Já, Frankenstein

Ja, Frankenstein

I, Frankenstein

Akční / Fantasy / Sci-Fi

USA / Austrálie, 2014, 92 min

Filmové monstrum složené a sešité z těl různých filmových mrtvol. Akční, efektní, ale bez duše. Potěší několika efektními obrazy, několika parádními momenty a nepotěší obvyklými neduhy. Především scénářem plným klišé a bez jediného nápadu, scénářem, jehož vinou se všechny postavy chovají jako idioti jen proto, aby se mohlo pokračovat dál bez nutnosti přemýšlet a dolovat z líné fantazie nějakou originální dějovou zákrutu či myšlenku. Jako nenáročná zábava, jako jednohubka bez větší aspirace, proč ne. Není ani lepší ani horší než všelijaké podobné Underworldy, Van Helsingové nebo Lincolnové upírobijci. Pro dobrý zážitek z filmu je vždy nuno dobře volit podle nálady a chuti. Měl jsem chuť přesně na něco v podobném duchu. Jednoduchou oddychovku, která by byla efektní, zábavnou a odpočinkovou podívanou a přesně to jsem dostal. A navzdory chrličům intelektuálního dobra jsem si to užil.(26.4.2015)

• CrypzzXD

Nestravitelná fantasy břečka, která se pokouší udělat z Aarona Eckharta stejně velkého drsňáka jakým byl (a stále je) Hugh Jackman v doteď podceňovaném výplachu Van Helsing a z Yvonne Strahovski stejný sexuální idol jako byla (a stále je) Kate Beckinsale. 10%(11.7.2014)

• Fr

,,KOLEM ZUŘÍ VÁLKA. VÁLKA, O KTERÉ LIDÉ NEVĚDÍ. UŽ PO STALETÍ. MŮŽE ZNAMENAT VYHYNUTÍ LIDSKÉHO DRUHU...“ /// Nevýraznej casting, kterej prostě nemá nato příběhu, kterej je hloubkou myšlenky určenej nemluvňatům, domácím zvířatkám a účastníkům Bohnickýho zájezdu jak a čím pomoct. Fantasy nesmyslnost, ve který jde vo efekty, zvuk (ne vole, nečučel jsem tu ruskou verzi! a vobraz, a nezajímá ji, jestli něco víte o vědci jménem Viktor Frankenstein. Navíc je to bez charizmatický postavy, pořádný hlášky, zato plný béčkovejch až céčkovejch řečiček. Van Helsing, Underworld, upírskej Lincoln … asi bych to víc nepitval. Píčovana, která zabaví a donutí zamyslet se nad vlastním IQ. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiks, kterej má na svědomí Kevin Grevioux neznám. 2.) Zajímá mě, jak si vedl ,,netvor“ 200 let po smrti Viktora Frankensteina. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH * HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(2.5.2014)

Chrlička Eowyn proti princi démonů Davey Jonesovi. Hlavní rozhodčí sešitý Harvey Dent, na čarách digitální mrdník a chuť na Strahovski tunel. Zápas málem několikrát přerušen pro příběhovou tmu, slova vypouštěná z úst některých hráčů na odebrání registračky.. Pozitiva? Od dob Branagha je Frankensteinovo monstrum větší fešák (na cenu Metrosexuál roku to však ještě není), díky svému hereckému rejstříku vypadá B.Nighy mnohem démoničtěji bez masky a co je nejdůležitější, je to krátké. Jinak jsem byl docela překvapen, že se za účelem završení trilogie sebestředných názvů (Já, robot, Já, legenda) nezhostil hlavní role Will Smith. Victor by asi těžko našel na ingolstadském hřbitově osm mrtvých těl jeho pigmentace, ale se současnými rasovými kvótami Hollywoodu člověk nikdy neví..(1.2.2014)

• mzss1

|1%| Já, Frankenstein ? To spíš: Já, blbec, že jsem do toho filmu šel ! No, toto jsem fakt nečekal, absolutně to šlo mimo mě. Moje hodnocení je asi kruté, ale to prostě nešlo. Nejprve bych chtěl zmínit důležitý fakt, že jsem neměl žádné očekávání od tohoto filmu. Věděl jsem, že to bude ujetárna, ale měl jsem náladu na vygumování mozku, řekl jsem si, tak při nejhorším to nebude průměr, tak 2* snad a ono ani jedno, ani druhé. Nemám moc rád podobně ujeté filmy, většinou je vidím značně podprůměrně, ale ne na čistý odpad - to je to, co chci na úvod vysvětlit, že nejsem zaujatý proti podobným filmům nějak extra, nemusím je, ale toto jsem musel odpadem ztrestat a to odpady nedávám tak často. Třeba podobná ujetárna, ikdyž se nedá moc srovnat, film: Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. To nebyl vůbec špatný film. V rámci toho, že to bylo ujeté (ne moc pečlivě pojaté), tak jsem byl dost spokojen. Dost spokojen proto, že jsem dal lepší 3* (61%). Je i více podobných blbůstek, kdy dám třeba 2* - ale proto, že něco tam ocením. Třeba zde jsem si myslel, že ocením aspon efekty a ono houby. Úvod mě vůbec nechytnul, ale beznadějně to nezačalo, ale jakmile začala akce, šlo to vše do kopru. Co se týče efektů a údajné 3D převedení v nich ? To snad nemyslíte vážně, že to bylo hvězdné, nebo, že se dalo na to koukat ? Nicméně, názor ostatních. Tvorové, dáblové, možná to 1% dávám za ně, ale i to nebylo nejlepší. Příběh samozřejmě u podobných blbůstek nedává smysl. Napětí, sympatie k nějakým hercům, logika, jednání postav, nějaké dějové linie, scény - nic mě nezaujalo. Hudba ? No zaznívala tam, ani té jsem si nevšiml. Jedna velká nuda, a to se tam něco často. Co z toho, že se mlátí létající draci..pardon ne draci, ale dáblové nebo démoni s křídlama ? Uf, mam dost. Finále také o ničem. Tento brak nemá žádné části, úvod, střed, závěr. Je to tupý film, který asi chtěl dělat hodně na efektech, přitom ty byly nulové. Některé scény z filmů připomínaly jiné filmy. No, myslím, že nemá cenu komentovat dál. Já mám dost. Doufám, že jsem ze začátku jasně vysvětlil, že nejsem úplně zaujat podobným bláznivinám. Toť vše.(8.3.2014)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 25. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Film měl jít původně do kin 22.2.2013. Jeho premiéra však byla posunuta na 13.9.2013, aby pak byla opět posunuta, tentokrát na 24.1.2014. (Hal_Moore)

• - Aaron Eckhart (Adam) v jednom rozhovore uviedol, že počas natáčania jednej bojovej scény si myslel, že si zlomil väz. „Dostal som úder na zadnú stranu krku a išiel som dole ako vrece zemiakov," povedal. (misterz)