poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Režie:

Elliott Lester

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Rob Hardy

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Steven Chasman

Střih:

John Gilbert

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  ***

  Britská oldschoolovka, která bohužel vypadá jako jeden rozvleklý díl nějakého TV seriálu nebo pokus o pilot, jenž tak nějak jede a jede, zvraty jsou podivné, jednání policie taky, o magorovi nemluvím. Prostě podivné.(12.12.2011)

 • Arx
  ***

  Neurazí, nenadchne. Zkrátka film na jedno podívání, který splní svůj účel. Pokud ale nemáte Stathama moc v lásce tak se tomuto snímku spíše vyhněte. Nic zajímavějšího už v něm totiž nenajdete. 60%(7.8.2011)

 • Gilmour93
  ***

  Slabostí pro lysého pana Drtikola a krimi z londýnského prostředí jsem se nikdy netajil, ale u Blitze mě prostoduchost policejních postupů a stimul jednání většiny postav docela iritoval. Když už je film tupý, musí si to umět přiznat, jinak působí stejně nepatřičně jako Statham procházející se čtvrtí Soho v růžovém boa..(19.1.2015)

 • teutates
  ***

  Jason v tradičnej úlohe lámača ženských sŕdc, mužských kosti. Trochu netradičné krimi, ktoré každopádne neurazí, ba dokonca miestami poteší. Blitz ako slabší odvar, ehm... celkový dojem 5/10(28.8.2011)

 • Pepinec
  ****

  Blesk je jako neučesaná dračice, která se chová zkratkovitě, má neuspořádanej život, člověk si s ní moc nepokecá, ale zato v posteli je hotovej uragán. Říkáte si "ty vole sex dobrej, ale co jinak?", jenže pak vylezete zpod peřin a vidíte, jak ten její rozkošnickej zadek tancuje do koupelny a s úšklebkem Bruce Willise utrousíte "a koho to vlastně sere...?!"(27.7.2013)

 • - Předlohou k filmu se stala kniha „Blitz“ od populárního irského spisovatele krimi Kena Bruena z roku 2002. (Conspi)

 • - Spoiler: V jedné ze závěrečných scén, kdy se Tom Brant (Jason Statham) chystá zastřelit svého nepřítele, si bere od kolegy pistoli SIG. Když na něj však v záběru z profilu vystřelí, je možné všimnout si revolveru. Hned v dalším střihu má pak opět pistoli. (rossi001)

 • - Hurling - hra, o které se Brant (Jason Statham) zmíní, je irský národní sport. Hodně zjednodušeně řečeno jde o baseball na fotbalovém hřišti. Všichni hráči mají krátkou jasanovou pálku (hurley) a jejich úkolem je dopravit malý míček (sliotar) buď přímo do brány hlídané brankářem (3 body) nebo mezi tyče nad bránou (1 bod). Hráči smí sliotar chytit do ruky a udělat s ním nanejvýš čtyři kroky, poté ho musí odpálit. Hráči nenosí žádné chrániče, ale od roku 2010 jsou povinni mít helmu. Rychlostí až 150 km/h může sliotar doletět do vzdálenosti i 100 metrů, což dělá hru velmi rychlou a nebezpečnou. (Maulincio)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace