Sou hnusný!(27.2.2010)

I když to dobytek napsal prakticky za mě, nedá mi to a musím i já něco napsat. Tenhle dokument mě nezasáhl tak, jak by měl. A není to proto, že bych nebyl empatický, ale prostě proto, že jsem sledoval jednoduchou osobu, která neustále hledala výmluvy proto, aby mohla pokračovat v tom svém "jednoduchém, volném" světě, kde nemusí nic řešit. Osobu, která se bojí a schovává se před realitou. Nejlépe to vystihl ten její bývalý (který seděl ve vězení), když se ho ptali, proč vlastně bral - "je to celé o té sobeckosti, o tom, že si myslíte, že jste svobodní". A prakticky o tomhle je tento dokument. Dlouho, hodně dlouho jsem přemýšlel o hodnocení, protože jako dokument o škodlivosti drog (schválně si najděte Katčiny fotky z roku 1997-98 a nějaké novější) je to perfektní, ale jako dokument o lidské osobě, to se na mě nezlobte, to nestojí za nic. Takže musím volit průměrnou cestu. 50 %.(30.6.2011)

• balone

Třeštíková nám ukázala možná až moc... Neřikám, že je to špatný dokument, ale takových je tu spousta, vždyť ti lidé si za to můžou z větší části sami. Vlastně by se celý dokument dal zkrátit na dvě fotky, ona předtim, ona potom. Hlavně z těch Katčiných keců jsem byl už otrávenej, pořád to samé "Jdu na detox" "Nevydržela jsem to, musela jsem si šlehnout." bla bla bla. Takových holek, kluků je kolem nás spousty, jen jedna se nechala nafilmovat. Btw. co z toho vlastně vůbec měla? Peníze? To by si měla Třeštíková nafackovat, že jí dává na drogy. A pokud ji za to nedala nic a Katka chtěla jen ukázat lidem co z nich udělají drogy, tak je ještě hloupější, než doopravdy je, mrzačit sebe pro informovanost druhých. 40%(7.3.2010)

• Mi Nü-Chai

Klidně mi říkejte amorální cynická zrůdo, ale u Katky jsem se docela pobavila, zejména ve chvílích, kdy ona nebo některý z jejích podobně vylízaných chlapců pronáší feťácká životní moudra (hlavně Roman v tom vyniká - jeho "já mám v podsvětí velký jméno" je opravdu LOL), je to slušná komedie. No a jinak souhlasím s tím, co tu už bylo několikrát napsáno - tohle je absolutně zbytečný film. Co se vlastně snažil ukázat, sdělit? Že když někdo (navíc asi člověk, který by i bez fetu asi nebyl horkým adeptem na Nobelovu cenu) smaží ve velkém, skončí jako střídavě polokomatická, střídavě agresivní ruina, schopná pouze dokola lhát, krást a zahazovat šance ten svůj stereotyp (před kterým - jaká ironie - chtěla právě braním Katka uniknout) nějak změnit, protože v sobě nedokáže najít dostatek vůle... To je opravdu, ale opravdu nevídaná a nečekaná novina. Připouštím, že pro osoby méně cynické a o drogovou problematiku se absolutně nezajímající může být asi pohled na nepřikrášlenou tvář těžké závislosti lidí z takzvaného okraje společnosti šokující a možná jim i něco přinese...leč jednak pochybuji, že by se někdo takový na tento dokument díval, jednak se obávám, že právě u osob "nedotčených" povede ke zkratkovitým a mylným úvahám o všech uživatelích drog (aneb "když budeš hulit trávu, skončíš jako Katka!"). Mimochodem, velmi mi vadilo, že ve filmu nezaznělo téměř nic o minulosti slečny Bradáčové a tedy divák může důvody, které vedly její kariéře úspěšného toxikomana, pouze odhadovat z pár střípků. Tedy se mi také nezamlouvalo soustředění větší části filmu pouze na Katku-trosku a mimochodem, pseudolyrická pasáž válení se v potoce mi v podobném 'ultrarealistickém' snímku sedí asi jako chapadla rozdávající potravinovou pomoc v Somálsku. Chápu, že ono troskoidní směřování bylo pravděpodobně věcí autorského záměru, na mé nechuti k němu to ovšem nic nemění.(18.8.2011)

Je opravdu působivé, že autorce se podařilo sledovat fetující Katku po dlouhé roky. Všímáme si drastických proměn vzhledu, které navíc nejsou úměrné fyzickému věku a pozorujeme také chování, které se naopak ani po více než deseti letech nedokáže změnit. Na tomto působivém dlouhodobém zmapování života feťačky mi paradoxně vadí jen ta "působivost", přesněji to, že dokumentu se jaksi nepodařilo vysvětlit "proč". Namísto toho se oddává prostému servírování deprese. Chápu, že autorka chtěla zůstat nezaujatá a udržet si distanc, ale tak nějak cítím, že informovat publikum šlo i více. 7/10(22.2.2015)