Netvor

Susan Cartsonis

Scénografie:

Rusty Smith
  • rikitiki

Snímek, který by bylo nejlepší sledovat pod vlivem. Prudké skoky v ději totiž připomínají alkoholikovo přerývané vnímání času a výpadky paměti. Pokud by se opilec podíval na tenhle film, zřejmě by to v něm vyvolalo pocit, že jeho rozumové schopnosti jsou ještě narušenější, než si myslel. Což by ho mohlo natolik zarazit, že by začal uvažovat o abstinenci. A jedině v tomhle by snímek Netvor mohl být přínosem. _______ Příběh Krásky a Zvířete přenesený do současného New Yorku je slabota a to i ve srovnání s původní francouzskou pohádkou, která je napínavá a podprahově i dost sexuálně nabitá. Tady máme v roli Netvora unylého bloňďáčka, který se kletbou změní v poněkud drsnějšího mladíka s nějakým tím piercingem a tetováním. Takže žádné zvíře s tesáky, ale punkový nebo metalový týpek, který by o lásku nemusel nijak zvlášť usilovat, protože je dost holek, které na takové typy letí. Jenomže udělat ho opravdu odpudivého, to si tenhle snímek netroufl, protože něžné divačky přece musí mít s Netvorem soucit, že? Kdo jiný by pak na to chodil do kina! _____ Ještě větší průšvih než zroztomilení Zvířete je děj. Docela solidní byl nápad, proč v současné době otec vydá Krásku zvířeti a proč ona musí zůstat v jeho "zakletém zámku". Ale jinak režii i scénáři naprosto schází vyprávěčské schopnosti, a tak se o spoustě věcí jen mluví. KOUSEK DĚJE Krásný blonďáček je zlý, strašně zlý, všichni to vědí, ale jeho zloba se projeví jen pár nejapnými poznámkami. Kráska ho tajně miluje, a ač s ním nikdy nepromluvila ani slovo, ví, že je ve skutečnosti dobrý, ach tam moc dobrý. Mladík se stane Netvorem a otec (!) se s ní vzápětí nadobro rozejde. Netvor vezme pod svá ochranná křídla Krásku a - HOP SKOK - po jedné probděné noci se zamiluje i ona do něj. _____ Zkratkovitý pitomý děj sebral příběhu veškeré kouzlo a napětí a udělal z něj hloupoučkou vyprávěnku pro puberťáky.(8.3.2014)

Vanessa Hudgens, Mary-Kate Olsen, Alex Pettyfer a Neil Patrick Harris v jednom filmu? Lze vůbec vybrat divnější obsazení? Možná díky tomu jsem se na ten film už dlouho těšila, i když jsem se docela bála. Ale překvapivě pro mě to docela fungovalo. No byla to Kráska a zvíře pro teenagery, ve stylu romantických komedií. A víte co? Mě to naprosto nevadilo,ba naopak se mi do docela dost líbilo. Jen mě nepřestane štvát, že je tam Alex většinu filmu jen jako Beast, začáteční záběry na jeho polonahé tělo mi ke štěstí zcela nestačili. 4* Btw. A Neil byl naprosto úžasnej.(27.7.2011)

• maddy

Najväčšia hovädina akú som mal tento rok možnosť vidieť .. primitívné v každom a jednom ohľade, či už je to otrasný scénar alebo nelogické chovanie postáv, otrepaný príbeh, ktorý sa v podstate nehne veľmi z miesta, navyše sto krát videné klišé na variáciu Kráska a zviera bez štipky inovácie (pritom z toho išlo vytrieskať oveľa viac, nápady sa priam ponúkali!). Prúser roka 2011 = 1* za výborné masky a triezvu stopáž (cca. 80 min), ale keď Vám je viac ako desať, tak ruky preč!(13.6.2011)

Moderní teen variace na Krásku a zvíře je příjemnou záležitostí a jako podnět pro ženy si trochu zasnít funguje nečekaně skvěle. Po přečtení obsahu asi nikdo neočekával prudce inteligentní film s šokujícím vyústěním. První - nečekaně ponurá! - polovina mě neskutečně překvapila a myslela jsem, že to bude na jasných pět hvězdiček. Osamělost a izolovanost "Lovce" byla vystihnuta dokonale. Jeho smutné putování New Yorkem mě bavilo. Pak se ale film přehoupl do druhé poloviny, kde s příchodem slečny "I miss my lyf" všechno tak nějak ztratilo svou hloubku a kouzlo a film začal být až moc odlehčený, vtipný, klišé. Vanessa, to je kapitola pro sebe. Jednoduše splnila do puntíku moji představu hloupoučké husičky, jakou hraje snad všude. Každopádně je "Beastly" docela fajn zpestřením mezi obdobnými sladáčky a Alex Pettyfer, ten je prostě... vrrrrr za každých okolností. A ne že ne. Mimochodem vizuál byl z jako opravdu nadprůměrného filmu. Time lapse NY mi v hlavě utkví na dlouhou dobu.(6.3.2014)

už som videla aj väčšiu kravinu a vydržala do konca ... a tu som vydržala do konca, lebo pre Alexa mám ja takú nejakú slabosť a vlastne aj muzika bola super ... Vanessa sa celý film tvárila ako "božiemuky" ...(11.9.2013)

• - Do role Kylea byl zvažován Robert Pattinson. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Zac Efron byl jedním z kandidátů na roli Kylea. (Kroup4)

• - Natáčalo sa v kanadskom meste Montreal. (Niles)