Muži v černém 3

Men in Black III

Muži v čiernom 3

Komedie / Sci-Fi / Akční

USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Po dvojce jsem měl neuralizér raději po celou dobu v pohotovostním stavu, ale nakonec nebyl překvapivě potřeba.. Padající makléři, černošský útlak, fešáček Boris, Tommy Lee Brolin, dokonce i Will jako čokoládový Marty McFly jevil známky snesitelnosti. Ano, dá se říct, že se Sonnenfeld rehabilitoval, ale že by se jednalo o nějaký galaktický počin na poli sci-fi bžundy? To se shodněme, že se na tomhle neshodneme..(8.4.2015)

Samozrejme, že mi po fatálnom neúspechu druhej časti trval rok po premiére, než som sa odhodlal k tretiemu počinu. Musím povedať, že štúdiám sa po úspechu asi celkom slušne odľahlo, pretože nasúkať rozpočet takmer štvrť milióna pošukovi Sonnenfeldovi, to muselo mať gule! Ale risk sa vyplatil, Sonnenfeld stavil na istotu, zalovil v mysli o 15rokov späť a namiešal presne ten istý zábavný koktail, ktorý mu diváci tak žrali a vyvaroval sa presne tým šaškárňam, vďaka ktorým ho potopili o päť rokov neskôr. Samorejme, že originál ostane len jeden, ale vďaka tretej časti sa podarilo trilógiu uzavrieť na úrovni. Josh Brolin bol skvelou voľbou, v podobnej roli netradičný, no o to si to viac vychutnával, niekedy dokonca zatienil ústredné duo. Réžia slušná, ale žiadne terno to nebolo, miestami bol film dosť rozťahaný a hlavne nudný, ale akcia to celkom slušne zachraňovala. Takže zhrnutím sa jedná o celkom fajn popcorňáčik, ktorý chvalabohu vznikol ako náhrada za zbabranú druhú časť, ale ako samostatný film by zapadol do zabudnutia. 70%.(18.9.2013)

Trvalo to deset dlouhých let, než třetí MiB dostali šanci napravit průšvih dvojky. Povedlo se jim to. Solidní zábava, povedené fórky, zajímavý nápad s cestováním v čase (příběh má ale logických děr jak cedník), fajn Will a parádně sedící Josh Brolin. T.L. Jones tu vypadá, že je jen z povinosti, ale to nevadí. Většina toho stojí na mladém K. Jinak potěšilo mě angažování původních dabérů z prvního dílu.(19.7.2012)

Je skutečně málo filmů, které najdou ve svých pokračováních tak důstojného nástupce jako právě Man in Black. Skoro bych se nebál říct, že zde třetí pokračování na míle překonává svého předchudce. Ať už je to odstupem let nebo technologií 3D, je zřejmé, že se jedná o jedinečný oddechový filmový zážitek držíc se zavedených kvalit, totiž principu spolupráce nesourodé dvojice tajných agentů a utajovaná přítomnost emzáků na Zemi. Nyní se nám o tomto tajemství odkrývá ještě více a dokonce máme také možnost odhalit mnohé z mládí agenta Ká. Josh Brolin, coby jeho mladší verze, mě neskutečně bavil a přál bych si, kdyby ještě jednou mohl opět hrát takového mladšího Káčka.(4.6.2012)

• Kaka

Dvě tři dobré hlášky, talentovaný komediant Will Smith s jeho strhující bezprostředností, Boris The Animal a suprově kopírující Josh Brolin. To je zhruba všechno. Jinak je třetí díl tuctová a samoúčelná podívaná, která v podstatě nemá žádné větší ambice ani vizuální, ani ty mozkové. Nepopírám svůj relativně skeptický pohled k celé této sérii, ale po originální jedničce už mne žádný další díl nebaví.(24.4.2013)