• blackrain
  *****

  Děkuju za návrat Jany Andresíkové na filmová plátna. Zasloužila si to a musím říct, že mi chyběla i na televizních obrazovkách. Troška pohádky umí. Jak je u něho častým zvykem (jevem), tak i zde obsadil málo známé a neokoukané herce. Konkrétně to byli ti, co hráli Štěpána a Štěpánku. Je tedy dobře, že jim tak renomovaný režisér dává šanci, aby se ukázali. Myslím si, že Sabina Laurinová si měla prohodit roli s Bárou Munzarovou. Sabina působila až moc afektovaně. Padne tu zmíňka o jiné známé pohádce. David Suchařípa pronese větu o Dorotě Máchalově z pohádky S čerty nejsou žerty. Ta věta byla docela trefná, i když za uši trhající. Nechápu to nízké hodnocení, ale to je samozřejmě věc názoru.(30.9.2011)

 • freddy
  **

  S tím bláznem si nic nezačínej, má jen spousty krásných gest a bude tě chtít do svých snů vlákat a do svých sítí vplést. Tato slova z jednoho známého a krásného hudebního duetu jakoby se perfektně hodila na adresu královny z této pohádky, která si začne s peklem, díky čemuž se vplete do jeho sítí a je jen na chrabrém mladíkovi, aby napravil, co královna tehdy pokazila. Zdeněk Troška umí točit líbivé a atraktivní pohádky pro celou rodinu a musím říct, že všechny pohádky se mi od něj líbily. Tedy až do té doby, dokud jsem neměl tu čest s Čertovou nevěstou. Na téhle pohádce mě dokázaly zaujmout pouze věci, které jsou pro celkové hodnocení druhořadé, jako jsou vynikající efekty, výtvarná stránka filmu a také hudba. Nicméně to hlavní, totiž děj a jednotlivé postavy, mě zajmout nedokázalo. Děj byl nudný, vlastně se zde nic moc nedělo, postavy byly nemastné a neslané a neměl jsem důvod jim fandit a přát jim štěstí a lásku až do smrti, protože mi jejich osudy byly naprosto lhostejné. Z herců stáli za zmínku pouze charismatický František Němec a opravdu strašidelná čarodějnice čekající v lesích až rozkvete kouzelná květina. Celkově tedy pohádka z mého pohledu byla mdlá a nezáživná a jako takové jí tedy uděluji podprůměrné dvě hvězdy, přičemž nebýt oněch mnou výše zmíněných plusů, tak bych hodnotil ještě hůř.(7.2.2012)

 • Mysteri699
  ****

  Myslím si, že je velice povedená. Nezobrazují se trapné scénky. Hlavní přínos je krásná příroda a její bezchybná zachycenost, která se již těžko v pohádkách vidí. Pohádka obsahuje pohádkové bytosti, dobro, zlo a romantiku. Co si přát více.(26.5.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Aby víla Leknína mohla tancovať a nemala v pozadí viditeľné autá, musela polícia zastaviť dopravu. (Raccoon.city)

 • - Věta "Víš, jak dopadla Dorota Máchalová," odkazuje na starší pohádku S čerty nejsou žerty (1984). (Nach)

 • - Režisér Zdeněk Troška spolupracoval se herečkou Sabinou Laurinovou už během natáčení pohádky Z pekla štěstí (1999) a jejího pokračování. (LEGACY)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace