Mother's Day

Mother's Day

Krimi / Drama / Horor / Thriller

USA, 2010, 112 min

• teutates

"Maminčin mazánek" je pojem, ktorý mi začína naháňať strach. To aby si štyria dospelí chlapy neporadili s dvoma "mazánkami", ktorí tam mávajú pištoľkami ako mali haranti na piesku. Nepočítam ženy, ktoré mali viac odvahy ako všetci haranti dokopy. A pozor jedna, tzv. "matka" ta mala gule! Narobila toľko škody ako japonské tsunamy (hej fakt). Opäť sa mi dostal do rúk jeden z tých nelogických hnusov, kde partia "kamarátov" nechá zo sebou vyjebávať a keď už matka pritlačí na pilu tak, že sa to nedá vydržať začnú konať. Nie, mne sa to nepáčilo aaa to celé rozuzlenie?! poteš košte... dal boh, že som originál nevidel a remake stál taktiež za hov**. 3/10(15.5.2011)

I když Rebecca de Mornay sundala Ruku z kolébky, prošla si přechodem a depilovala švihácký knírek, pořád prokazuje, že jí role psychopatických maminek sednou jako nůž mezi žebra a jakmile dostane příležitost, dokáže být stále stejně mrštná jako před devatenácti kily! A tak se slibně rozjíždějící swingersparty několika maloměstských sousedů hezky zvrhne v zajímavou vybíjenou, kde jediné vlhké díry jsou ty po kulkách, stříká výhradně krev, lížou se pouze rány, píchá se jako o život, ale jen kuchyňskými noži, sem tam někdo předčasně vyvrcholí plivajíce krev a i ta kozatá, zkušeně vyhlížející bruneta, která si evidentně spletla dveře na casting, toho má po chvíli plnou prdel a křičí záchranné slovo.(6.5.2011)

No tak já myslím, že hodně kvalitní psychárna. Opravdu výborný snímek. Všichni herci jsou skvělí, ale nejlepší je "matka" alias Rebecca De Mornay, jelikož ta předvedla špičkový výkon. Takový obvyklý americký podtext, sklep, velký dům a magoři. Trochu mi to připomíná Funnny Games USA, řekla bych že je to na stejný motiv. I když já sem tam pár chyb našla, něco málo nebylo domyšlené a kvůli tomu strhávám jednu hvězdu. Jinak výborná napínavá a akční podívaná, můžu jenom doporučit, já se bavila každou minutou.(21.7.2012)

Aj napriek veľmi pozitívnym kritikám,ktorých sa tomuto filmu dostalo,som sa mu z jedného dôvodu dlho vyhýbal.Ten dôvod je Rebecca De Mornay.Neznášam ju,rovnako ako neznášam každý jeden primitívny televízny film v ktorom sa objavila.Keď sa to tak vezme,od Howardovho Ohňu na začiatku deväťdesiatych rokov,sa až niekedy do roku 2003 neobjavila v jedinom poriadnom filme.No,musím uznať,že tu sa prekonávala a sem tam sa jej darilo byť aj pekne odporná a démonická,ale to bola tiež skôr zásluha režiséra.Prehráva.Síce menej než normálne,ale prehráva a okrem toho je ako vždy neuveriteľne nesympatická (aj keď to samozrejme patrilo k postave).Okrem toho ústredná melódia,je ukradnutá a iba trošku pozmenená melódia z Halloweenu.Toľko k záporom.Všetko ostatné je presne také,ako by malo byť.Poprosím pokračovanie(6.10.2012)

Nie, toto ma teda nedostalo. Keď to ale porovnám s minulotýždňovým Schumacherovým fiaskom, tak je to predsa len o malý kúsok lepšie. Ale ako tu niekto môže niekto vyzdvihovať herecké výkony, tak to nechápem. Psychotická matka a jej teatrálne prepísknuté výkony ma len tak-tak nepriviedli k zúfalstvu, ostatní herci sa síce snažili, ale profesorské herectvo to nebolo. Čo sa týka príbehu, tak klasika, na malom priestore sa ale odohralo viac než dosť a tvorcovia si zaslúžia pochvalu za celkom premyslený scenár, ktorý zaškrípal len miestami a logických chýb som až toľko nenapočítal. Na Bousmanov rukopis celkom slušné, škoda, že tentokrát ostal tak pri zemi, práve sem by sa zišlo trošku zvrhlosti a ešte viac krvi. 60%.(3.1.2012)

• - Natáčení filmu probíhalo pouhých 27 dnů. (Dlee)

• - Jaime King si počas tretieho dňa nakrúcania zlomila kostrč. (U_S_O)

• - Počas nakrúcania scén so zbraňami boli herci zadržaní políciou, ktorá si ich pomýlila s bankovými lupičmi. Tí vyčíňali neďaleko miesta filmovania. (U_S_O)