Irská odplata

Perrierova odplata

(festivalový název)

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Irsko / Velká Británie, 2009, 88 min

S pejskařama nebude nikdo vyjebávat! Perrierova odplata je komedie. Seriózně si to dokáži představit jako povedenou divadelní hru, která vznikne do nějakých pěti let v Anglii. Černý humor, peprné hlášky, pozoruhodné panoptikum gangsterských postaviček... je to prostě zábava. Zde ale veškeré klady končí (možná ještě několik dobrých hereckých výkonů, hudba), protože tenhle snímek jako okénková předváděčka docela nudí a zklamává. Nevím, ta divadelní prkna by tomu asi slušela víc, několik vtipných scének k tomu přímo vybízí. Takže jako taková milá televizní jednohubka OK, ale nějakou větší důležitost film postrádá. Shlédnuto kvůli Cillianovi.(26.9.2010)

Úplně tuctové to tedy nebylo, ale chybělo tomu něco, co Britové a Irové ve filmech umí..!! :-((22.7.2013)

CITÁT - Tak se v klidu natáhněte a sledujte. Ty kecy, které uslyšíte maj totiž svůj smysl.............. Spousta Irských keců, Irského humoru a Irských dluhů. A jeden takový dluh je základem tohoto příběhu. CITÁT - Ukradla mi jí, aby se mohla zabít............ DIALOG: MICHAEL (Cillian Murphy) - Chtěla se zabít. Proto měla zbraň. JIM (Jim Broadbent) - Ty jsi se chtěla zabít? BRENDA (Jodie Whitaker) - Ano. JIM - To nerad slyším. A víš, že já umírám na rakovinu? MICHAEL - Jóóó, máte spoustu společnýho! A teď už, kurva, držte huby!!!!!...................... Následná scéna "otec a syn při společné práci" určitě každého rozesměje. Scéna je prostě boží. CITÁT - Sledujete mě pořád? Chápete,.................. Už jsem se zmínil, že film je částečně vyprávěn? Ano je tu neznámá třetí osoba v roli vypravěče a sem tam vstupuje do příběhu. Patří ji i můj úvodní citát. CITÁT - Jak chcete. Ale ještě než tento příběh skončí, bude to pěkně bolet.............. Je to dobrý a já se bavil. Sice to končí několika pohřby, ale to se přece, kurva, dalo čekat. Ale nebojte, zas tak tragické to není. CITÁT - Já jsem taky do vašeho pohřbu nekecal................ Po tomhle filmu získáte pocit, že přeci jen nejsme sami v tomhle velkým Vesmíru. Ve filmu, mimu jiné, zazní "Shark In The Water" od V. V. Browna. CITÁT - Nemůžu popřít, že jsem z toho trochu melancholickej a rozervanej.........do prdele,...ale to je prostě můj styl........................(29.6.2013)

Průměr se vším všudy - gangsterka z britských ostrovů podle šablony.(12.9.2012)

60%.(24.4.2011)