Love and Dance

Kochaj i tańcz

Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

Poměrně mě to zklamalo, čekala jsem od toho víc, filmy tohohle typu mám moc ráda, ale ty americké, i britské se mi prostě líbili víc. Velké zklamání, ale dávám 3* protože některá taneční čísla mě opravdu dokázala aspoň na dvě minuty vtáhnout do děje no a vlastně jsem se u toho nenudila.(10.9.2010)

Mně se to moc líbilo. Není to jako většina amerických tanečních filmů, kde se holce něco nedaří, zamiluje se do dalšího tanečníka a nakonec se jí to díky němu podaří. Na tomhle bylo vidět, že je to polské, ale také bylo vidět, že se to v americkém stylu vzhlídlo, ať už jde o výběr hudby, nebo pár takových klasických scén. Na mě celý ten příběh působil velmi dobře a navíc hlavní herec Mataeuzssz Damiecki byl velkým plusem :)(5.4.2010)

Asi jsem zaslepený romantik, ale splnilo to moje očekávání. Vlastně jsem žádné velké neměl a film mě překvapil a trefil se přesně do nálady. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, tanečníky i vhodně zvolenou hudbu. Někdo si řekne banální příběh s předvídatelným koncem, ale podle mne kvalitní podívaná na letní romatický večer.(2.7.2010)

Tak tedy spíš 3 a půl. Často jsem si při sledování vzpomněla na RBNDJ. Kdo neví, co to je, a chce, ať se mě zeptá. :-)(12.11.2009)

Tance hodně umělé a nudné. Hodně prostřihů tance rozkouskovalo a nic jsem z nich neměl. A nevýrazná hudba. Chyběl mi trochu holywoodský styl.(6.9.2010)

• - Autor filmové hudby Łukasz Targosz pozval ke spolupráci Jennifer Batten, legendární kytaristku Michaela Jacksona. Její charakteristický styl hry uslyšíme ve filmu v novém aranžmá světového hitu krále popu „Dirty Diana”. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)

• - Příprava na taneční scény trvala několik měsíců. V té době tanečníci, z nichž valnou většinu tvořily mistrovské páry, strávili ve zkušebním sále více než 300 hodin. Vypili asi 900 litrů vody a prošlapali podrážky několika desítek párů tanečních bot. [zdroj: Bontonfilm] (POMO)