Muži v černém 3

Muži v čiernom 3

Komedie / Sci-Fi / Akční

USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

• pan Hnědý

Vizuální obrazy naprosto uchvacují naše oči, předbíhá a proplouvá před námi a jsme nadšeni, ale bohužel všechno neprošlo přes naše srdce. Za to komediálně opět skvělé a neztrácí všechny nápady jako předchozí díly. Tommy Lee Jones zraje jako víno.(25.12.2012)

• Isherwood

Willův neutuchající komediální talent a Brolinova dokonalá kopie Jonesovy gestikulace, dikce a mimiky, ubitá chabým scénářem a rutinní režií, která nedoluje z hrdinů, šedesátek, ani ničeho jiného; až na vtip „Proč mi pan prezident vypil kakao?“ strašná nuda.(10.9.2012)

K Mužům v černém mám velmi zvláštní vztah, jelikož na prvním díle jsem byl v kině když mi bylo 10 let, a i přes můj tehdy nízký věk jsem se bavil opravdu perfektně. I druhý díl jsem viděl v kině, to jsem tehdy byl o pět let starší a o něco chytřejší a intelektuální vyspělejší a pořád jsem se skvěle bavil.. A tak není divu, že jsem si nemohl nechat ujít v kině ani třetí díl. Jsem sice o 15 let starší než v době, kdy jsem viděl poprvé první díl, ale připadal jsem si, jako by se ani nic nezměnilo, bavil jsem se stejně jako tehdy u prvního dílu a také jsem si to i stejně užíval. Akorát je mi líto, že Tommy Lee Jones je tentokrát trochu upozaděn a záchrana světa tak zůstává pouze na Willu Smithovi, ale on je natolik dobrý komediální herec, že to dokáže spolehlivě utáhnout i bez svého parťáka. Co se týče děje, tak jsem se ani na okamžik nenudil, opravdu mě to chytlo a neměl jsem s filmem žádný výraznější problém. A co se týče vtípků a komediálních scének, tak jsem se dostatečně bavil, ať už Will Smith své šéfové vysvětloval, jak se jeho parťák směje, nebo když je divákům odhalena totožnost Andyho Warhola, zkrátka jsem se bavil a mnohokrát jsem se v kině smál opravdu hlasitě, takže já nemám s filmem nejmenší problém. Co se týče nových herců, tak se musím přiznat, že Jemaina Clementa jsem v hlavní záporné roli vůbec nepoznal, ale jeho výkon byl v rámci možností povedený, příjemně překvapil Josh Brolin a také Emma Thompson potěšila. Celkově film vnímám jako vydařený, ovšem první díl je jen jeden, druhý a třetí díl jsou pouze jeho zdařilí nástupci, a tak zatímco jedničce jsem dal pět hvězd, tak trojka ode mne (stejně jako tehdy dvojka) získává čtyři hvězdy.(24.6.2012)

Po dvojce jsem měl neuralizér raději po celou dobu v pohotovostním stavu, ale nakonec nebyl překvapivě potřeba.. Padající makléři, černošský útlak, fešáček Boris, Tommy Lee Brolin, dokonce i Will jako čokoládový Marty McFly jevil známky snesitelnosti. Ano, dá se říct, že se Sonnenfeld rehabilitoval, ale že by se jednalo o nějaký galaktický počin na poli sci-fi bžundy? To se shodněme, že se na tomhle neshodneme..(8.4.2015)

Scénáristická bezradnost na tři - to je přesně M3B. To lepší z jedničky, ale zároveň i to nejhorší z dvojky se snoubí v tomhle MEGAbijáku, kde je každá postava čtvrtým kolem u tříkolky podobně jako v případě Dark Shadows. Mrtvá franšíza, které došel dech hned po prvním dílu a s každým dalším se svíjí v podivných gumových křečích, čím dál tím větších hlavách a šílenějších CGI celcích. Pár světlých momentů se najde, ale těch je v téhle 104 minutové taškařici trestuhodně málo. Škoda, že se aktéři nevrátili v čase do roku 1997 - sledovat na plátně dění z nestárnoucí jedničky by bylo mnohem příjemnější.(29.5.2012)