• Česko

Opustit Las Vegas

Zanechať Las Vegas

Drama / Romantický

USA, 1995, 111 min

Po Štamgastovi s Mickeym Rourkem druhý film, u kterého doporučuji mít po ruce lahev whisky (případně whiskey). U takovýho filmu se chlastat musí! Nicolas Cage je sice ztroskotanec, ale jistě v divákovi způsobí jen příjemné pocity. Bohém, co nemá nouzi o prachy ani o žízeň. Dilema, zda je lepší whisky nebo nadržená ženská je zde vyřešeno. Nejlepší je chlast požívanej přímo z ženskýho těla! Jen dodávám, že je k filmu taky výtečná hudba. Slabších, ale přece jen 5*.(31.8.2010)

Cage a jeho oscarový snímek. Co takhle se opít k smrti. ( Hodnocení: 8/10 )(21.4.2012)

Dvě osamělá srdce se střetávají uprostřed nekonečného oceánu oči spalujících neonů. Sugestivní, strhující, upřímné, dojemné. Jeden z vrcholů americké kinematografie 90. let.(29.12.2003)

Film, který psychicky nezvládám. Neoddiskutovatelná kvalita, která je pro mě osobně divácký peklem.(28.12.2003)

Konečne som sa po dlhej dobe dostal aj k filmu, kde bol môj obľúbený herec ocenený oscarom a musím povedať, že si ho naozaj zaslúžil. Perfektný herecký výkon Nicolasa ma vôbec neprekvapil, ale zato Elisabethin Shue áno, pretože zahrala výborne. Aj keď mi film nie moc dejovo sadol, keďže som u Cagea zvyknutý na iný žáner a hlavne kvôli nudným scénam, ale aj tak si nemôžem pomôcť a musím dať za plné hodnotenie.(13.11.2011)

• - Během scény v kasinu Ben zařve "Snake Eyes". O pár let si Cage zahrál v hlavní roli stejnojmenného snímku. (Satan)

• - Ve dvou scénách s taxíky je vidět reklama "Red Mullet" - ve skutečnosti je to jméno produkční firmy režiséra s jeho tváří. (Satan)

• - Elisabeth Shue se připravovala tím, že se spřátelila s několika prostitutkami přímo na striptýzu v Las Vegas. (CliffLee)