Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Ale ale, z pana 40. letého panice se nám stal pořádnej divoch. Stačilo hodit se do gala a pár lekcí, jak ženskou správně šimrat tam kde to má ráda (ehm.., řečičky, myslím tím sladký řečičky). Báječné je, že to funguje jak v reálu (ajaj, hlavně aby to nečetla ta moje : )), tak v téhle romanci. K dokonalosti už mi chybí jen ty fajn hadry a figura, jakou má Ryan Gosling.(2.12.2011)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $84,351,197Tržby Celosvetovo $142,851,197Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,688,356 //počet predaných kusov 211,282Tržby za predaj DVD v USA $12,887,976 //počet predaných kusov 865,964Konečne niečo čo rozprúdilo moje filmové zmysli na plné obrátky!!! A to zo začiatku vypadlo ako klasicky tuctová komédia, výborne vykonštruovaný dej, ktorý krásne gradoval, skvele spracované scénky, úžasný herci, Steve Carell ma šveng a Ryan Gosling šlape na plné obrátky. /90%/(11.12.2011)

Příjemný film, který se postupem času naprosto překrásně proměňuje. Docela mě dostalo, kolik zajímavých a velkých jmen do filmu narvali. Ti snad chtějí točit pro radost, protože pochybuju, že by v romantické vztahovce zkásli kdoví kolik peněz. Každopádně nejúžasnější byl Ryan Gosling. Ten se mi vysloveně proměňoval pod očima. Nejdřív z něj byl floutek, co si sbalil každou, na kterou se podíval a pak z něj byl kluk, který se naprosto upřímně zamiloval. A všecko jsem mu věřil na sto procent. Bez něj by byl film určitě poloviční. Ale nejenom bez něj, i Steve Carell je fajn. Jenom doteď nechápu, proč se o něm mluví jako o komikovi. Zatím mě jako komik neučaroval, ale jako dobrý herec má u mě jasný křížek. Film samotný je o vztazích k těm, co máme rádi a o také o tom, že občas se tyhle vztahy promění trošičku jinak, než bychom si ve skutečnosti přáli. Byl to určitě příjemný film, ale jednou mi to stačilo.(29.12.2012)

Moc příjemné překvapení zejména pro ty, kteří dlouho prahnuli po komediálním rodinném dramatu se silnými hereckými výkony. Steve Carell, Emma Stone, Ryan Gosling, Julianne Moore, Marisa Tomei, Analeigh Tipton, Kevin Bacon nebo Jonah Bobo. Ti všichni by si nejen za svoji sehranost a věrohodnost zasloužili absolutorium. Zvlášť, když si vzpomenu na jiné kolektivní kousky, třeba instantní Na sv. Valentýna. Snímek jako takový rozhodně nepůsobí vykonstruovaně, je příjemně sebeironický, milý i trochu zalidněný, až pak naneštěstí není čas rozvíjet všechny linie (kupříkladu syn hlavního hrdiny a jeho vysněná spřízněná duše se mohla klidně vynechat). Žánr romantické komedie se holt snaží razit další cesty a možnosti. Sbíhá k látkám komplexnějším, rozvětvenějším, chce uspokojit vícero diváckých generací tím, že tu pravou/toho pravého hledá víc postav, láska si věkově nevybírá atp. Jde po srdci i bránici (nespočet skvělých a dokonale načasovaných gagů, výborná srážka všech zainteresovaných mužů) a zůstane v hlavě i dlouho po projekci. Žánr prostě pořád má co nabídnout!! Stačí se jen kapánek snažit!! PS: Ještě k těm hercům - sebevědomý nažehlený kořen Ryan Gosling je přeci jenom nejlepší (možná až škoda jeho zmoudření v druhé polovině filmu).. 80% a lehce pod vrcholem..(30.9.2011)

Příjemná sympatická romantická komedie, která je pro mne příjemným oživením po blockbusterech, hororech a Asii. Steve Carrel i Ryan Gosling vévodí, scény z baru jsou skvělé, potěší zajímavé vychytávky a triky. Highlightem je nejvtipnější scéna na garden shledání, které trhá bránici. 80%(20.6.2016)