Příležitost dělá zloděje

Henry's Crime

Krimi / Drama / Komedie / Romantický

USA, 2010, 108 min

• Fr

,,TVÝM SNEM JE BANKA?“...,, JO.“...,,JAKÁ BANKA?“...,,TU, CO JSEM NEVYKRADL.“...,,TO JE TVŮJ SEN?“...,,JO.“...,,CO JE TO ZA UJETEJ SEN?“ ..... /// Reevesův ,,Henry“ je tak nezajímavej chlápek a vlastně všichni tu ukazujou, že vykrást banku je děsná nuda. Možná nejde ani tak o banku, ale o šťastná rozhodnutí....nebo o to, co jsme v životě ochotni riskovat. DIVADLO – ŽIVOT HENRYHO – ČECHOV – LIDSKÉ CITY. Když divadlo ve filmu, tak Cimrmani nebo Karamazovi. Tohle je nuda století! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jakou historii má hra ,,Višňový sad“. 2.) Chystám se ,,udělat“ během divadelní hry. Banku. 3.) Hledám film na dobrou noc. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(13.6.2011)

Hodně zvláštní film, hlavne v tom co předvádějí herci. Beru to tak, že to po nich bylo chtěné, protože v jiných filmech hrají zcela normálně a dobře nebo špatně, zde byli takoví stašně loutkoví, prakticky chvílemi snad i neherečtí. Mimika, jednání, výbuchy, reakce to vše bylo tak divně zahráno a dohromady to vypadalo hodně strašlivě. Jenže jinak se mi to líbilo, i když to má takový naivní příběh. Chybí tomu jakákoliv napínavější atmosféra, nebo riziko, které by s da ným tématem dalo očekávat. Navíc když je to tolik odlehčené, nepůsobí to vůbec komedialně, je to takové rozpačité. Nejvíce se mi z toho líbila zřejmě hudba. Z herců a jejich představení se mi líbil pouze Peter Stormare, jeho postava vypadala, že má i duši a není jen loutka z masa a kostí v rukou režiséra. Takže i přes slaboduchost celého filmu dávám slušných pět z deseti, protože i když jsem and lecčím ve filmu kroutil hlavou pořád jsem se docela bavil. 5/10(28.10.2012)

• predators

Nic závratného! Přepadení banky cestou tunelem z pod divadla. Trochu mi to stylem připomínalo Black Swan, kdy se taky třičtvrtě filmu hraje a v podstatě se to nejdůležitější odehraje během posledních pěti minut. Až na herectvo nevýrazné a ničím nepřekvapující. 35%(6.6.2011)

• Lacike

Film je rovnako mdly ako jeho trailer: Nie je nic horsie ako nevtipna komedia. A samotni herci to uz tiez nezachrania. Ako keby si hned na zaciatku natacania uvedomili do akej slaboty sa nechali nahovorit, a tak sa vobec nesnazia a pocas celeho filmu len znudene odrozpravaju svoje dialogy. 3/10.(12.6.2011)

• Pavlínka9

Doufám, že Keanu za tento film dostal alespoň pořádně zaplaceno, jelikož sice nápad s tématem - "Seděl jsem za vykradení banky, kterou jsem neudělal, tak až budu na svobodě, tak ji tedy vážně vykradu!" je dobré, ale špatně natočené. Jediným tahounem pro mě byl James Caan, který si tam sám vynikajícím způsobem vytvořil pomalu své vlastní prostředí a natáčel si tam oproti ostatním lidem z filmu, jiný, pořádný film.(19.8.2012)