Americký režisér Barry Sonnenfeld natočil v roku 1997 úspešnú sci-fi komédiu "Muži v čiernom". Bola to svižná popkornová jazda s dvojicou super tajných agentov. Skúsený "K" a jeho nový, mladý kolega "J" zachránili galaxiu pred nebezpečným vesmírnym zločincom. Po piatich rokoch vyprodukoval Sonnenfeld druhú časť. Tá bola výrazne slabšia ako úvodný film. Preto ma tretie pokračovanie z roku 2012 nijak moc nelákalo. Avšak po jeho zhliadnutí musím skonštatovať, že to bolo celkom fajn. Najviac ma oslovila idea cestovania v čase. Aktívna manipulácia s budúcnosťou. Návrat do minulosti kvôli zmene prítomnosti. Mám rád takéto časopriestorové špekulácie. ***(13.3.2014)

Muži v černém cestují časem a Barry Sonnenfeld natočil vlastně svého druhu prequel, což je největší překvapení téhle série...i když pro sci-fi ságy se tenhle tvůrčí postup stává už tak nějak pravidlem (Star Trek, Star Wars, Planeta opic, MiB...) Ta typicky americká optika, v níž svět vypadá jako New York, se v třetím díle opět přeostřila a Země se znovu scvrkla na Manhattan, každopádně z několika důvodů odpouštím tvůrcům amerikocentrismus, neboť Josh Brolin je nestoudně mladý Tommy Lee Jones, Lady Gaga je ufon a především je tu ta neodolatelná návštěva legendární Factory! No ano, Muži v černém jsou popcorn, ale jestli se na nějaký další letní blockbuster těším, tak na MiB 4...(4.9.2012)

• pan Hnědý

Vizuální obrazy naprosto uchvacují naše oči, předbíhá a proplouvá před námi a jsme nadšeni, ale bohužel všechno neprošlo přes naše srdce. Za to komediálně opět skvělé a neztrácí všechny nápady jako předchozí díly. Tommy Lee Jones zraje jako víno.(25.12.2012)

Náhodou jsem Muže V Černém 3 viděl před týdnem v televizi, a musím říct, že je mi až stydno, jak jsem tohle uzavření jedné pozoruhodné trilogie celé roky opomíjel. Tady totiž všechno funguje, a hlavně tu něco takového nebylo od... no, od Mužů V Černém 2. Ne že by šlo o nějakou revoluci, jakou byli svého času první MIB, ale je zkrátka radost vidět, jak se Will Smith s nevídaným gustem koupe (aby ne, když je to thetan jako poleno, tedy jako Cruise... tedy jako poleno) ve vodách, do kterých by se správně nemělo jít vrátit. Ale ono to jde, i když agentem K je tu výborně transformovaný Josh Brolin a hlavní zápletka je vzatá tak trochu hákem, ačkoliv je trojka z celé trilogie na stopáž nejdelší. Mně to zkrátka výborně sedlo, možná až na ten trochu na sílu dojemný závěr - ale ten tu koneckonců byl i v předchozích dílech. Takže spokojených 80%. PS: Byl jsem si naprosto jistý, že toho zhulence Griffina hrál ten zhulenec Joauiuqueen nebo jak se to píše (je doloženo, že s tím sám má občas problémy) Phoenix, a on to nakonec on vůbec nebyl... ale jsem si jistý, že o pár let dřív by do toho šel bez zaváhání:)(3.6.2016)

• Isherwood

Willův neutuchající komediální talent a Brolinova dokonalá kopie Jonesovy gestikulace, dikce a mimiky, ubitá chabým scénářem a rutinní režií, která nedoluje z hrdinů, šedesátek, ani ničeho jiného; až na vtip „Proč mi pan prezident vypil kakao?“ strašná nuda.(10.9.2012)