Irská odplata

Perrierova odplata

(festivalový název)

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Irsko / Velká Británie, 2009, 88 min

Slabý, nijak originální film, který má to štěstí, že získal solidní obsazení. Nicméně jediný vážně výrazný človíček z téhle party je Jim Broadbent, který svého "nespícího" Jima zahrál na vyvážené komediálně-dramatické úrovni, což se ostatním moc nedaří (především Murphy je tu za vážného, zdeptaného týpka). Tahle story peněz, psů a homosexuálních gangsterů je někde na půli cesty mezi nezávislou irskou krimi-komedií a "vyprávěčkami" od Ritchieho. 50%(14.6.2011)

Tenhle styl filmů mám rád, ale Perrier's Bounty je bohužel jen průměr svého žánru. Což je škoda, protože snímek začal dobře, ale pak propadl do naprosto nudné podívané. A hlavně mi to vůbec nepřišlo jako komedie.(29.9.2010)

Průměr se vším všudy - gangsterka z britských ostrovů podle šablony.(12.9.2012)

60%.(24.4.2011)

Mohl bych tomu dát tři. Jenže to by tam nesměli být irští herci a herečka typu Murphy, Gleeson a Whittaker a nesmělo by se to odehrávat i na irském venkově. No a jelikož mám rád jak ty herce, tak venkov, nemůžu jinak a musím tomu trošku zvednout. Jinak je pravda, že v rámci gangsterek je to lehce slabší. Gleeson je ale protivník jak má bejt a minimálně kvůli němu to stojí za to vidět.(30.11.2014)