Blesk

Steven Chasman

John Gilbert

Kostýmy:

Suzie Harman

Nečekal jsem, že mě někdy bude Statham takhle prudit, jako je tomu u Blitz.(10.9.2011)

Film se jednoznačně nestylizuje ani do akčního nářezu, kde by Statham tříštil kosti na potkání, ani do kriminálky, která by nutila lámat si hlavu nad vrahovou identitou. S oběma motivy pracuje na půl plynu a hlavně brzké odkrytí kriminální zápletky dělá z filmu utahanou vyšetřovatelskou rutinu. Z chladného průměru se několika nápady vymaní až v posledních minutách. Ani to však celkový dojem nezachrání a Blitz zůstává další šedou miškou mezi policejními filmy.(9.9.2011)

Stathamovo charisma a hlášky zdařile zakrývají středně tupý scénář tohoto jinak fádního thrilleru s ubohým záporákem.(15.9.2012)

Najprv to začalo naozaj gayovsky, kedˇ tam zmlátil tých zmrdíkov tou hokejkou. Dal som PAUSE, aby som si ešte rýchlo pozrel, kto tu hrá a kedˇ som si v komente gaya verbala ešte navyše prečítal, že tam hrá jeho obľúbený herec , ktorý ztvárňuje práve takéto thermo postavy , tak som tomu skoro uveril. Nič také! Naopak som veľmi rád, že vytvorili nezvyčajnú dvojku detektívov- jeden alkáč, jedna homokláda, pretože tie hlášky fuckt nemali chybu. A dať jednu menšiu roličku Beckhamovi a jeho trtkačke tiež myslím, že bola trefa do čierneho !(3.8.2011)

Zas další stathamovka. Co byste chtěli, tentokrát jako polda v Británii. Zase všechny vymlátí.(25.12.2014)