poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Režie:

Elliott Lester

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Rob Hardy

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Steven Chasman

Střih:

John Gilbert

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Jason Statham a jeho naprosto typická role drsňáka bez citů, názorů, myšlenek. No, prostě bez ničeho. Jenže ve filmu, který v sobě skrývá typickou Anglii. Jen škoda, že chvílemi je to dost nuda, kterou zachraňuje naprosto s přehledem muzika. Dělá z unylé kriminálky vcelku živý příběh, který ale pokaždé Jason jasně utne. Kurýr byl film, kde se Jason ukázal. Od té doby, jako když by mu k tomu jeho hraní něco chybělo. Ale co?(27.8.2012)

 • predators
  ***

  Určitě nejsem jediný, koho při sledování Blitze napadne, že tady máme co dočinění s plagiátem Smrtonosné pasti. I když, co se týká kvalitativní náplně, má k ní hodně daleko. Statham sice ze sebe chrlí drsné a vtipné hlášky, ale není to prostě ono. Taky akce není tolik, jak bych čekal. Záporák i celá policejní eskadra nehráli špatně, ale scénáristicky nedostali tolik prostoru, abych se mi vryli do paměti. Blitz uspokojí diváka dychtícího po nenáročné krimi honičce. 60%(30.7.2011)

 • Dever
  ****

  Akčný a drsný Jason Statham (rola ktorá mu mimochodom vždy išla) ako policajt chytajúci vraha policajtov, prečo nie? Samotný Blitz obsahuje slušnú dávku akčných scén, dobrú krimi atmosféru a pár dobrých hlášok na ktorých som sa dosť zasmial.............. Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Goose - Black Gloves (The Bloody Beetroots Remix) ,2. The Qemists - Stompbox ,3. Thunderheist - Jerk It(5.8.2011)

 • 3DD!3
  ****

  Škoda těch dějových lapsů (a zbytečné linie s černou feťačkou), ale britové už holt s tímhle mívají problémy. Vynahrazují si to však jinými kvalitami. Třeba, že Jasonovi dají volnou ruku v potírání zločinu v Londýně. Brant je skvělá postava, nejde si ho nezamilovat, i když jde o stou variaci na drsného detektiva. Pocit spokojenosti se závěrečného (ne)vyřešení případu tahá BLITZ nahoru. Tohle mládenci... je hokejka na irský hurling.(31.7.2011)

 • Isherwood
  *

  Postavy bez pořádné motivace, jejichž chování je občas na hranici debility (Gillenův záporák), se pohybují v kriminálce, která trailerem lákala na slibné téma a áčkové herce. Nebýt jich, plus nadupaného soundtracku a hlášce o FB, prošumělo by to i jako laciná televizní detektivka.(2.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace