poster

Michael Jackson's This Is It

 • USA

  This Is It

 • Slovensko

  Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Režie:

Kenny Ortega

Scénografie:

Bernt Amadeus Capra
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ****

  Hudba má tu úžasnou vlastnost, že je věčná. Michael, ať byl jakej byl, měl tu snahu lidi napravovat. Jako jeden z mála stavěl písničky na myšlence, že ať jsme z jakýkoli společenský vrstvy, můžeme něco udělat, něco změnit. Když umřel napadlo mě, že je to pro nás, líný pokolení, výzva. Že bychom to mohli zkusit. Earth Song nenapsal pro nic za nic, má neuvěřitelněj potenciál stát se něčím víc, než dobrým songem. Pak vyjdete na ulici, vidíte svoje vrstevníky, kterak citují včerejší díl Ordinace a přepadne vás lítost. Jak můžeme něco dokázat, když jsme všichni narcističtí pancharti? Při sledování This Is It, mě přepadla nálada, jakou zažívám u Heal the World. Michael tam stojí a svým pohybem, hlasem, mi dává naději. Nešel jsem na tenhle film, kvůli monstr show. Chtěl jsem naposledy vidět člověka, kterej mě provázel celým dětstvím. Člověka, kterého jeho životní styl vyždímal, ale s jehož názory na světový problémy, se plně ztotožňuju. U Michaela není smrt překážkou, ba naopak. Kdo si víc zaslouží tenhle hudební epitaf, než on? Karel Gott, který přes svou sebezahleděnost dokazuje, jak málo ví o světě? Nebuďte směšní! Já svůj názor řekl a uzavírám tím jednu kapitolu....(1.11.2009)

 • Djkoma
  **

  Chudák Michael. Některé jeho skladby obdivuji, jeho jako zpěváka uznávám a určitě jsem mu nikdy nic špatného nepřál, ať byl jakýkoliv, byl to prostě on. Bohužel This Is It není to, na co každý fanoušek čekal. Je to prostě dokument, který měl být bonusem na dvd ke koncertu, ale už k němu bohužel nedošlo. Je až smutné, že Sony se nestydí vykoupit záznam zkoušek a udělat z něho něco víc, než dárek pro fanoušky. Snaha vytřískat dolárky z jména hudebního krále je smutná, ale dala se čekat. Výpovědní hodnota samotného bonusového materiálu (tím myslím tento 112 minut dlouhý dokument) je mizivá a jen ukazuje, že Jackson bohužel na připravovanou sérii koncertů fyzicky neměl a i jeden zvládnutý koncert by byl v jeho stavu roven sestoupení Boha mezi lidi a zodpovězení jedné otázky někoho z přítomných;-). Chválit dokument za písničky staré i více jak 20 let nemá smysl a ukázka drobností jako pozadí za vystupujícími už je jen technologickou drobností na závěr. This is it je komerční náplast za vyprodané turné hvězdy, která chtěla dávat radost lidem. Vždyť nemůžete hodnotit ani samotný koncert z viděného, to je jako hodnotit podle Ztraceno v La Mancha Gilliamův film... PS: nehodnotím tu MJ jako osobu, ani jako zpěváka, ale celý koncept tohoto dokumentu, kterého je Michael v podstatě obětí...This is IT is not IT! Pro mě Michael nezemřel, ale odletěl domů...(30.12.2009)

 • viperblade
  ****

  Nejprve bych chtěl upozornit, že jsem se nikdy nepočítal mezi Jacksonovy fanoušky. Kdybych to měl přirovnat, tak já a Jackson to bylo jako já a rajská. Nemusím ji, nevyhledávám ji, ale když je někdy na oběd, tak ji sním. Ale i mnou trhlo, když jsem se 26. června (pamatuju si to, protože ten den se rozdávalo vysvědčení) ráno dozvěděl, že je mrtvý. A následovala Jacksonmánie, která neměla obdoby. Jeho CD se stali nejprodávanějšími, najednou se vyrojilo mnoho fanoušků, většina měla i trička "The King of Pop“… Tohle byl jeden z důvodů, proč jsem tak dlouho váhal, zda jít na This is it do kina. Nakonec jsem šel a opravdu se to vyplatí. Zazní tam songy, které já považuju za vrchol Jacksonovy kariéry (Black and White, Thriller, Heal the Word) je tam ukázáno, kolik energie ještě Michael měl, jak velká čest to byla pro ty, kteří se na té show mohli nějakým způsobem účastnit… Při některých momentech (ano, nebylo to jen jednou) mi v kině projel mráz po zádech… Jackson byl rozporuplná osobnost, ale i já jsem si díky tomuto uvědomil, že titul "The King of Pop" mu opravdu patří. Škoda je, že mi celkový zážitek stále srážel pocit, že tento "film" není o poctě tomuto králi, ale o tom, vydělat na Michaelovi nějaké ty peníze… Proto dávám "jen" čtyři hvězdy.(25.11.2009)

