Univerzita pro příšerky

Príšerky: Univerzita

Monsters University

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 104 min

Klasický PIXAR s ponaučením, že prakticky kdokoliv může překročit svůj vlastní stín a pílí dosáhnout vysněného cíle. Otřepané téma ve staro-novém kabátu, které místy vyloudí úsměv na tváři, ale kouzlo prvních Příšerek je nenávratně pryč.(30.11.2013)

Nebýt nadužívání slova „hustý“, byl bych v mezích Pixaru spokojen. Děti sice narážky na univerzitní zvyklosti (rituály, bratrstva) moc nepoberou, ale mravní ponaučení o nečestnosti podvádění a důvody k nepotlačování vlastní individuality snad ano a možná i tu marnou naději, že když zůstanete bez titulu, přes kantýnu a uklízení to půjde taky. Zdá se mi, že spolu s prvním dílem našly Příšerky tu správnou rovnováhu dětinskosti a úlitby dospělým pro rodinný film. Kudlanka děkanka fakt hustá..(29.7.2013)

Jůůůů =) Stejně jako první díl, tak i tento byl strašně roztomilý a zábavný. Příšerky prostě nemají chybu a já jsem rád, že jsem na to šel do kina.(9.7.2013)

Na animáky moc nekoukám, ale pokračování "kultovní" jedničky jsem si nemohl nechat ujít. Podle mě se jedná o velmi solidní animák, který pobaví. Sully a Mike jsou prostě dobrá dvojka, klidně bych snesl ještě další díl. 75%(21.5.2015)

Taká dospelejšia verzia jednotky (nie zas prílišne dospelá), s prvotriednou animáciou, kvalitne odsýpajucou story a prekvapivo reálnym happy endom. Sledovať vysokoškolský život Mikea a Sulliho je mimoriadne zábavné.. a nielen pre vysokoškálov, ktorí sa v kde čom môžu nájsť.(13.11.2013)

• - Ve scéně na stadionu je celkem 5000 postav, což je nejvíc, co se kdy v animovaném filmu objevilo. (jenik71)

• - V úvodnej scéne, keď príšerky idú na výlet do továrne, učiteľka napočíta 19 príšeriek a zistí, že Mike chýba. To dáva dokopy príšeriek 20, no keď sa majú dať do dvojíc, Mikeovi neostane nikto. (redwik)

• - Keď Mike jazdí na prasati v dome bratstva, na stene v pravom rohu môžeme vidieť plagát skupiny KISS z roku 1976 "Rock And Roll Over". (chesterko)