Love and Dance

Kochaj i tańcz

Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

Asi jsem zaslepený romantik, ale splnilo to moje očekávání. Vlastně jsem žádné velké neměl a film mě překvapil a trefil se přesně do nálady. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, tanečníky i vhodně zvolenou hudbu. Někdo si řekne banální příběh s předvídatelným koncem, ale podle mne kvalitní podívaná na letní romatický večer.(2.7.2010)

Tance hodně umělé a nudné. Hodně prostřihů tance rozkouskovalo a nic jsem z nich neměl. A nevýrazná hudba. Chyběl mi trochu holywoodský styl.(6.9.2010)

Viděla jsem tuto skvělou hudební, romantickou, taneční a především polsky svou lahůdku hned několikrát a musím říct, že poláky obdivuju. To co češi nedokážou a to jest udělat z "převzatého tématu" nový film v jiných rozměrech, který si zahraje na duše všech ať je to jak chce musíte přiznat, že s Let´s Dance to má svou určitou jediností společného jen velmi málo a taneční mistr je opravdu velkým mistrem a skvělý Mateusz Damiecki a jeho tělesné kreace hodné pohledu bohů...Miluji, když je ve filmu na co koukat a tady nebylo jen pár hezkýh tvářiček, ale opravdový příběh..Vtipné na tom je, že jsem se poprvé na to podívala obráceně, jelikož to mám stáhlé na části takže jsem dříve viděla konec než začátek ale poté jsem si to pustila ještě párkrát a musím říct, že mě neomrzel a nepřišla jsem ani jednou na "mouchu".(15.4.2012)

Moc pěkný filmeček ve kterém všechno funguje jak má... (na taneční film) Poláci opravdu umí... Sám současné taneční filmy nemám moc rád, těch amerických (například se mi vybavují z poslední doby Let's Dance 1+2, Dance Flick) se upřímně bojím, už jen "herecké" obsazení je odporné, zde v tomhle snímečku jsou i moc příjemní hlavní herci, především dvojice s choreografem (Kettlerem).(4.11.2009)

Scénář znamená tradičně jednoduchou romantiku (tady usnadněnou faktem, že hrdinčin nastávající není muž, ale jeho karikatura – a tedy hlavní nositel humoru). Taneční čísla jsou moderní, s perfektní choreografií i provedením. Ústřední pár je sympatický a docela to mezi nimi i funguje. Zajímavé je také to, jak málo si hlavní hrdinka tanečního filmu zatancuje – jedna střihová tréninková scéna, jeden tanec na diskotéce a jeden se svým otcem. Ale ostatní to kvantitativně doženou i za ni. :-)(28.12.2009)