poster

Michael Jackson's This Is It

 • USA

  This Is It

 • Slovensko

  Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Režie:

Kenny Ortega
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  **

  Úmorne dlhý bonusový maglajz k neexistujúcemu DVD s neexistujúcim koncertom, promovaný ako úžasný celovečerný zákulisný / koncertný zážitok. Michael bol dobrý človek, skvelý hudobník a geniálny tanečník, ale toto je polotovar, ktorý nemá kostru ani tvar.(4.11.2009)

 • Tuxedo
  ****

  Vzhledem k okolnostem si nelze představit hodnotnější epitaf. V This Is It se v přesném poměru mísí nostalgie, nadšení a smutek - nostalgie prostupuje v souladu s narůstajícím počtem hudebních pecek, které vaše uši vítají jako starého známého, nadšení narůstá s rozkrýváním chystané, energické a nápaditostí prošpikované show (světelné efekty, filmařsky nápaditý videodoprovod, taneční čísla, akrobacie, duety, obří objekty na pódiu atd.) či záměru přiblížit sound originálnímu mixu z původních alb a smutkem film začíná, pokračuje i končí. Film se vyjma několika nutných superlativ z úst Jacksonových spolupracovníků zdržuje zhodnocení titulní persony, jejíž osobnost, sílu a životní filozofii (potažmo pravou tvář bez mediálního překroucení) lze s přehledem vypozorovat už z několika málo segmentů ze zkoušek, kde je mj. znát MJův perfekcionismus, vlídnost, mírná naivita a vedle výtečné kondice i počínající únava. Na plný počet to This Is It nedotáhne kvůli koncertní části, která je a navždy bohužel zůstane pouze jakýmsi demem (slabší sound, dva úhly kamery s nestálou kvalitou obrazu, absence speciálních efektů), skutečná podoba skvostně vyhlížející show, tak jak si ji Michael představoval a jak ji film předznamenává, již nikdy nespatří světlo světa. This Isn´t It, čímž se film i Michael zároveň řadí mezi špičku nedokončených projektů/předčasně zemřelých legend, nad nimiž s oblibou, smutkem či fantazií, co by kdyby, smutníme. P.S. Ať hodí kamenem, kdo po projekci nedošel domů ve stylu moonwalk a nepořídil si výběr těch nejprovařenějších hitů. :)(30.10.2009)

 • JohnnyD
  ****

  This was to be it. Film o tom, čo malo byť. Film o jednej koncertnej šnúre, ktorá mala byť bezpochyby tou najbombastickejšou a najdokonalejšou show v dejinách ľudstva. Film, ktorý mal byť obyčajným making of, ale nestihol byť ani dokrútený. Film, ktorý aj napriek tomu niekedy mohol povedať viac ako povedal (len zlomky z digitálnych videí pre turné) a niekedy našťastie povedal menej ako mohol (bez zbytočného citového vydierania). Film, ktorý napriek všetkým naivným očakávaniam je len a len obyčajným filmom.(29.10.2009)

 • ChewieDC
  **

  Snaha udělat z This is It koncertní film je nesmyslná, když jsou k dispozici jen záběry ze zkoušek, kde Michael nezpíval naplno (což tam sám říká - šetří hlas). A těch nejzajímavějších částí, ze zákulisí a z toho, jak Michael pracoval, je tam dost málo. Škoda.(2.11.2009)

 • Sobis87
  **

  Když byl Jackson ještě naživu, média na něm nenechala nit suchou, skandály se vršily, vtipy na jeho osobu taktéž. Pak nečekaně umřel a najednou všichni se zápalem líčí, jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl. Film This is It má tři úkoly: 1) zprostředkovat fanouškům přípravy na masivní comeback, přičemž při těchto přípravách se Jackson dost šetřil. 2) This is It má lidem připomenout, jakou jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl, viz výše. 3) This is It je narychlo spíchnutým záznamem z příprav, jehož prostřednictvím chtěla Jacksonova rodina a producenti vydělat na smrti legendy ještě pár miliónů dolarů, než se pomyslná bulvární hladina opět uklidní. Třetí bod berme jako zásadní, jelikož z něho lze lehce odhadnout výsledné kvality filmu. Vše zapomenuto, o mrtvých jen dobře, tento dokument je jako beránek, je to pračka na peníze a vrchol pokrytectví. Já z Jacksona vyrostl ještě před pubertou, proto pro mě ten film nemá jinou hodnotu než tu, že ukazuje pravou prohnilou tvář showbyznysu. Věrným fanouškům zajisté přinese větší míru potěšení. Ale že by to byla filmová událost roku? Ani náhodou! Jako dokument ten film postrádá jakoukoliv formu.(19.3.2010)

 • - Štúdio Sony zaplatilo producentovi Jacksonových koncertov AEG Entertainment za distribučné práva k filmu 60 000 000 dolárov (40 581 670 eur). (Markus)

 • - Film bol uvedený v USA uvedený v 3500 kinách a premietal sa aj v stredu nadránom. (Markus)

 • - Záběry ze zkoušek měly původně sloužit k lepšímu pochopení a ztvárnění show, a poté putovat rovnou do soukromé sbírky Michaela Jacksona. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace