Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

• HorrorVamp

Tak větší kosočtvercovinu jsem za tyhle Vánoce neviděla. Dala jsem opět šanci novější pohádce a dopadlo to více než hrůzně. Mádl jako čert, to měl být snad vtip? Radši budu stokrát dokola koukat na starý dobrý a hlavně osvědčený pohádky, než na tyto rádoby náhražky (chtě nechtě jsem zde viděla snahu napodobit pohádku S čerty nejsou žerty). Zkuste porovnat Mádla a Ondru Vetchého :-)(27.12.2011)

• honajz

Utahané, ukecané a nevtipné. Hvězda dolů za Pauhofovou, hrát moc neumí. Asi by se tvůrci měli podívat třeba na Strach má velké oči, jak jde dělat humor i bez šišlání. A aby to nemělo logické kopance jako Láska rohatá, kde co chvíli nevíte, oč jde, kde se zrovna nachází čarodějná kniha, a proč zásadní kouzla jsou odbyta jen letmým pohledem do skleněné koule. A ti dva zlodějíčci, vandráci, či co to bylo, ti se také chovali jak pitomci. A nakonec zlo není potrestáno? WTF?(1.1.2011)

Skvely Madl, Bohdalova a Paufhofova, otresny a otravny Matej Hadek a prumerny Taborsky...misty natazene az beda, 70minut by stacilo az az...ceske pohadky opravdu upadaji v nemilost :-/(24.12.2009)

Pravděpodobně to bude tou vánoční atmosférou, ale Láska rohatá mi přišla jako příjemný průměr. Hloupoučký čert ztvárněný Mádlem mi přišel vtipný, o Pauhofové už delší dobu vím, že je dobrá (už od Polčasu rozpadu - jsem zvědav na 3 sezóny v pekle), Táborský taky vynikající a Bohdalová už není, co bývala. Ale jinak se to dalo.(25.12.2009)

• Adam Bernau

Celkový dojem nic moc, ale některé podařené scény jsem si vychutnával. A líbí se mi, že se tady někdo pokusil propašovat do filmové pohádky chytré, aktuálně satirické nápady i opravdu hlubší nekýčovité myšlenky. Autor scénáře nazval tuto svou prvotinu Zlatý voči. Protože je to ale "nespisovné", název mu v TV zamítli a přes jeho protesty přijali dementní nápad nějaké pipky "Láska rohatá". Scénář má dobrou zápletku a vyniká nejedním silným či vtipným motivem (neobvykle nepovrchní pojetí lásky, peklo jako byrokracie, čert svádějící duši jako makléř přes půjčky...), ale na jiných místech je to zase plytce přeslazené v klopotné snaze po "laskavé pohádkovštině". Jako celek to má sice promyšlenou kompozici, postrádá to však soudržnost a spád a vyznívá tak nějak nic moc. Za celkově rozpačité vyznění pohádky ale může i režisér. Nechce se věřit, že je to týž, který natočil kultovní S čerty nejsou žerty. Spousta míst působí odfláknutě, rozbředle. (Scénárista chtěl film točit sám, čehož se v české televizi báli - škoda, asi by to dopadlo líp.) Střih, kamera - všechno odbyté. Pohádce dost škodí i příšerná hudba, což je obzvláštní zklamání, neboť od Uhlíře jsem byl zvyklý na kvalitu. Samotná ústřední písnička (Uhlíř+Svěrák) je sice hezká, ale zase její konkrétní umístění úplně rozbíjí děj. Představitelka Aničky působila velmi sympaticky, vesměs se mi herci celkem líbíli asi všichni, ale nejvíc pekelný byrokrat. A taky Mádl (jehož jsem v žádném jiném filmu dodneška neviděl). Pozici roztomilého nešikovného čerta, která je silně ohrožena pádem do přiblblého kýče, zvládl velmi sympaticky a při proměněně v elegána svádějícího Markétu k podpisu "výhodné smlouvy" je bravurní. Teprve v závěru (už jako člověk) mi připadal dost nepřesvědčivý. Vůbec celý ten závěr byl sice vymyšlen velmi dobře, ale proveden slabě. Ještě jedna výtka scénáři: Dost jsem byl frustrován tím, že chybí jakákoli závěrečná reflexe zlomyslné nány Markéty, která ke své záchraně přišla jako slepá k houslím. Takže konečný signál pro zájemce o "výhodnou půjčku": ono to nakonec nějak dopadne.(23.2.2011)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)