Univerzita pro příšerky

Monsters University

Príšerky: Univerzita

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 104 min

Na animáky moc nekoukám, ale pokračování "kultovní" jedničky jsem si nemohl nechat ujít. Podle mě se jedná o velmi solidní animák, který pobaví. Sully a Mike jsou prostě dobrá dvojka, klidně bych snesl ještě další díl. 75%(21.5.2015)

• Segrestor

Spíš, než strašidla a bubáci, mě děsí zdejší kladné hodnocení. Film líčí osudy dávno zapomenutých hrdinů, takže se opírá o něco, co už sotva obyčejný divák pamatuje, a více méně prezentuje jen zažité klišé striktně amerického univerzitního života. Jen si utrhuje ze zvyků a zažitých stereotypů tohoto životního období, které je nám, současným i bývalým studentům, relativně cizí. Tomu se přece nedá smát?! Od A do Z jsme to už viděli v tolika filmech, kde byl vylíčen nástup na univerzitu. Grafika dnes taky už ničím neohromí, takže konečný verdikt je, že tenhle prequel je buď zbytečný nebo přišel pozdě. Jako samostatný film funguje málo. Chudáci děti, na ty asi Pixarovští mysleli až v poslední řadě. Na druhou stranu je fakt, že ukázali dětem, že škola není jediná cesta, že se dá vypracovat od píky, z nuly na hvězdu. Zvláštní, ano, v tom je tento film velmi zvláštní. I to se asi může ve skutečném životě stát. I o tom může být moderní pohádka.(29.3.2014)

Oproti jednotke je to len slabý odvar, ale aj tak sa dá pri tom oddýchnuť s nohami na stole. Len tomu chýba ten vtip a uvoľnenosť predchodcu ... 3***(23.2.2014)

Určitě nostalgická podívaná. Příběh nenudí, hlášek a vtipných okamžiků mohlo být přeci jen více a taky nějaká výraznější hudba (jak je u animácích zvykem). Každopádně i přes to, to byl zážitek a hezký animák to určitě je.(28.7.2014)

Na jedničku to příběhově nemělo, ale příšerky byly stejně roztomilý. A vtipný. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 7 | humor 2 | akce 5 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(11.10.2013)