poster

Michael Jackson's This Is It

 • USA

  This Is It

 • Slovensko

  Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Režie:

Kenny Ortega
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Upřímně mě tenhle dokument nikterak nedostal. Ano měl jsem nebo mám Michaela Jacksona moc rád, byl to opravdový umělec a možná největší persona druhé poloviny 20. století. Osobnost, kterou znají všude na světě. Spousta nesmrtelných hitů, ale když si můžu vybrat mezi tímto dokumentem, který mimochodem mi ničím extra okouzlujícím k srdci nepřirostl, anebo výběrem videoklipů Number Ones. Dávám přednost vyběru hitů. Přece jen Michael měl klipy vždy nádherně udělané a originální, navíc se s nimi krásně vzpomíná. Tento dokument, kdy se člověk přece jen trošku dívá pod ruce samotného zpěváka a tanečníka, nikterak bombastický nebyl. Navíc i výběr hitů mohl být o něco lepší (chybí Dirty Diana, Bad nebo Stranger in Moscow)(3.2.2010)

 • Malarkey
  ***

  Zde bych dovolil mírné pohoršení, pokovaď to většině vadit nebude. Pohoršení s ohledem na fakt, že na tenhle rádoby dokument vznikla snad největší reklamní kampaň na film, kterou jsem kdy v životě viděl. Počínaje.....Film máte možnost vidět jen čtrnáct dní, takže si nezapomeňte lístky koupit předem....okamžitě vyprodáno. Během promítání se filmu nečekaně prodlužuje promítání o další měsíc a po měsíci promítání vídám, jak si návštěvníci kupují DVD nosiče přímo v kině za exkluzivní cenu? DVDčka This Is It? Promiň Majkle, ale jakože si dokonalej zpěvák, tak tady na tobě narejžovaly skutečně solidní prachy. Nemyslíš? Já bych řek že jo. Protože jít do kin s tímhlenctím pokusem, to je skutečně absolutní podvrh na diváka. This Is It je totiž jen záznam příprav ohromného monstr koncertování, které mělo proběhnout a přiznávám, že koncert to mohl být opravdu DOKONALÝ. Plný zážitků a hlavně neskutečných efektů. Ale také jsem trošku čekal, že mi promluvíš do duše, že mi tu duši vyplivneš a já se budu svírat v křečích, jenže ty si v tom dokumentu skoro vůbec nepromluvil, a co si řek, tak mi bylo úplně k ničemu. Každopádně chápu, že ten film zkouší distributorovi vrátit ušlé zisky na koncertech. Lepší něco nežli nic. A na tenhle dokument v dnešní době stejně krom fanoušků, kterých v Česku zase až tak moc není, půjdou i obyčejní lidé, kteří si řeknou...jo, hezký a život jim bude bez problémů pokračovat dál. Já jsem na druhou stranu rád, že jsem odolal a film jsem v kině neviděl, asi bych byl dost nasranej vidět tam tohle.(27.12.2009)

 • Payushka
  ***

  Michael byl genius, jeho hudbu zboznuju, ale bez techhle dvou faktoru by film nestal za nic.(24.12.2009)

 • FlyBoy
  ****

  [In to the past] HISTORY WORLD TOUR 1996, kráľ popu štartoval svoju koncertnú šnúru práve v mojom prechodnom domove, v Prahe. 130 000 ľudí sa tislo na Letenskej pláni a čakalo na pripravovanú megashow. Stalo sa, neskrotný pútnik nás nenútené "uniesol" na svoju planétu. Planétu, na ktorej sa hralo iba podľa jeho doposiaľ nezažitých pravidiel. Krajina spontánnych, dobrosrdečných a rytmicky energických postupov. Kto sa nepoddal, nebol na tomto koncerte. Bolo mi len osem, bol som tam a nikdy na to nezabudnem_____Môj vzťah k tejto ikone bol teda formovaný už od útleho veku a neustále sa vyvíjal bez ohľadu na farizejskú bulvárnu mašinériu_____[Presence] "This is it"-pre jedného vypočítavý marketingový ťah, pre druhého (pre mňa) hlavne ukážka geniality perfekcionistickej a neprestajne v lepší zajtrajšok veriacej osoby-Michael Jackson. Nikto to neočakával, "king of pop" sa s nami rozlúčil touto cestou. Cestou, na ktorej nie je na mieste riešiť jej dokonalosť, vybrúsenosť, či štruktúru, ale podstatou navždy ostane jej smer, ktorý bol, je a bude správny. _____Skalpujte arogantné a obmedzené výlevy, skalpujte svoje predsudky, odišla osobnosť, ktorá pre tento svet spravila viac než si kde kto myslí a jej epitaf bude žiariť naveky... (Inak neopísateľne príjemná kino projekcia, ty vieš *)(5.11.2009)

 • JohnnyD
  ****

  This was to be it. Film o tom, čo malo byť. Film o jednej koncertnej šnúre, ktorá mala byť bezpochyby tou najbombastickejšou a najdokonalejšou show v dejinách ľudstva. Film, ktorý mal byť obyčajným making of, ale nestihol byť ani dokrútený. Film, ktorý aj napriek tomu niekedy mohol povedať viac ako povedal (len zlomky z digitálnych videí pre turné) a niekedy našťastie povedal menej ako mohol (bez zbytočného citového vydierania). Film, ktorý napriek všetkým naivným očakávaniam je len a len obyčajným filmom.(29.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace