• Aky
  *

  Těžko si představit něco ještě banálnějšího, tisíckrát ohraného, a až je to člověku líto - tak drahého. Jestli si Zdeněk Troška myslí, že Božena Němcová byla blblá a neuměl napsat dobrou pohádku, měl si vymyslet svoji, a ne prznit tu její.(14.7.2011)

 • claudel
  ****

  Pohádka, která mě narozdíl od štědrovečerní pohádky Micimutr mile překvapila. Zdeněk Troška u mě tentokrát zabodoval s tím, že se mu alespoň trochu podařilo ve mně vyvolat pocit, že sleduji klasickou pohádku. František Němec bezkonkurenční, škoda, že nedostal větší prostor, stejně jako samotné peklo a čerti v něm.(25.12.2011)

 • togaf
  **

  Kdyby královský pár věděl, jak se dělají děti, nemusela by tahle pohádka vzniknout. Ani nevím, proč dávám dvě hvězdičky, asi proto, že mě to nenaštvalo. Nebo možná ze soucitu...(6.2.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčení snímku probíhalo po dobu 39 dnů, a to na zámku Ploskovice, zámku Buchlovice, na zřícenine hradu Choustník či nedaleko Týnu nad Vltavou. První klapka podla 25. července v lokalitě Židova strouha u Bechyně, poslední pak 17. září téhož roku v barrandovském ateliéru č. 4. (M.B)

 • - První scénář k pohádce byl napsán 15 let před jejím ztvárněním. Troška ho měl posléze natáčet v roce 2008, ale to chyběly peníze. Když se konečně sešlo nezbytných 36 milionů, během čtyř měsíců byl upraven scénář a mohlo se začít. (Robbi)

 • - Kulisa Čertova mlýna se nacházela v Židově strouze u Bechyně a ona povodeň byla třímetrová přívalová vlna, která dle slov režiséra Trošky odplavila čertův příbytek snad až do Orlické přehrady. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace