• Česko

Paranormal Activity: Jiný rozměr

Paranormal Activity 5

(neoficiální název)

Horor

USA, 2015, 97 min (SE: 84 min)

Gregory Plotkin

John W. Rutland

Jason Blum

Michel Aller

Scénografie:

Nathan Amondson

Kostýmy:

Lisa Lovaas

Vyvrcholení přišlo i nepřišlo..Jinak řečeno, opět otevřený konec. Podle mě už jsou tyto díly spíše jen pro fanoušky, protože čím novější díl, tím víc jdeme do minulosti a zároveň jsme v současnosti.. Prvek s kamerou a démonem jasné + neboť v předchozích dílech jsme se báli trošku jiným způsobem ( nebudu spoilerovat). Co mě trošku zklamalo bylo, že to nebylo dotažené podle mého do zdárného konce.. 60%(17.11.2015)

Musím říct, že tohle byl nejlepší díl z řady Paranormal activity a myslím si, že už by nemělo cenu dál pokračovat. Myslím si, že tenhle díl byl speciálně udělaný pro 3D, protože jsme konečně viděli ducha, zatímco v ostatních dílech jsme viděli třeba jak duch něčím hýbe nebo maximálně tak páru. Byla tady řada lekavých scén, které urychlovaly děj příběhu. Na ty, které jsem čekala jsem se mohla připravit, ale nějaké jsem vůbec nečekala. Film se mi líbil až na konec, ten mi přišel trochu přehnaný...(31.10.2015)

Netuším, co se stalo s frančízou Paranormal Activity, protože první díl byl o tom, že bubák straší a nejste v bezpečí u sebe doma v noci. Jednička byla něco nového, jednička byla super, jednička mě nadchla a zaujala. Jenže pak si někdo řekl, že se z toho koně vymlátí víc a scénáře se ujali nějací fištróni, co z toho udělali směs čarodějnictví a únosy dětí. Navíc trailer nabízel, že rodina bude přímo komunikovat s holkama přes televizi a nakonec je film o něčem úplně jiném, takže dobrá podpásovka (ovšem trailer na trojku byl taky úplně jiný než samotný film). A vůbec dalo se to na to dívat, kameru většinou nedrží epileptik s roztroušenou sklerózou, takže se na to i dobře dívá, lekačky se tam najdou, ale prostě to už není Paranormal Activity, ale parazitování na jméně.(28.12.2015)

Nejlepší díl celé pofiderní série to uznají i neutrální kritici FF. Snímek má své wtf momenty, ale to každý nový horor. Celkově jde o povedený celuloid a co se týče stylu hand cam je nad touto kontroverzní laťkou proklatě vysoko. Atmosféra je vcelku povedená a lekačky nejsou k zahození, celkově to funguje, což u PA bylo žádané zboží. Olivia Dudley má výstavní dudy, votom žádná ovšem 3D je fakt zbytečné. V tomhle díle se nudit nebudete a to jsme přece chtěli.(23.10.2015)

Lekačky jsou fajn, atmosféra víceméně taky, takže na co si stěžovat? No asi hlavně na to, že je to celé už pošesté. Čas neúprosně letí a lidé stále dál ochotně natáčejí svůj dům, ve kterém začíná strašit. Divák už z toho začíná být mírně přešlý a tak jej do sedaček kin nenažene ani když je všeho více a denní rozhovory se omezí na minimum. Série pro mě působí hodně už vyčerpaně, přestože tenhle díl patří k tomu lepšímu co nabídla. 55%(14.1.2016)

• - Jedna z rolí byla půvosně nabídnuta zpěvačce a herečce Demi Lovato. (hansel97)

• - Kdo byl v kinech při sledování filmu Paranormal Activity 4 (2012) trpělivý a díval se i na titulky, mohl po nich spatřit promo právě k tomuto filmu. (MikeCool)

• - Premiéra filmu byla posunuta až na říjen 2015 z důvodu uvedení latinského spin-offu, který šel do kin v lednu stejného roku. (SidneyP)