Potkáte tisíce lidí a žádný z nich ve vás nic nezanechá. Potom potkáte jednoho člověka a váš život se změní..... Má to bejt ,,milej“ film o lásce, nevyléčitelný nemoci a sexu. Ale hlavně O LÁSCE! (a nemoci, a sexu). Středobodem pozornosti je přitažlivý, chytrý, okouzlující J.Gyllenhaal, princ Krasoň mezi prodejci léčiv, jehož šance přichází s lékem ,,na ptáka“. A samozřejmě A.Hathaway, umělkyně s Parkinsonem. Šukají jako veverky a celý mi to připomíná romanci, kterou znám z listopadu. Komediálních věcí tu moc není, spíš taková odlehčená romantika, protože ta nemoc...... no, o tom je ten film taky (a taky o lásce a o sexu). Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět komedii, kde jsou frky na neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy. 2.) Chystám se živit jako Avon Lady. 3.) Chci si užít nezávazný sex (jako divák). PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(27.2.2011)

Fajn příjemná komedie ve všech ohledech, která ale na sobě nemá nic jedinečného, ani nic, co by mě vysloveně rozčilovalo. Anne Hathaway a hlavně Jake Gyllenhall předvedli super postavy, kdy Jack ještě ukázal, jak všestranně a fajnově se dokáže tvářit. Romantika z filmu jasně cítit je, ale vůbec mi nevadila. Možná by to ale mohlo být o trošek kratší a bylo by to úplně ideální. Tohle všechno by bylo vcelku hezký ohodnocení filmu, když by ho ale nerežíroval Edward Zwick, což mě dost překvapilo. Možná ale chtěl natočit jenom něco klidnějšího, pohodovějšího a zase v tomhle ohledu musím říct, že se mu to v celku povedlo. Každopádně se jedná o film, na který se rychle zapomene, což je možná škoda v jeho případě, protože u něj je skvělé právě to, že se zaobírá hlavně historií a na jeho výpravné filmy se moc pěkně kouká.(4.6.2012)

• RHK

Lehká komedie od známého režiséra Edwarda Zwicka, která mne ale bůhvíproč nezaujala. Snad proto, že nemusím dealery a "neúprosný oční kontakt a skrytou důvěrnost", a o tom a o lásce tenhle film je. Trailer: http://www.csfd.cz/film/265950-laska-a-jine-zavislosti/videa/(28.11.2011)

Teeeda, tak ten mě pořádně rozechvěl:-)) Začátek v podstatě o ničem, ale jakmile se na scéně objevila Anne Hathaway, které to mimochodem slušelo více než kdy jindy, film nabral obrátek..a to po všech stránkách. Líbil se mi suchý humor podtrženou opravdu povedenou hudbou. Snad jen toho "trapného" (a to říkám moc pěkně) bratra bych tam mít příště nemusela. Romantika tady fungovala, o tom žádná. Příběh nádherný a snad i trochu originální. Happy end se vším všudy a ještě něco navíc. Jsem překvapená, nadšená a trošku ubrečená. A líbí se mi to, moc.(30.3.2011)

Je mi to líto, ale víc nedám, protože jsem měla pocit, že hlavně v té první polovině sleduji jakousi kampaň na farmaceutické výrobky a ve druhé, kde jsem se teprve trochu chytla, to už moc nezachránila. Anne i Jakea mám moc ráda a byla na ně příjemná podívaná, ale to je asi tak všechno. Těch pár hezkých a vtipných momentů, které tam byly, propluly téměř bez povšimnutí a mainstreamový pel se nesl celým filmem. Edwarde příště si s tím námětem víc pohraj a bude to fajn :-)(4.10.2013)

• - Anne Hathaway podľa jej slov veľa času venovala zisťovaniu všetkých dostupných informácií o Parkinsonovej chorobe a stretla sa s ľuďmi, ktorí ňou trpia. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

• - Príprava Jaka Gyllenhaala zahŕňala veľa diskusií s autorom námetu pre film Jamiem Reidom, ktorý má skúsenosti z marketingových taktík farmaceutických spoločností. (drake31)

• - Režisér zvolil značně netradiční, leč ve výsledku evidentně funkční přístup při vymýšlení erotických scén. Hercům pustil několik slavných, sexuálně odvážných filmů, jako třeba Poslední tango v Paříži (1972), a vyptával se jich, co by je vzrušovalo dělat. (Coldrex)