Blesk

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman

Docela drsná kriminálka s ještě drsnějším Stathamem v roli policajta (něco jako drsný harry) který neustále hláškuje. Za toho taky dávám tu čtvrtou. Hudba tomu dodávala šmrnc a příběh byl spíš honička na vraha s dobrým spádem. Mě se to libilo když se dotoho děje vžijete tak vás to bude bavit :)(28.4.2012)

Britský detektivní thriller Blitz alias Blietzkrieg sází všechno dost riskantně jen a pouze na Jasona Stathama, což se tvůrcům ve výsledku tak trochu vymstilo. Jeho charisma účinkováním v hollywoodských akčních béčkách samozřejmě nevyprchalo, návratem pod mateřská křídla britského filmu dokonce trochu pookřál, když ale celá tíha snímku zbyla na něm a nepomohl mu ani silný scénář a výrazná autorská režie jako za dob Guye Ritchieho, stalo se očekávané - divák promptně zjistí, že není tím bájným Atlasem akčně detektivního žánru, neboť je pod tou tíhou očekávání dost zkroucený. Je to sympatický návrat, ale popravdě řečeno se americké herecké intermezzo vlastně ani nedalo nepřekonat, i takovýto průměrný Blitz je proti němu douškem živé vody...snad se Jason při příštím doušku zase sejde s nějakým stylovým britským režisérem...(5.8.2011)

• Ded@M@tes

Působí to tak obyčejně, kvalita zamrzlá na jisté úrovni, která není špatná, ale moc nenabízí. Filmu pomohl maximálně jen Jason Statham. ( Hodnocení: 4/10 )(15.5.2012)

Nečekal jsem, že mě někdy bude Statham takhle prudit, jako je tomu u Blitz.(10.9.2011)

Nič extra. Akčnú nálož nečakajte, toto je totižto Thriller. V tomto smere som bol celkom spokojný. Dej bol celkom dobrý a Jason Staham hraje postavu, ktorá je napísaná akurát naňho, ale chcelo by to dusnejšiu atmosféru, ktorú by mal Thriller mať. Tu sa lámala vďaka Stathamovím frajerinám (aj keď hlášky boli fajn) a občas ani nebola. Skrátka trošku lepší priemerný Thriller na jedno pozretie s dobrý Jasonom. 70% - 3*(23.10.2011)

• - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: V jedné ze závěrečných scén, kdy se Tom Brant (Jason Statham) chystá zastřelit svého nepřítele, si bere od kolegy pistoli SIG. Když na něj však v záběru z profilu vystřelí, je možné všimnout si revolveru. Hned v dalším střihu má pak opět pistoli. (rossi001)

• - V USA sa film v kinách vôbec nepremietal, premiéru mal iba na DVD a Blu-ray. (m.a.t.o.)