Na jedné straně boj s nelítostnou realitou, na druhé straně smrtelná nemoc ve vypjatých částích je zastíněna komediálním stylem. A co jsem si z toho vzal za ponaučení? Takhle si to představuji, koneckonců nic nenechat náhodě a určovat život svůj sám. Jenom doplním, skvělý film.(14.2.2016)

Přijemné, inteligentní konverzační drama, jež se snaží s nadsázkou a úsměvem zpracovat vážné téma. Svou dospělostí i vyspělostí lehce připomíná Lítám v tom, jen míra předvídatelnosti je vyšší - nějaké vybočení z očekávaného schématu by bodlo. Kombinace lehkosti a pozitivní energie (složka humoru) s dostatečnou vážností a relativní seriózností tématu (příběh působí pravdivě) je určitě největší devizou filmu... Přidejte sympatické herce, osobitý nádech, snadnou identifikaci s postavami a máte kvalitní podívanou zaručenu. 8/10(13.12.2011)

... já vám klidně řeknu, jak to mělo dopadnout, abych dal maximum :)!! Hrozně moc scének zachraňuje Seth Rogen, jinak je 50/50 "úplně obyčejný" mix poutavého dramatu a svěží komedie, kdy se tyto dva prvky během celého filmu zručně prolínají.(12.2.2012)

Trochu si zarebeluju se silnýma 3*. Na tomhle filmu není nic špatnýho. Gordon-Levitt umí dělat všechny ty psí oči (jak on byl jen rozbitej z rozchodu v 500 dní) ve vážných umíracích situacích a Rogen to vybalancuje sprostejma šprýmama, Anna Kendrick je netykavka a jakoby profesionálka, ve skutečnosti věčně se zakoktávající děcko. Ale sakra. To je právě ten problém těhle herců. Umí hrát, ale jen tu svoji polohu, jakoby jejich postavy prostupovaly do jinejch filmů a tak nesledujete příběh Adama, Kyla a terapeutky ale syntézu příběhů archetypálních charakterů Rogena, Gordon-Levitta a Kendrick. Comprende?(1.12.2011)

• choze

Vlažná dramedie.(9.11.2012)

• - Na scénáři k filmu se podílel také spisovatel Will Reiser, který do něj vložil něco ze svých zkušeností z boje s rakovinou. Lékaři objevili Reiserovi rakovinový nádor podél páteře v 25 letech, v době, kdy se jako producent podílel na komediální talk-show Ali G Show (od r. 2003). Jako spisovatelé na této talk-show pracovali i jeho přátelé Seth Rogen a Evan Goldberg. Seth Rogen mu pomohl se s nemocí vyrovnat a přesvědčil ho, aby o tom napsal scénář. Will Reiser byl v době uvedení filmu 6 let v pořádku, avšak stále byl pod lékařskou péčí a pokračoval ve fyzikální terapii. Poté, co se uzdravil, se všichni shodli, že není film, který by správně reflektoval období, kterým si tenkrát prošli. (Beastmaster4)

• - Pre herca Josepha Gordona-Levitta je to druhý film, ktorého názov sa začína číslicami 5 a 0, keďže predtým si zahral vo filme 500 dní so Summer (2009). (MikaelSVK)

• - Ve special thanks v titulcích se objeví jméno německého režiséra Uwe Bolla, který se proslavil extrémně levnými a béčkovými adaptacemi videoher. Právě na jeho film Far Cry (2008) se totiž dívá postava Kyla (Seth Rogen) s dívkou z klubu ráno poté, co se s ní vyspí. Boll to produkci povolil zadarmo. (JayZak)