Slávna fotografia Che Guevaru od Alberta Kordu sa už dávno stala súčasťou popkultúry. Portrét Che sa objavuje na všetkom možnom, od tričiek, až po cigaretové krabičky a pivové fľaše. Menej je však už známe o tom, ako táto fotografia vznikla, prečo si získala toľkú slávu, a čo vlastne reprezentuje. Dokumentárny film Chevolution, skúma fenomén Che Guevaru a jeho portrétu z rôznych strán, od revolucionárovej mladosti, cez jeho osudové stretnutie s Fidelom Castrom a kubánsku revolúciu, až po jeho snahy o zmenu v iných krajinách sveta. Neostáva však len pri životopisných údajoch, ale skúma aj okolnosti vzniku jednej z najznámejších fotografií všetkých čias a spôsob, akým sa obraz Che niekoľko rokov po svojom vzniku rozšíril do celého sveta. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Fakt zaujímavý dokumentárny film, v druhej polovici sa mi opakovanie informácií už zdalo zbytočné a žerúce čas navyše. Občas by sa zase patrilo povedať, prečo boli vybratí niektorí odborníci na posudzovanie (napr. ten mladý dizajnér, či čo to bol). Odhliadnuc od toho fascinujúci príbeh fotky i človeka v jednom, zase som sa naučila niečo nové - napr. pri akej príležitosti obrázok vznikol. ()

Marek1991

Tento dokument má zlý názov, mal by sa volať skôr Che a jeho fotografia, či komercionalizácia Ernesta. Naozaj to bol dosť dlhý a pritom v mnohom zbytočný film, kde nechápem prečo sa k nemu vyjadrovali tí, ktorí sa tam vyjadrovali, prečo miešali udalosti v uliciach s rozhovormi a vsunuli tam i niečo z jeho života. Je dobré, že túto kontroverznú tému, kde zneužili v kapitalizme aj komunistické symboly na biznis, vrátane portrétu bojovníka proti kapitalistom, spracovali. Je smutné, že autorovi nepriznali autorské práva a že za biznis s jeho fotkou nedostáva peniaze, veď predsa on sa vzdal mnohého skôr kvôli tomu, aby sa to šírilo zadarmo s odkazom Cheho, no dnes sa skôr zneužíva a zosmiešňuje, je to smutné. Chápem, že Che nebol žiaden svätý, bol v protiklade s nenásilnou revolúciou Gándhího, no bol efektívny, aj keď to, čo nastolili na Kube nedoriešilo všetky problémy. Aj samotný odkaz Cheho sa tak deformuje, aj keď by som netvrdil, že bol najlepší. V každom prípade zaujímavý film, kde ľudia ako Banderas podľa mňa nemajú, čo hľadať, no možno ide práve o tú kontroverziu a zmes vecí nehodiacich sa k sebe. ()