Láska rohatá (TV film)

Pohádka

Česko, 2009, 90 min

U této české pohádky, se musíme trochu zamyslet, z jakého pohledu ji budeme hodnotit. Já Jirku Mádla nemusím, ale tady to sehrál docela pěkně. Bohdalová v roli čarodějnice také. Ale přesto tahle pohádka nemá na plných 100%. Toto nejsou ty starší pohádky jako např. S čerty nejsou žerty. Režiséři musejí přijít s něčím novým, aby ohromili diváky. Ale jinak to šlo a průměr stačí.(28.7.2010)

• Tuax

Pro mě osobně dost velké zklamání, měl jsem, co dělat dokoukat to do konce. I ty použité triky byly tokové bez nápadu, v podstatě odbyté. Z herců se mi nejvíce líbil nakonec M. Táborský jako čertovský ouřada, ale celkově herecké výkony jsou zklamáním bez ohledu na scénář, který působí dost naivně. I ty interiéry byly bez nápaditosti a připadalo mi chvíli, jako by to točili v divadle. Škoda.(24.12.2009)

• Ivoshek

Úpadek od dob Čertů, s nimiž nejsou žerty, je bohužel vidět úplně ve všem. Nejhorší je asi scénář, kde se střídá nuda, plytkost a nelogičnost (ze tří čertů potrestán jen jeden? A ještě ten jediný pravý?). Hned za ním jsou herecké výkony. Strašnější než prkenná Pauhofová byla ještě ta druhá služka, co vypadala trochu jako Bočanová před 40 lety. K humoru: určitě by pomohlo přidat i jiný prvek než Mádlovu vadu řeči, asi spojenou s mentální retardací. Shrnutí: Bočane, Bočane, tudy fakt ne.(25.12.2015)

• honajz

Utahané, ukecané a nevtipné. Hvězda dolů za Pauhofovou, hrát moc neumí. Asi by se tvůrci měli podívat třeba na Strach má velké oči, jak jde dělat humor i bez šišlání. A aby to nemělo logické kopance jako Láska rohatá, kde co chvíli nevíte, oč jde, kde se zrovna nachází čarodějná kniha, a proč zásadní kouzla jsou odbyta jen letmým pohledem do skleněné koule. A ti dva zlodějíčci, vandráci, či co to bylo, ti se také chovali jak pitomci. A nakonec zlo není potrestáno? WTF?(1.1.2011)

A není to tak zlé. Rozhodně lepší než loňská pohádka. Ačkoli Mádl šišlající je děsně otravný, jako člověku mu relativně sluší, Táňa je odsouzena být Aničkou a přátelit se s čerty a Bohdalová pomalu doklepává svou pohádkovou kariéru. Natočí ještě Hynek Bočan něco podobného jako S čerty nejsou žerty? Zlatý voči...(2.1.2010)

• - Pohádka se původně měla jmenovat Zlatý voči. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pohádka se natáčela v lesích 2 km od Želíz . Reliéfy lidských hlav a zdobená jeskyně v pískovcovém bloku,tam kde se chtěla Anička (Tatiana Pauhofová) dostat do pekla, je práce sochaře V. Levého a nazývá se "Harfenice". (aknelkax)