• Česko

Paranormal Activity: Jiný rozměr

Paranormal Activity 5

(neoficiální název)

Horor

USA, 2015, 97 min (SE: 84 min)

Gregory Plotkin

John W. Rutland

Jason Blum

Michel Aller

Scénografie:

Nathan Amondson

Kostýmy:

Lisa Lovaas

Už ani přehledy ČSFD mi nestačí k tomu, abych se vyznal ve všech paranormálních aktivitách. Kdyby mi někdo řekl, že se rok co rok chodím do kina koukat na ten samý film, akorát s jiným pořadovým číslem, asi bych mu to věřil. Furt dokolečka stejný vzorec: děti + duchové = průser. Škrtněte děti a máme všichni pokoj.(30.10.2015)

To, že sa paranormálna activita konečne skončila týmto dielom, môže väčšina označiť za vykúpenie. Neskončilo to zle, nádeje na reštart samozrejme ostávajú, aj keď sa v producentských peňaženkách neocitlo toľko grošov, ako sa čakalo. Strašiť diváka tým istým, môžu tvorcovia snáď len na planéte, kde sa o podobných vecičkách len sníva. Toto nevystraší, ani Ivy George a ani nikoho jej dorastu. Séria SAW sa vraj dočká budúci rok akéhosi znovuzrodenia, čo takto niečo podobné spraviť s PA, ale bez všadeprítomných kamier?(12.8.2016)

Jeden z těch vydařenějších dílů. Já miluju přesně takové poletující částečky a nápad s kamerou, která dokáže tohle zachytit byl taky super. Ale jak to tak bývá u této série, konec není úplně to pravé, třeba v tomhle případě mi chyběla nějaká lepší atmosféra, vizuální efekty jsou slabší a zabíjení nešokuje, ale oproti jiným dílům jsem s výsledkem celkem spokojený.(9.7.2016)

• Kamca_

Úplně nejhorší díl Paranormal activity. Řekla bych, že se tu nepovedlo vůbec nic. Děj byl málo záživný. Hodně jsem se nudila. Nejlepší zůstává pořád první díl. 20%.(6.2.2016)

• Havaj8

Já jako celkem fanoušek série PA jsem zklamanej. Od toho názvu jsem si představoval kdovíjaký dimenze, ale tam jsme se s ničím takovým vůbec nesetkali, kromě temnýho černýho stínu. Nápad ušel, jakože jenom stará kamera může vidět tyhle activity, ale podle mě to byl snad nejslabší díl. Čím víc oni vědí, že na tom vydělaj, tím víc se asi snažej ušetřit. Tam nebylo nic drahýho, i ty závěrečný titulky byly obyčejný a bez hudby. Ta husí kůže a mráz po zádech absolutně vymizel. Jestli se dá něco opravdu vyzdvihnout, tak ženský obsazení, v tomhle opravdu byl znát pokrok.(30.12.2015)

• - Produkce filmu byla potvrzena již před uvedení 4. dílu do kin. (beba789)

• - V Ryanově (Chris J. Murray) pracovně, kde s bratem přehrávají nalezené videokazety, můžete na zdi vidět plakát mobilní hry "Dead Trigger 2". Jedná se o hru vyvinutou českým vývojářským studiem Madfinger games. (Jifo)

• - Jedná se o jediný díl série, který se dal v kinech zhlédnout ve 3D. (hansel97)