Bláznivá, zatracená láska

Crazy, Stupid, Love.

Bláznivá, hlúpa láska

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2011, 113 min

Moc příjemné překvapení zejména pro ty, kteří dlouho prahnuli po komediálním rodinném dramatu se silnými hereckými výkony. Steve Carell, Emma Stone, Ryan Gosling, Julianne Moore, Marisa Tomei, Analeigh Tipton, Kevin Bacon nebo Jonah Bobo. Ti všichni by si nejen za svoji sehranost a věrohodnost zasloužili absolutorium. Zvlášť, když si vzpomenu na jiné kolektivní kousky, třeba instantní Na sv. Valentýna. Snímek jako takový rozhodně nepůsobí vykonstruovaně, je příjemně sebeironický, milý i trochu zalidněný, až pak naneštěstí není čas rozvíjet všechny linie (kupříkladu syn hlavního hrdiny a jeho vysněná spřízněná duše se mohla klidně vynechat). Žánr romantické komedie se holt snaží razit další cesty a možnosti. Sbíhá k látkám komplexnějším, rozvětvenějším, chce uspokojit vícero diváckých generací tím, že tu pravou/toho pravého hledá víc postav, láska si věkově nevybírá atp. Jde po srdci i bránici (nespočet skvělých a dokonale načasovaných gagů, výborná srážka všech zainteresovaných mužů) a zůstane v hlavě i dlouho po projekci. Žánr prostě pořád má co nabídnout!! Stačí se jen kapánek snažit!! PS: Ještě k těm hercům - sebevědomý nažehlený kořen Ryan Gosling je přeci jenom nejlepší (možná až škoda jeho zmoudření v druhé polovině filmu).. 80% a lehce pod vrcholem..(30.9.2011)

• Morien

Oficiálně jeden z asi pěti filmů na světě, které jsem ani nedokázala dokoukat, jak neskutečně... trapné mi připadaly. Připouštím, že nejsem ideální publikum pro romantickou komedii se špetkou drámy, ale tady bylo snad všechno špatně i stavebně a vůbec, ble.(1.10.2013)

• Flipnic

Proboha kdo takovýhle kraviny vymýšlí?? ... A proč herci chtějí hrát v takto nesmyslných "romantických - rodinných slátaninách". Je to nudné, je to zdlouhavé, zasmál jsem se dvakrát a s emocemi mi to absolutně nepohlo. Tak nevím, kde je chyba, ve mě?? ... Možná je to taky tím, že ani jeden ze zúčastněných herců není obsahem mých erotických snů, a to ani počítačově "vypravený" Gosling ...(22.10.2011)

Film, který ze mě udělal troubu a neznaboha v balení a chování se k ženám, a zároveň snímek, který se po podkopání divákova sebevědomí nebojí otočit celou svou premisu vzůru nohama a dokázat, že to vlastně celé bylo myšleno úplně jinak. Něco (důležitého) jsem si odnesl, ukápla i slza... Režisérskému duu se povedl husarský kousek, a já musím po mnoha zdejších komentářích souhlasit, že se opravdu jedná o jednu z nejlepších romantických komedií posledních let. P.S. Ryan Gosling oficiálně korunován králem vlhkých dívčích snů, nesnáším toho chlapa!(18.9.2011)

,,POMŮŽU TI ZNOVU OBJEVIT TVÉ MUŽSTVÍ. AŽ HO NAJDEME, TAK TA TVOJE ŽENA BUDE LITOVAT DNE, KDY SE ROZHODLA, ŽE TO S TEBOU VZDÁ“....... /// Vona ho má ráda a von ji nemá rád nebo von ji má rád a vona ho nemá ráda. V nejlepším případě se mají rádi voba. Nebo nemají. Nebo je jim to jedno.... to je koloběh života, kterej vede (třeba) k rozpadu manželství (furt lepší než mít rakovinu, že?). Filmy o looserských 40(a víc)tnících mají další přírůstek. Hitch pro starší a pokročilé (věkem). Žádný oplzlosti, ale ani salvy smíchu. Úsměvnej příběh o tom, že LÁSKA NENÍ VĚC, KTERÁ SE DÁ VYPNOUT. A i když mě na konci vadila ta tuna keců, dávám o jednu -sentimentální- * navíc. (Vážně si myslíte, že musíte bejt s jednou ženskou celej život?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímalo by mě, jak se u ženský projevuje krize středního věku. 2.) Ještě nejsem připravenej sbalit nějakou ženskou. 3.) Neustále googluju větu: ,,máma brečí po večerech“. 4.) Thx za titule ,,xtomas252“.(24.10.2011)