Mikulášovy patálie

Little Nicholas

Komedie / Rodinný

Francie / Belgie, 2009, 91 min

• Webb

Hrozná stylizace, ubohý děj, dementní postavy a umělý nesympatický scénář. Nudil jsem se po celou dobu, nezasmál se ani jednou a místo fungujicích vtipů jsem se cítil trapně nad tímhle paskvilem. 35%(5.3.2010)

Je to troufalé a nezvyklé tvrzení, ale řekl bych, že tahle adaptace se milovníkům knížek bude líbit. Mně se líbila fakt dost. Teď by ještě meli rychle natočit pokračování, o tom jak jel Mikuláš na prázdniny, na tábor a pak s rodinou k moři, to bych si nenechal ujít:)(11.12.2009)

Příjemná oddechovka s roztomile infantilními zápletkami a několika velmi vtipnými momenty. Potěšilo mě vidět alespoň na chvilku zestárlého Michela Galabru. Tento snímek pro mě byl milým překvapením a zvedl mi do té doby špatnou náladu.(22.11.2010)

• Ainy

Příběhy malého Mikuláše jsem jako dítko hltala a každý z těch příběhů mě dokázal pobavit tak, že se na mne chodila mamka dívat čemuže se to tak neustále směju :-) Film jsem zatím neviděla, ale zkouknu ho.(4.4.2013)

Naprosto skvělá komedie, která možná ještě předčí i knížky, i když je fakt, že si je už moc nepamatuju, každopádně je ale tohle fakt velká zábava a vtipný to je úplně uzemňujícím způsobem, obzvlášť Kryšpín je kouzelně dutej, ale celá ta partička vedená Mikulášem nemá chybu.(26.6.2010)

• - Režisér Laurent Tirard zhlédl kolem osmi tisíc dětí z celé Francie. (Teodorik)

• - Posledné slovo pri schvaľovaní scenára mala Anne Goscinny, dcéra autora knižnej predlohy Reného Goscinnyho (1926 - 1977) a dedička jeho autorských práv. (Very_kuul)

• - Ve filmu se objeví na okamžik Gérard Jugnot, jeho přítomnost v miniroli učitele hudby odkazuje na film Slavíci v kleci. (claudel)