Já, Frankenstein

Ja, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

• Psema

92 minut dobrých důvodů, proč nenávidět Hollywood a proč by měli všichni, kdo tohle odklepli, skončit v pekle. Underworldy jsou vedle téhle fantasmagorické, pre-poluční šlichty oscarový materiál.(23.5.2014)

• Beckett51

Natočený dobře, akce, efekty, masky, kostými, všechno super.... ale kterej inteligent psal ten scénář to mi do hlavy neleze.(2.4.2014)

• korbitch22

Kevin Grevioux, stvořitel Underworldu (ano, to on vytvořil původní koncept a námět) si posteskl, že všecku slávu z vynikající série vytěžil Len Wisenam, tak našel zoufalého neumětela, dal mu recyklaci svého původního námětu, sebrali jednu skomírající hvězdičku, jenž od tý doby, co jí Joker spálil půl xichtu jde od sračky ke sračce a spolu si někdě v aťáku v Bukurešti natočili sterilně imbecilní plagiát pro homobukvičáky s novou S pětkou a epesně nagelovanou patkou.Hloupoučký scénář, který jako by psalo snad pětileté děcko, dialogy toporné a úsměvné.Celý film se odehrává na dvou, třech místech a mezi pár těmi směšnými žvásty se občas poperou digitálně hnusní kreténí proti debilům a mezi nima toporný sešívanec.Naprosto sterilní kastrát, který nešahá Underworldu ani pokokotníky a Van Helsing je proti němu artový mental blok báster.Nudný a hloupý kýč, který vykrádá úplně všecko a všecky a nudí k posrání.Digitalní bordel a totální facepalm nad tím, jak může ještě vůbec někdo tak zhovadilý kýč financovat a dát do kin.Nepamatuju si, kdy mi bylo za tvůrce tak strašně trapně a už vůbec si nevybavuju, že by byl Bill Nighy špatný herec, tahle legenda snad poprvé v kariéře šlápla totálně vedle.Naprostá zoufalost.15%.(3.3.2014)

Underworld, Van Helsing, Kazatel, atd., atd., atd. Každý ví co od toho čekat, a přesně to dostane. Vidět, bavit se, zapomenout, a za rok vidět zase znovu pod jiným názvem a s jinými herci. Jen ten Bill Nighy bude všude. 5/10(19.4.2014)

• akisha

Proti tomuhle slepičáku je připitomělej Underworld jak sám archanděl Gabriel. Ta jedna hvězda je na třetiny rozdělená za tři herce - Eckhart (dělal, co mohl, ale moc toho nebylo) a za Mirandu a Billa a zůstává otázka, mají tohle ty tři zapotřebí? I když je pravda, že Bettany jakožto áčkovej herec taky vleze do kdejaký chujoviny. Velmi vychcaně byl ve filmu odůvodněn jeho název, jak jinak že, "Já, Frankesteinovo monstrum" nebo ještě líp, "Já, Adam" by asi nemělo ten správnej břink. Pukalo mi břicho smíchy, když už po pátý Eckhart prolítl oknem, pomalu se zvedl a hodil drsoň pohled skrz čelo. Taky zajímavej tah bylo vyvraždit všechny aspoň trochu zajímavý postavy v prvních 15ti minutách, o dementním scénáři nemluvě. Povedej design chrličů zabíjí fakt, že od začátku až do konce se těch jejich epickejch scén valí hromady a hromady - absolutně žádnej cit pro gradaci, asi jako kdyby v LOTRovi ve Dvou věžích bitva o Helmův žleb proběhla hned na začátku a trvala beze změny až do konce filmu, ale je zcela zcestný tyhle dva filmy přirovnávat. Bráno kolem a kolem a řečeno slovy klasika - je to hnůj.(10.11.2014)