Love and Dance

Kochaj i tańcz

Love and Dance

Romantický / Hudební

Polsko, 2009, 119 min

Velice pěkný film. Mám moc ráda hudební filmy a zde jsou hudební scény více než povedené. Mezi hlavními hrdiny to pěkně jiskřilo, byli velmi sympatičtí. Stopáž mohla být možná trochu kratší a i když to není čistých 5*, jsem spokojená.(5.7.2012)

Tance hodně umělé a nudné. Hodně prostřihů tance rozkouskovalo a nic jsem z nich neměl. A nevýrazná hudba. Chyběl mi trochu holywoodský styl.(6.9.2010)

Asi první polský film, který jsem měla tu možnost vidět celý a velice mě překvapil. Hlavní herecké duo je více než skvělé, i vedlejší postavy nezůstávají v pozadí. Kochaj i tańcz je podle mě i mnohem lepší než podobné americké rádoby teenage taneční filmy. Tohle aspoň má něco do sebe.(20.5.2010)

Mně se to moc líbilo. Není to jako většina amerických tanečních filmů, kde se holce něco nedaří, zamiluje se do dalšího tanečníka a nakonec se jí to díky němu podaří. Na tomhle bylo vidět, že je to polské, ale také bylo vidět, že se to v americkém stylu vzhlídlo, ať už jde o výběr hudby, nebo pár takových klasických scén. Na mě celý ten příběh působil velmi dobře a navíc hlavní herec Mataeuzssz Damiecki byl velkým plusem :)(5.4.2010)

Tak i Poláci si zachtěli zatančit v přítomnosti zapadajícího slunce, bezchybně nasvícených klubů, nánosů klišé, dokonale vypadajících lidech a očekávatelných scénáristických berliček. Shodili rukavice a chtěli si to rozdat se zaoceánskými tanečními jednohubkami. A stejně jako ony spoléhaly na to, že povedené taneční kreace divákovy stačí. A vlastně docela stačí. Podívaná bez větších ambicí seskládá vyjma očekávatelné lovestory z několika klasických překážek (budoucí manžel-hňup) a šlape si to do finále, které nejen všechny žánrové divačky musí těšit!!(27.7.2013)