 • Malarkey
  ***

  Zde bych dovolil mírné pohoršení, pokovaď to většině vadit nebude. Pohoršení s ohledem na fakt, že na tenhle rádoby dokument vznikla snad největší reklamní kampaň na film, kterou jsem kdy v životě viděl. Počínaje.....Film máte možnost vidět jen čtrnáct dní, takže si nezapomeňte lístky koupit předem....okamžitě vyprodáno. Během promítání se filmu nečekaně prodlužuje promítání o další měsíc a po měsíci promítání vídám, jak si návštěvníci kupují DVD nosiče přímo v kině za exkluzivní cenu? DVDčka This Is It? Promiň Majkle, ale jakože si dokonalej zpěvák, tak tady na tobě narejžovaly skutečně solidní prachy. Nemyslíš? Já bych řek že jo. Protože jít do kin s tímhlenctím pokusem, to je skutečně absolutní podvrh na diváka. This Is It je totiž jen záznam příprav ohromného monstr koncertování, které mělo proběhnout a přiznávám, že koncert to mohl být opravdu DOKONALÝ. Plný zážitků a hlavně neskutečných efektů. Ale také jsem trošku čekal, že mi promluvíš do duše, že mi tu duši vyplivneš a já se budu svírat v křečích, jenže ty si v tom dokumentu skoro vůbec nepromluvil, a co si řek, tak mi bylo úplně k ničemu. Každopádně chápu, že ten film zkouší distributorovi vrátit ušlé zisky na koncertech. Lepší něco nežli nic. A na tenhle dokument v dnešní době stejně krom fanoušků, kterých v Česku zase až tak moc není, půjdou i obyčejní lidé, kteří si řeknou...jo, hezký a život jim bude bez problémů pokračovat dál. Já jsem na druhou stranu rád, že jsem odolal a film jsem v kině neviděl, asi bych byl dost nasranej vidět tam tohle.(27.12.2009)

 • Pepinec
  *****

  Jak to chodí v dnešním světě populární hudby? Naleštěná hvězda vyleze na pódium, párkrát otevře pusu na playback, předvede pracně nadřený kotrmelec nebo smyslně zakroutí zadkem a publikum se může zbláznit. Všichni jste viděli, že Michael byl jiný. Byl to profík, kterého nikdo neobelstil, vše na pódiu si řídil dle vlastní představy, přesně věděl, co a jak chce. Jeho hudba měla poslání, a to i přesto, že se pohyboval právě v popu. Tedy v tom hudebním žánru, který je především o komerci. Občas mě zarazilo, že s ním spolupracovníci mluvili jako s malým dítětem, vzpomněl jsem si na jeho údajné pedafilní skandály, hvězdný manýrismus. Na každém si však můžete něco najít. Pro mě zůstane Michael navždy geniálním hudebníkem, tím pravým a jediným králem popu. Na závěr bych si rád rýpnul do těch z vás, kteří v komentářích remcají nad formou filmu. Vždyť bylo přeci od samého začátku jasně upozorňováno na to, že se jedná o záznamy z příprav koncertu. Co jste tedy čekali? Pokud se vám to prostě a jednoduše jen nelíbilo, beru. I když nechápu. Ale je přeci skvělé, že se k nám dostalo něco takového. This is it! P.S: Byl to hezký večer, Alčo...(11.11.2009)

 • - Film bol uvedený v USA uvedený v 3500 kinách a premietal sa aj v stredu nadránom. (Markus)

 • - Při písních „I Want You Back a Stop!“ a „The Love You Save“ žvýká Michael žvýkačku. (Polinecka)

 • - Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace