Příležitost dělá zloděje

Henry's Crime

Krimi / Drama / Komedie / Romantický

USA, 2010, 108 min

Začiatok hneď vtipne zaujal. Musím tiež napísať, že mám rád filmy s takým dejom, že hlavný hrdina je dobrák, ale ak sa niekto taký dostane do basy, hneď myslí na zlé veci a stane sa z neho zloduch. To je dôkaz toho, že basa ľudí nenapráva, práve naopak. James Caan je úplne skvelý vo svojej roli, ako vždy. Keanu Reeves nepatrí medzi mojich obľúbencov, ale tu ma príjemne prekvapil a vôbec mi nevadil v hlavnej úlohe. Celé to krásne spestrovala Vera Farmiga veľmi príjemnou úlohou a vďaka nej a Jamesovi som si tento film nesmel nechať ujsť. Film si zaslúži 4 hviezdičky, ale dávam 5, pretože sú v ňom moje obľúbené herecké tváre.(17.2.2015)

Čekal jsem od toho filmu úplně něco jiného a dostal jsem jednoduchý příběh, jednoduché, nevýrazné postavy až na vyjímku Jamese Caana a absurditu děje. Od takového hereckého obsazení a originality scénáře jsem očekával prostě víc než těžkej průměr.(18.6.2011)

• Pavlínka9

Doufám, že Keanu za tento film dostal alespoň pořádně zaplaceno, jelikož sice nápad s tématem - "Seděl jsem za vykradení banky, kterou jsem neudělal, tak až budu na svobodě, tak ji tedy vážně vykradu!" je dobré, ale špatně natočené. Jediným tahounem pro mě byl James Caan, který si tam sám vynikajícím způsobem vytvořil pomalu své vlastní prostředí a natáčel si tam oproti ostatním lidem z filmu, jiný, pořádný film.(19.8.2012)

Strašná haluz. Jak celá loupež tak celý film. Reeves je bezvadně toporný ňouma, který to všechno svým způsobem ošéfuje, ale udělá to tak strašně pasivně, že v tom většina lidí asi ani neuvidí záměr. A Caan si podfukáře Maxe neskutečně vychutnává a za většinu srandy může on. Je fajn vidět ho v takovéhle roli. Paralela hry a loupeže sice vychází, ale nepřišla mi dost osudová na to abych z toho byl na větvi. Takže příjemné tři a snad se v "Moskvě" všichni nakonec sešli.(8.7.2011)

Film s docela dost známými herci,ale příběhem který nezaujme a dělalo mi obtíž se s tím nějak víc ztotožnit.Pro fandy Keanu Reeves to bude dobré jako doplnění filmografie,ale žádný zážitek nečekejte.Průměrný nebo i možná trochu podprůměrný film.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(4.2.2015)