Pohřben zaživa

Pochovaný za živa

(festivalový název)

Drama / Mysteriózní / Thriller

Španělsko / USA / Francie, 2010, 95 min

Od Rodriga Cortése jsem nic neviděla a tak jsem byla docela zvědavá s čím zajímavým vyrukuje. A musím konstatovat, že udržet diváka v pozoru hodinu a půl pod zemí s Paulem a jedním mobilem v rakvi je pořádný kus umění a tady se to podařilo na výbornou. Ale co mě naprosto překvapilo, byl parádní výkon Ryana Reynoldse od kterého bych to vůbec neočekávala a který to navíc celý táhl sám. Povedený klaustrofobický thriller a za Ryana prostě musím tu jednu hvězdu přihodit.(2.10.2012)

Film o mojom najhrôzostrašnejšom sne! Film celý odohrávajúci sa v truhle. Na začiatku som si myslel, že ako to chce Cortés zvládnuť ale zvládol. Dokonca z toho spravil aj veľmi napínavý film.(8.6.2011)

Mužské plémě je na tom zřejmě dosti bídně, když i takový chlapák jako Ryan Reynolds honosící se mimo jiné i titulem Nejpřitažlivější muž světa 2010 se nedokáže popasovat se situací, ze které se něžnější pohlaví běžně vyhrabává levou (Uma) zadní (Noomi). A ač tak činí po celou dobu celkem zajímavě a nenudícím způsobem, tak se stejně nelze zbavit pocitu, že by tomu slušela spíše kratší stopáž.(10.1.2011)

FUUUUUUCK! Dost blbá situace co říkáte? Geniální nápad, zavřít chlapa do rakve a jednu po druhé mu pomalu brát všechny naděje, už sám o sobě má potenciál přinejmenším dechberoucí ehm... zábavy (?), která diváka může citově naprosto vyždímat. BURIED zůstává někde na půli cesty a hlavním jeho nepřítelem je čas. Ten film mohl mít hodinu a být naprosto dokonalý, takhle má hodinu a půl a je "jen" nadprůměrný. Dějové odbočky škodí svou nepravděpodobností a odvádí pozornost od toho hlavního a nabourávají dusnou atmosféru, které se podařilo docílit naprosto úžasnou režií. Vůbec celá ta práce s kamerou a nasvícením je na jedničku. No a pak je tu ještě Ryan Reynolds, který podává životní výkon. Výjimečný snímek. Jaké je číslo vašeho sociálního pojištění?(23.12.2010)

Obstojné. Na herecký prejav Ryana Reynoldsa je radosť pozerať, ale pri atmosferickej jednohubke s originálnym konceptom to končí. Na to aby sa divák nezačal zamýšľať ešte počas filmu nad absurditou niektorých situácií, by totiž film naozaj musel byť kratšie, čo by prospelo aj tempu a celkovej údernosti. Práve záver síce údernosť nepostráda, lenže nie natoľko aby som bol naozaj spokojný. Keby však spoň raz za čas niečo tak originálne natočili u nás...(22.11.2010)

• - Zavoláte-li na telefonní číslo chicagské pobočky FBI, které ve filmu zazní, skutečně se dovoláte do jedné z kanceláří FBI. (PauloZ)

• - Během filmování se Rodrigo Cortés inspiroval filmy Provaz (1948) a Záchanný člun (1944). (žvanimírek)

• - Hudbu k filmu nahráli Filharmonici města Prahy pod taktovkou Adama Klemense. (Pepinec)