Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

• Phobia

Láska posratá... Co jsou platné hezké exteriéry a solidní kulisy, když pohádky 21. století devalvovaly na upištěné, blbé sračkonády s převážně trapným rádoby humorem, kde o charismatického herce bulvami nezavadíte? Pravda, Jirka Mandl měl konečně roli, co mu seděla přímo na tělo a nemusel ani hrát: čerta dementa. Jestli tohle má být nástupce "S čerty nejsou žerty", tak je to dost krpatá náhrada: asi jako přesednout z limuzíny do trabanta. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem čekala horší průser a coby kulisa k pečení bábovky pohádka celkem ulezla. V kontextu téhle divné doby netalentovaných, toporných rychlokvašek je to vlastně uspokojivý průměr a těch zdejších 49% mu padne jak prdel na okovanou botu.(27.8.2012)

Za Matěje Hádka, Pavla Zedníčka a místy perlícího Mádla dám tři. Zajímavej přístup k potrestání hříšníků....(25.3.2010)

• Marthos

Základní pohádková pravidla nebyla dodržena, naopak byla nahrazena přemírou hlouposti. Chybí akce, spád, převládá nuda a údiv nad tím, jakým stylem jsou řešeny jednotlivé zápletky. Bez překážek jde všechno líp, že. Herecké výkony tradičně průměrné, zejména mladí nehrají vůbec dobře, veteráni se zase spoléhají na své předešlé obdobné typy, tudíž Bohdalové čertovská babička jen variuje Nesmrtelnou tetu a figuru z Boháče a chudáka. Co potom s takovými pohádkami?(25.8.2012)

• Tommassi3

"Co je to za chlapa ??" - "To je, prosím, čert, milostpaní !!" - "Coo ?? Tenhle vobejda ??" ;)(24.12.2014)

U této české pohádky, se musíme trochu zamyslet, z jakého pohledu ji budeme hodnotit. Já Jirku Mádla nemusím, ale tady to sehrál docela pěkně. Bohdalová v roli čarodějnice také. Ale přesto tahle pohádka nemá na plných 100%. Toto nejsou ty starší pohádky jako např. S čerty nejsou žerty. Režiséři musejí přijít s něčím novým, aby ohromili diváky. Ale jinak to šlo a průměr stačí.(28.7.2010)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (Zdroj: ČSFD.cz)