poster

Válkou se to vyřeší (TV film)

 • Kanada

  War Made Easy: How Presidents & Pundits Keep Spinning Us to Death

Dokumentární

Kanada, 2007, 53 min

 • *CARNIFEX*
  ****

  Médiá sú pre Americkú vládu v prípade propagandy a schvaľovania vojenských operácií najsilnejšou zbraňou. Nixon, Johnson, Bush, všetci boli rovnakí. Obama samozrejme nie je výnimka, no a takto nejako sa obhajuje konanie pred vlastným obyvateľstvom, ktoré následne takmer celoplošne podlieha myšlienke, že vojna je jedinou variantov, ako dosiahnuť mier.(24.12.2015)

 • zette
  ***

  Ano, do vyborneho dokumentu ma tento daleko. Prilis mnoho strihu filmu neprospiva. Poukazuje vsak na to, co uz je vetsine lidem zrejme, jak funguje americka mocnost. A to se staci jen divat kolem sebe, clovek nemusi byt fanousek konspiracnich teorii. Ti co dali odpad jsou bud amerikanofilove, sioniste nebo krajni pravicaci...(11.8.2011)

 • cheyene
  ****

  Stále se opakující fráze z úst těch nejmocnějších, kterými si obhajují nejrůznější válečná tažení. Velice zajímavý dokument, který člověka přinutí zamyslet se nad skutečností, nad tím, zda je vše tak černobílé a jak to s těmi ochránci světového míru doopravdy je.(16.8.2015)

 • MartinezZ
  ***

  Na každém šprochu pravdy trochu. Samozřejmě, že na tom něco bude, ale tohle je politika. Lidi budou vždycky ovce, ať už v USA nebo kdekoliv jinde. A kdo si myslí, že je reálné, aby se to v blízké budoucnosti k dobrému změnilo, je naivka.(22.5.2011)

 • doinel
  ****

  Nepochopím, proč Česká televize utratila naše peníze na to, aby šíleným dabingem totálně zprznila tento jinak nesporně zajímavý dokument. Afektovaný Olda Vlach jako hlas všemožných U.S. prezidentů, novinářů apod - to bylo skutečně něco nezapomenutelného, ještě dlouho mě bude strašit ve snech! Jinak samotný film mě nezaujal ani tak tím, jak ukázal, že všichni politici lžou - to asi skutečně nikoho nepřekvapí. U nás se rádo říká, že špatný stav české politiky je způsobený morální devastací po komunistech a na vyspělém západě s dlouhou demokratickou tradicí to vypadá úplně jinak. Ve filmu je vidět, že tak jednoduché to nebude. Hlavní přínos filmu byl pro mě v zajímavém popisu fungování médií v dnešním světě, kde se z hlídacích psů demokracie staly šiřitelé vládní propagandy. Orwell to bohužel předpověděl správně a opět je stav u nás jen odrazem toho, jak to funguje jinde...(5.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace