spľasol ako bublina. Nie vždy sa nechám nachytať zápletkou a záverečným zvratom, ale tu sa to tvorcom podarilo naozaj lišiacky. Trošku viac akcie a svižnosti na začiatku, napínavejší záver a neváhal by som ani s piatou hviezdou. 85%.(7.6.2011)