Děj filmu se odehrává ve Francii a Španělsku ve 20. letech 20. století a sleduje vztah amerického spisovatele Davida (Jack Huston) a jeho ženy Catherine (Mena Suvari), do kterého výrazně zasáhne jejich seznámení s Italkou Maritou (Caterina Murino). Ve vedlejší linii sledujeme, jak David píše knihu založenou na vzpomínkách na dětství, které strávil s otcem v Africe. Film je založen na nedokončeném románu Ernesta Hemingwaye, který byl publikován posmrtně v roce 1986 (česky jako "Rajská zahrada" v roce 1991). (romanz123)

romanz123

Tento film má velký potenciál v podobě zajímavého námětu, který ale nebyl až tak dobře využit. Největším problémem jsou pro mě herecké výkony, zejména Mena Suvari vůbec nepůsobí jako "femme fatale", ale dost unyle a nezajímavě. Jack Huston se ze začátku jakoby snaží, ale pak i on jakoby nějak upadnul. Aspoň trochu to zachraňuje Caterina Murino, která ale dostává poměrně malý prostor. Scény z Afriky jsou zajímavé, ale chybí jejich lepší propojení s hlavní dějovou linií. Plusové body naopak filmu dodávají pěkné lokace a dobrá hudba. Slabší tři hvězdičky. ()