Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

POMO

Úmorne dlhý bonusový maglajz k neexistujúcemu DVD s neexistujúcim koncertom, promovaný ako úžasný celovečerný zákulisný / koncertný zážitok. Michael Jackson bol skvelý hudobník a geniálny tanečník, ale toto je polotovar, ktorý nemá kostru ani tvar. ()

Galadriel

Dokument, který by normálně přišel někam do bonusů za DVD z koncertu, ale byl by sestříháný asi tak na třetinu. Bohužel na to, aby to byl skutečný dokument, je tam moc celých čísel a málo informací kolem, nejvíc mě zaujalo asi natáčení doprovodných videí (čb mafiánka Smooth Criminal a zombíácký Thriller). Já jsem znala Michaela jen z písniček a pár klipů a tenhle počin mi ukázal, že i teď, chvíli před svou smrtí byl ve výborné formě, stále geniální tančeník, výborný zpěvák a hudebník a že tahle koncertní šňůra by bývala mohla znamenat jeho alespoň částečný comeback. Jak by to dopadlo se už bohužel nikdy nedozvíme, takže "This Is It" plní alespoň úlohu malé ochutnávky z plánované megaakce a obrovské vzpomínky na někoho, kdo si přízvisko Král popu opravdu zasloužil. ()

Isherwood

Videa (nehodí se ani říkat filmy) tohoto formátu by měla mít maximálně hodinu a rozhodně by je nikdo neměl prodávat (!) jako filmovou událost roku. Kamera skoro dvě hodiny kouká na ‚stage‘, ale pod pokličku nemrkne ani jednou. Chápu, s jakou upřímnou láskou k fandům Michael svoji show připravoval, i že by to byla naprosto fantastická a pompézní podívaná, ale že z toho někdo vyrýžuje čtvrt miliardy dolarů, mi zvedá morální kufr. O tom, s jakou intenzitou dávají lidi osm stovek za Blu-raye, ani nemluvit. Smutné. ()

Malarkey

Zde bych dovolil mírné pohoršení, pokovaď to většině vadit nebude. Pohoršení s ohledem na fakt, že na tenhle rádoby dokument vznikla snad největší reklamní kampaň na film, kterou jsem kdy v životě viděl. Počínaje.....Film máte možnost vidět jen čtrnáct dní, takže si nezapomeňte lístky koupit předem....okamžitě vyprodáno. Během promítání se filmu nečekaně prodlužuje promítání o další měsíc a po měsíci promítání vídám, jak si návštěvníci kupují DVD nosiče přímo v kině za exkluzivní cenu? DVDčka This Is It? Promiň Majkle, ale jakože si dokonalej zpěvák, tak tady na tobě narejžovaly skutečně solidní prachy. Nemyslíš? Já bych řek že jo. Protože jít do kin s tímhlenctím pokusem, to je skutečně absolutní podvrh na diváka. This Is It je totiž jen záznam příprav ohromného monstr koncertování, které mělo proběhnout a přiznávám, že koncert to mohl být opravdu DOKONALÝ. Plný zážitků a hlavně neskutečných efektů. Ale také jsem trošku čekal, že mi promluvíš do duše, že mi tu duši vyplivneš a já se budu svírat v křečích, jenže ty si v tom dokumentu skoro vůbec nepromluvil, a co si řek, tak mi bylo úplně k ničemu. Každopádně chápu, že ten film zkouší distributorovi vrátit ušlé zisky na koncertech. Lepší něco nežli nic. A na tenhle dokument v dnešní době stejně krom fanoušků, kterých v Česku zase až tak moc není, půjdou i obyčejní lidé, kteří si řeknou...jo, hezký a život jim bude bez problémů pokračovat dál. Já jsem na druhou stranu rád, že jsem odolal a film jsem v kině neviděl, asi bych byl dost nasranej vidět tam tohle. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $72,091,016Tržby Celosvetovo $261,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,563,340 //počet predaných kusov 540,717Tržby za predaj DVD v USA $45,196,200 //počet predaných kusov 2,821,643Senzácia!_Fantázia!_Veľkolepé! a to ide o nie moc kvalitne natočený dokumentárny film(hlavne čo sa vizuálnej stránky týka, ide o natáčanie ručnou kamerou), ktorý by sa fakt hodil skôr ako bonus "film o filme" ALE vidieť to zanietenie na pódiu, tie choreografické prvky MJ, spev, v kine to malo neskutočnú kulisu. To čo sledujeme dáva taký silný náboj sajúci z MJ, že v podstate za tú minutáž tohto pozliepaného dokumentu som akoby dostal k mojej spokojnosti dvojnásobnú dávku minút. Nikdy som nebol nijak moc fanúšik MJ ani populárnej hudby ale toto čo ponúka dokument ma dostalo, pohltilo. Michael Jackson bol neskutočný génius v tom čo robil a dá sa povedať že na vždy neprekonateľný. /videl v kine: 100%/ ()

