Rybí dítě (festivalový název)

• Argentina

Argentina / Francie / Španělsko, 2009, 95 min

Lucía Puenzo

Lucía Puenzo

José María Morales

Nevím jestli je chyba ve mě, nebo v tvůrcích, ale to retrospektivní schéma vyprávění mi nesedlo. Je pravda, že jsem měl jen ENG titule, tak jsem se mohl ztrácet i kvůli tomu, ale bylo to prostě moc namatlané na hromadu a celkově ten cit, který tento film určitě má, tak moc nevynikl. Může mi někdo vysvětlit, jak se ailina dostala z toho vězení pro mladistvé do toho domu, kde ji Lala našla a potom spolu utekli? To nechápu doted. 65%(7.6.2011)

čekala jsem od toho všechno, ale tohle mě dostalo. Nevšední, krásné a pro mě poutavé! Bezprostředně po shlédnutí nedokáži své pocity lépe popsat.(19.2.2013)

Lala, mladá dívka z lepší rodiny, se zamiluje do ne o moc starší indiánské služky zaměstnané v jejich domě. Plánují, že společně utečou do Paraguaye a postaví si domek u jezera. Zatímco se snaží sehnat peníze na cestu, vplétají se do děje další postavy a vztahy, a všechno se komplikuje. Film je vizuálně nádherný, některé scény jsou snové, jiné drsné, přesto celek drží pohromadě. Postupné rozplétání příběhu a celková atmosféra v něčem připomíná Iñárritua, možná za to ale může jen ten postřelený pes...(2.3.2010)

• hygienik

Keď to nejde, tak to už vôbec nejde. Toto podľa mňa takmer bez výnimky platí na juhoamerické drámy. Nesadlo mi obsadenie, prostredie, svetlo, proste skoro nič. Ktorýkoľvek európsky lesbofilm v porovnaní s týmto, vyzerá ako hodný nominácie na Oscara.(10.10.2015)

Mne sa Inés Efron páči bohovične ako hrá. Ja ju mám rád. Ona vždy má také divné role. Raz je hermafrodit, raz urevaná, uvzlykaná, raz lesba... Len škoda, že nemá žiadne kozy! :((27.3.2011)