Irská odplata

Perrier's Bounty

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Irsko / Velká Británie, 2009, 88 min

• Thomick

Výlev za výlevem, nadávka za nadávkou, bouchačka se tasí u příležitosti každý pitomosti ... a to vesměs jen tak z prdele (já vážně čekal až do konce, jestli se pro to najde ňákej vyšší smysl, ale ono ani ne). Jako natočit to Amíci, tak si normálně myslim, že snad Iry parodujou. Takhle opravdu netušim, co to jako mělo - for fock's sake - všecko znamenat?! "Irská odplata" po projetí odšťavňovačem a absolvování odtučňovací kůry; to možná. Víc ani ťuk.(19.6.2013)

Úplně tuctové to tedy nebylo, ale chybělo tomu něco, co Britové a Irové ve filmech umí..!! :-((22.7.2013)

S pejskařama nebude nikdo vyjebávat! Perrierova odplata je komedie. Seriózně si to dokáži představit jako povedenou divadelní hru, která vznikne do nějakých pěti let v Anglii. Černý humor, peprné hlášky, pozoruhodné panoptikum gangsterských postaviček... je to prostě zábava. Zde ale veškeré klady končí (možná ještě několik dobrých hereckých výkonů, hudba), protože tenhle snímek jako okénková předváděčka docela nudí a zklamává. Nevím, ta divadelní prkna by tomu asi slušela víc, několik vtipných scének k tomu přímo vybízí. Takže jako taková milá televizní jednohubka OK, ale nějakou větší důležitost film postrádá. Shlédnuto kvůli Cillianovi.(26.9.2010)

Ano, dějově je Irská odplata možná průměrný počin, který ze všeho nejvíce vypadá jako adaptace nějaké krátké povídky, jejíž autor se nechal inspirovat atmosférou oblíbených filmů... Jenže díky fan(t)a(s)tickému Jimu Broadbentovi a vpravdě originálnímu vypravěči s hlasem Gabriela Byrna nakonce čtvrtou hvězdu přece jenom přihodím. Příjemné pokoukání.(27.5.2012)

No jako nebylo to vyloženě špatné na to že evropské filmy nemusím tohle bylo docela dobré. Bohužel jsem ale čekal něco víc jako V Bruggách tohle bylo méně akční a méně hlášek a Murphy nebyl tak výrazný. Akce tam je opravdu minimum a to jen na konci kdy sejme dva chlápky golfovou holí žádný kulervoucí akčnák nečekejte ;)(13.9.2012)