Pohřben zaživa

Chris Sparling

Eduard Grau

Víctor Reyes

Peter Safran

Reynolds do TOPky, Cortés do "interest-listu" a Buried do nejzajímavějších filmů loňského roku. Těch několik scenáristických zkratů sice zabolelo, ale Reynoldsova one-man show a Cortésovo odhodlání drží film od úvodních do závěrečných titulků vysoko nad vodou, přičemž závěr nezmizel z paměti ani po několika týdnech. Za podobné tahání diváka za nohu si režisér zaslouží políček... a hned po něm pusu na čelo. Vynikající! A mnohem zásadnější než Boyleových 127 hodin.(18.2.2011)

Koncepčně originální? Rozhodně! Geniální? Ale kde že. Scénář se zjevně (pod náporem producentských připomínek?) snaží naplnit škatulku celovečerního filmu, místo toho, aby prostě naplnil škatulku uměleckého záměru, který vyrazí dech. Tvůrcům na tak dlouhé stopáži brzy docházejí výborné nápady a tak si vypomáhají i těmi druhotnými. Ty bohužel degradují celkové napětí i pocit, že hrdina je vlastně v loji a nemůže nic a my mu máme fandit. Jsem si skoro jist, že ona "akční scéna" kdesi za půlkou vejde do síně slávy jakou jeden z nejhloupějších offtopiců všech dob. I tak ale stojí Buried za pozornost, i proto, že podobný film už pravděpodobně nikdy neuvidíme. A Reynolds herecky roste film od filmu. 65%(20.10.2010)

Ano, Buried je velmi zajímavý tím, že se odehrává v jedné rakvi s jedním mužem, jedním zapalovačem, jedním mobilem, jedním perem ... ale abych pravdu řekl, je tento minimalismus v konečném důsledku až příliš omezující. Občas bych prostě uvítal, kdyby se z té bedny vykouklo někam ven, což ukazuje na to, že se tvůrcům lákavý námět nepovedlo stoprocentně přetavit do fungující vybrané celovečerní formy. Za vidění Buried určitě stojí, jedná se o jeden z lepších thrillerů letošního roku - ale nehty jsem si napětím neokusoval, na židli nepoposedával. A logika chodila chodila na výlet až moc často na můj vkus. 70 %(24.12.2010)

Výbavu, z níž by MacGyver vyrobil hornický vrták, zásobu vzduchu překračující fyzikální hranici objemu a telefonní signál, za nějž by běžný operátor platil zlatem, vynahrazuje nepředvídatelný děj a výborný Ryan Reynolds. Nejvíc překvapí to, že originální koncept režisér ždíme po celou stopáž, bez výraznějšího propadu či vrcholu. Rodrigo Cortéz je do budoucna pojem a nejen pro ty úvodní ‚hitchcockovské titulky‘. 4 a ½.(29.12.2010)

• Gimli

Tohle je film na jedno podívání. Nebylo tam nic, co by mě alespoň trochu nutilo se na Buried kouknout znovu. Navíc je prostor pro dění taky malý, že skutečně není možné (nebo to tvůrci nedokázali) vyždímat z toho děj, který by nebyl předvídatelný. Několik zvratů a drsných scén nebo i závěr není nic nového. Všechno už jsme viděli nesčetněkrát, jenom možná ne ve třech kubických metrech. Pozitivem budiž, že i přesto všechno ta hodinka a půl docela utekla. Ale nevěřím tomu, že bych se při případném dalším zhlédnutí nenudil.(16.1.2011)