Chlupatá odplata

Pomsta chlpáčov

Chlpatá odplata

Komedie / Rodinný

USA / Spojené arabské emiráty, 2010, 87 min

V této bláznivé rodinné komedii hraje Brandon Fraser developera, který v Rocky Springs vede výstavbu obchodního komplexu pro bohatého asijského podnikatele, který lživě tvrdí, že jde o ekologický projekt. Problém je v tom, že projekt má být vybudován na území lesní rezervace, a to se ani trochu nelíbí lesním zvířátkům, které svůj milovaný les nehodlají dát zadarmo. Vykácením lesa by totiž přišli o svůj domov. Od té chvíle začnou zvířátka tropit naschvály a ztrpčovat rodině Sandersových (Fraser, Shieldsová, Prokop) život všemi možnými i nemožnými způsoby, až do závěru s morálně ekologickým poselstvím. Tvůrci naštěstí diváka ochudili o "vymoženost", že zvířata nemluví lidskou řečí (i když sova v závěru přece jen lidským hlasem promluví) a s řídkým scénářem se pokusili dělat zázraky v podobě chrlení, pokud možno, infantilních a trapných gagů v každém druhém záběru. V praxi to znamená, že po většinu filmu dělá Brandon Fraser před kamerou šaška, různě se pitvoří, někam padá, popřípadě před nějakým zvířetem prchá a dost často to taky pěkně schytá. Zdatně mu sekunduje jeho filmová manželka Brooke Shields, která si ze sebe v závěrečných titulcích také udělá legraci a uvidíme ji, jak paroduje svou postavu v Modré laguně, nebo nám předvede Britney Spears. Jasně, Chlupatá odplata je komedií z kategorie velmi infantilní a silně předvídatelná, ale asi víc nikdo od ní nečekal. 50%(11.10.2010)

• korbitch22

Co to?Režisér vynikajících Nebezpečných Známostí zřejmě bere opravdu tvrdý fet.Brendan Fraser,je tu neskutečně obtloustlí,pitvořící se a evidentně nechápe,jak se může herec s jeho talentem,propadnout tak hluboko.Ve filmu není ani náznak nějaké logiky,návaznosti scén nebo snad celystvého příběhu.Což bych od Kumblea fakt nečekal.Nevtipný humor,laciné efekty,moralizující eko sračka.Škoda,to téma úplně blbé není,jen je zoufale trapně natočené.ty 2 vtipy s mývalem to nezachrání.(31.1.2011)

• Adam Bernau

Máte legraci? Já mám nenávist. Vychcípejte všichni, pak teprve se budu smát.(27.8.2012)

• PinokKio

Pár minut po shlédnutí marně přemýšlím, co mi tenhle biják dal. Spíš vzal .. ale naštěstí jen hodinu a půl. Přesto, Brendan Fraser je asi spokojenej, což je vidět na jeho panděru, kdysi krásné děvčátko Brooke Shields se nám vrátila do Modré laguny a Cypress Hill raději před koncem utíkají. Ovšem kdyby mi bylo sedm ..(10.9.2010)

Dival jsem se na to s detmi a musim rict ,ze film skvele trefil svou cilovou skupinu a deti se smali po celou dobu.Proto osobni hodnoceni vypoustim a musim dat za uspech u svych divaku 4.Ja jsem si odtud pouze odnesl poznatek ,ze Brooke Shields je i ve svych letech stale k nakousnuti.(6.9.2010)