Mikulášovy patálie

Postrach Nicolas

Little Nicholas

Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 2009, 91 min

Mňa nemôžete biť, lebo mám okuliare Nejde o akýsi béčkovi americký výmysel o skeptickom Santovi, ale o rodinný deckofilm z Francúzka. Áno je to chutnučké, detské a sem tam aj úsmevné, no viaceré dejové línie filmu nesvedčia, aj keď sa na film pozeráte z neviem-akého pozitívneho uhlu. Deti napodobňujúce Asterixa celkom podarené, no pri dospeláckych rečiach sa mi otvorili aj tri nožíky vo vrecku.(9.6.2010)

Tohle je jedna z mála komedií, u které jsem se tlemil víc než je obvyklé u ostatních komedií. Při některých situacích to byly vážně záchvaty. Skvělé dialogy a scénky. Být mi tak o 10 let míň, tak je to můj kultovní film a 5 hvězdiček by bylo v budoucnu jasných. Takhle jsem se sice bavil velmi slušně, ale chvílemi mi to přišlo slabší a pár věcí mi tam nesedělo (uklízení domu). Takže na plný počet to není, ale film můžu určitě doporučit. Především klukům se to bude určitě líbit. Mladí herci zaslouží pochvalu a četník Galabru potěšil. 80%(15.1.2011)

• Webb

Hrozná stylizace, ubohý děj, dementní postavy a umělý nesympatický scénář. Nudil jsem se po celou dobu, nezasmál se ani jednou a místo fungujicích vtipů jsem se cítil trapně nad tímhle paskvilem. 35%(5.3.2010)

Záleží od uhla pohľadu. Niekto povie, že s toho už vyrástol. Film je však určený hlavne deťom a ako detský či rodinný film spĺňa tie najvyššie požiadavky. Má to dobrý príbeh a na hlavnú dejovú linku sa nabaľuje množstvo vedľajších a vtipných situácií vyplývajúcich hlavna z detských naivných predstáv o živote. Ja osobne sa do detských čias vraciam rád a tento film ma tam preniesol coby-dup a výborne som sa bavil. Slovenský dabing bol dobrý, ale nepochopil som to premenovanie Nicolasa na Nikolu. Tv stanicu Doma navštívim len veľmi výnimočne, ale toto stálo za to. Zabil ma však vysielací čas...O 6.00...Pre koho? Pre deti, ktoré spia? Už niekoľkokrát som poslal do sveta poďakovanie neznámemu vynálezcovi, čo vynašiel tv archív. Boh ti žehnaj! 90%.(19.8.2014)

Inteligentni humor, pribeh a skveli herci!(13.1.2010)