• RHK

Lehká komedie od známého režiséra Edwarda Zwicka, která mne ale bůhvíproč nezaujala. Snad proto, že nemusím dealery a "neúprosný oční kontakt a skrytou důvěrnost", a o tom a o lásce tenhle film je. Trailer: http://www.csfd.cz/film/265950-laska-a-jine-zavislosti/videa/(28.11.2011)

Není náhoda že když se blíží nějaké téma do kin, hned na nás vystartují dva příběhově podobné filmy. Dříve například Cruiseova šílenost Zatím spolu, zatím živi startovala podobně jako Kutcherovi Vrahouni. Vítěz byl samozřejmě jasný. O rok později zase frčí téma nezávazných sexuálních vztahů a tak zde máme Lásku a jiné závislosti pro změnu opět soupeřící s Kutcherovým filmem Hlavně nezávazně. Na DVD vychází v podobném termínu, já ale doporučuju milovníkům, aby se spíše zaměřili na vážnější a povedenější Zwickův film. Nejenže herecké obsazení je lepší. Kutcher nemohl a ani nemůže soupeřit s Gyllenhaalem. Ten opět prokazuje že rozhodně není špatným hercem. Zatímco Hlavně nezávazně byla romantická komedie bez špetky vtipu, tady i přes téma Alzheimerovy choroby je humor docela příjemně dávkován. Mě osobně příjemně překvapila Anne Hathaway nejen svým půvabem ale i odvážností svých scén. PS: Ke konci filmu bych snad dodal jen tolik, že tentokráte, oproti Zkrocené hoře, Jake Aničce neuteče s chlapem.(27.6.2011)

Zwick v sebe našiel romantika, ale s komediálnou stránkou filmu až taký kamarát nie je - čo je škoda, pretože práve tá mala oveľa väčší potenciál, ktorý sa dal rozvinúť najmä za pomoci pohodových hercov. Inak ale v celku fajn žánrovka s dobrým nápadom, pár chytľavými scénami, fungujúcim humorom, dobre hrajúcimi hercami a záverom, ktorý by vás v slabšej chvíli mohol chytiť za srdce. 80%.(19.11.2013)

• hellstruck

Tahle splácanina neví, jestli chce pobavit nebo dojmout. U scén, kdy se tam mluvilo o (maximálně) jedničkách Anne jako o "obřích senzačních kozách" jsem vážně nevěděla, jestli se hystericky smát nebo plakat nad trapností scénáře. Tím se dostávám také k slizké postavě bratra Jamieho, kterého bych jednoduše vymazala. Do příběhu nic nevnesl, jen překážel a otravoval. Mimochodem když už se konečně Anne vymanila ze škatulky prkenných hodných holčiček, tak působí takhle nesympaticky, což je škoda. Navíc jí to vážně neslušelo...Ne ne ne, celý ten film je jedno velké zklamání - zkrátka předvídatelné klišé a moc časté kontrolování času.(3.3.2011)

Gyllenhaal a Hathawayové po Zkrocené hoře znovu spolu - a tentokrát lépe. Zamilovaný pár jim věříte a občas vás jejich postavy překvapí příjemně nefilmovým detailem svého vztahu. Ale jinak na vás nenápadně vyklopí kupu klišé. Dva pohlední lidé se potkají, holka je vážně nemocná a vztahu se bojí, hádky, sex na usmířenou, "rozchod" a SPOILER závěrečný dojemný návrat k sobě. A to nedodávám, že Maggie je hrozně alternativní umělkyně žijící v hrozně alternativním bejváčku. A Jamie je schopný hezoun, který ale ani nezná své lidské kvality, a ona mu je musí pomoct objevit. Sorry, tohle šlo emocionálně úplně mimo mě.(5.6.2011)