Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra

Táto pocta Michaelovi Jacksonovi vyvolá hádam u každého citlivejšieho človeka slzy. Michael úžasne tancoval a to mal 50, ja sa teraz ledva hýbem. Posolstvo, ktoré chcel dať počas koncertu ľuďom im aspoň prináša toto video. Michael chcel pre svojich fanúšikov to najlepšie a robil hudbu z láskou, bol komik a nerobil scény. Choreografia je úžasná a musím povedať, že tie videá, ktoré natáčali pri každej pesničke, boli veľmi dobré. Thriller mi trošička pripomínal prácu Tima Burtona v tom momente. 100% pri pesničke Earth song, plačem aj za normálnych okolností a vidieť to na veľkom plátne spôsobilo u mňa vyliatie rieky.(25.11.2009)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $72,091,016Tržby Celosvetovo $261,400,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $12,563,340 //počet predaných kusov 540,717Tržby za predaj DVD v USA $45,196,200 //počet predaných kusov 2,821,643Senzácia!_Fantázia!_Veľkolepé! a to ide o nie moc kvalitne natočený dokumentárny film(hlavne čo sa vizuálnej stránky týka, ide o natáčanie ručnou kamerou), ktorý by sa fakt hodil skôr ako bonus "film o filme" ALE vidieť to zanietenie na pódiu, tie choreografické prvky MJ, spev, v kine to malo neskutočnú kulisu. To čo sledujeme dáva taký silný náboj sajúci z MJ, že v podstate za tú minutáž tohto pozliepaného dokumentu som akoby dostal k mojej spokojnosti dvojnásobnú dávku minút. Nikdy som nebol nijak moc fanúšik MJ ani populárnej hudby ale toto čo ponúka dokument ma dostalo, pohltilo. Michael Jackson bol neskutočný génius v tom čo robil a dá sa povedať že na vždy neprekonateľný. /videl v kine: 100%/(15.11.2009)

Hudobny dokument, ktory skor chyti za srdce fanusikov perfekcionistu Michaela Jacksona, ako ludi, ktori si tento dokument pozru len zo zvedavosti a pritom ho moc v laske nemaju. Ti sa budu skor nudit. Ja som sa nenudil, pretoze nielenze som jeho fanusik, ale vzdy som tuzil vidiet, ako sa pripravuje na koncert, teda nieco za kulisami. Skoda, ze sme prisli o tak skvely zazitok, ked sa pokusil natocit specialne pre koncert nove videa na Thriller, Smooth Criminal alebo Earth Song. Z tohto dokumentu skutocne citit, ze Michael bol velmi dobry clovek, mal rad aj nasu Zem a preto sa pokusal aspon takymto sposobom varovat.... 05.11.2009 ______ Videl v kine 03.11.2009(5.11.2009)

Jackson je kráľ hudby. Nech už ako človek bol akýkoľvek. 85%.(14.4.2010)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Show 7/10/// +jasně že Majkl, kvůli němu jsem na to šel, byl jsem zvědav na jeho vystoupení, přípravu, zázemí, to jak se chová, jak se spolupracovníci chovají k němu, jak tvoří a jak se připravuje, plus je tady slyšet jeho hudba, vidět jeho tanec, tvorba klipů ke koncertu -je to o něco delší než by mělo být, 90 min by stačilo, nezazní tady všechny jeho písně, dokonce ani větší než malé množství, kupodivu rozmluvy s ním a se štábem byly zajímavější než samotná zkouška písní na představení, a taky jsem vlastně tak nějak chtěl i víc/// Největší devizou tohoto filmu je, že vám ukáže pohled do zákulisí a na zkoušky, rovněž na to jak Michael pracoval. Je tady vidět zároveň takové předstádium toho jak Michaelův koncert měl a mohl vypadat. To je zřejmě to největší lákadlo, které se mi dostalo a moje očekávání od filmu tak splnilo. O to víc je mi ale líto, že se Jackson svého koncertu nedožil, protože to opravdu mohlo být to nejlepší vystoupení a ta největší show desetiletí. Nakonec se dle mého největším vrcholem filmu stává tvorba k písni Thriller a píseň Earth. Tak je to./// Celkem 73%///(29.10.2009)

• - Film bol uvedený v USA uvedený v 3500 kinách a premietal sa aj v stredu nadránom. (Markus)

• - Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (Markus)

• - Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)