Netvor

Susan Cartsonis

Scénografie:

Rusty Smith
  • Ellesime

Vcelku průměrný film, ale jen do doby, než ona přišla k němu. A to, jak se k němu dostala, bylo tak přitažené za vlasy, že jen těžko uvěřit tomu, že takovou blbost vůbec někdo napsal. Od té doby to šlo s příběhem, s představiteli i s chemií mezi nimi z kopce, až to skončilo někde v propasti. Nevím, co mi vadilo víc, jestli nedomyšlený scénář, nebo toporný hlavní představitel (Vanessa celkem ušla a Mary-Kate se mi vyloženě líbila :)) ), nebo že to mezi nimi vůbec nefungovalo, a když mu řekla onu důležitou větu, byla jako pěst na oko. Jejich sbližování, o kterém příběh vlastně celý byl, se dalo udělat úplně jinak, uvěřitelně a romanticky. Ale bohužel, i kreslení Kráska a Zvíře mezi sebou měli víc jiskření, než tito dva. Nic moc, potenciál měl příběh větší.(20.5.2013)

Moderní teen variace na Krásku a zvíře je příjemnou záležitostí a jako podnět pro ženy si trochu zasnít funguje nečekaně skvěle. Po přečtení obsahu asi nikdo neočekával prudce inteligentní film s šokujícím vyústěním. První - nečekaně ponurá! - polovina mě neskutečně překvapila a myslela jsem, že to bude na jasných pět hvězdiček. Osamělost a izolovanost "Lovce" byla vystihnuta dokonale. Jeho smutné putování New Yorkem mě bavilo. Pak se ale film přehoupl do druhé poloviny, kde s příchodem slečny "I miss my lyf" všechno tak nějak ztratilo svou hloubku a kouzlo a film začal být až moc odlehčený, vtipný, klišé. Vanessa, to je kapitola pro sebe. Jednoduše splnila do puntíku moji představu hloupoučké husičky, jakou hraje snad všude. Každopádně je "Beastly" docela fajn zpestřením mezi obdobnými sladáčky a Alex Pettyfer, ten je prostě... vrrrrr za každých okolností. A ne že ne. Mimochodem vizuál byl z jako opravdu nadprůměrného filmu. Time lapse NY mi v hlavě utkví na dlouhou dobu.(6.3.2014)

• viperblade

Překvapení se nekoná, Beastly je podprůměrný film, který se veze na vlně Twilight (dáme tam jednoho hezouna, který má problém a chce dostat jednu holku). Akorát on není upír, ale zrůda, potom, co ho promění čarodějnice (WTF?), kterou hraje jedna z Olsenových dvojčat. Nebudu se zde zbytečně rozepisovat, protože tenhle film je tak hloupý, že si to nezaslouží. Jednu hvězdu dávám za Vanessu, na kterou se hodně dobře dívá a která IMHO není zas takové dřevo a druhou dávám za dokonalého učitele Neila Patricka Harrise. Vše ostatní je vcelku na nic, takže je jen štěstí, že film má kratší stopáž. 40 %.(26.6.2011)

• rikitiki

Snímek, který by bylo nejlepší sledovat pod vlivem. Prudké skoky v ději totiž připomínají alkoholikovo přerývané vnímání času a výpadky paměti. Pokud by se opilec podíval na tenhle film, zřejmě by to v něm vyvolalo pocit, že jeho rozumové schopnosti jsou ještě narušenější, než si myslel. Což by ho mohlo natolik zarazit, že by začal uvažovat o abstinenci. A jedině v tomhle by snímek Netvor mohl být přínosem. _______ Příběh Krásky a Zvířete přenesený do současného New Yorku je slabota a to i ve srovnání s původní francouzskou pohádkou, která je napínavá a podprahově i dost sexuálně nabitá. Tady máme v roli Netvora unylého bloňďáčka, který se kletbou změní v poněkud drsnějšího mladíka s nějakým tím piercingem a tetováním. Takže žádné zvíře s tesáky, ale punkový nebo metalový týpek, který by o lásku nemusel nijak zvlášť usilovat, protože je dost holek, které na takové typy letí. Jenomže udělat ho opravdu odpudivého, to si tenhle snímek netroufl, protože něžné divačky přece musí mít s Netvorem soucit, že? Kdo jiný by pak na to chodil do kina! _____ Ještě větší průšvih než zroztomilení Zvířete je děj. Docela solidní byl nápad, proč v současné době otec vydá Krásku zvířeti a proč ona musí zůstat v jeho "zakletém zámku". Ale jinak režii i scénáři naprosto schází vyprávěčské schopnosti, a tak se o spoustě věcí jen mluví. KOUSEK DĚJE Krásný blonďáček je zlý, strašně zlý, všichni to vědí, ale jeho zloba se projeví jen pár nejapnými poznámkami. Kráska ho tajně miluje, a ač s ním nikdy nepromluvila ani slovo, ví, že je ve skutečnosti dobrý, ach tam moc dobrý. Mladík se stane Netvorem a otec (!) se s ní vzápětí nadobro rozejde. Netvor vezme pod svá ochranná křídla Krásku a - HOP SKOK - po jedné probděné noci se zamiluje i ona do něj. _____ Zkratkovitý pitomý děj sebral příběhu veškeré kouzlo a napětí a udělal z něj hloupoučkou vyprávěnku pro puberťáky.(8.3.2014)

Horor??? Čo v tom bolo hororové, prosím? Ale no dobre, rozprávka prerobená pre teenegerskú časť divákov. Presne na mieru. Fešný Alex a už je tam film. Okrem toho, že prvých niekoľko minút asi 20 sa mi to zdalo priveľmi rýchle, nakoniec to prešlo do celkom príjemného filmového zážitku, pri ktorom sa určite nudiť nebudete. Neil Patrick Harris mi pripadal akobz ho vytrhli s HIMYM a strčili ho sem, len mu povedali, že je slepý a že má troška ubrať. Ale za to, že ho zbožňujem 10% naviac. 60%(8.5.2011)