Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Totálně americky přehnané, jenže herci tuhle shitku táhnou o pět levelů výš, než ve skutečnosti je. Pokud by zde nehrál Gosling a Carell, tak je to trochu více za uši přitažená Rosamunde Píčer a její německé hovnoromance. Takhle je to nereálná blbost, která je nesmírně zábavná a vtipná. Jen se tvůrci opět nemuseli tak okatě postavovat za ženský pohled (já tě můžu podvést s kolegou, ty idiote, táto od mojí rodiny, ale jakmile ti jasně řeknu, že chci rozvod, vykopnu tě z tvýho baráku a ty budeš píchat jiný, tak jsi morální nula a nebudu tě už chtít nikdy ani slyšet) ..... 80%(7.1.2012)

Crazy, Stupid, Love beží v tempe amerických hollywoodských žánroviek, v štýle, ktorý zaujme, pričom rieši vzťahové peripetie úsmevným a príjemným spôsobom. Film má okrem množstva svetlých stránok aj tú, že Steve Carell tu nelezie na nervy a pohľad na Ryana Goslinga poteší každé ženské očko:)(21.11.2011)

Hřejivá romantická komedie, která těží ze sympatických postav (nikdo zde není záporák), božsky charismatického Ryana Goslinga, lehkého humoru a absurdně - ve vtipném, nikoliv trapném slova smyslu - spletitých vztahů. Životní poselství si z tohoto filmu sice neodneseme, nelze ani popřít typickou hollywoodskou vyumělkovanost, nicméně někdy i splachovací, avšak skvěle zábavný film stačí k příjemně strávenému večeru. Je škoda, že když už si tvůrci dali záležet na nadprůměrném scénáři (dějová linka obsahuje hned několik pěkných perliček) a kvalitních hercích, tak nakonec nechali všechno spláchnout natahovaným závěrem plným patetických zvratků... Crazy, Stupid, Love však i tak zůstává světlým bodem svého žánru. 7/10(24.2.2012)

• verbal

Přítomnost Štefana Carella predikovala Šílenou, stupidní kokotinu, avšak k mému překvapení se jednalo pouze o kokotinu prostou. I taková se však pyšní dvěma opravdu nechutnými primáty, a to v podobě párečku snad těch nejhnusnějších hereček, co kdy brázdily mou padesátipalcovou Sonku! Opravdu se mi místy stávalo, že jsem odporem až odvracel zrak a nestrávená večeře mi zoufale klepala na hltan! Naštěstí jsou ty dvě obludy alespoň trochu vyváženy přesladkým panem Goslingem, jemuž konečně někdo povolil rozbalit naprudko jeho metrosexuální charm. No, nemít prázdnou nádrž s estrogenem, asi bych při pohledu na něj taky zamířil za hlasitého mlaskání rukou na jih jako některé místní kikiny (viď Mařenko!) a brutálně to nadhodnotil. Průměrné vztahové sci-fi s prvky kokomedie, jehož odsouzení jsem nucen zaokrouhlit směrem dolů kvůli toho kýble páchnoucích zvratků, jenž mi byl v posledních patnácti minutách zcela nekompromisně a bez skrupulí vychrstnut do xichtu!(13.11.2011)

Život píše zatracená klišé aneb komedie hořká jako mizerná whiskey. Hej, ale zvláštní je, že Crazy, Stupid, Love vůbec mizerná není a i když je vypointovaná s tou typickou americkou nadsázkou, je vypointovaná. A to je sakra víc, než většina dnešních komedií o vtazích a vůbec o životě dokáže. Fráze je prázdná tehdy, pokud jí nenásledují činy a následují-li, pak už nejde o frázi, ale vyznání. Dan Fogelman (doposud scénárista animáků) sepsal něco, co dneska považujeme za klišé, cosi nelogickýho, co je třeba prožít, aby to fungovalo. Občas tomu ještě říkáme láska. Někdo na ní prostě zapomene, protože dovolí, aby mu zvšedněla a jiný ani netuší, že je jí schopen, dokud neprohlídne vlastní povrchnost. Jasně, kdyby měla Crazy, Stupid, Love trošku nezávislejší ráz, ubylo děsně "procítěných" monologů a celkově zůstala víc autentickou, zapsala by se nejspíš výrazněji, hlouběji. Ale vtip je v tom, že v důsledku vlastně není povrchní a pokud si to samé dokáže přiznat i její divák, tehdy nebude zklamán. A kdo ví, třeba mu i něco dojde, dřív, než bude úplně pozdě. I když Steve Carell zůstane asi navždycky 40 let panic, tady se mu podařilo odpanit nadsázku vkusně a galantně. Někdy se prostě nemusíš smát, stačí, když se usměješ a pochopíš. [final rate: 75%](4.11.2012)

• - Keď si Robbie (Jonah Bobo) vymazáva z telefónu číslo na Jessicu (Analeigh Tipton), v zozname je vidieť meno "Joye K". Joey King je herečka, ktorá stvárnila jeho sestru Molly. (U_S_O)

• - Během slavnostního zakončení základní školy muž před Calem (Steve Carell) „nahrává“ s krytem na kameře. (Pavlínka9)

• - Většina postav používá mobil značky BlackBerry, výjma Robbieho (Jonah Bobo), který používá LG, taktéž i jeho platonická láska Jessica (Analeigh Tipton), a Jacoba (Ryan Gosling), který má iPhone. (Terez_Vv)