A to je přesně to, co tak miluju. Těšíte se na pohodovou komedii s vaším oblíbeným hercem a dostanete něco, co absolutně nečekáte. Film vás zasáhne neuvěřitelným způsobem a při závěrečných titulcích si musíte říct: "Sakra, neviděla jsem právě teď film roku?" 50/50 je zatím můj nejlepší filmový zážitek tohoto roku. Návaly smíchu i dojetí. Toto téma už jsme viděli tisíckrát, ale já ho nikdy neviděla lépe. Toto není Hollywood, toto je život. Smekám před člověkem, který psal scénář, na debut výborná práce a hlavně jak si přečtete okolnosti vzniku tohoto scénáře, tak si uznání zaslouží ještě více. Nebojte se citového vydírání a ani toho, že půjde pouze o to, udělat si z daného tématu srandu. Je to dokonale vyvážené a 50/50 je tak zcela výstižný název. Joseph se Sethem vytvořili skvělou hereckou dvojici a hlavně Joseph je zde naprosto famózní. Film musíte vidět, silný snímek a velmi inspirující. Jen drobná otázka, co máte proti tomu závěru? Já si například nedovedu představit lepší závěrečnou větu.(1.12.2011)

Netradičně začnu komentář k dobrému filmu nedoporučením. Nedoporučuju se na 50/50 dívat ve vlaku. Já se na něj při cestě vlakem díval, ke konci jsem si pěkně tiše zaslzel, a měl jsem co dělat, abych se před cizími cestujícími v kupé nerozevzlykal nahlas. To by bylo potupné :-D. No ale k filmu - všechno dobré. Joseph Gordon-Levitt potvrzuje svoje herecké kvality. Tak trochu je mi líto Bryce Dallas Howard, která si letos ve dvou oscarových nadějích zahrála takové nesnesitelné krávy, že už ji s tímto typem postav budu mít nejspíš navždy spojenou. Ve filmu se míchá spousta emocí, od smutku po radost a veselí, působí to přirozeně a upřímně, žádný kalkul kvůli oceněním. Být to useklé v nejsilnějším momentě chvíli před koncem, jdu na pět hvězd. Nastavovaný závěr velmi pozitivní dojem z filmu ... nechci říct přímo zabíjí, ale snižuje. Bohužel. Nejednoznačnost by filmu s názvem 50/50 jenom prospěla.(2.12.2011)

Neočakávane som bol filmom odrovnaný! Veľmi vážna téma a aj napriek tomu najpohodovejší film roka 2011. Komediálny nátresk a neskutočná emotívna sila. Smial som sa a hneď na to plakal. Ten film má sympatické postavy, silný príbeh a srdce. Dojalo ma to. Rozhodne do TOP3 za rok 2011.(8.2.2012)

• choze

Vlažná dramedie.(9.11.2012)

Další zajímavý a povedený filmík, kterému nedali tuzemští distributoři šanci v kinech. Zajímavé že zatímco Sandler nebo Carrey se jako výborní komikové dokáží převtělit i do vážnějších rolí, tak Seth Rogen zůstává stále Seth Rogenem. Při závěru jsem samozřejmě držel palce ... ale neprozradím. Neumím si představit v hlavní roli jiného herce, než Josepha Gordon-Levitta.(2.2.2012)

• - Spoiler: Společnost Summit Entertainment si přála, aby se na konci Adam (Joseph Gordon-Levitt) a Katherine (Anna Kendrick) políbili. Herci i štáb se však shodli na tom, že by to vzhledem k tomu, že film je o vypořádání se s rakovinou, nikoliv milostným příběhem, nebylo správné. (G..)

• - Když Adam (Joseph Gordon-Levitt) mluví telefonem s Katherine (Anna Kendrick) den před svou operací, v prvních dvou záběrech má telefon u pravého ucha, ale v dalších u levého. (ELBobes)

• - Na scénáři k filmu se podílel také spisovatel Will Reiser, který do něj vložil něco ze svých zkušeností z boje s rakovinou. Lékaři objevili Reiserovi rakovinový nádor podél páteře v 25 letech, v době, kdy se jako producent podílel na komediální talk-show Ali G Show (od r. 2003). Jako spisovatelé na této talk-show pracovali i jeho přátelé Seth Rogen a Evan Goldberg. Seth Rogen mu pomohl se s nemocí vyrovnat a přesvědčil ho, aby o tom napsal scénář. Will Reiser byl v době uvedení filmu 6 let v pořádku, avšak stále byl pod lékařskou péčí a pokračoval ve fyzikální terapii. Poté, co se uzdravil, se všichni shodli, že není film, který by správně reflektoval období, kterým si tenkrát prošli. (Beastmaster4)