Já, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

65%(24.8.2014)

• kajda.l

Špatná počítačová hra, která nelze ovládat. Tak přesně takhle na mě působil tenhle "film". V podstatě nehodnotilné digitální šílenství, která nemá s filmem nic společného. Proč se tomu upsal Nighy nechápu, Miranda jakbysmet. Yvonne je šukatelná, Aaron tragickej. Prostě nic, u kterého jsem nevím proč trávil večer. A jak se mi to probůh dostalo na disk? Zajímavá otázka :) Takže za dva.(5.9.2014)

Andělé a démoni 2: V sedmém nebi. O nějakém znásilnění předlohy nemůže být řeč. Film začíná tam, kde kniha končí a bere si z ní jen to nejnutnější. Ovšem zbytek si tvůrci „vypůjčili“ z Bladea, Matrixu, Van Helsinga a Underworldu. Tolik k originalitě. Navrch přidali pohlednou vědkyni, osvaleného Aarona a gotické kulisy (nápad s chrliči super). Triviální příběh (dobro versus zlo, sugar) drží nad vodou elegantní akce a ďábelský Bill Nighy (ten chlap snad nestárne). Jasně, finále je trestuhodně zbrklé, mytologie mohla být košatější, postavy propracovanější a toho digitálního bordelu je chvílema přespříliš. Ale každého, kdo v zápalu boje kydlil v Diablu pekelné příšery po stovkách, musel nový Frankie bavit. Kdyby mi bylo osm, týden bych sušil matraci…(1.8.2014)

Filmové monstrum složené a sešité z těl různých filmových mrtvol. Akční, efektní, ale bez duše. Potěší několika efektními obrazy, několika parádními momenty a nepotěší obvyklými neduhy. Především scénářem plným klišé a bez jediného nápadu, scénářem, jehož vinou se všechny postavy chovají jako idioti jen proto, aby se mohlo pokračovat dál bez nutnosti přemýšlet a dolovat z líné fantazie nějakou originální dějovou zákrutu či myšlenku. Jako nenáročná zábava, jako jednohubka bez větší aspirace, proč ne. Není ani lepší ani horší než všelijaké podobné Underworldy, Van Helsingové nebo Lincolnové upírobijci. Pro dobrý zážitek z filmu je vždy nuno dobře volit podle nálady a chuti. Měl jsem chuť přesně na něco v podobném duchu. Jednoduchou oddychovku, která by byla efektní, zábavnou a odpočinkovou podívanou a přesně to jsem dostal. A navzdory chrličům intelektuálního dobra jsem si to užil.(26.4.2015)

• Flego

Stará katedrála, vežičky, zamračená obloha, zopár trikov a... nič.(30.12.2014)

• - V snímke sa ako v jednom z mála filmových spracovaní Frankensteinovej legendy uvádza meno Frankensteinovej obludy - Adam. Toto meno dostala v pôvodnom románe z roku 1818. (misterz)

• - Knihu Frankenstein, která filmu předchází, napsala Mary Shelleyová a byla vydána poprvé již roku 1818. (Dracconnis)

• - Jméno Frankenstein má svůj skutečný původ v Německu, kde se tak jmenuje zřícenina středověkého hradu, kde v letech 1673-1734 žil německý alchymista Johann Conrad Dippele, který se mimo jiné podle legendy zabýval i oživováním mrtvých. (Dracconnis)