Já, Frankenstein

I, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

• Flego

Stará katedrála, vežičky, zamračená obloha, zopár trikov a... nič.(30.12.2014)

// Distribútor: Lionsgate // Počet premietajúcich kín v USA: 2,753 // Otvárací Víkend v USA: $8,610,441 //(8.3.2014)

Další tuctovka z „temného světa“ ve stylu Underworldu a dalších. Tohle není nijak silný kousek, ale aspoň mu Aaron Eckert a Yvonne Strahovski dodávají trochu šťávy, protože jinak je příběh dost přímočarý.(11.5.2014)

• CrypzzXD

Nestravitelná fantasy břečka, která se pokouší udělat z Aarona Eckharta stejně velkého drsňáka jakým byl (a stále je) Hugh Jackman v doteď podceňovaném výplachu Van Helsing a z Yvonne Strahovski stejný sexuální idol jako byla (a stále je) Kate Beckinsale. 10%(11.7.2014)

• *CARNIFEX*

Frankenstein je nová kvalitou nedosahujúca "kópia" Van Helsinga. Ten okrem krásnych efektov, kulisami a obyčajnou zábavou disponoval "dušou", ktorá diváka dokázala nie len pobaviť, ale aj upútať. Tu veškerá "sranda" končí vyzradením všetkých "tromfov" v úvodnej 15 minútovke. Všetky efekty sa už len opakujú a Frankenstein zrazu nemá po vizuálnej stránke čím prekvapiť, čo ponúknuť ( až na úplný záver ). Keď k tomu "prirátame", miestami ozaj stupídne dialógy v podobe trápnych "detinsko detských" vyhrážok, razom si človek uvedomí, že tento film je venovaný kategórii do 15 rokov, alebo divákovi s "detskou" dušou, ktorému postačí "nemé" sledovanie obrazovky a chrúmanie pukancov. Neustále cirkevné žvásty boli pre mňa najväčším tŕňom v oku. Boh sem, boh tam, boh toto, boh "hinto". Ako v zlom sne. ( Je snáď režisér iluminátom?? Propaganda vieri a "kresťanstva" je cítiť na sto honov. Peklo Vs Nebo, Boh Vs Diabol, Boží bojovníci ochraňujúci životy ľudskej rasy "neviditeľnou rukou" - aké priehľadné ). Frankeinstein nie je vyslovenou katastrofou, no kto čakal pokus o remake z roku 94', vytriezvie veľmi rýchlo. Vidieť raz a "rýchlo" zabudnúť.(3.3.2014)

• - Knihu Frankenstein, která filmu předchází, napsala Mary Shelleyová a byla vydána poprvé již roku 1818. (Dracconnis)

• - Většina lidí pojmenovává monstrum jako přímo Frankenstein, i když se tak nejmenuje on, ale jeho stvořitel. V knize bývá nazýván jako Netvor. (Dracconnis)

• - Aaron Eckhart (Adam) v jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania jednej bojovej scény si myslel, že si zlomil väz. „Dostal som úder na zadnú stranu krku a išiel som dole ako vrece zemiakov," povedal. (misterz)