Pohřben zaživa

Eduard Grau

Víctor Reyes

Peter Safran
  • LIVINGDEAD

Herec zavřený v krabici, s mobilem s nekonečným paušálem, který provolal více než hodnotu výkupného. Hlavní hrdina měl prostě smůlu, že nestahoval nelegálně film. To by ho určitě našli hned! Takhle to bylo 95 minut těžké nudy. 10%(26.12.2010)

Už od začiatku sa dej odohráva v truhle, čo ma sklamalo, pretože som čakal nejaký úvod, ktorý mi tam chýbal. Tiež ma zamrzelo, že to bola nereálna kravina... skôr by som uveril tomu, že päsťou rozbije truhlu a vyhrabe sa von na štýl Kill Billa, ako to, že so zapaľovačom v ruke vydrží tak dlho... inak správanie hlavnej postavy mi pripadalo stupídne a tiež absolútne nereálne... nevravím, že to bolo zlé, no moc ma to teda neoslovilo(11.1.2011)

Mužské plémě je na tom zřejmě dosti bídně, když i takový chlapák jako Ryan Reynolds honosící se mimo jiné i titulem Nejpřitažlivější muž světa 2010 se nedokáže popasovat se situací, ze které se něžnější pohlaví běžně vyhrabává levou (Uma) zadní (Noomi). A ač tak činí po celou dobu celkem zajímavě a nenudícím způsobem, tak se stejně nelze zbavit pocitu, že by tomu slušela spíše kratší stopáž.(10.1.2011)

Představte si, že jste had. To se takhle plazíte hlínou, všemožnými chodbičkami a najednou narazíte na dřevěný štít ve vaší půdě. Tak si v něm najdete skulinku a vlezete přímo do rakve nějakému debilovi, který chytá čárky na mobilu několik metrů pod zemi. Pak vám nalije tu nejlepší skotskou a snaží se vám i něco ugrilovat. Jelikož už jste přežraní, tak raději skočíte zpátky se slovy, že se stavíte později. A teď si představte, že jste ten chlap. Dáte si krátkou dovolenou pod zemi. Přes americkou verzi 1188 se dostanete rovnou do kanceláře FBI, což je naprosto normální a běžné. A pak si provoláte na paušálu dvě měsíční výplaty. A tohle kdyby tímobajl zjistil, tak už vám neprodlouží smlouvu a eksekuci hodí ještě na vašeho parchanta. No a najednou vám vleze do rakve had, ten si chce potřást chvostem, ale vy ho polijete nejlepší skotskou a snažíte se ho upálit. A tohle byl jediný zajímavý moment filmu. Jinak se tam neděje vlastně vůbec nic. (Proč Rajen nepožádal kameramana, aby mu pomohl vylézt z rakve?)(16.4.2013)

FUUUUUUCK! Dost blbá situace co říkáte? Geniální nápad, zavřít chlapa do rakve a jednu po druhé mu pomalu brát všechny naděje, už sám o sobě má potenciál přinejmenším dechberoucí ehm... zábavy (?), která diváka může citově naprosto vyždímat. BURIED zůstává někde na půli cesty a hlavním jeho nepřítelem je čas. Ten film mohl mít hodinu a být naprosto dokonalý, takhle má hodinu a půl a je "jen" nadprůměrný. Dějové odbočky škodí svou nepravděpodobností a odvádí pozornost od toho hlavního a nabourávají dusnou atmosféru, které se podařilo docílit naprosto úžasnou režií. Vůbec celá ta práce s kamerou a nasvícením je na jedničku. No a pak je tu ještě Ryan Reynolds, který podává životní výkon. Výjimečný snímek. Jaké je číslo vašeho sociálního pojištění?(23.12.2010)