• Česko

Paranormal Activity: Jiný rozměr

Paranormal Activity 5

(neoficiální název)

Horor

USA, 2015, 97 min (SE: 84 min)

Gregory Plotkin

John W. Rutland

Jason Blum

Michel Aller

Kostýmy:

Lisa Lovaas
  • Pilda17

Párkrát jsem se lekl, občas měl i nepříjemný pocit, ale bohužel nic moc. Nedočkáme se opět ničeho nového a duch byl hodně trapný. Jestli tohle má být konec série, tak je to silný provar. Dle mého se dočkáme dalšího dílu a to už bude vrchol .. 3/10 = 35%(10.1.2016)

Nejlepší díl celé pofiderní série to uznají i neutrální kritici FF. Snímek má své wtf momenty, ale to každý nový horor. Celkově jde o povedený celuloid a co se týče stylu hand cam je nad touto kontroverzní laťkou proklatě vysoko. Atmosféra je vcelku povedená a lekačky nejsou k zahození, celkově to funguje, což u PA bylo žádané zboží. Olivia Dudley má výstavní dudy, votom žádná ovšem 3D je fakt zbytečné. V tomhle díle se nudit nebudete a to jsme přece chtěli.(23.10.2015)

Nejlepší díl série? Rozhodně. Nadprůměrný žánrový výplach, který přináší do všeobecně globalizovaného hororového trendu něco nového a obsahově osvěžujícího? Bohužel.... Pro zatracovanou a vinou stále dokola omílaných motivů značně vyhořelou sérii "nočního režimu" každopádně ohromná vzpruha, solidně gradovaná, vizuálně přesvědčivá a v hlavní roli s partičkou více než sympatických postav s trefným smyslem pro humor, jimž rozhodně nic zlého nepřejeme. Titulní bubák sice klasicky postrádá jakýkoli zapamatování hodný charakter a postupem času je znát, že prostor, kam chtěli tvůrci s jejich tentokráte velmi seriózními ambicemi šlápnout, je zkrátka už hodně tenký, ale přesto se jednak vytrvale bojíme, a hlavně se i více než uspokojivě bavíme - žádná nuda, žádné jalové dialogy, pouze dokonale sladěná a fungující recyklace těch správných a stále ještě přitažlivých motivů, které mě osobně takhle moc jako zde dlouho neimponovaly... 70%(22.10.2015)

Větší koncentrace a hustota duchů sérii jenom prospěla. Oproti předchozím dvěma dílům, které jenom recyklovaly, je tento určitě krok vpřed. I když chtělo by to i nějaké odpovědi a ne jenom další otázky. Další díl ale bez problémů zvládnu a dokonce se budu i těšit.(31.5.2016)

Největší problém found footage škatule není ani tak jistá vyčerpanost a recyklační návyky, ale snaha žánr oživovat až moc výraznou post-produkcí. Zatím vždy se to ukázalo jako slepá ulička nebo vždy film dostal pěkně na prdel co se uvěřitelnosti týče a u PA byl pátý díl na hraně toho, co bych osobně uvedl jako akceptovatelné. Tam, kde nejsou nápady, tam to zachraňují efekty. Ne však u žánru, který staví jakoby na pocitu opravdovosti a uvěřitelnosti. Všechny ty lekačky, zvuková podpora a prostě obecná hra s divákovou představivostí, které z minima vytvoří maximum, bylo tak trochu pošlapáno snahou posunout film zase o kus dál. Ztvárněný bubák, díra ve zdi a nijakej konec jasně ukazují, který že PA díl je nejslabší.(17.2.2016)