poster

Sama v Africe

 • Francie

  White Material

 • Slovensko

  Sama v Afrike

  (festivalový název)

Drama / Válečný

Francie / Kamerun, 2009, 102 min

Režie:

Claire Denis

Scénář:

Claire Denis

Kamera:

Yves Cape

Hudba:

Tindersticks

Producenti:

Pascal Caucheteux

Střih:

Guy Lecorne

Kostýmy:

Judy Shrewsbury
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $278,224Tržby Celosvetovo $822,000(8.7.2010)

 • gudaulin
  ****

  První dvě setkání s tvorbou Claire Denis skončily katastrofou a zapřísahal jsem se, že do třetice už se nespálím, ale člověk míní a realita mění. Titul mě lákal kvůli prostředí i námětu a musím říct, že jakkoliv cítím, že nemusím měnit na tvorbu téhle artové režisérky názor, tentokrát jsme si celkem slušně sedli. Pořád cítím ve způsobu její práce určitou manýru, kupříkladu promíchání záběrů ve stylu hledej šmudlo, co je konec a co začátek, patří k typickým prvkům její tvorby, ale tady se ještě držela celkem zpátky a navíc je z filmu jasně cítit, že o Africe hodně ví a to téma je pro ni osobní. Z jejích předchozích dvou kousků jsem měl hodně rozpačitý dojem, tady jsem se v příběhu neztrácel. Celkový dojem: 75 %.(3.12.2015)

 • Rudovous
  ****

  Tak tentokrat jsme si s pani reziserkou opravdu porozumeli velmi dobre. Ono pri takovem obsazeni...ta zrzava duchodkyne je proste uzasna.(24.1.2011)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(18.12.2009)

 • Slarque
  ****

  Je opravdu nejlepším řešením nebezpečí ignorovat? Nějací ozbrojení rebelové, to se mě netýká, já jen šéfuji kávové plantáži. Umanutá farmářka ke konci sklízí plody svého přístupu. Afričané jsou zde za primitivy, kteří nejradši zabíjejí všechny, kdo nejsou v jejich klanu. Claire Denis na tomhle půdorysu dokázala natočit lepší film, než bych považoval za možné (70%).(13.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace