Rybí dítě (festivalový název)

• Argentina

El niño pez

The Fish Child

Drama / Romantický / Thriller

Argentina / Francie / Španělsko, 2009, 95 min

Jako by to snad byla telesna vada nebo poradny sram na dusi, drtiva vetsina zenskych reziserek se pri nataceni filmu neumi oprostit od toho, ze jsou zeny. Totez plati i o Lucii Puenzo v tomto filmu, nebot ceho se dokazala vyvarovat ve svem debutu XXY, to zde dodatecne pohrbiva. Nemam nic proti volbe tematu, pribeh byl take zajimave vystaven, indianka byla krasna, ale proboha, proc tolik slz a breku snimaneho v dlouhych zaberech, proc tolik kyticek a zviratek, proc tolik vyraznych barev, aniz by to vse bylo pro narativni vyvoj nutne a plnilo jakoukoliv funkci?(6.4.2010)

Lala, mladá dívka z lepší rodiny, se zamiluje do ne o moc starší indiánské služky zaměstnané v jejich domě. Plánují, že společně utečou do Paraguaye a postaví si domek u jezera. Zatímco se snaží sehnat peníze na cestu, vplétají se do děje další postavy a vztahy, a všechno se komplikuje. Film je vizuálně nádherný, některé scény jsou snové, jiné drsné, přesto celek drží pohromadě. Postupné rozplétání příběhu a celková atmosféra v něčem připomíná Iñárritua, možná za to ale může jen ten postřelený pes...(2.3.2010)

• hygienik

Keď to nejde, tak to už vôbec nejde. Toto podľa mňa takmer bez výnimky platí na juhoamerické drámy. Nesadlo mi obsadenie, prostredie, svetlo, proste skoro nič. Ktorýkoľvek európsky lesbofilm v porovnaní s týmto, vyzerá ako hodný nominácie na Oscara.(10.10.2015)

Mne sa Inés Efron páči bohovične ako hrá. Ja ju mám rád. Ona vždy má také divné role. Raz je hermafrodit, raz urevaná, uvzlykaná, raz lesba... Len škoda, že nemá žiadne kozy! :((27.3.2011)

čekala jsem od toho všechno, ale tohle mě dostalo. Nevšední, krásné a pro mě poutavé! Bezprostředně po shlédnutí nedokáži své pocity lépe popsat.(19.2.2013)