Já, Frankenstein

Ja, Frankenstein

I, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

Tak jo. Dostal jsem co jsem očekával. A podle dosavadních ohlasů jsem očekával pěknou ptákovinu plnou gigantických digitálních efektů. No a přesně tak to i dopadlo. Je to strašně hloupý film to je snad i úmysl to není jinak ani možný. V ději jsem se po pravdě moc nechytal a netuším co má toto společné z legendou o Frankensteinovi, ale je to totální triková nálož to rozhodně nelze popřít. I když bych neřekl, že 3D by v tomto případě bylo nevyhnutelný. Já se mu už tradičně vyhnul a nemyslím si, že bych o něco přišel. Každopádně vizuál to má bombastickej z ostatními aspekty už to holt dopadlo hůř, ale co bych chtěl je to prostě typickej film dělanej na efekt, ale zase na druhou stranu svižnej opravdu kurevsky dobře vypadající a přiměřeně zábavnej. Jo a taky musím dodat, že Eckhart se na svou roli opravdu hodí to každopádně a já byl z jeho výkonem spokojen. Jinak dějově jdou většinou podobné snímky mimo mě, ale jejich účelem asi opravdu není zaujmout brilantním příběhem. Já se nicméně bavil docela solidně. Jako ujetá efektová jednohubka je každopádně tenhle filmík na zabití pátečního večera pokud se vám zrovna nechce chlastat jako dělanej a mě rozhodně nijak nepohoršil.60%(31.1.2014)

• Chermy

Zábavně to vypadalo v ukázkách, ale je to tak pitomé, že jsem to nezvládl ani dokoukat.(7.5.2014)

Odvěký souboj mezi dvěma rasami... jedinec, který nepatří ani k jednomu druhu, sevřený mezi mlýnskými kameny války, jež má rozhodnout o osudu lidstva... Bill Nighy jako démonický vůdce "těch zlých". Že to vypadá jako bych psal o Underworldu? No ano, ale platí to i pro nejnovější verzi o osudech Frankesteinova monstra. Přesto bych řekl, že oproti staršímu upírskému bráškovi má Já, Frankenstein větší švih, lepší akční scény a efekty. Ale je tu jedno veliké ALE... Underworld měl Kate Beckinsale v těsném koženém oblečku, takže mi z toho ve finále vychází poctivá remíza.(4.2.2014)

Přistoupil jsem na "pravidla hry" a skvěle se bavil ... I, Frankenstein je nadupaná akční jízda, která si vypůjčila jen naprosté prazákladní myšlenky původního díla a pracuje s postavou jako s mírně "natvrdlým atni-hrdinou", který řeže všechny kolem sebe, lidi, démony, gargoyly/anděly, než si uvědomí, koho vlastně řezat dobré je a koho nikoliv ... Comixově laděný příběh, který některé diváky musí přivádět k šílenství (a já se jim ani moc nedivím ...) a mladé a prostoduché k obstojné zábavě. To, že si Frankensteinovo monstrum vybralo k boji dvě tyče, tzv. "kálí sticks" je velké plus a souboj s jedním z úhlavních démonů je choreograficky fajn... Film jsem si pustil přesně v té náladě, jakou jsem měl mít a dostal jsem přesně to, co jsem očekával ... Prostoduchou řežbu, vykrádačku Underworldu a všeho možného dalšího ... každopádně mnohonásobně lepší počin, než totální propadák tohoto roku Hercules (2014) ...(7.3.2014)

• 666teen

Já, blbec. Nedbaje varování zhlédl, přetrpěl, nechápal, odvrhl, nepochopil, vymazal, debil.(17.6.2014)