Univerzita pro příšerky

Monsters University

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 104 min

• MikeCool

Návrat příšerek po 12 letech na velká plátna, ale bohužel velké zklamání. Po vzoru legendárního a fenomenálního animovaného filmu Příšerky s.r.o. z roku 2001, jsem od nových příšerek očekával skvělou zábavu, krásný příběh o tom jak se Mike Wazowski seznámí a zkamarádí se Sullivanem a další a další. Bohužel se mi pořádně nedostalo ani jedno z toho. Humor byl poněkud suchý a bez šťávy a celé to bylo pojato tak strašně ukvapeně, že už mi to nepřišlo tak kouzelně pohádkové jako první díl. Bylo strašně ukvapené. Řekl bych, že se mohl lépe promyslet poněkud více pohádkovější příběh ze strašící univerzity, než tato velmi akční jízda. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(26.7.2013)

Taká dospelejšia verzia jednotky (nie zas prílišne dospelá), s prvotriednou animáciou, kvalitne odsýpajucou story a prekvapivo reálnym happy endom. Sledovať vysokoškolský život Mikea a Sulliho je mimoriadne zábavné.. a nielen pre vysokoškálov, ktorí sa v kde čom môžu nájsť.(13.11.2013)

Osvěžující nový příběh ze světa příšerek. Nebo bych spíš měla říct "původní" příběh, protože filmu Příšerky s.r.o. dějově předchází. Bylo každopádně fajn vidět všechny postavy ještě ve školním věku a celé to působilo mile a zábavně, i když to samozřejmě ničím nepřekvapilo. Při dlouhém letu Lufthansou z Tokia do Frankfurtu mi to ale příjemné zkrátilo čas - ještě že Lufthansa má vždycky takovou nabídku filmů. ~(4,0)~(3.10.2013)

Rutinně zvládnutý kampusový film, kde jediným ozvláštněním je CGI animace. Příšerky s.r.o. jsou možná moje nejoblíbenější pixarovka - tenhle sequel vezoucí se na jejich úspěchu mi rozhodně nestačí. Vlastně, i když ten film rozhodně není špatný, jsem celou dobu především přemýšlel o tom, jak strašné plýtvání prostředky je zaměstnat tolik schopných animátorů něčím tak standardním a nezajímavým.(5.1.2014)

Určitě nostalgická podívaná. Příběh nenudí, hlášek a vtipných okamžiků mohlo být přeci jen více a taky nějaká výraznější hudba (jak je u animácích zvykem). Každopádně i přes to, to byl zážitek a hezký animák to určitě je.(28.7.2014)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scénka. (MikaelSVK)

• - Ve scéně na stadionu je celkem 5000 postav, což je nejvíc, co se kdy v animovaném filmu objevilo. (jenik71)

• - Prednášková miestnosť profesora Knighta nesie označenie A113. Rovnako bola označená aj trieda na škole CalArts, ktorú okrem iných navštevovali aj John Lasseter a Brad Bird. Tento odkaz je možné nájsť v každom filme štúdia Pixar. (Dado513)