Djkoma

Chudák Michael. Některé jeho skladby obdivuji, jeho jako zpěváka uznávám a určitě jsem mu nikdy nic špatného nepřál, ať byl jakýkoliv, byl to prostě on. Bohužel This Is It není to, na co každý fanoušek čekal. Je to prostě dokument, který měl být bonusem na dvd ke koncertu, ale už k němu bohužel nedošlo. Je až smutné, že Sony se nestydí vykoupit záznam zkoušek a udělat z něho něco víc, než dárek pro fanoušky. Snaha vytřískat dolárky z jména hudebního krále je smutná, ale dala se čekat. Výpovědní hodnota samotného bonusového materiálu (tím myslím tento 112 minut dlouhý dokument) je mizivá a jen ukazuje, že Jackson bohužel na připravovanou sérii koncertů fyzicky neměl a i jeden zvládnutý koncert by byl v jeho stavu roven sestoupení Boha mezi lidi a zodpovězení jedné otázky někoho z přítomných;-). Chválit dokument za písničky staré i více jak 20 let nemá smysl a ukázka drobností jako pozadí za vystupujícími už je jen technologickou drobností na závěr. This is it je komerční náplast za vyprodané turné hvězdy, která chtěla dávat radost lidem. Vždyť nemůžete hodnotit ani samotný koncert z viděného, to je jako hodnotit podle Ztraceno v La Mancha Gilliamův film... PS: nehodnotím tu MJ jako osobu, ani jako zpěváka, ale celý koncept tohoto dokumentu, kterého je Michael v podstatě obětí...This is IT is not IT! Pro mě Michael nezemřel, ale odletěl domů... ()

Renton

Koncepce: Kenny Ortega .. Není to nejlepší hudební dokument. Není to nejlepší „videoklip“ Michael Jackson. Přesto, je to ono! Nebudu zastírat, že mám hudbu, kterou tvořil Michael Jackson, rád a jeho samotného jsem si, i přes řadu kontroverzí, vážil. Jinak bych do kina v premiérový den asi nešel.. Přesto jsem drobné obavy měl, ale ty byly po pár minutách zality přívalem světel a hudby. This Is It vyloženě jako plnohodnotný dokument nepůsobí dostatečně, jde více o zážitek a prezentaci nedodělaného projektu. A ten funguje. Nořil jsem se do světa příprav šňůry This Is It postupně víc a víc a do poloviny dokumentu jsem byl místy několikrát skutečně nadšený (černobílé montáže, Why Why, 3D Thriller, ..). A to ty moje nejoblíbenější písně (Black Or White, Earth Song, Heal The World) na program teprve měli přijít… Že může být pódiový koncert tak megalomanský, nápaditý a vypiplaný jsem si nedovedl představit. I sám Michael Jackson se zdál být ve slušné fyzické formě s plným tvůrčím zápalem, vynikajícím zpěvem a důrazem na hodnotný efekt na návštěvníky koncertů. Také Kenny Ortega odvedl kus kreativní a produkční práce. Je škoda, že to nevyšlo. Je škoda, že to skončilo. Král popu, Michael Jackson, přesto žije. Uvnitř. Navždy. ()

TheMaker

Navždy zůstaneš v naších srdcích ! - º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ THE KING OF POP FOREVER !!¸„ø¤º° ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨°º¤ø - Dokument, u kterého jsem poprvé na konci v životě tleskal a brečel. Je to dokument hlavně pro fanoušky, kteří měli Michaela opravdu rádi. Michael byl perfekcionista. Cítil hudbu tak, jako nikdo před ním. On byl ztělesněním toho, čemu říkáme zvuk, melodie, rytmus, tón a hlavně to nejpodstatnější a nejdůležitější ze všeho - LÁSKY ! Doufám, že už se netrápíš a jsi konečně na lepším místě. Budeš nám opravdu moc chybět ! DĚKUJEME ! RIP. I ♥ you so much, Michael ! ()

