poster

Leaving Las Vegas

 • Česko

  Opustit Las Vegas

 • USA

  Leaving Las Vegas

 • Slovensko

  Zanechať Las Vegas

Drama / Romantický

USA, 1995, 111 min

 • Flipper
  ****

  Aj keď tématika Las Vegas je stále o drogách, hazarde a chlaste, tento film do toho primiešal ešte trpký citlivý príbeh, ktorý ukazuje odvrátenú stranu tohto mesta. Obidvaja hlavný predstavitelia excelovali, Cage si Oscara aj zaslúži, ale nie vždy sa mi páčil strih a kamera. Plno helikoptérových scén na vysvietené Las Vegas už ku koncu pripadali amatérsky, no film zachránila hudba, ktorá dáva nezameniteľnú príchuť tohto filmu. śkoda, keby sa do tohto inak akoby Bukowského románu pridalo trocha humoru, bolo by to za plný počet.(3.3.2009)

 • Boogeyman
  *****

  Cage je herec, který mi do většiny svých rolí naprosto nesedí, ačkoli nemůžu říct, že by mi byl nesympatický. Stejně tak nemůžu říct, že by neuměl hrát, protože to co předvádí tady, to je výkon hodný Oscara. No taky že ho dostal! Díky Cageovi je tenhle film špička. Jednu dobu jsem myslel na stejný způsob „sebevraždy“!(16.2.2006)

 • Hild
  ****

  Musím se přiznat, na mě to až tak nezapůsobilo. Možná jsem se na to dívala ve špatnou dobu. Pěkný film s nejlepším hereckým výkonem Nicolase Cage, přesto jsem to čekala daleko depresivnější a silnější po všech těch komentářích tady. To bude asi ten problém, možná jsem od filmu čekala až příliš mnoho.(23.1.2011)

 • Houdini

  Oscar 1 : Herec HR - Nicolas Cage + 3 nominace: Režie, Herečka HR - Elisabeth Shue, Scénář - A(18.3.2004)

 • Malarkey
  **

  Už jsem ve své domovině potkal hodně alkoholiků, ale žádnej nebyl jako Nicolas Cage. To dokazuje, že co alkoholik, to tisíc chutí a tisíc pohledů na jasně danou věc. Tím ale nechci Nicolasův výkon nijak znevažovat, jen mám pocit, že porovnání množství vypitého alkoholu a počet minut ve filmu převyšovalo jakoukoliv statistiku přežití po požití chlastu. Nicolas totiž chlastá...a když nechlastá, tak se rozklepe jak osika. A pak chlastá. Já mu to samozřejmě neberu a Elisabeth Shue její zamilování do takové postavy už vůbec ne. Rozhodně to byla hodně působivá romance, od které už předem víte, jak dopadne. Na druhou stranu klobouk dolů, že někdo něco takového natočil za honorář v podobě levné moldavské vodky. Výkony sice hezké, ale já z toho cítil hroznou umělost.(26.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace