30 dní dlouhá noc: Doba temna

30 Days of Night: Dark Days

Horor / Thriller

USA, 2010, 92 min

• Lenny.M

Začátek fajn, upíři fajn...ale od 1/3 filmu absolutní fraška, která nestojí za zhlédnutí..(26.9.2010)

Priemer, v podstate klasický video film. Nebudem zrovnávať s 1. časťou. Toto malo podstatne menší rozpočet, čo sa aj odzrkadlilo na celkovej kvalite filmu.(5.10.2010)

Po shlédnutí obou dílů musím říct, že dvojka oproti jedničce není vůbec špatná. Nabízí rozhodně více akce a o mnoho více soubojů s upíry. Je vlastně jiná v tom, že zde se s upíry lidé chtějí přímo utkat, zatímco v jedničce se spíše před nimi schovávali.(1.11.2014)

• liskam

U tohoto filmu je krásně vidět, že pokud píší scénář retardovaná hovada absolutně nic to nezachrání. A to jsem si říkal, že to dokoukám.... Bohužel jsem to nedokázal. za mě 15%(21.7.2014)

• Caszidy

Proč se vlastně točí takováhle "pokračování" úspěšných hororů? Stalo se tu u Hory mají oči, stalo se to u 30 dní dlouhá noc a u nespočtu dalších. Vždyť se i při těch minimálních nákladech nemůže rozpočet takových brakových sequelů vrátit. Nebo snad ano? Pokud to tak je, tak asi odjíždím podnikat do Hollywoodu, jelikož tohle je jinak nad moje chápání. Abych se ale vrátil k tomuhle "dílu". Tvůrci evidentně během natáčení nevěděli, jak vlastně pojmout takovou bezvýznamnou věc, jakou je hlavní postava. Jak jinak si totiž vysvětlit, že v úvodu filmu je křehká a bojácná jak princezna z pohádky(nehledě na naprosté vypuštění kontinuity s předchozím dílem, kde si přeci jen něcím prošla a pár těch úpírů už sejmula), uprostřed filmu se z ní mávnutím kouzelného proutku stane rutiní vampireslayer, typu Blade a v závěru filmu se jí tvůrci snaží vykreslit ve stylu Alice z filmových Resident Evilů. Jinak celý snímek není až taková zrůdnost. Jen je to neskutečná nuda, v níž téměř nic nefunguje. A to od zbytečné milostné scény, přes nulové charisma vedlejších postav, hlavní záporačky a vlastně i hlavní hrdinky, až po použití roztřesené kamery, nebo obřích děr ve scénáři(příběh se odehrává v Los Angeles, hrdinové si zde chodí se samopaly a c4, jako by se nechumelilo, při střelbě neexistují svědci, policii má pod palcem jediný nastrčený agent FBI atd.).(27.7.2012)