Dramatická linka by ušla, ale u humoru, o který se stará výlučně hrdinův (ne)povedený bratříček, jsem pociťoval silné návaly trapna. Každopádně mám hodně daleko k cílovému divákovi, takže Anne a Jake mohou přidělené tři hvězdy bujaře oslavovat. Určitě z nich mají radost.(7.6.2011)

Není náhoda že když se blíží nějaké téma do kin, hned na nás vystartují dva příběhově podobné filmy. Dříve například Cruiseova šílenost Zatím spolu, zatím živi startovala podobně jako Kutcherovi Vrahouni. Vítěz byl samozřejmě jasný. O rok později zase frčí téma nezávazných sexuálních vztahů a tak zde máme Lásku a jiné závislosti pro změnu opět soupeřící s Kutcherovým filmem Hlavně nezávazně. Na DVD vychází v podobném termínu, já ale doporučuju milovníkům, aby se spíše zaměřili na vážnější a povedenější Zwickův film. Nejenže herecké obsazení je lepší. Kutcher nemohl a ani nemůže soupeřit s Gyllenhaalem. Ten opět prokazuje že rozhodně není špatným hercem. Zatímco Hlavně nezávazně byla romantická komedie bez špetky vtipu, tady i přes téma Alzheimerovy choroby je humor docela příjemně dávkován. Mě osobně příjemně překvapila Anne Hathaway nejen svým půvabem ale i odvážností svých scén. PS: Ke konci filmu bych snad dodal jen tolik, že tentokráte, oproti Zkrocené hoře, Jake Aničce neuteče s chlapem.(27.6.2011)

Zwick v sebe našiel romantika, ale s komediálnou stránkou filmu až taký kamarát nie je - čo je škoda, pretože práve tá mala oveľa väčší potenciál, ktorý sa dal rozvinúť najmä za pomoci pohodových hercov. Inak ale v celku fajn žánrovka s dobrým nápadom, pár chytľavými scénami, fungujúcim humorom, dobre hrajúcimi hercami a záverom, ktorý by vás v slabšej chvíli mohol chytiť za srdce. 80%.(19.11.2013)

Přijde to jenom mně nebo tam bylo víc nahatých lidí než normálně bývá? Je to milé, ale přijde mi, že to moc tlačí na pilu. První půlka více než dobrá, druhá už spíš dojíždí. A ano, ty dva, Jake a Anne se k sobě až neuvěřitelně hodí. Jsou to hezcí lidé...(14.2.2011)

Romanticko-komediálno-dramatická Zwickovina. Stojí na pevnom romantickom pilieri, od začiatku je divák bombardovaný len pozitívnymi emóciami, aby neskôr mohli prísť tie negatívne a slzavý záver na koniec. To, čo absolutne nefunguje je komediálna rovina, humor je silený a scény s Jamieho bratom ma všetko len nie bavili. Dramatická línia je emočne dosť silná na to, aby bola vyvážená miestami aj nejakým rozptýlením či úletmi, to sa celkom darilo, v inom prípade by to bola len čistá Zwickova vydieračina. Tak prečo nadštandardné hodnotenie i napriek mnohým nedostatkom? Anne a Jake vytvorili duo, ktoré pôsobilo skutočne. Chémia medzi nimi bola citelná, ich prežívanie vzťahu sa prenieslo aj na mňa, zdielala som s nimi ich radosti, starosti.... Vzťahová rovina aká bola ponúknutá vďaka nim dvom, mala pre mňa neskutočnú silu, akosi nemožno porovnávať s klasickými americkými romancami.(28.3.2011)