poster

Válkou se to vyřeší (TV film)

 • Kanada

  War Made Easy: How Presidents & Pundits Keep Spinning Us to Death

Dokumentární

Kanada, 2007, 53 min

 • MartinezZ
  ***

  Na každém šprochu pravdy trochu. Samozřejmě, že na tom něco bude, ale tohle je politika. Lidi budou vždycky ovce, ať už v USA nebo kdekoliv jinde. A kdo si myslí, že je reálné, aby se to v blízké budoucnosti k dobrému změnilo, je naivka.(22.5.2011)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Médiá sú pre Americkú vládu v prípade propagandy a schvaľovania vojenských operácií najsilnejšou zbraňou. Nixon, Johnson, Bush, všetci boli rovnakí. Obama samozrejme nie je výnimka, no a takto nejako sa obhajuje konanie pred vlastným obyvateľstvom, ktoré následne takmer celoplošne podlieha myšlienke, že vojna je jedinou variantov, ako dosiahnuť mier.(24.12.2015)

 • NinonL
  *****

  Válka nevypukne z ničeho nic. Vždy je potřeba položit nějaký základ, vytvořit záminku, která bývá mnohdy falešná. Film se zabývá tvorbou propagandy, bez níž by lidé nespravedlivé, dobyvačné války nepodporovali. V zemi se tvoří a udržuje atmosféra strachu (z ohrožení svobody, demokracie, z nebezpečí komunismu ap.). Prezentace ušlechtilých motivů, které mají omluvit bombardování, vraždění civilistů, svržení demokraticky zvolených vlád a nastolení diktatur poplatných západním mocnostem. Non stop mediální masáž veřejnosti ve prospěch vládních lží a válečných záměrů. Likvidace oponentů těchto lží a manipulací. Mediální propagace dokonalé armádní techniky, uctívání zbraní, zlehčování nebo popírání tragédií obyvatel napadené země. Válka se v médiích stává jakousi počítačovou hrou, která láká diváka ke hře a zakrývá její dopady na bezbranné lidi. Práce válečných zpravodajů, které si armáda vozí s sebou a používá jako nástroj vlastní propagandy. Nejtěžší je válku rozpoutat, protože kvůli tomu musí prezident lhát a manipulovat s fakty. Jakmile se mu to podaří, už mu do toho prakticky nikdo nemůže mluvit. Když jsou protesty lidí proti válce už příliš hlasité, přijdou politici s řešením, které má válku ukončit. Ve skutečnosti ji naopak ještě prodlouží a konflikt eskalují. Scénáře válek se neustále opakují. Občané v nich nehrají žádnou roli. "Pouze" ji zaplatí ze svých daní.(6.4.2014)

 • doinel
  ****

  Nepochopím, proč Česká televize utratila naše peníze na to, aby šíleným dabingem totálně zprznila tento jinak nesporně zajímavý dokument. Afektovaný Olda Vlach jako hlas všemožných U.S. prezidentů, novinářů apod - to bylo skutečně něco nezapomenutelného, ještě dlouho mě bude strašit ve snech! Jinak samotný film mě nezaujal ani tak tím, jak ukázal, že všichni politici lžou - to asi skutečně nikoho nepřekvapí. U nás se rádo říká, že špatný stav české politiky je způsobený morální devastací po komunistech a na vyspělém západě s dlouhou demokratickou tradicí to vypadá úplně jinak. Ve filmu je vidět, že tak jednoduché to nebude. Hlavní přínos filmu byl pro mě v zajímavém popisu fungování médií v dnešním světě, kde se z hlídacích psů demokracie staly šiřitelé vládní propagandy. Orwell to bohužel předpověděl správně a opět je stav u nás jen odrazem toho, jak to funguje jinde...(5.9.2009)

 • Karlos80
  ****

  Tento kanadský dokument svého času odvysílala překvapivě ČT, bohužel až někdy pozdě v noci (nejspíš trochu záměrně) aby ho nemělo šanci mnoho lidí vidět a pak navíc ještě ve značně cenzurované verzi! Kde chybělo snad 19. minut, ale i tak je to docela úspěch, a od ČT bych to rozhodně nečekal. Všem, kteří se o to zasloužili, ještě jednou veliký dík. Originál verze 1:11 min, ČT2 - 52. minut! Člověk se zákonitě musí zeptat, které minuty musely být vystřiženy a proč? No ještě že existuje youtube a jiné weby, kde dokument najdete v plné délce a v originál znění, stahujte - je potřeba informovat lidi dokud je čas. Hodnocení některých známých firem kteří daly filmu (odpad!) a kteří jsou opravdu buď silní amerikanafilové, sionisté, a nebo pouze (sio)-propagandou zblblí pitomci, neberte vůbec vážně i když i jejich názor je nutné respektovat! Tohle není nic propagandistického (takových dokumentů ze strany USA a dalších je daleko víc, kdy téměř denně podstupujeme (ne)-dobrovolně výplach mozků formou různé mediální propagandy) manupulativního, jednostranného (a co že tu byl presentován názor jen jednoho člověka?) nic zde není vytrženého z kontextu, vše je jen a jen pravda, nic víc než pravda. Vše se dá ostatně najít na netu, všechny projevy, výroky a rozhovory, v dokumentu samozřejmě že zkrácené, nebo si snad někdo myslí že by zde měly zaznít kolikrát třeba hodinové projevy toho či onoho politika? Ve kterých převážně vždy až na samém konci zaznělo to podstatné co se tvůrcům tohoto filmu tak dobře hodilo do krámu, a co jednotlivé propagátory tak dobře usvědčuje ze lží a podvodů jak se po letech ukázalo. Stále stejné, stále stejná metodika a taktika, dnes máme před sebou Sýrii a zítra třeba Írán a i tady to nebude jiné. Zpochybňovat se dá už ledacos, tito a podobně smýšlející lidé, budou vždy už z trucu zpochybňovat a nebo naopak hájit vše, už jen proto aby si nemuseli přiznat že nalétli něčí propagandě. Tito lidé nebo skupiny lidí kteří tuto propagandu už dlouhá léta vytvářejí, jsou navíc mistry v lichodecní blbům - stylem; ''snad by jste nevěřili takovým nesmyslům", atd. Já osobně moc děkuji za odvysílání tohoto dokumentu. Válečná propaganda USA, lži a podvody vedoucí k vyhlašování válek ve jménu vlastenectví, demokracie a ochrany zmanipulovaných obyvatel, kteří jsou vedeni jako stádo se zavázanýma očima, to je bohužel dnešní Amerika a s ní i celý svět, včetně naší České Republiky (viz NATO). Bohužel za ní nestojí jak se mnozí naivové stále domnívají, nějaké falešné figurky na šachovnici v podobě amerických presidentů, nebo politika té či oné strany. Více takových dokumentů, které byly doposud k vidění pouze na internetu. Na závěr přidávám pravdivý výrok jednoho z amerických otců zakladatelů; "Když se lidé bojí své vlády, pak existuje tyranie, když se vláda bojí svého lidu, tam je svoboda". Thomas Jefferson.(12.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace