Michael Jackson's This Is It

This Is It

Michael Jackson´s This Is It.

Dokumentární / Hudební

USA, 2009, 107 min

Kenny Ortega

Navždy zůstaneš v naších srdcích ! - º°¨ ¸„ø¤º°¨„ø¤º°¨°º¤ø„¸¨°º¤ø„¸¸„ º¤ø„¸ ¨°º¤ø„ THE KING OF POP FOREVER !!¸„ø¤º° ¸„ø¤º°¨¸„ø¤º „¸¨°º¤ø„¸¸„ ¸„ø¤º „¸¨°º¤ø - Dokument, u kterého jsem poprvé na konci v životě tleskal a brečel. Je to dokument hlavně pro fanoušky, kteří měli Michaela opravdu rádi. Michael byl perfekcionista. Cítil hudbu tak, jako nikdo před ním. On byl ztělesněním toho, čemu říkáme zvuk, melodie, rytmus, tón a hlavně to nejpodstatnější a nejdůležitější ze všeho - LÁSKY ! Doufám, že už se netrápíš a jsi konečně na lepším místě. Budeš nám opravdu moc chybět ! DĚKUJEME ! RIP. I ♥ you so much, Michael !(1.11.2009)

Bude to už víc než rok, co jsem naposled viděl hudební dokument (Rolling Stones). A tentokrát je to jiné. Velkolepé, fascinující, oslnivé, úžasné, nepředstavitelné a mnoho dalších pozitivních superlativ. Z dokumentu je citelně znát, že se mělo jednat o velkou událost, která by předčila veškerá očekávání fanoušků. Michael Jackson sice nezavršil svoji slávu chystanými koncerty, ale díky tomuto dokumentu se alespoň částečně splní sen jemu, tak i jeho fanouškům. Zapíše se tak do historie i do našich srdcích. "God bless you!"(29.10.2009)

Michael Jackson a jeho poslední, bohužel nedokončená, koncertní show. Jako dokument ucházející, ale přesto chvílemi velice rozvleklé a nudné. A nebojím se říci, že být to dokument k jakémukoliv jinému připravovanému koncertu, tak bych ho hodnotil zřejmě podprůměrně. Jenže tohle neměl být nějaký obyčejný koncert, tohle měl být ohromný a oslnivý comeback Krále popu, návrat Michaela Jacksona na výsluní hudebního šoubyznysu, který naposledy veřejně vystoupil v roce 2006, a toto mělo být vůbec jeho poslední turné, poslední show v životě. A z toho důvodu nemohu nahlížet na tenhle film jako na obyčejný dokument, to mi prostě mé srdce nedovoluje, protože Michaela jsem měl rád od svého dětství a mám pocit, že kdybych tenhle film poslal do podprůměru, tak bych v mých očích znehodnotil Michaela a to, co za svůj život dokázal. Proto se do mého hodnocení nepromítá jen výsledný pocit z tohoto dokumentu, ale dá se říci, že hodnotím Michaelovu tvorbu, Michaelův odkaz a všechno, o co kdy usiloval. Michael je legendou a pro mě navždy zůstane jediným a právoplatným králem popu. Díky, Michaele, za všechno, za úžasné písně, kterými jsi mi dělal radost, za ekologické a charitativní počiny, a za snahu udělat svět o něco lepším místem k životu. Jsi nejlepší a navždy zůstaneš v mém srdci. Tenhle dokument prostě nemohu hodnotit nestranně, a proto uděluji pět hvězd.(29.10.2010)

Kudy Michael prošel, propuklo šílenství, padaly rekordy, masy lidí se spojily v jednu nekonečnou vlnu obdivu a jednoty k Michaelovi a jeho umění a k celému světu. L.O.V.E. Michael, FOREVER....(21.10.2010)

Koncepce: Kenny Ortega .. Není to nejlepší hudební dokument. Není to nejlepší „videoklip“ Michael Jackson. Přesto, je to ono! Nebudu zastírat, že mám hudbu, kterou tvořil Michael Jackson, rád a jeho samotného jsem si, i přes řadu kontroverzí, vážil. Jinak bych do kina v premiérový den asi nešel.. Přesto jsem drobné obavy měl, ale ty byly po pár minutách zality přívalem světel a hudby. This Is It vyloženě jako plnohodnotný dokument nepůsobí dostatečně, jde více o zážitek a prezentaci nedodělaného projektu. A ten funguje. Nořil jsem se do světa příprav šňůry This Is It postupně víc a víc a do poloviny dokumentu jsem byl místy několikrát skutečně nadšený (černobílé montáže, Why Why, 3D Thriller, ..). A to ty moje nejoblíbenější písně (Black Or White, Earth Song, Heal The World) na program teprve měli přijít… Že může být pódiový koncert tak megalomanský, nápaditý a vypiplaný jsem si nedovedl představit. I sám Michael Jackson se zdál být ve slušné fyzické formě s plným tvůrčím zápalem, vynikajícím zpěvem a důrazem na hodnotný efekt na návštěvníky koncertů. Také Kenny Ortega odvedl kus kreativní a produkční práce. Je škoda, že to nevyšlo. Je škoda, že to skončilo. Král popu, Michael Jackson, přesto žije. Uvnitř. Navždy.(29.10.2009)