• Česko

Paranormal Activity: Jiný rozměr

Paranormal Activity 5

(neoficiální název)

Horor

USA, 2015, 97 min (SE: 84 min)

Gregory Plotkin

Nathan Amondson

Kostýmy:

Lisa Lovaas
  • Othello

Vypalte někdo už Blumhouse studio! Naražte je na kůly! Utopte jejich děti! Zamezte všemi prostředky, aby se ten mor šířil dál!(10.2.2016)

• Baronne

Příšerná splaška, stejně jako všechny další díly tohohle ubohýho hororu. Nemá to nic. Spád, lekačky, smysl. Možná se to spraví 12tym dílem.. 4 scénáristi se podíleli na opravdu nevim čem. Holt z řepy ananas neuděláš.(24.10.2015)

• Praxis

Už od samého začátku víme, že celá rodinka zařve, jen se musíme hodinu dívat na to, jak cosi černého poletuje setmělým bububarákem, všude je klasicky spousta tmy, lekačky občas docela vylekají, ale většinou tušíte, kdy se máte připravit na to se leknout. Herci vcelku odvedli slušnou práci, roztěkaná kamera naštěstí dostala trochu stativu, takže vlastně celkem sympatická hororová jednohubka. V rámci žánru jsem ovšem viděl i o mnoho lepší a propracovanější kousky a už teď se těším na Conjuring 2. 50%(7.5.2016)

Jeden z těch vydařenějších dílů. Já miluju přesně takové poletující částečky a nápad s kamerou, která dokáže tohle zachytit byl taky super. Ale jak to tak bývá u této série, konec není úplně to pravé, třeba v tomhle případě mi chyběla nějaká lepší atmosféra, vizuální efekty jsou slabší a zabíjení nešokuje, ale oproti jiným dílům jsem s výsledkem celkem spokojený.(9.7.2016)

Zatímco ropná skvrna Toby zkouší, jestli se neleskne před kamerou, malá princezna Leila po nocích testuje hořlavost bible a všichni kolem se z toho můžou pominout.. Zlo duši jsou paranormálně aktivnější než je Diesel rychlejší a zběsilejší a já už se v nich začínám poněkud ztrácet. Oren vyčPěli to kdysi začal, Plotkin to může se ctí uzavřít, protože z dosti úzkých možností žánru, v němž je vybitá baterie účinnější než exorcista, vykřesal maximum. Závan dějové originality v podobě terorizování satanistického páru důchodců bydlících na hausbótu prostřednictvím ektoplasmatického Ježíše by asi u producentů neprošel..(8.1.2016)

• - Film existuje vo verziách s dvoma koncami. Verzia, ktorá bola uvedená v kinách v ČR a SR, má o dve minúty viac ako verzia s druhým koncom. (Stefan Deryck)

• - Do doby, než byl uveden první trailer, nebyly známy žádné informace o obsazení. (SidneyP)

• - Premiéra filmu byla posunuta až na říjen 2015 z důvodu uvedení latinského spin-offu, který šel do kin v lednu stejného roku. (SidneyP)