Fešák Jake a Femme fatale Anne jsou již sami o sobě zárukou příjemného pokoukání, ať už oblečení nebo bez něj. Pěkně jim to šlapalo v posteli nebo jiných sexy polohách i v dialozích, o nudu jsem nezakopla. Z pohledu na Anne oči přecházely a Jake ukázal i prdelku, co víc chtít?! Brácha vtipně přiložil polínko k povedeně humornému pojetí (sebe)reflexe a lásky s nadhledem: "You are my Big Brother!" Závěr trošku zaskřípal, ale poslední věty stojí za to: "Já nevím. Potkáte tisíce lidí... a žádný z nich ve vás nic nezanechá. Potom potkáte jednoho člověka... a váš život se změní. Jednou provždy."(18.7.2011)

Nenápadná perla, která dostává pravý lesk až časem. Zdánlivě rutinní dějové linie, lehce schematické postavy z tematicky blízkých romantických komedií a očekávaný vývoj se ve druhé polovině mění v dokonale komplexní podívanou s myšlenkovým a ještě více pak emočním přesahem. Edward Zwick natočil romantiku s velkým R a Anne Hathaway potvrzuje, že v roli girl-next-door má v současném Hollywoodu jen minimální konkurenci.(23.3.2011)

Komediálna rovina nefunguje. Vôbec. Všetky scény s bratom (hrá ho nejaký ešte hnusnejší a trápnejší klon Jonaha Hilla) by som chcel vystrihnúť a spáliť. Našťastie to romantická a dramatická línia v pohode utiahnu. Škoda len slzavého záveru, tam môj pohár akceptácie klišé pretiekol a bol by som privítal niečo aspoň trochu netradičné. Jake veľmi fajn, Anne smokin´ hot - TDKR sa stáva najočakávanejším filmom roku 2012 :-). 7/10(29.1.2011)

• RHK

Lehká komedie od známého režiséra Edwarda Zwicka, která mne ale bůhvíproč nezaujala. Snad proto, že nemusím dealery a "neúprosný oční kontakt a skrytou důvěrnost", a o tom a o lásce tenhle film je. Trailer: http://www.csfd.cz/film/265950-laska-a-jine-zavislosti/videa/(28.11.2011)

Komédia to prílliš nie je. Preklad názvu tiež inklinje k nezáväznej zábave, a ono je to takmer seriózna dráma. Samozrejme nájde sa nejaký ten moment z klišé hollywoodskych slaďárien, ale inak patrí film k najlepším novodobým romantickým filmom (občas je zdrvujúci ako ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY). Téma liekov dodádva na originalite. Zabudnite na dojáky typu JESEŇ V NEW YORKU, takto má vyzerať romantická light dráma určená širšiemu publiku...(14.4.2013)

• - Najviac odkazov na iné snímky či seriály je možno vidieť hneď v úvode, a to v obchode s elektronikou, kde Jamie (Jake Gyllenhaal) pracuje. Na obrazovkách je možno vidieť aj zábery zo známych filmov ako Deň nezávislosti (1996) či Akty X (1998). (MikaelSVK)

• - Ústřední dvojice Anne Hathaway a Jake Gyllenhaal byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus. (M.B)

• - Režisér zvolil značně netradiční, leč ve výsledku evidentně funkční přístup při vymýšlení erotických scén. Hercům pustil několik slavných, sexuálně odvážných filmů, jako třeba Poslední tango v Paříži (1972), a vyptával se jich, co by je vzrušovalo dělat. (Coldrex)