Vanishing on 7th Street

Jeffrey Wolf

Kostýmy:

Danielle Hollowell
  • Omnibus

Autora scénáře zřejmě osvítila můza. Bohužel měl doma chabrus elektrické zásuvky a rychlovarnou konvici po babičce. Chtěl si udělat černý kafe... a prd ho! Vyrazil komplet všechny pojistky v celým baráku. Tak zkusil naškrábat scénář potmě, jen popaměti a docela mu to šlo. Až na to, že to ten debil psal černou pastelkou na černý papír. Teď výjimečně udělám verbala, jo?          Kdybych si místo čumění na tuhle nudnou vyzkratovanou krávovinu radši doma zhasnul, vytáhnul z trenclí své nádobíčko, rozhoupal ho a svítil si na něj při tom baterkou, tak by jeden válcovitý a dva chlupaté stíny vesele skotačily po zdech a já bych užil daleko víc zábavy, než na 7.th Street. Šílená nuda, při čekání na to, jestli tu bandu kreténů napadne udělat si v baru z nábytku táborák a na ulici zapálit auta, kterých tam stálo přesně tři prdele plus jedno. To by bylo světla...! Bohužel, nerozsvítili si až do samého finále. Pak šerifův kůň sežral jablko, dvoučlenný koedukovaný multikulti kolektiv nasednul a vyrazil pomalou jízdou koňmo v rychlém pruhu dálnice D1 vstříc světlým zítřkům. Ve scéně drze okopírované ze seriálu Živí mrtví. Takže ta jediná udělená hvězda je jen pro osvětlovače, ten si fakt vyhrál.(20.1.2014)

Čistý průměr, který přišel s kvalitním nápadem, ale se zpracováním bez koulí. Samotný strach ze tmy je nedostačující, zvlášť když není doplněn o žádnou akci, pouze vykresluje psychologii postav a jejich vnitřní obavy, ale ani to není nijak srdcervoucí. Legrační na celém filmu je fakt, že jediný okamžik, kdy jsem byl na chvíli rozhozen, byl výpadek proudu při vyhrocené scéně. Konec filmu je směšný, protože v podstatě nic nevysvětluje a divák - rozhodně nepobaven předchozím dějem si ještě musí domyslet, jak to asi všechno je. 55% 20.01. 2011(30.1.2011)

• maddy

Naozaj mi nevadí to, že sa film nezaoberá žiadnym vysvetlením, pretože ten nápad s "vražiadcimi tieňmi" bol naozaj pútavý, dokonca až do takej miery, že prvých 30 minút si dokázal plne udržať moju pozornosť. Bohužiaľ, keď sa vo filme ani po uplynutí pol hodiny nič zásadnejšie neudeje a omiela sa dookola neustále to isté, tak to neutiahne ani sebelepší nápad. Nepomáha tomu ani tupý scenár, u hororov väčšinou neočakávam "oscarovú" kvalitu, no tentokrát vkladá hercom do úst neskutočné nezmysly (vrcholom bola scéna, kde postavám v bare dochádza palivo v generátore a oni si až po dvoch dňoch uvedomia, že by mali šetriť energiou a vypnúť nepotrebné veci ako jukebox, vonkajšie neónové osvetlenie a pod., wtf?). Navyše to až neskutočne vykráda japonský horor Kairo (2001) - dokonca tam je presne tá istá scéna pádu lietadla a to už naozaj nie je len inšpirácia, ale obyčajné vykrádanie. Celkovo 2,5*, oceňujem hlavne vynikajúci začiatok.(16.5.2011)

Docela dobrý , originální nápad, něco takového jsem dozajista nikde neviděl,ale z filmu jde bohužél cítit ten Rozpočet :) Je to takový spíše napínavý Thriller než Horor.. Nejvíce mě pobavila scéna s padajícím Letadlem, to bylo nečekaný v takovém filmu a určitě nikdo nedokázal odhadnout, kdo nakonec přežije !!:)(6.1.2013)

• SaNcHeZ_cz

Vanishing on 7th Street je sebestředná pitomost, která díky cílenému útoku na atmosféru a mražení v zádech působí ještě hloupěji. Brad Anderson i přes svůj talent zplodil nudný, stupidní a těžce nepovedený thriller hrající si na horor. Ve většině momentů nefungující a s do očí bijícími chybami. Pachuť z tohohle snímku budete ještě dlouho cítit.(31.3.2011)