poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Režie:

Elliott Lester

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Rob Hardy

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Steven Chasman

Střih:

John Gilbert

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Je nutné hned z úvodu zmínit, že řada postav tu vystupuje bez hlubší motivace a s prapodivným chováním. Jakoby je scénárista vytáhl ze svého jiného kousku, který ležel bez povšimnutí někde zaprášený na polici. Celek tak jako detektivka absolutně neobstojí (zápletka je chatrná jako stoletá stařenka), jako akční kousek se sociálním přesahem jakbysmet (na sílu vtlačená kolegyně bojující s drogovou závislostí). Dějově je Blitz zbytečně roztříštěný, jde se na všechno až moc zhurta a to mu škodí. Pomáhá mu alespoň stylová režie, atraktivní zločinné londýnské předměstí, Jason Statham, který je pořád ten stejný Statham (což už paradoxně může někomu lézt krkem – alespoň netočí rodinné komedie, kde dostane na starosti půltucet kojenců nebo pejsanů) a Aidan Gillen, který mi jako na kole jezdící idiot do role solidně sedl. Nedotažený průměr!! Škoda..(3.2.2013)

 • nascendi
  **

  Tento film nemusel byť nakrútený, pretože sa priraďuje k filmom, ktoré si pozriete a po týždni už nemáte žiadnu istotu, či ste ho videli alebo nie. Namiesto zážitku iba konzumácia. Okrem toho nemám rád, keď ľudia na strane zákona "v záujme spoločnosti" zabíjajú viac ako vrahovia. Je to príliš džungľové na môj vkus. Rovnako však považujem za pseudohumánne púšťať zločincov na slobodu pre procesné chyby, rušiť trest smrti, dbať na to, aby poprava nebolela a Breivika strčiť do trojizbovej luxusnej cely.(5.12.2016)

 • Pepinec
  ****

  Blesk je jako neučesaná dračice, která se chová zkratkovitě, má neuspořádanej život, člověk si s ní moc nepokecá, ale zato v posteli je hotovej uragán. Říkáte si "ty vole sex dobrej, ale co jinak?", jenže pak vylezete zpod peřin a vidíte, jak ten její rozkošnickej zadek tancuje do koupelny a s úšklebkem Bruce Willise utrousíte "a koho to vlastně sere...?!"(27.7.2013)

 • Wacoslav1
  *

  Hmm sracka mam rad drsny Anglicky kriminalky a thrillery ale toto se nepovedlo po strance deje neskutecna slatanina kokotskej vrah kokotska pointa jedna hvezda za dobry prostredi vic si to nezasluhuje(30.8.2013)

 • Rex Mundi
  ****

  Archetypálny policajt verzus archetypálny psychopat. Napriek tomu, že je to samé klišé a všetko správne cielené na city, malo to gule a dobre som sa bavila :-)(15.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace