poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Režie:

Elliott Lester

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Rob Hardy

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Steven Chasman

Střih:

John Gilbert

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Britský detektivní thriller Blitz alias Blietzkrieg sází všechno dost riskantně jen a pouze na Jasona Stathama, což se tvůrcům ve výsledku tak trochu vymstilo. Jeho charisma účinkováním v hollywoodských akčních béčkách samozřejmě nevyprchalo, návratem pod mateřská křídla britského filmu dokonce trochu pookřál, když ale celá tíha snímku zbyla na něm a nepomohl mu ani silný scénář a výrazná autorská režie jako za dob Guye Ritchieho, stalo se očekávané - divák promptně zjistí, že není tím bájným Atlasem akčně detektivního žánru, neboť je pod tou tíhou očekávání dost zkroucený. Je to sympatický návrat, ale popravdě řečeno se americké herecké intermezzo vlastně ani nedalo nepřekonat, i takovýto průměrný Blitz je proti němu douškem živé vody...snad se Jason při příštím doušku zase sejde s nějakým stylovým britským režisérem...(5.8.2011)

 • Shakers
  ***

  Nič extra. Akčnú nálož nečakajte, toto je totižto Thriller. V tomto smere som bol celkom spokojný. Dej bol celkom dobrý a Jason Staham hraje postavu, ktorá je napísaná akurát naňho, ale chcelo by to dusnejšiu atmosféru, ktorú by mal Thriller mať. Tu sa lámala vďaka Stathamovím frajerinám (aj keď hlášky boli fajn) a občas ani nebola. Skrátka trošku lepší priemerný Thriller na jedno pozretie s dobrý Jasonom. 70% - 3*(23.10.2011)

 • Dever
  ****

  Akčný a drsný Jason Statham (rola ktorá mu mimochodom vždy išla) ako policajt chytajúci vraha policajtov, prečo nie? Samotný Blitz obsahuje slušnú dávku akčných scén, dobrú krimi atmosféru a pár dobrých hlášok na ktorých som sa dosť zasmial.............. Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Goose - Black Gloves (The Bloody Beetroots Remix) ,2. The Qemists - Stompbox ,3. Thunderheist - Jerk It(5.8.2011)

 • Flego
  ***

  Hláškoidný Statham, dynamická hudba, priemerná zápletka, duchaplné vyvrcholenie... Thriller z londýnskych ulíc určite stojí za pozretie. Škoda, že len prefrčí hlavou a hotovo. V poslednom čase filmom, ktoré ťahá len Statham, chýba povestný krôčik, aby neboli len obyčajnou priemernou záležitosťou.(16.8.2011)

 • castor
  ***

  Je nutné hned z úvodu zmínit, že řada postav tu vystupuje bez hlubší motivace a s prapodivným chováním. Jakoby je scénárista vytáhl ze svého jiného kousku, který ležel bez povšimnutí někde zaprášený na polici. Celek tak jako detektivka absolutně neobstojí (zápletka je chatrná jako stoletá stařenka), jako akční kousek se sociálním přesahem jakbysmet (na sílu vtlačená kolegyně bojující s drogovou závislostí). Dějově je Blitz zbytečně roztříštěný, jde se na všechno až moc zhurta a to mu škodí. Pomáhá mu alespoň stylová režie, atraktivní zločinné londýnské předměstí, Jason Statham, který je pořád ten stejný Statham (což už paradoxně může někomu lézt krkem – alespoň netočí rodinné komedie, kde dostane na starosti půltucet kojenců nebo pejsanů) a Aidan Gillen, který mi jako na kole jezdící idiot do role solidně sedl. Nedotažený průměr!! Škoda..(3.2.2013)

 • - Spoiler: V jedné ze závěrečných scén, kdy se Tom Brant (Jason Statham) chystá zastřelit svého nepřítele, si bere od kolegy pistoli SIG. Když na něj však v záběru z profilu vystřelí, je možné všimnout si revolveru. Hned v dalším střihu má pak opět pistoli. (rossi001)

 • - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)

 • - Předlohou k filmu se stala kniha „Blitz“ od populárního irského spisovatele krimi Kena Bruena z roku 2002. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace