• choze

Neeson opět řádí v Evropě. Po Francii přišlo na řadu Německo a zadání mise zní: zničit všechny berlínské taxíky! Už se těším až Liam dorazí k nám do Česka, jen doufám, že to bude spíš v dravém, úderném a nekompromisním duchu TAKEN a ne v duchu tohohle při nejlepší vůli průměrného thrilleru, z kterého si budu pamatovat jen příjemného vysloužilého rozvědčíka Bruna Ganze.(4.9.2011)

Zápletka Neznámého zdá se býti důvěrně známá. Hlavní hrdina ví, že nic neví, divák je na tom po většinu času stejně a s poněkud krkolomným rozuzlením začne přemýšlet, jestli by nakonec nebylo lepší nevědět, či dokonce nevidět.. Co takhle natočit Unknown reverzně, tzn. že by pan Neeson po celou dobu využíval svých "dovedností", načež by ho na konci švihla betonová suť do hlavy a on by ztratil paměť? Bavil bych se asi víc, takto mám po pár minutách od konce filmu amnézii já..(21.10.2011)

Miestami trochu ťažkopádna, skrz-naskrz predvídateľná a výpadkami logiky trpiaca dôchodcovská bourneovka, z ktorej majestátne vyčnieva fantastický Bruno Ganz v úlohe starého dederónskeho špióna.(28.5.2011)

V mnohých komentářích tu zaznívá cosi o (hloupé) pointě trpící logickými lapsy. Já si naopak myslím, že dění logicky (jestli i chytře je věc zcela jiná) spojuje a právě tu předcházející zdánlivou překombinovanost i logické lapsy zahlazuje něčím co dává smysl, byť je třeba mít na zřeteli, že jde celou dobu o žánrovku, která si na nic nehraje, takže čekat najednou proměnu v cosi sofistikovaného à la Hitchcock by bylo naivní. Prostě to tam sedne, stejně jako dění v závěrečné třicetiminutovce. Když se k tomu přičte nekompromisní Neeson, zasněžená atmosféra Berlína a skvělé automobilové honičky, tak... Tak máte prostě kvalitní žánrovku.(3.6.2011)

Nenadchne, ale ani neotráví. Příjemná žánrovka, od které jsem hlavně díky reakcím okolí moc nečekal, takže jsem nebyl zklamán. Jen mi přišla poněkud dlouhá.(1.7.2011)

• - Ve scéně, kdy doktoru Harrisovi (Liam Neeson) přijde v galerii sms na jeho mobilní telefon, na displeji se mu ukáže datum obdržení 29.3.2010. Když však zprávu odklikne, na displeji mobilu se objeví datum 26. 11. 2011. (Pavlínka9)

• - Natáčalo sa v Berlíne, Lipsku a vo filmových štúdiách v Postdame od decembra 2009 do marca 2010. (m.a.t.o.)

• - Další zajímavou lokací, kterou produkce využila, byl okázale strohý exteriér Nové národní galerie, kterou postavil v 60. letech 20. století architekt Ludwig Mies van der Rohe. Záběry v interiéru této scény se ale točily v Muzeu fotografie ve čtvrti Charlottenburg, kam nechal Bridgland pro účely filmu nainstalovat originální výstavu. (Taninaca)