poster

30 dní dlouhá noc: Doba temna

 • USA

  30 Days of Night: Dark Days

Horor / Thriller

USA, 2010, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hakha
  odpad!

  Nějaké kvality? Žádné. Takhle zbytečně laciné pokračování s mnoha wtf momenty nemělo nikdy spatřit světlo světa...(13.8.2011)

 • Hrabka
  *

  Nevěřil jsem, že to bude takový provar, ale je to tak. Tento film nikdy neměl vzniknout. V jednom komentáři se zde objevuje názor, že pro fanoušky jedničky je to povinnost. Já si ovšem myslím pravý opak. Fanoušci skvělé jedničky by na to radši neměli vůbec koukat, protože si akorát pokazí dojem z prvního dílu. No radši to ani nenazývat prvním dílem a předstírat, že žádné pokračování nevzniklo. Nechápu, jak někdo mohl dovolit, že tento film ponese název "30 dní dlouhá noc". K filmu: Možná by se to ještě dalo snést, kdyby to bylo nějaké čtvrté nebo páte pokračování, které už stejně nikoho nezajímá, ale takhle? Nebudu vám tady vykládat, co všechno je ve filmu debilní, protože by to bylo ještě na hodně řádků. Když už se na to budete dívat, tak si udělejte sami obrázek o tom, jak se dokáže podělat jeden skvělý upírský horor. Akce divně a nepřehledně natočená, náhradnice Kiele Sanchez měla radši zůstat u "Dokonalého úniku", protože sem se nehodí, upíři ztratili tak 50% ze své děsivosti. Atmosféra je poměrně slušná, (jako nějaký samostatný film by to možná fungovalo), ale těch stupidních situací souvisejících s původním filmem je tam až moc a ke konci jich bohužel přibývá. Nejlepší hláška byla na začátku "Hit the lights", ale ke konci to naproto podělala myšlenka "They can come back". Pár scén a lekaček ušlo, ovšem úplný závěr ve stylu Romea a Julie tomu všemu nasadil ultratrapnou korunu. Tohle dílo by mělo být zapomenuto a mělo by se natočit nějaké důstojné pokračování a ne taková břečka, která dokáže těžit tak akorát z názvu. 25%(3.10.2010)

 • klerik
  **

  Nevyzerá to zle. Je to však dosť chladné a málo dramatické. Jednotku nijako neuctievam, ale toto je len nesúvislý sled scén, ktoré sú skôr úvodom k potenciálnej trojke, než samostatný film...(5.3.2012)

 • FilmFan24
  *

  Sterilní horrorový vývar natočený digitální kamerou přímo k uvedení na BD a DVD. Televizně a hrozně staticky aranžované scény nezachrání jedna nebo dvě lekačky. Zbytečné pokračování, které kdyby nevzniklo, nepřipravilo mě o drahocenný čas...(16.10.2010)

 • dejww
  *

  Dost slabé pokračování předchozího dílo. Z původního filmu nezůstalo téměř nic kromě podobného názvu a upírů. 20%(4.8.2014)

 • - Natáčení probíhalo ve Vancouveru v Britské Kolumbii. (Terva)

 • - Role Todda byla napsána přímo pro Harolda Perrineau. (Terva)

 • - Během natáčení jedničky Melissa George prohlásila, že by si ráda zahrála i v případném pokračování. Podle producentů k tomu však díky problémům s posunujícím se termínem začátku natáčení nedošlo, neboť měla herečka i jiné pracovní závazky. Role byla proto přeobsazena. (darek kartac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace