Já, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

65%(24.8.2014)

• 666teen

Já, blbec. Nedbaje varování zhlédl, přetrpěl, nechápal, odvrhl, nepochopil, vymazal, debil.(17.6.2014)

• *CARNIFEX*

Frankenstein je nová kvalitou nedosahujúca "kópia" Van Helsinga. Ten okrem krásnych efektov, kulisami a obyčajnou zábavou disponoval "dušou", ktorá diváka dokázala nie len pobaviť, ale aj upútať. Tu veškerá "sranda" končí vyzradením všetkých "tromfov" v úvodnej 15 minútovke. Všetky efekty sa už len opakujú a Frankenstein zrazu nemá po vizuálnej stránke čím prekvapiť, čo ponúknuť ( až na úplný záver ). Keď k tomu "prirátame", miestami ozaj stupídne dialógy v podobe trápnych "detinsko detských" vyhrážok, razom si človek uvedomí, že tento film je venovaný kategórii do 15 rokov, alebo divákovi s "detskou" dušou, ktorému postačí "nemé" sledovanie obrazovky a chrúmanie pukancov. Neustále cirkevné žvásty boli pre mňa najväčším tŕňom v oku. Boh sem, boh tam, boh toto, boh "hinto". Ako v zlom sne. ( Je snáď režisér iluminátom?? Propaganda vieri a "kresťanstva" je cítiť na sto honov. Peklo Vs Nebo, Boh Vs Diabol, Boží bojovníci ochraňujúci životy ľudskej rasy "neviditeľnou rukou" - aké priehľadné ). Frankeinstein nie je vyslovenou katastrofou, no kto čakal pokus o remake z roku 94', vytriezvie veľmi rýchlo. Vidieť raz a "rýchlo" zabudnúť.(3.3.2014)

• Xmilden

Pane na nebi, nedopusť prosím aby vznikaly podobné zrůdnosti. Film, ve kterého vypadá After Earth neskutečně nabušeně. Film, který je tragický každou desetinu sekundy. Nevím co provedli Nighy s Eckhartem, že v tomhle museli hrát. Každá jejich věta mě drásá. Takové nesmysly snad ani nemysleli vážně. Pravděpodobně jeden z 5 nejhorších filmů všech dob. PS: Nenechte se ošálit vysokým hodnocením. 0%! PS2: Jestli chtějí do nového Terminátora opravdu obsadit Jai Courtneyho tak pánbůh s náma se všema.(17.3.2014)

Underworld, Van Helsing, Kazatel, atd., atd., atd. Každý ví co od toho čekat, a přesně to dostane. Vidět, bavit se, zapomenout, a za rok vidět zase znovu pod jiným názvem a s jinými herci. Jen ten Bill Nighy bude všude. 5/10(19.4.2014)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 25. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Jméno Frankenstein má svůj skutečný původ v Německu, kde se tak jmenuje zřícenina středověkého hradu, kde v letech 1673-1734 žil německý alchymista Johann Conrad Dippele, který se mimo jiné podle legendy zabýval i oživováním mrtvých. (Dracconnis)

• - Aaron Eckhart (Adam) v jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania jednej bojovej scény si myslel, že si zlomil väz. „Dostal som úder na zadnú stranu krku a išiel som dole ako vrece zemiakov," povedal. (misterz)