poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Režie:

Elliott Lester

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Rob Hardy

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Steven Chasman

Střih:

John Gilbert

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ***

  Britský detektivní thriller Blitz alias Blietzkrieg sází všechno dost riskantně jen a pouze na Jasona Stathama, což se tvůrcům ve výsledku tak trochu vymstilo. Jeho charisma účinkováním v hollywoodských akčních béčkách samozřejmě nevyprchalo, návratem pod mateřská křídla britského filmu dokonce trochu pookřál, když ale celá tíha snímku zbyla na něm a nepomohl mu ani silný scénář a výrazná autorská režie jako za dob Guye Ritchieho, stalo se očekávané - divák promptně zjistí, že není tím bájným Atlasem akčně detektivního žánru, neboť je pod tou tíhou očekávání dost zkroucený. Je to sympatický návrat, ale popravdě řečeno se americké herecké intermezzo vlastně ani nedalo nepřekonat, i takovýto průměrný Blitz je proti němu douškem živé vody...snad se Jason při příštím doušku zase sejde s nějakým stylovým britským režisérem...(5.8.2011)

 • oje
  ***

  Film se jednoznačně nestylizuje ani do akčního nářezu, kde by Statham tříštil kosti na potkání, ani do kriminálky, která by nutila lámat si hlavu nad vrahovou identitou. S oběma motivy pracuje na půl plynu a hlavně brzké odkrytí kriminální zápletky dělá z filmu utahanou vyšetřovatelskou rutinu. Z chladného průměru se několika nápady vymaní až v posledních minutách. Ani to však celkový dojem nezachrání a Blitz zůstává další šedou miškou mezi policejními filmy.(9.9.2011)

 • B!shop
  ****

  Vsichni tu na to kydaj hnuj, ale popravde receno, docela me svrbel prst na 5*. Statham tentokrat neni ve svy akcni poloze, takze tu nehazi salta a nerozkopava hromady smejdu, coz ale neznamena, ze by nejak vymeknul. Prave naopak, jeho drsnej polda je naprosto perfektni, sem tam utrousi nejakou super cool hlasku a nema problem si poradit s partou smejdu hokejkou a to jeste ani nezacnou uvodni titulky filmu. Jinak pribeh je prekvapive docela zajimavej, respektive rozbehne se tu nekolik vedlejsich linii, takze to celkove pusobi docela komplexnim dojmem. Co se tyce zaporaka, to je sice takovy hovado, ktery vypada, ze mu Jason naplaca a pude brecet do kouta, ale tak nejak mi tam sednul. Takze celkove hodne povedena kriminalka s perfektnim Stathamem a sviznou rezii, ktera se neboji nejakyho toho drsnejsiho zaberu, takze o krev, mrtvoly a nadavky neni nouze a me to hodne prijemne prekvapilo. Lepsi 4*.(10.8.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Občas mívám pocit, že si z filmu odnáším něco poněkud jiného, než bych měl. Například z tohoto snímku bych si patrně měl odnést fajn pocit z toho, že zkušení, hláškující a vlastní verzi trestního práva aplikující detektivové ještě nevymřeli, ale ono se jich urodí několik do roka, takže zase taková událost to není. Avšak možnost nákupu zaručeně pravého "hovna Michaela Jacksona" přes eBay považuji za skutečné rozšíření mých životních obzorů.(29.5.2012)

 • teutates
  ***

  Jason v tradičnej úlohe lámača ženských sŕdc, mužských kosti. Trochu netradičné krimi, ktoré každopádne neurazí, ba dokonca miestami poteší. Blitz ako slabší odvar, ehm... celkový dojem 5/10(28.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace