Blesk

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman

"NĚCO MI ŘÍKÁ, ŽE TENHLE PŘÍPAD ZůSTANE NEVYŘEŠENÝ." Statham s hláškami na rtech mlátící a šikanující nejrůznější póvl vs zábavný, až jokerovsky vykořeněný a trhlý vrah poldů (Aidan Gillen napravuje rozpačitý dojem z jeho záporáka ve 12 KOLECH). Řemeslně zdatná a navýsost sympatická a pohodová britská kriminálka.(24.11.2012)

Začátek libovej a Stéťa mě tady krapet připomínal Posledního skauta. Nesral se s tím chlapec, chlastal a to co Jasonovi chybí do Bruce v herectví a cynickým ušklebku nahrazoval drsností. Filmek se nám postupně trošku zažvejkává, ale pořád dobrý. Utíkalo to svižně, pár hlášek to taky mělo ("Irskou:" "Chcete jí s ledem?" "Nebuď směšnej." ) a finále jsem si fakt vychtunal, jaký sraní s tím pořád, takovýhle tečky jsou beztak nejlepší.(7.6.2013)

Blesk je jako neučesaná dračice, která se chová zkratkovitě, má neuspořádanej život, člověk si s ní moc nepokecá, ale zato v posteli je hotovej uragán. Říkáte si "ty vole sex dobrej, ale co jinak?", jenže pak vylezete zpod peřin a vidíte, jak ten její rozkošnickej zadek tancuje do koupelny a s úšklebkem Bruce Willise utrousíte "a koho to vlastně sere...?!"(27.7.2013)

Docela drsná kriminálka s ještě drsnějším Stathamem v roli policajta (něco jako drsný harry) který neustále hláškuje. Za toho taky dávám tu čtvrtou. Hudba tomu dodávala šmrnc a příběh byl spíš honička na vraha s dobrým spádem. Mě se to libilo když se dotoho děje vžijete tak vás to bude bavit :)(28.4.2012)

• Fr

,,POTŘEBUJEME TĚ V SMITHFIELDU, BRANTE. ZRANĚNÝ POLICISTA. MÁME NA TOM VŠECHNY, VYRAŽ A NEMLUV S NOVINÁŘI“...,,PANE?“...,,DÁVÁM TI ŠANCI, BRANTE“..... /// Představte si, že jdete po ulici a narazíte na tři týpky s noži na koberce. S řezáním koberců ale nemají nic společnýho. Chtějí vaši peněženku. A možná i ty zlatý hodinky... vezmete klacek a ukážete jim, že pro zmrdy není ve vašem životě místo. Jste totiž Tom Brant. Detektiv seržant BRANT, něco jako legenda.... Nějak mi to k němu nepasuje. Stejně tak ,,kydy“, který vypouští z držky. Ale jinak je to dobrej chlap. V žilách mu koluje irská krev řízlá tou keltskou, což z něj dělá nepředvídatelnýho. A to se hodí, protože zrovna nějakej vyšinutej krypl začíná vraždit policajty. Postavy jsou kapku trotlovatý a trotlují čím dál víc (až bych řekl, že jsou to debilové). Všichni víme – i policajti – kdo je vrah a nic. Já nic. Voni nic. Jedinej bezďák si myslí, že je pán zasranýho vesmíru. V 60tý minutě to vypadá na konec. Není. Škoda! Dramatická honička ,,dvojkou“ (jako pěšky) jen dokazuje, že příběh nejenže není moc chytrej, ale ani akční. Jen exhibice J.Stathama, smutnýho a drsnýho chlápka. A FORENZNÍ JE TAKY V PRDELI! Kdo s čím zachází, tím taky schází....tenhle scénář psal novej Ezop! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak vypadá hokejka na irskej hurling. 2.) Jsem sběratel. Hovno Michaela Jacksona je mým snem. 3.) Vyhledávám filmy, kde umře skinhead. 4.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(1.8.2011)

• - Spoiler: V jedné ze závěrečných scén, kdy se Tom Brant (Jason Statham) chystá zastřelit svého nepřítele, si bere od kolegy pistoli SIG. Když na něj však v záběru z profilu vystřelí, je možné všimnout si revolveru. Hned v dalším střihu má pak opět pistoli. (rossi001)

• - Hurling - hra, o které se Brant (Jason Statham) zmíní, je irský národní sport. Hodně zjednodušeně řečeno jde o baseball na fotbalovém hřišti. Všichni hráči mají krátkou jasanovou pálku (hurley) a jejich úkolem je dopravit malý míček (sliotar) buď přímo do brány hlídané brankářem (3 body) nebo mezi tyče nad bránou (1 bod). Hráči smí sliotar chytit do ruky a udělat s ním nanejvýš čtyři kroky, poté ho musí odpálit. Hráči nenosí žádné chrániče, ale od roku 2010 jsou povinni mít helmu. Rychlostí až 150 km/h může sliotar doletět do vzdálenosti i 100 metrů, což dělá hru velmi rychlou a nebezpečnou. (Maulincio)

• - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)