poster

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

 • Česko

  Paranormal Activity: Jiný rozměr

 • USA

  Paranormal Activity: The Ghost Dimension

 • USA

  Paranormal Activity 5

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Horor

USA, 2015, 97 min (SE: 84 min)

Režie:

Gregory Plotkin

Kamera:

John Rutland

Producenti:

Jason Blum

Střih:

Michel Aller
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Litvicek
  ***

  Klišoidní sračka, která recykluje své předchozí snímky a nebo vykrádá nápady z jiných filmů. Občas jsou scény, které na těle zamrazí ale v celkovém hodnocení se to nemůže výrazně projevit. Stejná sranda jako každý rok, stačí vidět jednou a zase s klidným svědomím zapomenout. Kam se to hrabe na zlatou jedničku, které jsem v době vzniku měl velmi v oblibě, díky budování napětí a provedení námětu na plátno... Dneska už jde v téhle sérii jen o to, aby se z lidí vyždímalo co nejvíce peněz.(24.12.2015)

 • J*A*S*M
  ****

  Ideální čas sérii opravdu ukončit, protože takováhle rozlučka je o několik řádů lepší, než mohl kdokoli po tragickém čtvrtém dílu a chabém latinskoamerickém spinoffu doufat.(22.10.2015)

 • maddy
  **

  OK, takže už je najvyšší čas celú túto sériu ukončiť. Rozhodne by som sa neoznačil za jej fanúšika, ale ani za nejakého odporcu. Bez problémov dokážem uznať, že prvý a tretí (imho najlepší) diel bez problémov ako horory fungujú. Tie ostatné časti (2, 4, vrátane spin-offu) boli ukrutná nuda, no a v aktuálne päťke už je z toho rovno digitálny bordel. Nevravím, že predošlé Paranormálne Aktivity oplývali nejakou luxusnou atmosférou alebo nejakým premyslením budovaním napätia, ale to postupné stupňovanie strašenia malo minimálne v spomínanej prvej a tretej časti svoj zmysel a občas dokázalo navodiť nepríjemné pocity. Ghost Dimension nemá nič a všetko stavia len na tých najlacnejších ľakačkách, kde sa takmer každú tretiu minútu pred kamerou rýchlosťou blesku prebehne nejaké čierna šmuha, do toho všetkého udrie hlasitý zvuk a divák sa ma zľaknúť. Ani náznak atmosféry, postupného zintenzívňovania, nič. Iba sa tu „Toby“ dlhé minúty zhmotňuje do akéhosi čierneho oparu, potom skočí do kamery, prebehne sa po dome a v závere sa to zmení na taký hnusný digifest, kde ľudí nejaké digitálne niečo prepichuje cez hruď rovno smerom do kamery, aby vynikol „3D efekt“. Ach jaj, hromada tých najotravnejších klišé moderných hororov. Ostatné časi (2, 4) boli iba nuda, ale čo predvádza päťka to už je vyložene na smiech. Navyše sa tu titulné postavy chovajú asi najdementnejšie z celej série, kde ich jednu chvíľu vôbec netrápi, že majú v dome ducha, ktorého už všetci videli stáť pri posteli vlastného dieťa a tak to dieťa uložia aj po tretí krát zase do tej istej postele v samostatnej izbe, z ktorej už raz zmizlo, aby sa vzápätí aj štvrtý krát čudovali, že im tam opäť straší. Ghost Dimension síce nadväzuje na veľmi slušný tretí diel, ale inak nič výrazne nevysvetľuje (keby niekto náhodou naletel tým marketingovým rečiam, že údajne posledný diel Paranormal Activity tomu celému dá nejaký jednoznačný zmysel) a končí rovnakým cliffhangerom ako je u tejto série zvykom. Úprimne, baví to ešte niekoho? CELKOVO: 1,5* (3/10)(23.12.2015)

 • Phietros
  ****

  Nejlepší díl ságy, který nenavazuje na předešlé díly! Když duchařina, tak pořádná! Co takhle pořídit dům, ve kterém je uvězněno zlo, které na Vás čeká a vybere si Vaší holčičku?! To vše s pohledu úchvatné kamery, která umocnuje atmosféru. 80%(29.3.2016)

 • verbal
  ****

  Chvalme Satana! Po pěti mlaskavých šlápnutích do hovna konečně někdo udělal z Abnormálních pasivit aspoň trochu Paranormální aktivity a splácal asi nejlepší péovéčko od RECu 2. Hnusné neherce vystřídali sympatičtí herci, kteří se nebojí i vzít kameru do ruky a sem tam se s ní projít, no a démonek tentokrát dělá solidní bordel a posedává ostopéro, a ne jen při úmorném cyklování CCTVéčka jednou za film rozhoupe lustr a jednou strašlivě vrzne dveřmi. No vida, jakmile od toho odstavili unylé židácké bubukomando ve složení Orál Feli a Persil Šulimán, rázem to dostalo koule i předkožku. To však velmi překvapivě nerozdýchala zdejší kohorta nevkusných maďarských teplometů a centurie artových pražským bukvic, co tu u předchozích homodílů předváděly cákací spartakiádu, a jedinému kulantnímu pokračování hystericky kurví rejtyng.(5.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace