Neznámý

• slovenský

Prenasledovaný

Drama / Thriller / Akční

USA / Velká Británie / Německo / Francie, 2011, 113 min

[imdb: 7.2/10] | me: Pozitívne stránky, ktorých je väčšina, sú zvládnuté s ľahkosťou, ale film sa nedokázal vyvarovať žánrovému klišé, čo samozrejme uberá na celkovej kvalite. Téma, prostredie, obsadenie, zvraty... - to všetko sú plusy, ktoré udržujú napätie a pozornosť ale potreba nelogických "akčných" scén sa mohla radšej stiahnuť do pozadia. Film má čo ponúknuť a v 80% to aj robí, ale miestami nám ukazuje svoju gýčovú tvár, ktorá celý nádych trošku brzdí. Celkovo je to však dobrý thriller. [3 a pol *] They had me convinced that I was crazy. But when they came to take me I knew. (16.5.2011)

Miestami trochu ťažkopádna, skrz-naskrz predvídateľná a výpadkami logiky trpiaca dôchodcovská bourneovka, z ktorej majestátne vyčnieva fantastický Bruno Ganz v úlohe starého dederónskeho špióna.(28.5.2011)

Nejsou to čisté 4 hvězdy, to ne. Tenhle thriller recykluje řadu již dříve použitých nápadů z jiných filmů, ale recykluje je celkem zdařile a svižně. Trochu mě překvapila akční scénka s Liamem Nesonem, jehož jsem naposled viděl bojovat (pokud se dobře pamatuji) ve Star Wars Epizoda I, a i tam si musel pomáhat laserovým mečem. Diane Kruger mi byla tady tak nějak sympatičtější, než když "plejela" Helenu Trójskou. Velmi zdařile zahrál svůj part i Bruno Ganz, zbytek herců v rolích záporáků (někteří podle ksichtů soudě musí být hajzli i v soukromém životě :-P) víceméně jen zaplňoval prázdná místa na place. Slušných 70%.(28.1.2014)

Unknown je vcelku typický akční film se silničními honičkami a tajnými agenty. Podobný námět už tu, myslím, několikrát byl. Bohužel by se tu našlo pár mezer v příběhu a navíc mi do svojí role Diane Kruger vůbec nesedla (a taky ji nemám dvakrát v lásce). Neeson dokázal, že do starého železa ještě nepatí. Dala bych tři hvězdičky, ale protože je to jediný akční film, který se mi za dlouhou dobu líbil, tak přimhouřím oko:-)(13.6.2012)

Ale hodně silné tři. Zatímco v Taken si hrál Neeson na Seagala, tady je za Harrisona Forda. Scénář je trochu překombinovaný, režie silnější v budování atmosféry než akčních scénách, takže ještě že tu máme Neesona a Kruger, kterým člověk sežere leccos. Třeba v jejím případě bosenskou řidičku taxíku. Nejlepší jsou ale samozřejmě staří pardálové Ganz a Langella. Hlavně postava starého, ale pořád čiperného agenta Stasi...(13.6.2011)