Vynikající ústřední duo zvedá tento film z průměru do pozice filmu, na který se s chutí kdykoliv podívám znova. A toho bráchu bych taky vystřihnul.(10.4.2011)

Gyllenhaal a Hathawayové po Zkrocené hoře znovu spolu - a tentokrát lépe. Zamilovaný pár jim věříte a občas vás jejich postavy překvapí příjemně nefilmovým detailem svého vztahu. Ale jinak na vás nenápadně vyklopí kupu klišé. Dva pohlední lidé se potkají, holka je vážně nemocná a vztahu se bojí, hádky, sex na usmířenou, "rozchod" a SPOILER závěrečný dojemný návrat k sobě. A to nedodávám, že Maggie je hrozně alternativní umělkyně žijící v hrozně alternativním bejváčku. A Jamie je schopný hezoun, který ale ani nezná své lidské kvality, a ona mu je musí pomoct objevit. Sorry, tohle šlo emocionálně úplně mimo mě.(5.6.2011)

Nevěřil jsem. Stále nevěřím. Edward Zwick totálně změnil svůj žánrový kámen a vzal si již tisíckrát omleté téma. Ale coto? Ono je to skvělé! Od hereckých výkonů Jakea a Anne (která je podle mě na Oskarovou nominaci), přes hudbu (Howard to vzal sice hodně komorně, ale právě to filmu sluší), komediální stránku (některé scény ybch sice vynechal, ale celkově převažuje pozitivum), po dramaticko/romantickou stránku, bez které by byl film jako párek v rohlíku bez párku. Pro mě jedno z největších letošních překvapení. Souboj Intouchables vs. Love and Other Drugs vyhrává dílo Edwarda Zwicka na plné čáře.(17.9.2012)

• robbiee

[imdb: 6.6/10] | me: Komediálna stránka filmu nestojí za nič, humor je slabý, nevýrazný. Je možné ho rozdeliť do dvoch rovín - ten fešácky v podaní Jamieho (Gyllenhaala), no a potom mastný nechutný v podaní jeho brata. V prvom prípade sa jedná už o opozeraný štýl, ktorý nemá nič čím by zaujal (nedaj Bože pobavil), v prípade druhom ide o silený humor bez náznaku vtipu. A k tomu musíme samozrejme pripočítať rozvíjajúci sa vzťah, aby bola romantika na mieste. Takto nejako je vyskladaná prvá polovica filmu, ktorá plní ta zábavno-romantickú rovinu. V druhej polovici vnikáme hlbšie pod povrch citov, humor ustupuje a film začína byť emočnejší. Tu sa film zarezáva do diváka využívajúc zákernú chorobu vo svoj prospech (o to úspešnejšie, že sa jedná o mladých krásnych ľudí). City posilnené láskou gradujú a film tak dosahuje (resp. mal by dosiahnúť) svojho cieľa. Na mňa to však nefungovalo, pretože humorná rovina je chabá a potrebu strhnúť diváka za srdce v druhej polovici som neocenil práve kvôli celkovej nevyváženosti a evidentnému zámeru celého filmu. [2 a pol *](19.5.2011)

Komediálna rovina nefunguje. Vôbec. Všetky scény s bratom (hrá ho nejaký ešte hnusnejší a trápnejší klon Jonaha Hilla) by som chcel vystrihnúť a spáliť. Našťastie to romantická a dramatická línia v pohode utiahnu. Škoda len slzavého záveru, tam môj pohár akceptácie klišé pretiekol a bol by som privítal niečo aspoň trochu netradičné. Jake veľmi fajn, Anne smokin´ hot - TDKR sa stáva najočakávanejším filmom roku 2012 :-). 7/10(29.1.2011)

• - Najviac odkazov na iné snímky či seriály je možno vidieť hneď v úvode, a to v obchode s elektronikou, kde Jamie (Jake Gyllenhaal) pracuje. Na obrazovkách je možno vidieť aj zábery zo známych filmov ako Deň nezávislosti (1996) či Akty X (1998). (MikaelSVK)

• - Během natáčení jedné ze scén skočil režisér Edward Zwick k Jakeovi Gyllenhaalovi a Anne Hathaway do postele a vytvořili společnou fotografii. Z té byl pak Zwick digitálně odstraněn a fotografie byla použita jako filmový plakát. (oje)

• - Některé oblečení, které na sobě měla Anne Hathaway, pocházelo přímo ze šatníku stylistky Deborah Lynn Scottové. (Pethushka)