Gruffalo (TV film)

• The Gruffalo

Krátkometrážní / Animovaný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Německo, 2009, 27 min

Robin Sales

[Kraťas] Klasická rýmovaná vyprávěčka, která mě poslala pocitově do dětských let, což se dlooouho nepovedlo žádné jiné pohádce, jen tak mimochodem. Strach, smutek, nostalgie, hrdinství nebo smích. To zapnou spolehlivě Pixarovky. Ale tohle bylo jiné. Vážně jsem opět zažil ten pocit, kdy jsem obklopen houštinou příliš dlouhé peřiny bojoval s chřipkou a poslouchal desky s vyprávěnými pohádkami. Škoda animace postav. Absence řeči těla to dost zabíjela. Raději jsem semtam i zavřel oči a představoval si příběh po svém.(25.1.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(25.1.2011)

Naprosto úžasný a zároveň jednoduchý animák, který je pro mě jasným aspirantem na "plešouna" za rok 2011. Krátký a roztomilý příběh na bázi bajky, který vypráví o neskutečně chytré myšce, která i přes svou maličkost předčila všechny svým obrovským důvtipem. Zkrátka vtipné, upřímné a audiovizuálně sympatické.(26.1.2011)

Dětský příběh (nebo bajka?) o myšce chytré jako liška, moudré jako sova a lstivé jako had. Neurážející, příjemná oddychovka pro dospělé a učiněný ráj pro děti.(26.1.2011)

Kouzelný kraťas, který sice v souboji s meganápaditou pixarovkou neobstál, ale vůbec to nevadí. Skvělý dabing, příjemně stylizované postavy všech obyvatel lesa (liška byla nejlepší), obzvlášť povedená scénka s průchodem močálu, žábami a čápem. Čtyři a kousek.(2.5.2011)