Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega

Koniec, dobojované, pochované... alebo nie? Kdeže máme ešte materiál tak poďme do neho. Je každému jasné, že Michael bol veľký človek. Preto si zaslúži aj veľký dokument. Toto však je len a len zostrih pripravovaného predstavenia (pár rozhovorov s chválospevmi nerátam). O čo by išlo? Fanservis najhrubšieho zrna a s pridaním 3D efektov. Michaelove veci boli hitom v roku akom ich robil. Preto očakávať, že urobí skladbu ako Beat it, alebo Thriller ešte dokonalejšie ako je v originále je už skoro nemožné. Pýtanie "bolo to lepšie, ako klip?" som mal preto celým záznamom (záznam to viac vystihuje ako dokument). Koncert plný vrieskajúcich fanúšikov by kulisu perfektne dokreslil, preto tam aj ľudia chýbali. Vidieť Michaela ako spieva pred prázdnym publikom mi preto miestami prišiel ako akýsi krutý žart. Áno 10 rokov nič nevydal, príde oprášiť svoje skladby ako Michal David , rozdá par autogramov a bolo by. Dieru do sveta by tým už veľmi neurobil. To, že kráľ umrel dalo filmu náboj - Michaela už nikdy neuvidíme. Každopádne je to pre skalných a tí budú nadšení. Osatok zrejme veľmi nie.(19.12.2009)

• lesumir

Naprosto odpadní záležitost. Nuda, nuda, nuda, nuda. Dvě hodiny videoklipů a zpěvu. To jsem si mohl stáhnout někde na netu a splnilo by to stejný účel. A co jsem se vlastně dozvěděl? Že to byl afektovaný člověk mimo realitu a přiteplený perfekcionista. Což jsem vlastně věděl už předtím. ___ Každý se najednou muže z MJ posrat. Ještě v květnu byl každýmu u prdele. Žijeme ve světě populismu.(3.11.2009)

Ta show mohla být vážně něco. Mike si na svá léta vedl vážně výborně a na svůj comeback se připravoval opravdu svědomitě. Jenže je to pořád jen dokument a ne onen záznam z koncertu. Strašná škoda. Mohla to být jedna z událostí roku.(27.12.2009)

• POMO

Úmorne dlhý bonusový maglajz k neexistujúcemu DVD s neexistujúcim koncertom, promovaný ako úžasný celovečerný zákulisný / koncertný zážitok. Michael bol dobrý človek, skvelý hudobník a geniálny tanečník, ale toto je polotovar, ktorý nemá kostru ani tvar.(4.11.2009)

Rozhodně jsem netrpěl. Překvapivě. 70%(12.11.2009)