poster

Michael Jackson's This Is It

 • USA

  This Is It

 • Slovensko

  Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Režie:

Kenny Ortega
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dr.film
  ****

  Málo který dokument Vám tak osobitě přiblíží Michaela Jacksona. Na popovém pódiu tento chlapík prostě neměl konkurenci. Dokument věrně zobrazuje velkolepé přípravy na bombastický comeback a jsem přesvědčen, že tento návrat by se rovnal velkému stylu. Velkolepost, použití vynikajících audiovizuální technologií, dokonalá choreografie a Jackson v nečekaně dobré fyzické kondici! Na popové scéně jednoznačně koncert roku. Dokument samotný má však velké mínus - svou stopáž. Po třiceti minutách zjistíte, že dokument má jasnou monotónní a předem lehce definovanou strukturu. Kenny Ortega jako by netušil, že je třeba chvílemi vybočit z „normálu“ a film osvěžit/odlehčit nějakou zajímavou vsuvkou. Snímek je tak pouhým sledem příprav k jednotlivým písním, které měli zaznít na koncertech. Za maniakálního fandu Michaela Jacksona jsem se nikdy nepovažoval, ale v dětství jsem byl jeho hudbou ovlivněn a řada jeho písní jde spolu se mnou dodnes. Je to hodnotný dokument, pokud chcete zamáčknout poslední slzu za jeho předčasným odchodem. Co se týče filmového dokumentu samotného - nastávají pochyby. Zrazuje režisérská nevýraznost a zbytečně dlouhá stopáž. Celek sice působí jako sešitý horkou jehlou, ale přesto jsem za alespoň takové rozloučení rád. Michael Jackson byl velice zvláštní člověk. Na straně jedné exotická a pompézní postava, která vinou své celoživotní reality show ztrácela kontakt se skutečností. Na druhé stránce; ve studiu nadaný hudebník, vysoce progresivní tanečník a na pódiu neuvěřitelný showman a zpěvák. Svým významem je tento dokument určitým nekrologem. Věřím, že věrných fanoušků bude celá řada - ani mou maličkost tehdejší oznámení jarních koncertů nenechalo chladným…(29.11.2009)

 • WANDRWALL
  *****

  Mám a občas na to koukám. A nabízelo se mi srovnání, jak se připravovala Madonna, a jak M.J. Původně se říkalo, že film se bude promítat jen v kinech. A tak lid chodil. Já ne, věděl jsem, že je to bouda a brzy bude DVD. A tak jsem si ho rád koupil. M.J. je legenda, M.J. ovlivnil výrazně kulturu a to obzvláště videoklipy.(8.9.2010)

 • 3DD!3
  ****

  Ta show mohla být vážně něco. Mike si na svá léta vedl vážně výborně a na svůj comeback se připravoval opravdu svědomitě. Jenže je to pořád jen dokument a ne onen záznam z koncertu. Strašná škoda. Mohla to být jedna z událostí roku.(27.12.2009)

 • StarsFan
  ****

  Sice jsem nikdy nepatřila k skalním fanouškům Michaela Jacksona, ale na jeho písních jsem vyrostla. Má drahá sestřička, starší o jedenáct let, totiž jeho hudbu bezmezně milovala; objela všechny koncerty v ČR a okolí, vyšívala obrovské transparenty, měla lístky i na letošní koncert v Londýně. Když se ke mně v červnu, jen tři týdny před tím než měla odletět do Británie, doneslo, že Michael zemřel, nechtěla jsem tomu věřit a už v tu chvíli mi došlo, že lidstvo zase ztratilo jednu z momentálně nevýraznějších hudebních osobností. Tento film mi to jen potvrdil. Michael byl neuvěřitelný perfekcionista, jeho koncerty byly obrovskou show, kde všechno muselo dokonale sednout. Natáčel nové videoklipy k písním, zběsile tančil, na podiu se s ním za jeden večer mělo objevit vše od demoličního auta přes lidi oblečené v kostýmech zombií až po hořící předměty. Pohled na film dokonale vystihla jedna moje kamarádka, která po This Is It prohlásila: "Nikdy jsem nebyla jeho fanynkou, ale teď mě mrzí, že jsem neměla lístky do Londýna na jeho koncert a že se neuskutečnil." Mě taky. Díky za všechno, Michaele. And God bless you.(30.10.2009)

 • Isherwood
  **

  Videa (nehodí se ani říkat filmy) tohoto formátu by měla mít maximálně hodinu a rozhodně by je nikdo neměl prodávat (!) jako filmovou událost roku. Kamera skoro dvě hodiny kouká na ‚stage‘, ale pod pokličku nemrkne ani jednou. Chápu, s jakou upřímnou láskou k fandům Michael svoji show připravoval, i že by to byla naprosto fantastická a pompézní podívaná, ale že z toho někdo vyrýžuje čtvrt miliardy dolarů, mi zvedá morální kufr. O tom, s jakou intenzitou dávají lidi osm stovek za Blu-raye, ani nemluvit. Smutné.(2.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace