Vážně bych se měl přestat na takové filmy dívat. Štvě mě pak život okolo, který píše ten nejmizernější scénárista na světě. Jinak Jake je frajer, hraje typického hezouna a je překvapivě snesitelný. Co se týče Anne tak je mi jasné proč ji uvidíme ve třetím Batmanovi. Už tady je prostě božská. Škoda těch prasáckých fórů s bráchou, ty tady působili jako pěst na oko jinak Zwick servíruje drama "ze života", které sice jede na vlně klišé, ale jednou za čas... proč ne? Záměrně se chovám jako pitomec.(27.6.2011)

Komediálna rovina nefunguje. Vôbec. Všetky scény s bratom (hrá ho nejaký ešte hnusnejší a trápnejší klon Jonaha Hilla) by som chcel vystrihnúť a spáliť. Našťastie to romantická a dramatická línia v pohode utiahnu. Škoda len slzavého záveru, tam môj pohár akceptácie klišé pretiekol a bol by som privítal niečo aspoň trochu netradičné. Jake veľmi fajn, Anne smokin´ hot - TDKR sa stáva najočakávanejším filmom roku 2012 :-). 7/10(29.1.2011)

Tak jo, k čertu s tím. K čertu s pesimismem, k čertu se špatnou náladou, k čertu s ostatními blbými americkými komediemi! Love and Other Drugs (jsem rád, že tuto větu může napsat) mě jako film nezklamal a já dostal přesně to, co (už vynikající) trailer sliboval. Jistě, mohli byste se zeptat "A v čem je sakra tohle jiné, než ostatní romantické komedie? Vždyť je to podle šablony, kterou u jiných filmů odsuzuješ, ty chytráku!", ale na to bych vám řekl pouze dvě slova (a ne, výraz fuck off by to nebyl :-)) - casting a rating. Ano, první důvod, proč na mě tato komedie tak zapůsobila a pobavila mě, byl casting. Mezi Anne a Jakem to opravdu jiskří, takže vám vůbec nepřijde, že to jsou herci, ale myslíte si, že tvoří opravdový pár. Navíc zde máme skvělého bratra, parádního Olivera Platta a sexy Katheryn Winnick. A tímto se dostávám k druhé věci - ratingu. A ne, není to jen kvůli nahé Anne (ale je to kus!), ale je to hlavně kvůli faktoru uvěřitelnosti. Kolikrát jsem se totiž díval na komedii, která byla o vztazích, měli tam sex - a ráno poté se dvojice vždy probudila a buď na sobě oba měli už spodní prádlo anebo tam byly klasické "americké" deky ve tvaru písmene "L" (žena je celá přikrytá, muž jen od pasu dolů. :-)) A to mi na těchto filmech vždycky vadilo, taková ta prudérnost. Ale tady se toho nedočkáte. Teda, alespoň ne v takové míře. Co víc napsat? Snad jen, dejte tomuto filmu šanci a podívejte (po dlouhé době) na skvělou americkou romantickou komedii. Věřím, že se bude líbit (téměř) každému.(11.2.2011)

Taková Listopadová romance 2, akorát bez hromady sentimentu a chemie ústřední dvojice. Hathaway a Gyllenhaalovi to spolu moc nesedlo ani ve Zkrocené hoře a tady tomu není jinak. Už vůbec nechápu tu spoustu postelových scén, protože působí naprosto bez invence a filmu nic nedodávají. Jediným kořením jsou vedlejší postavy, které mě bavily víc jak celá ta romantická linie dokupy. Na Zwicka je to nečekaně průměrný a obyčejný film.(26.1.2011)

Nenápadná perla, která dostává pravý lesk až časem. Zdánlivě rutinní dějové linie, lehce schematické postavy z tematicky blízkých romantických komedií a očekávaný vývoj se ve druhé polovině mění v dokonale komplexní podívanou s myšlenkovým a ještě více pak emočním přesahem. Edward Zwick natočil romantiku s velkým R a Anne Hathaway potvrzuje, že v roli girl-next-door má v současném Hollywoodu jen minimální konkurenci.(23.3.2011)