Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Je zcela zjevné, že se mělo jednat o bonusový materiál k DVD záznamu koncertů z turné Michaela Jacksona, This is it. Je třeba říct, že dívat se na to dá (což platí hlavně pro ty, kteří v devadesátkách Majkla občas poslechli). S poslechem už je to horší, protože se jedná o záznamy ze zkoušek, takže Jackson zpívá na nějakých 80%, do toho hodně kecá.. ať už o tom, že tady a tam chce mít něco jinak, nebo že nám má všem žehnat Bůh. :-! Překvapivé pro mě však bylo jeho nasazení, smysl pro detail a megalomanství - netušil jsem, že Jackson není vůbec taková troska, jakou ho podala média - naopak, byl velmi aktivní, což jenom záhadně obestírá důvod jeho úmrtí..(20.11.2009)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Show 7/10/// +jasně že Majkl, kvůli němu jsem na to šel, byl jsem zvědav na jeho vystoupení, přípravu, zázemí, to jak se chová, jak se spolupracovníci chovají k němu, jak tvoří a jak se připravuje, plus je tady slyšet jeho hudba, vidět jeho tanec, tvorba klipů ke koncertu -je to o něco delší než by mělo být, 90 min by stačilo, nezazní tady všechny jeho písně, dokonce ani větší než malé množství, kupodivu rozmluvy s ním a se štábem byly zajímavější než samotná zkouška písní na představení, a taky jsem vlastně tak nějak chtěl i víc/// Největší devizou tohoto filmu je, že vám ukáže pohled do zákulisí a na zkoušky, rovněž na to jak Michael pracoval. Je tady vidět zároveň takové předstádium toho jak Michaelův koncert měl a mohl vypadat. To je zřejmě to největší lákadlo, které se mi dostalo a moje očekávání od filmu tak splnilo. O to víc je mi ale líto, že se Jackson svého koncertu nedožil, protože to opravdu mohlo být to nejlepší vystoupení a ta největší show desetiletí. Nakonec se dle mého největším vrcholem filmu stává tvorba k písni Thriller a píseň Earth. Tak je to./// Celkem 73%///(29.10.2009)

Dokument, který by normálně přišel někam do bonusů za DVD z koncertu, ale byl by sestříháný asi tak na třetinu. Bohužel na to, aby to byl skutečný dokument, je tam moc celých čísel a málo informací kolem, nejvíc mě zaujalo asi natáčení doprovodných videí (čb mafiánka Smooth Criminal a zombíácký Thriller). Já jsem znala Michaela jen z písniček a pár klipů a tenhle počin mi ukázal, že i teď, chvíli před svou smrtí byl ve výborné formě, stále geniální tančeník, výborný zpěvák a hudebník a že tahle koncertní šňůra by bývala mohla znamenat jeho alespoň částečný comeback. Jak by to dopadlo se už bohužel nikdy nedozvíme, takže "This Is It" plní alespoň úlohu malé ochutnávky z plánované megaakce a obrovské vzpomínky na někoho, kdo si přízvisko Král popu opravdu zasloužil.(6.12.2009)

Povinost.(10.2.2010)

Sice jsem nikdy nepatřila k skalním fanouškům Michaela Jacksona, ale na jeho písních jsem vyrostla. Má drahá sestřička, starší o jedenáct let, totiž jeho hudbu bezmezně milovala; objela všechny koncerty v ČR a okolí, vyšívala obrovské transparenty, měla lístky i na letošní koncert v Londýně. Když se ke mně v červnu, jen tři týdny před tím než měla odletět do Británie, doneslo, že Michael zemřel, nechtěla jsem tomu věřit a už v tu chvíli mi došlo, že lidstvo zase ztratilo jednu z momentálně nevýraznějších hudebních osobností. Tento film mi to jen potvrdil. Michael byl neuvěřitelný perfekcionista, jeho koncerty byly obrovskou show, kde všechno muselo dokonale sednout. Natáčel nové videoklipy k písním, zběsile tančil, na podiu se s ním za jeden večer mělo objevit vše od demoličního auta přes lidi oblečené v kostýmech zombií až po hořící předměty. Pohled na film dokonale vystihla jedna moje kamarádka, která po This Is It prohlásila: "Nikdy jsem nebyla jeho fanynkou, ale teď mě mrzí, že jsem neměla lístky do Londýna na jeho koncert a že se neuskutečnil." Mě taky. Díky za všechno, Michaele. And God bless you.(30.10.2009)

• - Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (Markus)

• - Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)

• - Film bol uvedený v USA uvedený v 3500 kinách a premietal sa aj v stredu nadránom. (Markus)