Nathalie

Jacksonovo poslední hledání Země Nezemě. Muž-dítě, jehož skutečným světem bylo koncertní podium a opravdovou rodinou jeho publikum, se vrací. Mezi megalomansky skvostnými inscenacemi Kennyho Ortegy (který působí spíš jako starostlivý rodič než režisér a s dětmi má z HSM bohaté zkušenosti) a velkolepou tanečněmuzikální šou prosvítá Michaelův chorobný perfekcionismus a bezelstná naivita spasitele Matky Země. Král popu je rytířem smutné postavy, postava minulosti, která touží překonávat mety zítřka. Bylo to, jako kdyby se na okamžik idealistická devadesátá léta probudila- a pak podruhé zemřela. S posledním tónem. ()

novoten

Poslední dobrodružství chlapce z Neverlandu sice neskončilo tak, jak by si on sám přál, ale děkuju Ortegovi za to, že mě nechal nahlédnout za poslední oponu. Právě v tomto období přišla nečekaně chvíle, kdy jsem u Krále přešel z respektu téměř k uctívání a dodnes si myslím, že při sledování musí roztát každý, kdo si někdy zanotoval jeho libovolnou písničku. A že u They Don´t Care About Us nebo Smooth Criminal běhá mráz po zádech nevídaně. Navíc je hodně těžké se ubránit nadšení, které Michaelova osoba vzbuzuje, obzvlášť ve chvílích kdy frajeři tanečníci, kteří ještě před chvíli s drsným výrazem tančili na pódiu, najednou stojí pod ním a každé gesto svého boha odměňují hlasitým jásotem. Tohle charisma doslova uzemňuje. Jenom na happyend v téhle pohádce o slavném návratu nikdo nečeká. Takže se můžu už jen naposledy rozloučit. Goodbye. God bless you and heal the world. ()

pan Hnědý

Prázdný, ničím neoslňující dokument, který nemá srdce ani charakter. Nepojednává o postavě krále popu, neobyčejného člověka a geniálního tanečníka Michaela Jacksona, ani jeho nitru. Záměr to nebyl, ale určitě si to zasloužil. Tenhle bonus nám vlastně nic neukázal ani neodhalil. Velká škoda. K lásce Michaelovi nejdu na samé dno v hodnocení. Mé oblíbené srdcovky 1). Earth Song, 2). Beat It, 3). Moonwalk - Michael Jackson - Billie Jean - The First Moonwalk King. ()

Arx

Právě jsem se vrátil z kina z tak krásným pocitem. Byl jsem přitom když král popu, největší hudební hvězda na světe tráví své poslední dny na tomto světě nácvikem na světové turné, které chce on sám aby bylo nejlepší a chce každého fanouška bavit a doslova lézt po kolenou pro jeho potlesk. Kenny Ortega velmi dobře zachytil práci s Michaelem a přestože jde spíše o dokument jde o vynikající kino zážitek se vším všudy. Tak citlivý člověk jako byl Michael si zasloužil takhle důstojný dokument. Skvěle nám režisér poodkrývá zákulisí a opravdové chování M.Je v jeho posledních dnech. Byl jsem doslova fascinován, když jsem viděl s jakou lehkostí se pohybuje na pódiu a předvádí jednu taneční kreaci za druhou, jak ze sebe vydává maximum přestože je na jeho doslova vyzáblé postavě vidět vyčerpání. Řeči o jeho introvetrnosti jsou opravdu pravdivé. Spoustu dialogů, které v dokumentu vede je vede jako normální člověk, který koktá a nemá důvod se nad druhým povyšovat. Dámy a pánové tenhle dokument je naprosto skvělá filmová záležitost, která je pro fanoušky Michaela nejlepším filmem všech dob a pro filmového fandu velice nadprůměrným dokumentem o králi Popu. Nemám žádných výhrad. Nudíte se někdy, když slyšíte nějakou Michaelovu písničku? Ne? Pak se určitě ani tady nebudete nudit. 99% ()

robbiee

[imdb: 7.5/10] | me: Ak by som nevidel na vlastné oči, že ten istý Michael, ktorý sa už dlhé roky neukazoval ani len na verejnosti, nekoncertoval, chodil po vyšetreniach a zákrokoch zrazu tancoval a spieval ako v najlepších rokoch, bavil sa a mal dobrú kondičku, tak by som tomu proste neuveril. Každopádne by sa jednalo o vynikajúci koncert - skvelú show a po tom čo som videl musím povedať, že mi je ľúto, že sa toho Jackson nedožil - zaslúžil by si to, pretože to na čom pracoval - ta šnúra, ktorú plánoval by bola strhujúca a dokument nás týmito prípravami prevádza a ja musím priznať, že je obrovská škoda, že toto nevyšlo ... RIP ()

