Nowhere Boy (festivalový název)

Nowhere Boy

Nanič chlapec

Drama / Hudební / Životopisný

Velká Británie / Kanada, 2009, 98 min

Dalo by sa povedať/namietať príbeh zo života, ktorých je navôkol mnoho... no aj napriek tomuto faktu mňa osobne dosť zaujal, zaujal výkon A. Johnsona... samozrejme nielen on zaujal, skôr prekvapil a inak čo k tomu dodať. Mládi Johna Lenona, dosť stroho podané, ale fajn 7/10(7.7.2010)

• Ramirez85

On už jen ten casting je v podobě Aarona "Kick Asse" Taylora-Johnsona v roli Johna Lennona jeden velkej přešlap, nejen, že se na asi nejlepšího muzikanta všech dob nepodobá, ale nevidím ho v něm ani v gestech, mluvě (o zpěvu ani nehovořím) atd. atp., navíc je na vyhublýho Lennona hrozně nasvalenej :-) Ale tak ono se tady na to, aby byli herci svým předlohám aspoň trochu podobní, očividně nehrálo, viz. McCartney... A ani příběhově to není žádná pecka, Lennon je tady vyobrazenej jako hroznej dickhead, kterej jen chodí po Liverpoolu jako hroznej mačo, fláká se a mlátí lidi. Ono na pohled to vypadá hezky, Angláni se zase vytáhli a tu dobovou atmosféru tomu vtiskli pěkně, ale prostě v tom nevidíte TOHO Lennona, tudíž to ve výsledku vypadá spíš jako parodie... Ale jako takový televizní film na jedno nedělní odpoledne to i celkem zabaví. Což je však na biografický film o někom, kdo se jmenoval John Winston Lennon, zatraceně málo.(28.2.2016)

Goodbye Mother... John Lennon a Beatles byli těmi, kteří mě formovali v pubertě, když už se to rodičům asi moc nedařilo :-) Na dlouhá léta dopředu mi ukázali i hudební směr, který jsem měl nejraději a Lennonky i jejich obdobu jsem na nose nosil donedávna. (Ruku na srdce také vás tak úděsně ty pravé Lennonky tlačily na nose?) Jelikož o vzniku The Beatles i Johnově dětství jsem lecos věděl už dříve z knih i některých jeho písní, velmi mne zajímalo jak se tvůrci poperou s touto látkou. Rovnou říkám všem, kteří se těší na slavné songy, že tenhle film o nich není a ani zde nezazní pomineme-li ranou tvorbu Johnovi skupiny, která se ještě Beatles nejmenovala. Film je psychologickým životopisným dramatem zachycujícím dětství tohoto hudebního génia i jeho první poválečný kontakt s rock and rollem. Někdo se tu pozastavuje nad ne-podobou Johna v podání herce Taylora - Johnsona. Bylo pár momentů, kdy mi tvář neseděla ale někdy, - spíše intuitivně jsem podle lícních kostí, brady i nosu Johna skutečně viděl. Samozřejmě hodně dělal účes a brýle. To spíš mlaďoučký Paul byl s nosíkem už krapet mimo... Sekvence jak se John učí hrát na banjo byla skvělá, perfektní nápad! Tenhle film rozhodně stojí za shlédnutí a rozhodně jej doporučuji milovníkům Johna Lennona! Tři akordy. * * *(19.2.2013)

,,OBČAS BY SOM CHCEL MAŤ KOZY. NIE SOM ÚCHYL, LEN BY SOM SA S NIMI CHCEL OBČAS POHRAŤ." __ Nebolo to istotne len tým, že takmer polovicu filmu som sledoval skôr len jedným očkom a preto ma vyslovene neoslovil, či výraznejšie neupútal, veď mladosť slávnych, priam ikonických osobností je vždy zaujímavou. Pohľad na Lennonovo búrlivé dospievania by zasluhovalo viac invencie, silnejší zápal zo strany réžie a hlbšie ponorenie do tých miest látky, ktoré sú skôr len načrtnuté a nie je ich málo. Nabrať na silnejších obrátkach mohlo aj tempo, ani nie po hodine som sa pristihol, akoby som film sledoval už aspoň o polhodiny dlhšie. Herecky pomerne slušné a chalan, ktorý hral mladého Paula McŠarmantného bol iný macho a škoda, že sa toľko neobjavuje na scéne. (1033. hodnotenie, 56. komentár k filmu)(17.9.2013)

Pomalá a nezaujímavá prvá hodina, smerujúca odnikiaľ nikam (nowhere), ktorej akoby chýbala duša, sa v piatich minútach, v herecky krásnej scéne, obráti presne tak ako sa nám často mení život. Jednou vetou, spomienkou, dlho zbieranou bolesťou, po ktorej sa ale automaticky nedostaví katarzia (podobne ako v živote). A podobne ako v živote, nastúpi vytriezvenie a tupý pocit, kedy jeden nevie, čo ďalej. Všetko je relatívne - i Jack Nicholson (už) vie, že matka nie je nikdy istá. K.S.Thomas, A.Johnson, A.M.Duff (Mrs. McAvoy), very well done.(14.6.2010)

• - Na hudbe k filmu spolupracovalo aj duo Goldfrapp, ktoré nahralo niekoľko skladieb v legendárnom štúdiu Abbey Road. (BathoryMan)

• - Během natáčení se Aaron Johnson a o 23 let starší režisérka Sam Taylor Wood začali scházet. Brzy poté se zasnoubili a úspěšně se pokusili o dítě. (vadic)

• - Producentom filmu je Michael Greenhaigh, ktorý sa podieľal aj na hudobnej dráme Control (2007) o členovi legendárnej post-punkovej skupiny Joy Division Ianovi Curtisovi. (BathoryMan)