Tuxedo

Vzhledem k okolnostem si nelze představit hodnotnější epitaf. V This Is It se v přesném poměru mísí nostalgie, nadšení a smutek - nostalgie prostupuje v souladu s narůstajícím počtem hudebních pecek, které vaše uši vítají jako starého známého, nadšení narůstá s rozkrýváním chystané, energické a nápaditostí prošpikované show (světelné efekty, filmařsky nápaditý videodoprovod, taneční čísla, akrobacie, duety, obří objekty na pódiu atd.) či záměru přiblížit sound originálnímu mixu z původních alb a smutkem film začíná, pokračuje i končí. Film se vyjma několika nutných superlativ z úst Jacksonových spolupracovníků zdržuje zhodnocení titulní persony, jejíž osobnost, sílu a životní filozofii (potažmo pravou tvář bez mediálního překroucení) lze s přehledem vypozorovat už z několika málo segmentů ze zkoušek, kde je mj. znát MJův perfekcionismus, vlídnost, mírná naivita a vedle výtečné kondice i počínající únava. Na plný počet to This Is It nedotáhne kvůli koncertní části, která je a navždy bohužel zůstane pouze jakýmsi demem (slabší sound, dva úhly kamery s nestálou kvalitou obrazu, absence speciálních efektů), skutečná podoba skvostně vyhlížející show, tak jak si ji Michael představoval a jak ji film předznamenává, již nikdy nespatří světlo světa. This Isn´t It, čímž se film i Michael zároveň řadí mezi špičku nedokončených projektů/předčasně zemřelých legend, nad nimiž s oblibou, smutkem či fantazií, co by kdyby, smutníme. P.S. Ať hodí kamenem, kdo po projekci nedošel domů ve stylu moonwalk a nepořídil si výběr těch nejprovařenějších hitů. :) ()

Kryšpín

Bude to už víc než rok, co jsem naposled viděl hudební dokument (Rolling Stones). A tentokrát je to jiné. Velkolepé, fascinující, oslnivé, úžasné, nepředstavitelné a mnoho dalších pozitivních superlativ. Z dokumentu je citelně znát, že se mělo jednat o velkou událost, která by předčila veškerá očekávání fanoušků. Michael Jackson sice nezavršil svoji slávu chystanými koncerty, ale díky tomuto dokumentu se alespoň částečně splní sen jemu, tak i jeho fanouškům. Zapíše se tak do historie i do našich srdcích. "God bless you!" ()

TeeAge

Objektívne sa táto záležitosť hodnotiť nedá, a tak to pre mňa nemá vôbec význam. M.J. je najväčší úkaz v dejinách kultúry - čo sa týka syntézi spevu a tanca. Na druhej strane - tento snímok nie je ani film, ani dokument - je to len zostríhané video pod rúk blízkého spolupracovníka Michaela, ktorý režíruje najlepšie koncerové projekty na svete, ale rozhodne nie s účelom pre plátno. ()

StarsFan

Sice jsem nikdy nepatřila k skalním fanouškům Michaela Jacksona, ale na jeho písních jsem vyrostla. Má drahá sestřička, starší o jedenáct let, totiž jeho hudbu bezmezně milovala; objela všechny koncerty v ČR a okolí, vyšívala obrovské transparenty, měla lístky i na letošní koncert v Londýně. Když se ke mně v červnu, jen tři týdny před tím než měla odletět do Británie, doneslo, že Michael zemřel, nechtěla jsem tomu věřit a už v tu chvíli mi došlo, že lidstvo zase ztratilo jednu z momentálně nevýraznějších hudebních osobností. Tento film mi to jen potvrdil. Michael byl neuvěřitelný perfekcionista, jeho koncerty byly obrovskou show, kde všechno muselo dokonale sednout. Natáčel nové videoklipy k písním, zběsile tančil, na podiu se s ním za jeden večer mělo objevit vše od demoličního auta přes lidi oblečené v kostýmech zombií až po hořící předměty. Pohled na film dokonale vystihla jedna moje kamarádka, která po This Is It prohlásila: "Nikdy jsem nebyla jeho fanynkou, ale teď mě mrzí, že jsem neměla lístky do Londýna na jeho koncert a že se neuskutečnil." Mě taky. Díky za všechno, Michaele. And God bless you. ()

3DD!3

Ta show mohla být vážně něco. Mike si na svá léta vedl vážně výborně a na svůj comeback se připravoval opravdu svědomitě. Jenže je to pořád jen dokument a ne onen záznam z koncertu. Strašná škoda. Mohla to být jedna z událostí roku. ()